Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Miért tilos? Szerintem nem kell anyának mindenről tudni.
Végre elkészült a freonleszívató állomásom.Full automatára szerettem volna építeni (megvan hozza a nyomástávadó) de sajnos nem találtam egy hozzáértő szakít, hogy megírja a PIC-be a programot.Így is teszi a dolgát de csak manuálisan lehet átkapcsolni a különböző funkciókat.
Ez igen. Tudnál róla egy bővebb ismertetőt összeállítani?
István
Bemutatom legújabb szerzeményem egy 8x8x8-as LED kocka. Sok-sok munkaóra van benne. Az alap konfiguráció egy MSP430 microcontrollerel vezérelt 74hc595 shiftregiszterekből álló áramkör. Erre épült rá a tápegység rész illetve tranzisztoros meghajtó fokozat. Ezen dobozolás még új nálam, bútolapszabászati hulló szinezett furnérlemez, a tápellátás egy jó öreg 2x18VAC puskás trafó.
Programozást illetően érdekesség és egyben kihívás, hogy nem használok semmilyen hex generátort szimulátort és hasonló programokat, csupán leskiccelem az adott effektet, a program energia ide ben valósult meg. Tervezem egy cikk létrehozását is. Működés közben. A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2016
Hello! A program Eagle 4.15, a gyár Eurocircuits (Eger). Üdv, Andor
Üdvözletem!
Mostanában nagyon "rá vagyok állva" a diszkós cuccokra. Egy diszkó fényt építek aminek meg van az első eleme ami egy hang vezérelt motor.Tökéletesen működik. A NYÁKot vasalással készítettem, a két szélen lett egy kis hiba amit filcel orvosoltam, ezen kívűl a NYÁK szerintem tökéletes. Ez az első "nagyobb" projektem. Tippeket és építő kritikát szívesen fogadok.A forrasztásomon még kicsit javítani kell. Ha van valakinek valami jó kapcsolása maga a fény részéhez az PÜben legyen szíves megosztani velem ha publikus! Köszönöm!
Jó estét.
A nyákot ne kell nagyon finom papírral csiszolni 200-as nekem jól bevált ,és azóta ne szokott tapadási problémám lenni .
Rendben, köszönöm az ötletet!
Üdv!
Én úgy látom, néhol egy picit több lett az ón, kb 300°C-on lehet jól forrasztani. Egyébként gratulálok!
Ismerős vezérlő
330 fokon szoktam, az sok? Eleg a 300? Bocsi offert, pu beb valaszolj!
Megfelelő az is, akkor csak sok ón került oda.
Szia!
Lehet csak nekem nem világos, de mire gondoltál itt: Idézet: „Programozást illetően érdekesség és egyben kihívás, hogy nem használok semmilyen hex generátort szimulátort és hasonló programokat, csupán leskiccelem az adott effektet, a program energia ide ben valósult meg.” Én a 3*3*3-as kockámhoz készítettem egy programot, ami mátrixokat generál a könnyebb kezelhetőség miatt. 512-lednél hogyan oldottad meg segédprogram nélkül? Üdv. Balázs
Jó lett Komi!
Szépen haladsz, bár van mit csiszolni, de szépen haladsz, jó látni!
Koszonom mindenkinak!
Összességében szép munka! Kár hogy az egyik csatlakozó csálén áll, bár ez már inkább esztétikai dolog, mint szakmai.
A panel szélén érdemes egy fél centis üres keretet használni, úgy az alámarások, meg nem tapadó festék kevesebb bosszúságot okoz. Zsírtalanításra nekem cif súrolószer vált be, nem karcoló szivaccsal. Nemrég készítettem elő panelt marásra laminálással, a panel szélétől 1mm-re is feltapadt a festék.
Szia ! Én is építettem 2 lefejtő készüléket. Egy nagyot és egy kisebbet. Igazából nálam nincs semmi átkapcsolás mert a készülék csak lefejtő. Másra nem kell amúgy sem. Az automatizálást én is nyomáskapcsolókból csináltam meg. Annyi hogy a nagyobb lefejtő az egy régi Bitzer ékszíjtárcsás kompresszoros és háromfázisú. A kisebbik egy klímakompresszor. Tetszik a tied nagyon jól összeraktad. Mit tud lefejtésben gőz és folyadék fázisban?
Vannak 3d animátorok pl 5 ös kockára. Levázoltam a 8 réteget majd megcsináltam a 8 regiszterhez tartozó sorokat. 1 sor 1 regiszter 2 sor 2 regiszter. Alapul mindig egy réteget veszek figyelembe erre rakom ki a mintát a minta "vastagsága" az aktív elmeletek számától függ, lásd a forgó rotor a videómban. Természetesen ha már eltérőek az egyes szintek mintái akkor multiplexelni kell.
Ez itt egy 0-45V és 0-2,5A-es labortápegység lesz. Tisztán kapcsolóüzemű (szinkron step-down), nincs külön előszabályozója. Ezért tud viszonylag egyszerű és kicsi lenni. A képeken már a második prototípus látható, az elsőről nincs fényképem de az szinte majdhogynem tökéletesen működött. Pár hónapja belefogtam egy ehhez hasonló kis teljesítményű SMPS labortáp fejlesztésébe (Bővebben: Link), de akkor az sajnos zátonyra futott az akkor használt step-down IC hülyeségei miatt. Ebben már nincs ilyen probléma. Készül hozzá párhuzamosan egy PIC-es vezérlőmodul is, ez a nyák szélén lévő szalagkábel-csatin kapcsolódik rá a kis tápra. Ha a labortápocska jól teljesít, akkor készül majd belőle 50V/10A-es verzió is.
Egyetlen főtápról működik (48V DC), semmiféle segédtáp nem kell hozzá és hűtőborda sem kell neki. A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2016
Olyat vennék tőled,sőt kettőt, kettős tápnak!
Néhány szóban elmondanád, milyen sajátosságai vannak a "szinkron step-down" működésnek?
Sziasztok!
Egy oszcilloszkóp teszteléséhez akartam csinálni egy astabil multivibrátort, de mivel csak 556-os IC-m volt itthon, kiegészült egy monoval is a kihasználtság miatt és kicsit próba gyanánt.
Az ellenállások (és egy két kerámia kondi) 0603 vagy 0402-es méretűek vagy mindkettő van rajta ?
Ment a mancs .Nagyon szép munka,várom a folytatást.
Nekem 0805 méretűnek tűnnek. (A 0402-n meg nincs felirat.)
Egy kis méretösszehasonlítás:
L1 felett (bal felső sarok): 0805 U1 (PIC24) felett: 0603 U3 (FTDI) alatt: 0402
A panelon egy darab 2512-es ellenállás van, az összes többi 0805-ös. A kondik szintén, kivéve a 10µF-os nagy kockákat, azok 1210-esek.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |