Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   177 / 293
(#) lucius74 hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy használt Miele hűtőnk, úgy kaptuk. Sajnos bekapcsolás után lehűt a felső térben plusz 4 C fokig, majd kikapcsol, és órákig nem kapcsol be. Amikor eléri a plusz 15 c fokot a hűtőtér, akkor ismét bekapcsol, de amíg hidegebb, addig nem. Egy ismerős azt mondta, hogy termosztát hiba, de felhívtunk egy szerelőt, aki szerint ez inkább panelhiba lesz. Ez egy kombinált, egyszerű felépítésű, 10 éves hűtő, alul fagyasztóval. Most nem tudom, mit tegyek, nincs valakinek tapasztalata ebben, nagyon megköszönném, mert már majdnem megrendeltem az új termosztát kapcsolót. Én ebben a hűtőben nem látok semmiféle vezérlőpanelt.
(#) StMiklos válasza lucius74 hozzászólására (») Feb 12, 2016 / 1
 
Szevasz!
Szobahőmérsékleten (> 18C) van a hűtő?
Üdv: StMiklos
(#) lucius74 válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Igen. A nappaliban van. Köszönöm, hogy próbálsz segíteni!
(#) lucius74 válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Kedves StMiklos!
Most megpróbáltam, miután lehűtött és lekapcsolt, kinyitni az ajtót. Az eredmény az lett, hogy fél óra alatt felmelegedett a belső fala 16 C fokra, és ekkor kapcsolt be hűteni. Így nem kellett órákat várnom a bekapcsoláshoz, csak a bemelegedést kell megvárni hozzá, úgy tűnik. Mit gondolsz?
(#) kaqkk válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 12, 2016 / 1
 
A leolvaszófűtés hibája pont ilyen tüneteket okoz, ezt a tipust nem ismerem de a régi leheleknél sűrűn előfordult ilyen hiba .
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) kaqkk válasza lucius74 hozzászólására (») Feb 12, 2016 / 1
 
A normál térben a hátlapon van a hűtőlap , vagy rejtetten a műanyag borítás mögött ?
(#) lucius74 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Rejtetten van a műanyagborítás mögött. Megpróbálom berakni a robbantott ábrát:
(#) lucius74 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Az javítható? Alkatrészcserével?
(#) kaqkk válasza lucius74 hozzászólására (») Feb 12, 2016 / 1
 
A baj az ha ebben van (a tünetek azt mutatják) akkor a hűtőlap mögött a borítás alatt a purhab szigetelésben rejtetten helyezték el . Ez csak hatalmas munkával (szigetelés kikaparás újraöntés) lenne javítható nem hiszem hogy találsz rá vállalkozót . Ha a robbantott ábrát elküldöd emilben kinyomtatom átböngészem (itt nagyon gyenge a minősége) és meglátjuk hátha ki tudunk okoskodni valamit . Az 53 as a 43 as és a 26 os alkatrésznek mi a neve a leírásban ?
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) lucius74 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Szia, köszönöm a segítségedet!
Csak az 53-asnak van meg a neve sajnos, mert csak ábrám van szöveg nélkül.
Temperaturregler K59-L2696. Először azt hittem, hogy biztosan ez a hibás, és már majdnem megrendeltem 25.000.--ért, de már két szerelővel is beszéltem, hogy ez a hiba nem termosztáthibának tűnik az elmondás alapján. Hogy pontosan mi, nem tudják.

A robbantott ábrát feltöltöttem az alábbi linkre: http://mammutmail.com/hu/mail/download/55d53799f128a84a4647465115b8fdcf
(#) kaqkk válasza lucius74 hozzászólására (») Feb 13, 2016 / 1
 
Tipusszám alapján keress rá a kapcsolási- bekötési rajzra abból valószínűleg ki tudjuk hámozni .
(#) lucius74 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Sajna semmi nincs róla a neten. Nem lehetne esetleg kicserélni a vezérlést egy teljesen új bekötéssel? Valami olyannal, ami a hűtő belső hőmérsékletét figyelve kapcsolja ki-be a kompresszort??? A régit meg kikötni? Mit gondoltok? Lehetséges ez hűtőnél? Kihívnám én a gyártó szervizét is, csak attól félek, kicserélnek benne valamit úgy hatvanezerért, és mi van, ha mellélőnek és akkor sem működik majd..
(#) sunside válasza lucius74 hozzászólására (») Feb 13, 2016 / 1
 
Esetleg beépíteni egy ilyet?
(#) kaqkk válasza lucius74 hozzászólására (») Feb 13, 2016 / 1
 
Nem az a legnagyobb probléma hogy milyen hőfokszabályzó kerüljön bele , hanem az hogy a fagyasztó nem fog megfelelően működni és nagy valószínűséggel le fog fagyni a normáltérben is a hátlap, ami újabb problémákat hoz magával. Itt a leolvasztófűtést kell újra beindítani , vagy egy külső leolvasztó lapot beleszerelni a gépbe .
(#) lucius74 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Méghogy a hűtő egyszerű szerkezet !!! Most csináltam a belső térről, és a hátoldaláról egy-két fotót. Úgy tűnik, van benne felül valami érzékelő? talán a képen látszani fog, de fel is töltöttem nagy felbontásban az alábbi linkre:

http://mammutmail.com/hu/mail/download/43830ee28a94941b29c633dbbcd882af

Hátul pedig e mögött négyzet alakban van egy jól körülhatárolható rész, ami valami miatt gyárilag előre perforált. Az érzékelő mögött szellőző szerű kör alakú nyílással. Talán ez ad valami ötletet???
(#) yulo5310 válasza lucius74 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Nagy valószínüségileg a hűtőt úgy adták el önnek,hogy már tudtak a problémáról,nagy meló,és nem éri meg a javítás!
(#) Razol3 hozzászólása Feb 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Electrolux hűtő normál hűtő részben hátul erősen jegesedik, nem működik az automatikus leolvasztás. Mi lehet a probléma?

köszi a válaszokat
R
(#) kaqkk válasza Razol3 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Ez lehet hőfokszabályzó probléma de gázhiány és kompresszor hiba is, amit leírtál kevés a hiba pontos behatárolásához . Doktor úr fáj a hasam milyen betegségem van ?
(#) lucius74 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Kedves Kaqkk, és többi hozzáértő!
Ma beszéltem a szakszervízzel, és azt mondták, ez egy nagyon egyszerű felépítésű hűtő, nincsen benne leolvasztófűtés és elektronika. Szerintük ez termosztát hiba lesz. Azt javasolták, fogjam meg a szondát, amikor +4C fokos a hűtő, és ha erre beindul, akkor biztosan az a hiba.

Mit gondoltok? Lehetséges ez, vagy tévednek????
(#) elactrofan válasza lucius74 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Próbáld meg semmi se kerül.
(#) kaqkk válasza lucius74 hozzászólására (») Feb 15, 2016 / 1
 
Megpróbálhatod avval nem vesztesz semmit de akkor a robbantott ábrán miért van még 2db termosztát ? Mint írtam nem ismerem ezt a típust csak az ábra alapján gondolkodom ....
(#) erababa2 hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
Sziasztok!Használt hűtőgép vásárlás előtt állok,a segítségeteket szeretném kérni!Samsung RB37J5249WW/EF fél éves no frost ,(még másfél év garancia)vagy Bosch KGE39AW41 2.5éves loww frost.(garancia nélkül)Az űrtartalom szinte azonos.Kérem szépen segítsetek sürgős.Köszönöm szépen előre is
(#) kaqkk válasza erababa2 hozzászólására (») Feb 17, 2016 / 1
 
Keress egy harmadik tipust ami csak önleolvasztós és nem elektronikus vezérlésű , elektrolux-zanussi ..
(#) sunside válasza erababa2 hozzászólására (») Feb 17, 2016 / 1
 
Attól függ, mi a keret. Ahogy *kaqukk* mondja, elektronikai vezérlés nélkülit vegyél, pl. ez: NoFrost
(#) kaqkk válasza sunside hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Idézet:
„*kaqukk*”
NEM! kaqkk.
(#) sunside válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Mea culpa. ez az automatizmus. lásd: quit.
(#) kaqkk válasza sunside hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Ok semmi baj
(#) erababa2 hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
Köszönöm Szépen a válaszokat!ÜDV KIS ERIKA
(#) lucius74 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Felhívtam ismét a szervizt. Azt mondták, az egy olyan robbantott ábra, amiben régebbi termosztáttípusok is látszanak, ezért látszik 3. Valójában csak egy van benne. Felbuzdulva a jó híren kiszedtem a termosztátot, és valóban beindult a melegre a hűtő. Nem azonnal, hanem kb. 6 perc múlva, ahogyan kell. Most ott tartok, hogy elkezdtem a termosztát 3 kis csavarját próba-szerencse alapján csavargatni, (persze előtte bejelöltem hol állt eredetileg) hátha ezzel elérem, hogy hamarabb beinduljon, ne csak 15 Cfokon, ahogyan eddig... Ha nem jön össze, marad a csere.

Hálás köszönet mindenki segítségéért és hozzászólásáért!!! Nagyon rendesek voltatok, hogy segítettetek!!! Köszönet!!!
(#) ezermester1 válasza erababa2 hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Ne vegyél no frosttos hűtőt csak a hagyományost. Drága az alkatrésze, drága a javítatása, nem energia takarékos.A leolvasztása is energiával jár.Hiba lehetősége a duplája a hagyományosnak.
Következő: »»   177 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem