Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1358 / 1679
(#) konyak6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 25, 2016 / 1
 
Espoo,
(#) zoly15 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Ez igen
Én is alkottam szeleprugó összenyomót, igaz én levettem a hengerfejet hozzá. AWI-val szoktam garázdálkodni
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Az elég közel van Helsinkihez. A piacot imádtam. Főleg azt a kaját, amit nagy platnikon sütnek krumpliból vaddisznósonkából és hagymából.
(#) Alkotó válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Kaptál több hasznos tippet, de az alapkonstrukciód hibás, ezért a többi majd csak később lesz fontos. Vélhetően még nem tekercseltél, ezért alábecsülted a huzal feszítő erőt. Ugyan nem tudom milyen vastag huzalt fogsz használni (itt most a vastagabb a fontos), de szinte biztos, hogy a huzalfeszítő erő el fogja deformálni a szemre M10-es menetes szárat, konkrétan elhajlik.
Figyelembe véve a lehetőségeidet, rajzoltam egy lehetséges megoldást, amit kevés munkával meg tudsz valósítani, és nagyjából egy nagyságrenddel növeli a feszítő irányú merevséget. Ha nincs több anyag, akkor a hátsó tartót (most talán vezetékbod tartó) használd fel. A dobnak meg akár egy átdugott fakanál is jó amit néhány könyvre ráteszel.
Általában a hátsó dobtartó nem válik be csak egészen vékony huzaloknál. Az a jó, ha a dob alul van pl. az asztal alatt, mert így oda lehet elé ülni, és az onnan feljövő vezetéket szemből vezeted a csévére, amihez óriási segítség lehet egy kéztámasz (ezt rá kell építeni a tekercselő gépre).
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Elsőre nem is vettem észre milyen jól látszanak a papír rostjai a mellékleten, szinte elemezhető a szerkezete.
(#) konyak6 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Még sosem tekercseltem. Ez lesz az első. Szerencsére a forrásaim kimeríthetetlenek, így bármikor módosíthatom menet közben a szerkezetet. Huzalátmérő 0,4-0,9 mm-ig terjed jelenleg.
Ha kell megcsinálom vascsőből, hegesztve.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2016
(#) Alkotó válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Ha "cső" és "hegesztés" is szóba jöhet, akkor más konstrukciók jobb eredményt igérhetnek.
Az első tekercselés tapasztalatai alapján fogod látni, miben kell esetleg változtatni. Az ilyen tapasztalatok elemzése alapján készülnek a legjobb tekercselő eszközök.
(#) konyak6 válasza granpa hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Belül fa kocka van.
(#) konyak6 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2016 / 1
 
Erre számítok, hogy elkezdem tekerni, és látni fogom mit kell változtatni.
(#) efraim válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 26, 2016 / 1
 
Elkéne a tekercselésnél egy számláló is, jobb híján egy autó kilométerórából megoldva.
(#) metabo123 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Szia!
Alkotó fontos észrevételei mellett én gyenge pontnak vélem a konzol falaphoz történő fogatását. Azt átmenő csavarral kellene rögzíteni (plusz távtartó a profil alatt), mert nagyon hamar ki fog lötyögősödni, vagy egyszerűen ki fog szakadni a lapból. Az egész szerkezetet pedig lehessen asztalhoz rögzíteni, lecsavarozni. Nagyon idegesítő lesz mikor már fent van a kívánt menetszám mondjuk fele, és akkor kell kűzdeni a stabilitás beli dolgokkal.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
(#) Ge Lee válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 26, 2016 / 1
 
Nem értem ezt a nagy pesszimizmust. A képen látható eszközzel tekertem meg egy hegesztőtrafót, nem 0,4-es meg 0,9-es huzallal, hanem 2db 1,65-össel összefogva, párhuzamosan. Ez volt a primer.
Egy darab tölgyfa deszka, egy 10-es csavar meg a végén a hajtókar, és az egész befogva a satuba. De ahhoz készült céldarabbal (ami egy gyalult deszkadarab meg néhány tipli) tekertem meg a fémdetektor nagy átmérőjű kereső tekercsét is, szintén ezzel a szerkezettel.

tek.jpg
    
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Ez merevségre sokkal jobb. Remek példája a jó amatőr megközelítésnek. Ez a tölgyfa keresztmetszet aligha fog eltörni az említett huzaltól. A satuba való megfogás szintén kellően stabil helyben tartást ígér. A szerkezetnek a tengelye a leggyengébb pontja, illetve a "csapágyazás" önpusztító.
(#) Ge Lee válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
A 10-es tengely megtartotta a csévét miközben rátekertem az 5 kiló primer huzalt úgy, hogy közben a szekunder is rajta volt. Ahhoz meg hogy önpusztítsa saját magát, rengeteg trafót kellene megtekerni vele, ami nem áll szándékomban. Egyébként pedig zsírban fut.
(#) kameleon2 hozzászólása Feb 26, 2016 / 2
 
Sziasztok! Mindig elfelejtem lefotózgatni amit készítek, most is csak a telefonom volt kéznél, de legalább látni valamit. Készül egy univerzális kettős táp, kifejezetten erősítők méréséhez. Annyi feladata van már szegény labortápomnak, hogy meg kellett ezt is lépnem. Most még dugdosós változat, de ha lesz alkalmas trafó, akkor át lehet majd kapcsolni (persze az is lehet, hogy így marad). 3D vázlat, nyák cnc-vel és kis ügyeskedés, melegónozás. Faston csatlakozós megoldás lett belőle, ez kellően stabil. Előrébb haladtam már vele, de fotó nem készült még. A kisebb trafó csak a panelmérőket táplálja, hogy lássam is mi megy ki.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
(#) Buvarruha hozzászólása Feb 26, 2016 / 5
 
Csináltam egy új tápot a maszek monitor megoldásokhoz. A poén az, hogy szeretném közkinccsé tenni, viszont nem csináltam rajzot (még sosem). Ha valaki vállalná a kapcsolási rajz igényes elkészítését, privátban csörögjöm rám legyen szíves.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
(#) szucsistvan123 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Szép munka!
A NYÁK fólia oldali részét kezelted valamivel?
(#) Buvarruha válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Nem, csak túl van tolva a fénykép. Ha nem leszek lusta, csinálok rendes képeket.
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Nagyon szép a nyák. Milyen technika?
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
A fólia állapotából ítélve előre lakkozott panel, fotózásos technika (vagy nagyon jól tud polírozni).
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
(#) Buvarruha válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Nem olyan szép az, csak túl van exponálva a kép. Amúgy fotózva lett, de sima papírral és bakman kolega beletrafált, gyári lefújt nyák, viszont P20-al szebb a papíros megoldás..

Most már látszik, hogy kicsit rojtosak a vezetősávok szélei, a tranyó bázisára érkező vezetősáv el is vékonyodott, na meg rosszul is kötöttem be, azért van ferdén, még szerencse, hogy így stimmel.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Alávilágítás elvékonyodásnál, nem jó leszorítás, gondolom én. Félig felfújt neylonzacskóval szorítom le, mint egy légpárna, minden ponton nyomja.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
(#) Buvarruha válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Nem, ez a papír miatt van. Ahol nagy üres hely volt mellette, ott vékonyodott el, ahol volt a közelében más is, ott annyira nem. A P20 szép kontrasztos lessz papírral is, de a gyári lefújt nyák nem mindíg.
(#) teszti válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Mekkora ónt és milyen pákát használsz, hogy ilyen vékony ónt tudsz tenni az ellenállásokhoz?
(#) trickentrack hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Üdv!


Mára egy videót készítettem!
Ötleteket,kritikát szívesen fogadok!
A videó leírását érdemes elolvasni!
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2016
(#) don_peter hozzászólása Feb 27, 2016 / 16
 
Uraim, elkészült a DPTP SEGA MEGA FLASH DRIVE kártyám.
A projektem lényege az, hogy amit SEGA MEGA DRIVE gépre fejlesztek demó programot, ki tudjam próbálni illetve az ilyen jellegű rendezvényekre az elkészült demó programokat ki lehessen vinni és azokat eredeti hardverben futtatni.
Ezen felül alkalmas az eszköz eredeti játékok betöltésére és azokkal lehet játszani, ez azért jó mert vannak olyan ritka és drága játékok amelyek beszerzése mára már alig vagy nem is lehetséges.
Mivel mindig is nagy SEGA MD rajongó voltam, így ez a projekt jóérzéssel és örömmel töltött el mindvégig. (persze néha rágtam a kefét )

Pár adat:
A kazi, UART-on keresztül kommunikál egy direkt erre a célra megírt PC-és programmal amelyet szintén én írtam.
2 üzemmódot támogat, az egyik a 8bit-es a másik pedig a 16bit-es üzemmód. Sega játékoknál van értelme, de nem fejtem most ki mi is az.
Sikerült a feltöltési sebességet is radikálisan emelni (sok segítséget kaptam, amit köszönök), így egy 8Mbit-es vagy is egy 1MB-os fájlt kevesebb mint 3 perc alatt képes feltölteni a memóriába.
Azt hiszem, ha emelném 64bájt-ról 128bájt-ra az adatbuffert, akkor még esélyes lenne emelni a sebességet, de ezzel én már megelégszek és ráérősen lehet majd csiszolgatni a dolgot

Egy videó összeállítás a működéséről:
DPTP System - DPTP Sega Mega Flash Cart

Ez a projekt igényelte eddig a legtöbb türelmet és energiát tőlem, és még persze nincs teljesen kész.
Készül a letisztult és átkötés mentes nyákterv is ami, ha minden jól megy talán egy-két hónap múlva már meg is lesz.

Köszönöm, türelmüket és segítségüket: Hp41C, kissi, nedudgi, killbill, sdrlab, benjami, és mindenkitől aki még segített.
(#) zsoltee0001 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Nagyon szép lett!
Hirtelen azt hittem Attila86 kreált megint valamit
(#) kaqkk hozzászólása Feb 27, 2016 / 2
 
Megjött a megrendelt óramechanika, és betettem a helyére ...

IMAG0878.jpg
    
(#) Buvarruha válasza teszti hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Ónpaszta plusz meleglevegő.
(#) Chipmunk1960 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Én is így próbáltam, de hogy lehet ilyen vékonyan felkenni????? Nekem a levegő, vagy a megolvadt ónt, vagy az apró alkatrészeket fújja szét.....
Következő: »»   1358 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem