Fórum témák
» Több friss téma |
Értsd úgy, hogy a napelemed nem tud ilyen feltételekkel egy ilyen böhöm nagy ventillátort folyamatosan ellátni energiával. Ha 24 órából 1 órányit jár, akkor már örülhetsz.
Ha nagy bordát teszel a procira, mondjuk rézből, akkor elegendő rá egy kisebb teljesítményű ventillátor is.
Leginkább erre egy zselés ólom akku a legjobb. Már 2eft alatt találsz 1.2Ah-t. Próbálj lomolni valahonnan napelemeket és kösd őket sorba. Ide legalább olyan kellene ami tud úgy 1ampert, de legalább a felét, így ha borult is valamennyit termel vissza az akkuba.
Bocsesz félre olvastam gyanús is volt hogy mit keres ott egy számítógép....
A lényeget nem írtam le az előbb: Ekkora napelemmel a feladat nem megoldható, nem tud elég energiát termelni.
Nem tudom, hogy naponta hány órát kell járni annak a ventillátornak. Ha ökölszabályra van szükség, akkor én arra tippelek, hogy a szükséges áram négyszerese-ötszöröse talán elég lehet a folyamatos működéshez. Figyelembe kell venni azt is, hogy az akkumulátoros energiatárolás nem veszteségmentes, a verőfényes napsütés nem garantált. Feltételezem, a hiányzó energiát hálózati áramból kell pótolni, akkor viszont a napelem csak vészmegoldásként jöhet szóba. Manapság a napelem energiaforrásként csak olyan helyen gazdaságos, ahol az energiaellátást a hálózati áram hiányában nem lehet másképpen megoldani, valamint egyéb költségeket ki lehet váltani a helyi energiaellátással. Jogosultsága van egy tanyán, a puszta közepén, nehezen megközelíthető helyeken. Önálló energiaellátásra csak túlméretezve szabad tervezni.
Igazad van, nem gondoltam át a dolgot. A napelem -amit vettem- elvileg 50mA-t tud, (ezzel már forog a venti) gyakorlatilag 1-2mA-t... még egy led sem világít vele. Ennyit a kínai napelemekről. A feszültség megvan, csak nem terhelhető.
Az első elképzelés az volt, hogy a napelemről megy a ventilátor; utána olvasva, áramgenerátoros üzemmódot szereti, ezért gondoltam az akku töltésre, csak ahhoz meg tényleg kevés a töltőáram - és még forogni is kéne a ventinek. Mindegy, van egy eladó napelemem, a szokás bukással. Lehet, hogy marad a hálózati táplálás, csak elegánsabb lett volna napelemmel.
Tavaly kerti napelemes lámpákból építettem napelemes mobiltöltőt, szép dobozt is csináltam neki lepácolva cnc-n kimarva meg minden. 5db-ot kötöttem sorba, majd egyen ic vel 5v ra generálva, rátéve a telefonra 3 óra augusztusi időben egy %-ot sem töltött
32mAh-t adtak le, de ceruza elem töltésre még jó lehet. Azért ennyire könnyen nem szabad feladni, kösd össze próbáld ki egyáltalán hogy működne. A napelemet meg ha tényleg nem bírja kösd rá autó akkujára, legalább a készenléti áramfelvételre besegít majd Szerezz be valahonnan egy nagyobb napelemet, valami lomolósnál és akkor már jó lesz.
Sziasztok!!!
Azzal a tiszteletteljes kéréssel fordulnék felétek, hogy kis segítséget kérjek napelemes témában! Egy olyan készüléket szeretnék a hálózati energiától függetlenné tenni, amiben 5 darab 12V-os egyenként 3W teljesítményű MR16-os led spot izzó világít, alkonykapcsolóról működtetve egész éjjel. A készülék -ami egy rovarcsapda- 24 órából kb 8-10 órát világítana megállás nélkül, és az évnek a naposabbik szakában üzemelne (késő tavasz és nyár)! A kérdés pedig, hogy mekkora napelemet és akkumulátort kellene beszereznem, ami biztonsággal üzemeltetné a készüléket??? Fáradozásaitokat és válaszaitokat előre is tisztelettel köszönöm!!!
Napelemből én legalább egy 50w-os, vagy nagyobb teljesítményűt használnék.
Akkuból elvileg elég lenne egy motorkerékpár akku is, tekintve hogy összesen kb 12,5 ampered menne el egy éjszaka alatt, de csutkára is merülne az pedig nem lenne túl jó, ha van otthon felesleges, nem használt, de működő autó akkud, az is jó a célnak.
Köszönöm!
Ahogy kutattam az egyik netes nagy elektromos webáruházat, ólomakkuk közül a 12v24Ah akksit nézegettem, meg a napelemek közül! A napelemek közül monokristályost néztem, 30Wp 17,5W, 1680mA paraméterekkel. Még ezek lennének úgy nagyjából árilag is megfelelőlek! Ez nagyon necces összeállítás, vagy nem is elég a teljesítmény???
Akkuból olcsóbban kijössz egy 36Ah-es autós akksival kb 10eft. A megadott teljesítményt csak maximális napfénynél adja le, tehát ha borongós az idő akkor abból a 30w-ból nem lesz meg csak a töredéke. Jónak jó, de csak akkor ha minden nap legalább 8 órát fog a nap sütni, olyan meg nem sűrűn van, feltölteni 1.68Ah-val csakis akkor tudná ha merőlegesen sütne rá a Nap mindig. Érdemes a feladatra olyan napelemeket nézni, amelyeknek az áramerősségük jóval nagyobb, mint amit a rendszer fogyaszt, pl:5-6Ah. Apróhirdetési oldalakon viszonylag olcsón (30e) körül már lehet találni.
Az egyik oldalon "villany-pasztor hu-n" találtam napelemet, BT50 névre keresztelték! Leírás szerint 50W-os, 540x660mm a tábla nagysága! 43-ért megvásárolható tőlük, és 12-ért adnak hozzá 6Ah töltésszabályzót is! Ez megfelelő lenne nekem???
Nagyon ajánlgatják hogy mindenképpen munkaakkut vegyek, ami kifejezetten napelemes rendszerekhez való! Viszont az nagyon drága, a 32Ah közel 50 rugó! Biztosan kell ez nekem, vagy tényleg elég akkor egy mezei zárt rendszerű autó akku????? Köszi előre is a véleményeket!!!
57600.- bruttóért kapsz 250 W-os napelemet. 35000.-ért 235 W-os kétéves használtat. Azt már döntsd el te, hogy melyik drágább!
Hát egy kicsit még tovább kutakodtam, de azt hiszem sikerült kiválasztanom az elemeket:
-50W/12V polikristályos napelem -10A mppt napelem töltésvezérlő -12V/40Ah solar akkumulátor Mivel céghez lesz és számlával, így összesen 80-ban áll meg! A pénz nekem megfelel, a paraméterek szerintetek megfelelőek a már említett felhasználáshoz???
Amiket írtam, azok is számlás bruttó árak. De ha ~110000.-Ft-os márkás napelemet nézel, 270-300 W-osat, akkor is aránytalan 50 W-osért a 43 e.-.
1 2 3 Töltésvezérlő1 Töltésvezérlő2 A Conradnál, ami általában a drága szinonimája.
Óóó, ezek az árak már máshonnan vannak...
50W napelem 29e 40Ah solar akku 36e 10A mppt vezérlő 15e 50 e felett ingyen posta, és kapok az elemhez felfogatást is...minden ár bruttó... Szerinted mennyivel vagyok amúgy előbbre mppt vezérlővel? Pwm nyolcért lenne...
PWM 4-ért is van. Minek a 10 A-es vezérlő, ha csak 50 W-os a napelemed? Töltés közben az legfeljebb 3,5 A. 40 Ah-s akkut se tölthetsz 10 A-rel.
Ilyen méretben az MPPT-nek nincs jelentősége. Ha csak egyszerű túltöltésvédelmet teszel rá, az is elegendő. A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016
Nekem egy ilyen napelem tölt egy 4Ah 12V os aksit meg a telefont.
A telefont kapcsolóüzemü fesz.szabbal, 5V. A napelem egy bontott kerti szökökut napeleme, 12V 600mA.
Hány ampert tud leadni a napelem? Persze hogy ajánlgatták 50eft ért az akkut. Ha veszel egy sima mezei autós akkut adnak rá két év garit, ha idő előtt elromlik visszaviszed legfeljebb.
Amúgy szerintem a rendszer megfelelő lesz ezekkel, viszont erbe-t megkérdezheted hol lehet kapni 250w-os napelemet 57rft ért.
Ez itt nem a reklám helye!
Keress rá! Amerisolar 250W napelem. Nemrég raktam fel 26 db-ot. Idézet: „Hány ampert tud leadni a napelem?” 12 V-os akku. Töltőfeszültség max. 14 V. 50 W 14 V =~3,5 A. Ha nem bír ennyit a napelem, nem baj. Kicsit eltolódik az optimális munkapontból. A szabályzásra is kell tartalékot hagyni. Egyébként azt az 50 W-ot naponta legfeljebb néhány percen keresztül teljesíti. A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2016
Persze én is tudom, azt is leginkább augusztusban dél körül.
Idézet: „azt is leginkább augusztusban dél körül” Nagy tévedés. A legnagyobb teljesítményeket márciusban szokta produkálni, de az első csúcsot novemberben állította fel. Nyáron huzamosan magas szinten teljesít, de a csúcsot meg se közelíti. A hideg környezet és a tiszta levegő jót tesz neki. Nyáron melegben esik a feszültsége és a magaslégkör több párát tartalmaz. Közben úgy érzed, veszettül tűz a nap. Próbálj meg a januári hóra kifeküdni napozni! (síparadicsomok - leégésveszély. És nem csak anyagilag. )
Akkor a napelem töltőm ami augusztusban-ban letudott adni 32mAh-t most lehet hogy letudna adni akár 50et is? Nap híján nem tudom megmérni
Ha idén nem is de jövőre feltétlenül kifekszek majd..így vagy úgy
Kevered a mértékegységeket. A teljesítmény és a munka (energiamennyiség) nem ugyanaz.
réz (tabbingwire) vezetéket vettem a napcellákhoz (ezt ajánlotta a gyártó)
Lapos, tömör, nem szigetelt, de cinezett 2mm x 0,12mm 8 ampert kellene vinnie, de kétségeim vannak, hogy komolyabb veszteség nélkül elég lesz-e. Még mielőtt hagyományos sodrott rézkábelre cserélném, tudnátok segíteni a matekban, hogy mennyi vesztesége van ennek mondjuk 1m-en ?
Sziasztok!
szerintetek mennyi Ah lehet kivenni 3X75 Ah akkuból ha csak 11,8 és 14v között használjuk?
Az Ah egy dolog, a Wh meg egy másik. Nem keverendő.
Nem érthető a kérdés. Ha az akku 12 volt alá esik le van merülve, egyébként működése alatt tartja a 12 voltot. 14 voltos akku nincs.
Attól függ mekkora árammal meríted. Az akku adatlapja segíthet.
Amire rákérdeztél, az tulajdonképpen az, hogy mennyi energia van egy akkuban.
Ez azonban egy bonyolult dolog. Összeszorozhatnád az akku Ah kapacitását a névleges feszültségével, az megadja a névleges energia tartalmát. De a valóság ennél bonyolultabb, mert a kisütés alatt a feszültség folyamatosan csökken, és ezzel egy állandó terhelésen az átfolyó terhelő áram is. Ráadásul az Ah kapacitás függ a terhelő áramtól is. |
Bejelentkezés
Hirdetés |