Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1119 / 1271
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
180v amennyi a kijelző papírján is van.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Értem , akkor a Vdat ot a P12 csatlakozón ne állítsd 75 re csak 67 re.
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Rendben.
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Ok. Kondi cserélve helyzet változatlan.
Vdat 67,1V ra belőve.
Vlow ot mennyire állítsam? A kondi cseréjét követően magától feljebb ment a feszlütség Vlow on 73,1V ra. A kondi ott rossz volt ez már tuti.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Na most viszont találtam egy érdekes anomáliát. A Vlow most helyre jött cserébe a Ve szállt el.
151V helyett 131V alap beállításon. Maxra tekerem a hozzá tartozó trimmert se éri el a 140V ot. Ez a Z panel Ve mérési pontján kapott érték. A panel 177V Vsus feszt kap míg érdekes módon az Y 180V ot stabilan.
Kacifántos egy dolog ez. :/
Mit lenne érdemes itt megnézni? Gondolom a tápon történt változások nagyobb terhelést idéztek elő és ezért jött elő a gyengeség ezért nem változott a hiba tünet.
Már csak rá kéne jönni hova tűnik el a fesz. :/
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Keresem , hogy ott mennyinek kellene lennie a feszültségnek , de nem találom .Egyenlőre annyi a támpont , hogy az ic 520 nak a 15-16 os lábára dolgozik .Ha ennek az ic nek meg lesz az adat lapja , akkor megtudod mennyire kell állítani , hogy beálljon annak az ic nek a tápja.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
A v sust tudod állitani az R628 al.
A D536 os diódán meg van a +15 volt ?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Igen azt épp most állítottam be. Az y egy picit többet kap kb 181V ot a Z pedig 19,8 körül.
Sajnos a Ve így is max 142V ig állítható a 151 helyett. :/
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Megnézem. A 151V ot meg sikerült beállítani a poti rakoncátlankodott. Kikapcsolva picit erősebben megtekergettem mert nehezen forgott utána jó lett a 151V . Ránézek a +15 re.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Jó , hát elvileg minden rendben lenne , és a melegedés még mindig olyan mértékű ?
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Igen a melegedés meg maradt. :/
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
És a kép ? Változott , és ha igen milyen irányba jó , vagy rosszabb , vagy maradt amilyen volt ?
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Kevésbé instabil. Most annyi változott, hogy a fényerő kontraszt beállításokra nem reagál el lilulással és elzöldüléssel. Ami viszont változott és érdekes, hogy ha AV re viszem és nincs jel most zöld a kép fekete helyett. O.o
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Zöld nem kéknek kellene lenni ?Ha ennyire változtak a dolgok , akkor feltehetőleg nem rossz az Y sus , csak a beállításokkal van baj.
De most már jegeljük a témát , hagyjunk máskorra is .
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
A kérdéses D536 on 16V van.
Av-n alapértelmezetten fekete a kép.
Ja még valami. Ha szerviz menüben az all drive ot és cut off ot állítom akkor is változik. Azzal eltudom tüntetni AV ről a zöld képet. Viszont jobb szeretném gyárin hagyni. :S
Viszont szerintem is mára elég. Jó éjt és köszi a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
(#) bogumil13 hozzászólása Feb 9, 2016 /
 
Sziasztok!
Orion T2835S tipusú tv nem kapcs be hibával érkezett.Rengeteg forr. hiba javitás után indul kb 10mp után jön kép a mellékelt fotók alapján zöld,kék szin dominanciával,ami kb 5-6mp után beáll normál szinekre és zavartalanul müködik.Ki be kapcs után is rendben megjönnek a szinek,viszont ha 30 percet stbyban hagyom ismételten jön a leirt szinhiba.Lehet PTC-hiba,vagy képcsö gyengeség?
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Ami érdekes számomra,akár stbyba vagy üzemre kapcsolok a led se nem villog vagy vált zöldre folyamatosan világit igy kell müködnie?Ha a screent feltekerem a trafón,a kép megmarad de vizszintes vékony csikok keletkeznek.
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
A piros videovégfokozat körül keresgélj (feszültségmérés, kontakthiba keresése). De ha csak 5-6 másodperces a piros hiánya, akkor nem hinném, hogy foglalkozni kell ezzel.
(#) stevepapa hozzászólása Feb 9, 2016 /
 
Üdv!

Orion Plazma V7 kijelzővel, tehát LG bélésű. Probléma a következő, bekapcsol, működik a képe mint a képcső gyenge crt tv-é. Kontraszt változtatására a színeit változtatja. A kijelző kb 1vévet állt, de előtte kifogástalan volt. Tápot cseréltem nem változott, Z-sus, vagy Y-sus kondikkat cseréljem. Vagy mindkettőben? Köszi a figyelmet!
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Lehet van kontakt hiba megnézem.Igen 5-6 mp a piros hiánya.Feltekertem a screet addig mig nem kezd csikozni most megjött a piros is bekapcsoláskor kérdés hogy ettöl e.Kikapcsolás után elfelejti h AV-röl ment csak programra kapcsol vissza.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2016
(#) Zerocross hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!

Van egy SAMSUNG CW-29M164N típusú TV-m. A működésének egy hibája van: Nincs kép.
Nagyfesz. van, fűtés van, a távirányító jelét veszi. A készülék lelke egy TDA12025PQ nevű proci.
Akármelyik bemenetről kap kép- és hangjelet, egyiket sem dolgozza fel, de a szinkron beáll.
A prociból egyszerűen nem jön ki sem képi, sem hang információ. Ha leveszem az RGB csatlakozást a prociról, ami a szinjel erősítőre megy, és kézzel megbirizgálom, akkor szépen megjelennek a színek a képernyőn. A proci minden tápága megkapja a neki való feszültségeket, nem forró.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy:
A procit lehet még kapni (bár nem olcsó), de vajon elég csak kicserélni? Nem kell esetleg ezt felprogramozni. -nem akarok ennyit feleslegesen rá költeni-
Esetleg valami ötlet, a tapasztaltabbaktól? -előre is köszi-
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) BarnaPili válasza Zerocross hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Hello!
A bemenetre kötött védődiódákat nézted. Korábban jártam úgy,hogy anélkül csatlakoztattak hozzá külső bemenetre készüléket,hogy ki lett volna legalább a főkapcsolóval kapcsolva a gép. Olyan feszültségkülönbség volt a két készülék között,hogy az AV csati védődiódáit kinyiffantotta.Pár Voltos Zenerek voltak.
István
(#) kadarist válasza Zerocross hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
A sortrafó Screen potméterének tekergetése sem hatásos?
(#) Zerocross válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Hát kifejezetten így nem fókuszáltam rájuk. A vizsgálatom abból állt, hogy egy médiaboxot kötöttem az egyik scart bemenetre, távirányítóval átkapcsoltam video-bemenetre. Majd oszcilloszkóppal figyeltem a procira menő vezetékeket, ill. a prociból kijövő a színjel-erősítőre menő vezetékeket.
Az eredmény:
Akármelyik bemenet video- és audio jele eljut a proci megfelelő bemenetére.
A proci színjel kimenetein csak a visszafutási kioltó impulzusok vannak, képtartalom nincs.
Az infra vevő jelei korrektek és eljutnak a vezérlő prociba.
(#) Zerocross válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Mivel a színjel erősítőre nem jut információ, ezért nem nyúltam hozzá.
(#) BarnaPili válasza Zerocross hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Akkor a védő diódák jók. A proci megkap minden jelet? Értem ezalatt a sorvgfokból,függ végfokból visszavezetett impulzusokat,sugáráram nagyságára vonatkozó jeleket.
István
(#) Zerocross válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Még egyelőre csak a video jeleket figyeltem szkóppal. A felvetődött mérést majd megejtem ahogy lesz időm. Bár ehhez a típushoz nem találtam kapcsolási rajzot, csak hasonlót, amibe ugyanez a proci van. De azért még várom az ötleteket!
(#) kadarist válasza Zerocross hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Légy szíves tekerj azon a potin, nem véletlenül írtam róla. Köszönöm!
(#) Zerocross válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Amint időm és családom engedi, tekerek rajta egy keveset és megírom az eredményt.
(#) kadarist válasza Zerocross hozzászólására (») Feb 12, 2016 / 1
 
Csak azért, mert ha a képcső gyengüléséből vagy más okból lecsökken a fekete sugáráram mértéke, akkor az intelligensebb vezérlők tiltják a videofokozatot. Ugyanez a helyzet akkor, ha nincs függőleges eltérítés. A segédrácsfeszültség megemelésével több titokra is fény derülhet.
Következő: »»   1119 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem