Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   129 / 151
(#) V1rusH válasza kriszrap hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Próbáld meg... Én annyira nem vagyok jártas ebben, de az R2, R3 pont erre való, hogy a határolási feszt állítod be.
Nézz bele az adatlapjába, abba benne van hogyan számolhatod ki.
(#) kriszrap válasza V1rusH hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Mert ha 1k kicserélem r3 r2 akkor 3 volt bemeneti 15 ma
5 az ötös lábhoz milyen poti jó azt nem tom de sztem 25 vagy 50 k az sztem jó oda.
De ink okosabbakat meg kérdezek.
(#) V1rusH válasza kriszrap hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Kössz a mgasztalást!
Hol akarsz Te 1k cserélni benne? 10k, 2,7k-3,9k osztó van.
Mindamellett milyen feszből származtatod ezt a 3V 5mA-ert?
Ha 3V maxot akarsz ráengedni, tegyél az R1 helyére egy 3V-os zénert! Ziher, hogy nem fog 3V-nál több neked ott átmenni!
Az én buta elgondolásom szerint ettől egyszerűbb megoldás nincs, és még számolni sem kell!
(#) kriszrap válasza V1rusH hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Meg még annyit hogy hányas kondit rakjak C1 hogy a magas mély közép sávot megszűrje??
22uf -náll csak a mélyt érzékelni vagy hogy írjam
(#) V1rusH válasza kriszrap hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
jelen esetben egy csúcs egyenirányító van a bemeneten. Ami annyit tesz, hogy a legnagyobb jelszintű impulzusokat egyenirányítja. Ez pedig a mély. Vedd ki az egyenirányítást első ízben és a soros kondit az elejéről, és direktbe R1-en keresztül vezéreld meg. De rengeteg kapcsolás vn itt is és a neten is, nézz körül, hasonlítsd össze.
Én a mellékelt rajzot terveztem meg, és valaki meg is építette, én még nem. Ez elvileg decibell hű.
A sok soros led azért, mert legyező alakban van elrendezve, és pont üzemmódban. Így olyan mint egy döpré műszer.

VU meter.png
    
(#) Csupasz válasza V1rusH hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Azért nem ilyen egyszerű. A tápfesznek elégnek kell lennie a ledek nyitófeszültségéhez. Kérdéses, milyen a tápfesz, és mennyi a ledek nyitófeszültsége. Pl.3,2V-os lednél kevés a táp.
(#) V1rusH válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
12V a tervezett tápfesz, de ha netán nem bírná, párhuzamosban elviszi, mert az t lepróbáltam. Vonal üzemmódban minimális fényerő esés jelentkezik, de egyébként is extra fényű ledek, de pont üzemmódban simán visz 7 vagy 8 ledet egy ágon.
Majd összedugdosom újra a kapcsolást, és letesztelem sorosan.
De Te megépítetted, nem? Mert erről a rajzról terveztem.
Tekintve, hogy pont üzemmódban akarom használni, szerintem elbírja a soros kötést.
Ahonnan a rajzot csentem, van egy videó is, és ott lapos négyszögletes ledekkel van megépítve. Bár azok nyitó feszültsége kisebb, mert az én ledjeim simán bírják az 5V-ot, de 3V-ról is elég kielégítően világítanak.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2015
(#) kriszrap válasza V1rusH hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Rendben kikapom a C1 kondit)
Úgy megnézem mi történik
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2015
(#) Csupasz válasza V1rusH hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Én a kijelző panelttervedet használtam fel, egyébként a proli-alkotó mesterek kapcsolásának emeltem meg a tápját 12V-ról egy step-uppal.8lednél, ha 2,4V nyitófeszültségű (pl. piros) ledet használsz, a tápnak min.19,2V kell, + 1,5-2V. Az IC adatlapja szerint max. 25V lehet, de illik alatta maradni.
(#) V1rusH válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Nem ismerem az említett kapcsolásokat, majd megkeresem.
Nekem ez a legyező alak elrendezés tetszett meg nagyon! Ötletesnek tartom. De nekem csak insikálásra kell, így valószínű a meghajtó elektronikát elhagyom és direktbe vezérlem meg az IC-ét.
(#) rajmond hozzászólása Nov 8, 2015 /
 
Sziasztok!
LED VU méter tornyot készítek, meg is építettem az alábbi kapcsolást és működik is, annyi hogy a következő dolgok idegesítenek és ha tudtok a problémára megoldást , szívesen fogadnám.
1. -futópont módban LED1 halványan mindig világít ha van jel. (azaz ha a skálán a jelző LED2-LED10 között jelez épp)
2. -most úgy használom , hogy számítógépre van kötve erősítő elé (jack elosztó...),s a számítógépen maximálisra fel van húzva a hangerő és erősítőről állítom a tényleges hangerőt, így jól működik de mit tudnék csinálni hogy ha a kimenő jel a számítógépről kicsi úgy is szépen be lehessen állítani . (probléma itt inkább az hogy ha telefonra kötöm és maximálisan felhúzom is a hangerőt , nem működik úgy ahogy kell ... ahogy számítógépről. (potenciométerrel behangolom s alig mozog , ami számítógépre kötés esetében nem lép fel)
VR1 100k-ra van cserélve.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2015
(#) proli007 válasza rajmond hozzászólására (») Nov 8, 2015 / 1
 
Hello!
- Az adatlap világosan írja, hogy DOT módban az 1-es lábon 70..450uA áram folyhat. Ha nagy fényerejű a Led, meg is látszik rajta. Az első Led-el párhuzamosan kell kötni egy ellenállást, hogy ez az áram által ejtett feszültség, ne haladja meg a Led nyitófeszültségét. Akkor nem fog világítani. Legrosszabb esetben (450uA és piros Led) 3,3k. De ennél várhatóan nagyobb is elég.
- Ez a kapcsolás nem jó kis jelek esetén, alapvetően végfok kimenetére való.. A referencia feszültség 1,2V, erre égne az utolsó led. És a dióda nyitófeszültségének vesztesége miatt, kb. 500mV-ig nem is folyik rajta áram. Tehát a kijelzéshez 500mV..1,7V feszültség kell. Ha aktív csúcsegyenirányító van alkalmazva, ilyen gond nincs. Olvass bele, ebbe a cikkbe cseppet. És nézd meg itthogyan van megoldva.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2015
(#) rajmond válasza proli007 hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Köszönöm szépen a gyors, pontos választ .
Továbbá... KJ2-v1.1 kapcsolási rajz felkeltette az érdeklődésem, köszönöm.
(#) VoltsAnimations hozzászólása Dec 15, 2015 /
 
Hali!
Már biztos megfordult itt ez a kapcsolás. Ezt elemezvén lettem figyelmes erre(pirossal bekarikázott rész) na most ezt a készülékházhoz kell kötni?
(#) proli007 válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Hello! Nem kimondottan a készülékházhoz, hanem a kijelző és az erősítő tápjának közösített GND pontjához. Ha ez éppen a készülékházra is rá van kötve, akkor nyilván oda is megy. Ha a földelés jel szimbóluma zavar meg, annak az az oka, hogy az angolszász rajzokon ezzel jelölik a GND pontot, ami Európában fordított T-vel jelölnek. Felénk ez a jel, a tényleges érintésvédelmi földelés jelet jelenti.
(#) JOJO hozzászólása Dec 18, 2015 /
 
Sziasztok(!) a 2015/11 havi rt újságban van egy kivezérlő rajz(.) ha valakinek meg ><van nagyon meg>< köszönném(.)
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2015
(#) kokozo válasza JOJO hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
(#) JOJO válasza kokozo hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Tiszteletem nagyon köszönöm de kellene a másik lap is
(#) S21L1 hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Helló!
Olyan kérdésem lenne, hogy ezt a kivezérlésjelzőt esetleg meg lehetne táplálni +40 voltról is? Az erősítőmbe volt eddig bekötve számítógéptáppal, de csak ez miatt nem szeretnék még egy tápegységet használni, ha nem szükséges.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2016
(#) proli007 válasza S21L1 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Hello! Ha rákötnéd a 40V-ra, az összes 470ohm-ot ki kellene cserélni és kb. 8W-al fűtene az egész, mikor mind ég. Ha stabilizálsz neki, akkor a stabi fog fűteni. Egyetlen ésszerű megoldás a kapcsolóüzemű stabilizátor lenne, de annak is el kell viselni a bementi oldalon a 40V-ot.
(#) S21L1 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Sejtettem, hogy nem elég kicserélni 2 tranzisztort, túl egyszerű lett volna.
Lehet marad akkor egy külön táp neki, akkor viszont az erősítők picit búgni szoktak, gondolom a közös jelkábel miatt. Zenei jelet sorba kötött diódával le lehet választani, hogy ne búgjon az erősítő, vagy teljesen értelmetlen megoldás?
(#) proli007 válasza S21L1 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Ha külön tápot készítesz, és a két tápot csak egy ponton (kivezérlésjelző GND) kötöd össze, nem fog búgni. Zenei jelet meg nem lehet diódával leválasztani. Valami mást olvastál szerintem. A földhurok kiküszöbölésére szoktak ilyesmit kötni a GND és az életvédelmi föld közé. Hogy ne legyen közvetlen összekötve, de még is legyen életvédelmi föld..
(#) S21L1 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Köszi, akkor valahonnan kerítek neki tápot, és remélem, hogy csak régi vezetékelési káosz miatt voltak gondjaim.
(#) VoltsAnimations hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Hali!
Terveztem egy nyáktervet ehhez a kapcsoláshoz ha valaki leellenőrizné az nagyon megköszönném.
Annyi módosítás történt, hogy a ledeket nem a panelre raktam rá, illetve nem volt potméter makrom így egy tranzisztort tettem be de a méretei megegyeznek.
(#) Alkotó válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Miért kell ehhez "teleföld"?
(#) VoltsAnimations válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Kímélni a maratószert.
(#) proli007 válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Szerintem a tápfeszről kihagytad a szűrőkondit. Illene..
(#) MikulaSan hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
Sziasztok segítséget kérnék mert tulajdonomba került egy lm324n. Abban szeretnék segítséget kérni hogy valakinek akadna egy hozzá egy 4-6 ledes kivezérlés jelző rajz. Későbbiekben veszek egy párját amit majd az első mintájára legyártanék ezáltal jobb-bal oldal kijelzését készítenék belőle. Segítségeteket előre is köszönöm szépen.
(#) proli007 válasza MikulaSan hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Hello! Mivel a 324-ben négy műveleti erősítő van, így négy Led-est tudsz belőle készíteni. Pld. így.
(#) MikulaSan válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Köszönöm szépen. ha a bemeneten 12v van akkor a 4 ledhez fontos e az előtét ellenállás vagy az ellenállásoknak más szerepe van?
Következő: »»   129 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem