Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő kapcsoló
 
Témaindító: joses, idő: Ápr 27, 2006
Lapozás: OK   11 / 17
(#) elektrorudi válasza juppi hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Bocs, hogy beleszólok, de ha a kollégának az egész háza azonos típusú szerelvényekkel van kivitelezve (Valena), akkor igen furcsán mutat egy ettől eltérő típus, még ha töredékébe kerül is...
(#) mihist4 válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Igen, igen. A Valena szép. Nőben is van sok féle, mégis a szép a nyerő.

A spórolás ott van, hogy a 2 csatlakozós 17-20eFt, a 3 pedig 27-30eFt.
(#) juppi válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Ha az általam említett 2000 ft-osból vesz 10 darabot, amely egy házba elég kell legyen, akkor kb. ott van, mintha a másikból venne másfelet.
Persze, vannak, akik ösztönösen irtóznak az olcsó cuccoktól, mert azok nem tükrözik az anyagi jólétüket.
(#) iloz hozzászólása Júl 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Tudom,hogy nem ide kellene írnom de ti hátha tudnátok segíteni.
Kedves sógoromnak van egy iSmart szemetes kukája ami úgy működik,hogy elhúzod előtte a kezed amire az felnyitja a tetőt majd 2-3 másodperc múlva lecsukja.Ez is mozgásérzékelős csak nem hőérzékeléssel. Olyan trükköt művel,hogy amikor bekapcsolom 3-4-szer végrehajtja a műveletet majd gondol egyet és csak felnyitja a tetőt és úgy marad.Ekkor már nem érzékeli a mozgást hiába
kalimpálok előtte.Csinál olyat is,hogy magától nyitogatja a tetőt.

Megköszönném ha valaki tudna segíteni ebben,vagy egyáltalán melyik topic-ba írjak.
(#) Gogo hozzászólása Okt 9, 2014 /
 
ICES49H
tUD ERRŐL A dip IC-RŐL VALAKI VALAMIT? nINCS RÓLA SEMMI. Ez mozg.érzékelőben van. Köszi!
(#) papszi1959 hozzászólása Okt 25, 2014 /
 
Olyan megoldást keresek, hogy a "sima" mozgásérzékelővel felszerelt helyiségben ugyanazt a lámpát egy villanykapcsolóval fellehessen kapcsolni. A mozgásérzékelő 5 perc után kikapcsol, mivel ez az optimális idő, de van eset, hogy tovább kellene világítania. Ilyenkor egy kapcsolóval kiiktatnám a mozgásérzékelőt és folyamatosan világítana a lámpa. De olyannak kellene lennie, hogy a kapcsoló, ill. a világítás felkapcsolva marad, akkor is kb. 30 perc után lekapcsolódjon a világítás. Az érdekelne, hogy ezt hogyan tudnám megvalósítani.
(#) proli007 válasza papszi1959 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Hello! Egy időzítővel (pld. lépcsőházi automata), mellyel a mozgásérzékelő kontaktusát 30 percre rövidre zárod. A kapcsoló, meg nem "kapcsoló", hanem nyomógomb.
(#) proli007 válasza papszi1959 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Ha érdekel még egyáltalán a dolog, és talán egy időzítő áramkörre vágytál, akkor ide letettem egy kapcsolást..
(#) mucden hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Adott egy fény- és mozgásérzékelős kültéri lámpa, mely sötétedés után ciklikusan le- és felkapcsol attól függetlenül, hogy nincs mozgás az előterében. Képeket csatoltam. Szerintetek javítható-e, ha igen, hogy kezdjek neki?
(#) Gafly válasza mucden hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Az hogy ahogyan írják a használati utasításban, hogy ne világítson magára?
(#) mucden válasza Gafly hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Eddig évekig jól működött, pár napja hülyült meg. Ha eddig nem világított magára, akkor most sem ez a gond. A ciklikus le- és felkapcsolások közt van kb 1 szekundumos kikapcsolt állapot. Kipróbáltam, ha ekkor vak sötét van és zéró mozgás, akkor is visszakapcsol.
A PIR szenzorra mennyire jellemző, hogy meggajdul?
Vagy inkább a mikrokonroller makkant meg?
(#) nedudgi válasza mucden hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Én már láttam pókot a mozgásérzékelőbe költözni.
(#) mucden válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
A szenzor környéke és az elektronika háza is tiszta volt, mikor szétszedtem. A dolog érdekessége, hogy kettő darab ilyen lámpa van a bejáratnál, az egyik kb. egy éve csinálta ugyanezt. Akkor annak az elektronikáját kikötöttem és párhuzamosítottam az izzót a működő elektronikára. Most, hogy mindkettő tönkre ment éjjel folyamatosan megy a világítás. Az időzítőt maxra állítottam, hogy legalább az izzót kímélje a sok kapcsolgatástól.
(#) nedudgi válasza mucden hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Valamelyik elkó nem száradt ki?
(#) proba válasza mucden hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
A zeneren mérd meg a tápot, ha nincs meg cseréld ki a nagy piros kondit. Mostanában az a slágerhiba.
(#) mucden válasza proba hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A zénereken (ZD1, ZD2) 3,2V esik (bekapcsolt állapotban).
C13-on (nagy piros kondi) bekapcsolt állapotban 230Vac.
D2, D4, D5, D6 alkot Graetz-hidat, nyitófeszt mértem, 0,47V körüli mind a négy.
U2 egy 5V-os feszültség regulátor, bemenetén ~21V, kimenetén 5V.
U2 előtt C20-on (legnagyobb elko) szintén megvan a ~21V.
U2 után C18-on majdnem stabil az 5V. Attól függ, hogy az ac kimenet épp kapcsolt vagy nem kapcsolt állapotban van 4V ill. 5V.
Az ICES49B ic-ről viszont nem találtam adatlapot, gugliba beírva érdekes mód egy PT8A2651 típusú IC-t hoz második találatra, de nem tudom, hogy mi alapján. Egyébként utóbbi alkalmazási területe pont PIR villanykapcsoló
(#) proba válasza mucden hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Hamár van benne 5V stab ic, akkor az 5V legyen fix.Ha kapcsolgatásnál a bemenetén is leesik a feszültség, akkor előtte valamely kondenzátor csere.Lehet az elko, de a nagy piros is.
(#) mucden válasza proba hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A nagy pirosnak mi az elektronikai funkciója?
(#) Inhouse válasza mucden hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Trafó nélküli táp, a feszültségejtés végzi ez a soros kondi és még pár alkatrész, majd lenni szokott egy 24V-os zener. A 21V-ot kellene megnézni, hogy behúzott relénél mennyi, gyanús, hogy nagyon leesik. A relé attól még maradhat behúzva, van játéka, és behúzva már kisebb fesz is elég neki a tartásra.
(#) mucden válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Délután cserélek kondikat és meglátjuk. Most kiszedtem a feszstab. bemenetén lévő 220µF-osat, LCR mérővel 160µF-t mértem. Visszatettem, most már nincs meg a bemeneten a 21V, max ~5V (nem, nem kevertem össze a ki- és bemenetet).
(#) mucden válasza mucden hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A nagy piros volt a ludas. Köszönöm a tippeket.
(#) Inhouse válasza mucden hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Szívesen. Akkor most akár már megcsinálhatod a másikat is.
(#) mucden válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Az lesz. Viszont, ha annak más a baja, még jelentkezem
(#) borsi007 hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Hosszú kertünk van falikaros lámpa 6 db most lépcsôház kapcsolóval van.Hogy tudom megcsinálni mozgás érzékelôsre hogy mikor jövün és mikor megyünk akkor is automatikusan kapcsoljon
(#) Inhouse válasza borsi007 hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Oda szerelsz fel infra érzékelőt, ahol akarod, hogy kapcsoljon, ha elhaladsz előtte. Ha lámpánként akarod, akkor minden lámpához egyet.
(#) Neubauer hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy tudnám megvalósítani a következőt:
Adott egy kb. 30 méteres folyosó. Az tervezem, hogy a két végére kerülne egy-egy 220V-ról működő mozgásérzékelő, ezek kapcsolnának be egy-egy 12v-os LED meghajtó trafót. A folyosó hosszában kb. 8 db 12V 1W-os LED kerülne. A LED-ket mindkét trafóra kötném, hogy bármely irányból épnek a folyosóra azok bekapcsolódjanak.
A kérdésem az, hogy mi van akkor ha mondjuk egyszerre lépnek be a folyosó mindkét oldalán és mindkét mozgásérzékelő bekapcsolja a trafókat. Akkor a közéjük tett LED-ek két irányból kapnának áramot. Ez gond? Vagy van valami olyan kapcsolás ami, ha az egyik trafó bekapcsol akkor nem engedi a másik trafó áramát a másik irányból a LED-ekre?
Nem tudom mennyire érthető, ezért csináltam egy kis Móriczka rajzot is. A kérdőjelek helyére kell valami?
Köszi!

folyoso.JPG
    
(#) Johnycorp válasza Neubauer hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Szia!

Szerintem olvasgasd el a többi hasonló témát is. Jobb lett volna oda írni.
A 30m-es folyosót nem fogod tudni két mozgásérzékelővel jól lekezelni. Ugyanis ezek (a normál lencsét feltételezve) nem a legérzékenyebbek a szemből vagy majdnem szemből érkező mozgásra. Márpedig a folyosón nem mozogsz nekik keresztbe. Valamint nem is mind lát 15-m távolságra.
Tehát a kettő nem éri át a 30m távolságot.

Másik kérdésed fura. Mert ha csak az egyik trafó megy, akkor a másik felé ezen összekötésnél miért nem jutna vissza feszültség?
Egyébként milyen módon táplálnád a LED-eket?
Mert sima trafóról tuti nem. A LED-ek egyenfeszültséget kérnek. Párhuzamosan sem kötjük őket, hanem áramgenerátoros meghajtóról. Vagy LED szalag esetén elég például a 12V DC. Mivel ott a szalagon megoldott a LED-ek táplálása.
Egyszerű megoldás: ha a két mozgásérzékelőtől érkező kapcsolt fázist kötöd össze egy tápegységre. Ekkor nem kell két tápegység, csak végighúzni a folyosón az egy vezetéket.

FONTOS:
230V miatt ezen vezeték szigetelésére fokozottan figyelj oda!
Mindkét mozgásérzékelő táplálása egyazon fázisról történjen.
Legegyszerűbb az első mozgásérzékelőtől a másodikig kihúzni többeres kábelt. Vagy csőben, ha ki van a falban építve.

Kevésbé egyszerű megoldás: két tápegység kimenete összediódázva vagy relézve.
Itt nem kell 230V-ot vinned a két mozgásérzékelő között, de kell a két tápegység.
(#) proli007 válasza borsi007 hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Vagy a lámpasor elejére és végére teszel egy-egy mozgásérzékelőt és párhuzamosan kötöd a kettőt. ezzel kapcsolod a lámpákat.
(#) stoky hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Szia!
Abban az esetben ha egy trafó (led táp) is elég a 8db lednek akkor az egy trafó és két mozgásérzékelő verzió lenne a legegyszerűbb megoldás.
(#) proba válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Gyakorlatilag az szerintem nehezen kivitelezhető.Jellemzően egy 3X1.. vezetékkel vannak felfűzve. Egyszerűen nem marad kapcsolószál.
Következő: »»   11 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem