Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s töltő kocsiba/motorra
 
Témaindító: vlevi, idő: Máj 26, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Inhouse válasza Jostee hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
1000Ft körül lehet kapni 1A-es szivargyújtó-USB adaptereket...nem valószínű, hogy megéri molyolni a javítással.
Arra vigyázz, hogy vannak olyan kis méretűek, hogy nem biztos, hogy a te autódban rendesen beér és érintkezik. Azok a jók, ahol végig vékony, és nincs egy perem a hátulján...
(#) Jostee válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Értem. Akkor nem is foglalkozom vele. Végül is a telefon tartókeretének semmi baja (GPS). Veszek hozzá egy másik perem nélküli adaptert és kész. Köszi a gyors választ!
Üdv.
(#) röntgen válasza Jostee hozzászólására (») Máj 17, 2013 / 1
 
Szia,
Kínából vettem auto/usb töltőt, 1$ és ingyér hozták.
Nekem megérte......
(#) jdani hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Szevasztok. Van egy HTC sensation telóm, egy step-down regulátorral szeretném tölteni, de már fő az agyam, mikor csak 10mA vesz fel, és azt mutatja hogy tölti... (biztos nem 10mA tölt egy teló) Probáltam már mindenfélét, de nemmintha töltene, pedig a teló mutatja az aksin, hogy tölti.
(#) neocska válasza jdani hozzászólására (») Jún 9, 2013 /
 
Szia!
A telefon mindadig mutatja, hogy tölt mig a töltöre rávan csatlakoztatva, közben a beállitásoknál az akkumlátor figyelönél azt rja hogy felvan töltve.
Nekem a tabommal van igy, 100% ra van tötve, s közbe a kicsi ikon még mutatja hogy tölti.
Vagy az a gond hogy mindvégig csak 10mA val akarná tölteni?
(#) jdani válasza neocska hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Én nem bánom hogy tölti, de szerintem a bemeneti áram biztos nem 10mA, legalább 100 körül kén mozognia, nem?
(#) neocska válasza jdani hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Ha jobban megfigyeled, akkor a standard hálozati töltök 500mA és 1000mA között mozognak. A simma USB 2.0 csatlakozo a számitogépen 500mA tud leadni (vannak kivételek ahol többet is).
Az Interneten rendelhetö szivargyujtos USB csatlakozoju töltök is legalább 500mA tudnak.
Valami kapcsolási rajzot tudsz csatolni a Step-Down konverterről?
(#) kaján hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen töltőm(Bővebben: Link), a panel típusa benne JJH-008. Eldurrant benne a C1 kondi.
Kapcsolási rajzot nem találok hozzá.
Van-e valakinek ilyen,hogy megtudja írni a kondi értékét?
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) lac08 válasza kaján hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Úgy sohasem durran szét egy kondi, hogy semmi se maradjon meg belőle.
Meg kell nézni a szétdurrant kondinak a házát, mi van (volt) ráírva.
És venni-tenni egy ugyanolyant - bele a töltőbe.
A szekunder oldalon általában sose szokott 16 V-nál több lenni a fesz-érték. A kapacitás meg 47-100-220 uF.
Ha hálózati és a primer oldali a kondi, akkor 350-400 V-os, és általában 10-22-47 vagy 100 uF.
Most ha nem ugyanazt a kapacitás-értéket teszed bele, akkor mi van?
Sztem semmi.
Ha működik - akko meg pláne.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
(#) zolika60 válasza lac08 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Ha megnézted volna a LINK-et láthatnád, hogy ez egy 12/24V-os autós töltő. Úgyhogy primer oldalra 35V, vagy nagyobb feszültség jó. a 350- 400V azért már túlzás.
(#) Inhouse válasza kaján hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Általában 34063 szokott bennük lenni, az meg egy alapkapcsolás, nagy ritkán egy külső tranzisztorral megfejelve.
A felrobbant kondi fordított tápfeszt jelezhet...
(#) punto3 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Szia!

Rakattam be a hátsó üléshez és a csomagtartóba is egy-egy aljzatot.
Gondoltam én is rá,hogy fordítva kötötték be az aljzatot.
Az a gond,hogy meg is olvadt a fólia a kondin és pont azon a részen ahol az értéke van.
Készítettem róla képet is(nem tudom mennyire látszik)
(#) Inhouse válasza punto3 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Én azt mondanám, hogy ez fordított polaritást kapott. A kondi melletti diódát is nézd meg, ha az sorosan van, akkor meg kellett volna védje a panelt és benne a kondit is...
Mint ahogy írtam 34063 van benne, ez a kondi meg nagyon úgy néz ki, hogy a bemeneti puffer. Néhány száz µF lehetett és minimum 16V-os, de ezt illik nagyobbra cserélni. A kérdés, hogy az IC túlélte-e?
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
(#) jdani hozzászólása Szept 2, 2013 /
 
Helló, miért van az hogy a 7805ös stabilizátor, alig bírja tölteni a telefonom? Sok idő után alig tölt bele valamit, míg a hálózati töltő egy-kettő feltölti?
(#) potyo válasza jdani hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Két lehetőség van. Egyik, hogy a 7805 túlmelegszik, ezért visszaveszi a kimenő áramát. A másik, hogy a készülék azt hiszi, hogy usb-re van dugva, ezért kisebb áramot vesz fel. Utóbbira a megoldás a telefon típusától függ, előbbire meg megoldás egy hűtőborda.
(#) jdani válasza potyo hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Hűtőbord van rajta elég ,,méretes,, , és töltéskor nem is forró.
Mondjuk z USB adat lábaira nincs semmi kötve, csak a ,,levegőbe fityeg,,
(#) potyo válasza jdani hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Na akkor telefontípus alapján rá kell keresni a neten, hogy mi kell ahhoz, hogy hálózati töltőnek érzékelje a töltőt. HTC-nél pl. csak össze kell kötni a két adatlábat, iPhone-nál viszont különféle ellenállásokkall kell meghatározott szintekre húzni a lábakat.
(#) jdani válasza potyo hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Ez egy LG L9es...
Mondjuk én sok használható infót nem találtam róla..
(#) potyo válasza jdani hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Most hirtelen én sem találtam semmit, de próbáld meg összekötni az adatlábakat, hátha. Elrontani nem lehet vele. Ha nem, akkor meg kellene mérni, hogy a hálózati töltő mekkora feszültségeket ad ki az adatlábakon, aztán ugyanezt megcsinálod te is ellenállásosztókkal.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2013
(#) Baxi hozzászólása Ápr 3, 2014 /
 
Egy tapasztalat. HTC-nél az adatlábakat csak össze kell kötni. A Samsungnál (tablet) pedig az adatlábak összezárva s 1db 10K-ássál a + ra kötni, másik 10K-assal pedig a - kell kötni. Egy szimpla fesz osztót kell bekötni a adatlábakra.
(#) Zoli5523 hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Sziasztok!

Bocsi, hogy most új témát hozok létre, de nem találtam itt még ilyet.

Elvileg megvalósítható, hogy egy sima telefontöltő amit hálózatra kötve használunk és 230-ról működik, át lehet variálni úgy, hogy az USB-s legyen? Hogy utána USB-s adapterről is meg USB-s szivargyújtóról is menjen?

Remélem érthető a kérdés, válaszokat előre is köszi!
(#) Bakman válasza Zoli5523 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Nem egyszerűbb egy autóba való szivargyújtós töltő?

Tolto.jpg
    
(#) Zoli5523 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Egyszerűbb lenne, csak az a probléma, hogy a telefontőltő alapból hálózatra köthető csak. Azaz 230-ra. Én ezt úgy szeretném megkerülni, hogy a hálózati csatlakozó USB-s csatit kapna.
(#) Bakman válasza Zoli5523 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Otthon használod a hálózatit, az autóban meg ott figyel az oda való. Utóbbihoz kelleni fog egy USB kábel is, de kb. a sarki fűszeresnél is kapható.

Gondold végig mit szeretnél. Egy hálózati töltőt úgy átalakítani, hogy USB-ről is menjen. Ha van USB, ahova bedughatod az átalakított töltőt, akkor egyszerűbb azt kihagyni és a telefont közvetlen az USB aljzatba dugni. Már ha jól értem a kérdés.
(#) Zoli5523 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Igazándiból ez egy Nokia telefon, aminek a töltője fix hálózati. De ha menet közben kellene tölteni a telefont, ahhoz kellene a szivargyújtó, hasonló mint amiről képet küldtél. Csakhogy ehhez a készülékhez nincs olyan töltőkábel aminek a megfelelő vége USB-s lenne, így saját magam szeretném ezt "megalkotni", ha lehetséges.
(#) Bakman válasza Zoli5523 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Fényképezd le a töltő azon részét, ahol az adatok vannak. Esetleg egy autóba való inverter, telefon töltéséhez a legkissebb is elég.

A töltő átalakítása nem olyan egyszerű, olcsóbb és célravezetőbb egy tápegységet (töltőt) építeni. Igaz, ebben az esetben kelleni fog egy olyan kábel is, amit a telefonba lehet dugni.
(#) potyo válasza Zoli5523 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Valószínűleg 5V kell annak a telefonnak is. Próbálj szerezni valahonnan egy olyan csatlakozót, ami a telefonba megy, ha máshogy nem, valakinek úgyis megmaradt ilyen töltője régről. Arról levágod, egy usb kábellel összeforrasztod és probléma megoldva.

Kínából kapható szivargyújtós inverter, kicsit ágyúval verébre, de végülis működne
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
(#) uniman válasza Zoli5523 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Hello!
"Igazándiból" nagyon csodálkoznánk, ha tudnál olyan Nokia telefont mutatni, amelyhez nem létezik szivargyújtós töltő. A telefon típusát azonnal le kellett volna írnod!
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
(#) Zoli5523 válasza uniman hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Sejtettem, csakhogy én úgy szeretném ezt megoldni, hogy USB-s szivargyújtóra USB-vel tudjam a telefontöltőt rákötni. A telefontöltő hálózati végét szeretném USB-re cserélni. Ez megvalósítható?
(#) CRU3L hozzászólása Aug 8, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretnék a motoromra USB-s töltőt. Rengeteg kínai cuccot átnéztem, szinte mind 12-24V, a motorom pedig 6V-os.
EZ jó lenne a leírás szerint (5-28V), de EZ a fajta nekem sokkal jobban bejön (feszültségmérős is).. Azon gondolkodtam, hogy nem lehetséges a 12-24V input megjelölés azért van mert így szinte minden autóba-motorba-kamionba jó? Lehet ez is 5-28V-os tartományban működik..
Mit gondoltok?
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem