Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   43 / 62
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Üresben mérd meg a váltót és először csak azt terheld le sorbakötött szálakkal ( figyelj oda, nehogy csak egy legyen.. )
Ha úgy lesz 5-6 amper, akkor mehet még egy izzó ugyanígy paralel.
Ha így nem több a fesz 15-20 voltnál, akkor jöhet a graetz+ puffer, talán elviselik az izzók a dc-oldalt is...
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) eadx hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
A pufferkondit akartam bekötni és láss csodát nincs lába. Milyen módszerrel lehet érintkezőt készíteni az ilyen kondiknak? Úgy néz ki, mintha alu lenne a láb. Tudok forrasztani (vagy inkább csak szeretek), de nem hiszem hogy menni fog.

kondi.jpg
    
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Nem alu a kivezetés, csak a kerek rész max..... és ezek ilyenek...lehet azt szépen forrasztani.
(#) T46KO2 hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Sziasztok! Egy kisebb méretű indukciós melegítőt szeretnék építeni (államvizsga/licensz vizsga). Ehhez szeretnék egy kis segítséget kérni, pl egy megépíthető rajz, kapcsolás és leírásokat, pdf-eket is szívesen elfogadok. Köszönöm!
(#) eadx hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Sikerült egy kis ingyen energiához jutnom a pufferkondik felhasználása során. Sajnos nem beszélem a kantonit sem a mandarint így 22 000 µF "megrázó" élményben részesített. Egy picit pihentetem a szerelést.
(#) lac12345 hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Szia

Szerelés előtt mindig ki kell sütni a kondikat. Polaritásra is ügyelj, nem mindegy hogyan kötöd be.
A kivezetések rézből vannak.
(#) granpa válasza T46KO2 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
A téma képei közt válogathatsz (jobbra, fent, kis nyíl), és a sárga nyílra kattintva a hozzászólás (magyarázat) is megjelenik.
(#) bakaruha hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Sziasztok. Rendelt már valaki ebből? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2016
(#) crazybob válasza bakaruha hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Nem semmi! Mire lehet vajon használni egy ilyet? Esetleg rugó edzésre?
(#) zgyula hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Tisztelt uraim !
Megbízást kaptam szűk családon belül egy indukciós hevítő megépítésére- kovácsolási célokra. Elolvastam jónéhány régi és új bejegyzést, úgy látom vannak akik mélyebben beleásták magukat a témába. Mivel az én területem nem a kW nagyságrendű kapcsolástechnika, ezért köszönettel fogadok egy jól bevált kapcsolást és tanácsokat.
(#) crazybob válasza zgyula hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
2kW-ig a Pimi9 által közölt kapcsolás tökéletesen bevált. Jó lehet, működik nagyobb teljesítménnyel is, de ahhoz egy nagyon erős táp kellene. Ez a kapcsolás 24-48V-ról nagyon szépen működik és simán elérhető a 2kW+.
Hevítő
(#) Joe_001 válasza eadx hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Üdv!
Miért ne lenne lába? Panelba forrasztós. Forrassz rá vezetéket, zsugorítsd le, csatit, érvéget a végégére amit kíván.
(#) tursaba válasza bakaruha hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szia ! Kicsi a teljesítménye. ~100KHz megy. Lombfűrész szálat izzítja. Az enyémben a fet-ek meghaltak próbálgatás közben.
Szerintetek milyen típus tehető bele ? (le van csiszolva !)
(#) ferci válasza tursaba hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szia!
Ebbe kár pénzt beleölni. 100 voltos 50-60 amperes fet jó lenne bele ( sokféle van ), az a tekercs se való sokra. Játékszer.
(#) lac12345 hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Szia

Szerintem IRFP250 vagy 260 van benne .Ezeket szokták az ilyen kínai cuccokba tenni.
(#) zgyula válasza crazybob hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Köszönöm a rajzot. Nem egy bonyolult, majd elolvasom mire kell ügyelni a megvalósításnál...
(#) zgyula válasza adri986 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szia adri986 !
Pontosan ilyen megoldás érdekel engem is, ez már hajlik a professzionális kategória felé
írtam mailt...
(#) lac12345 hozzászólása Márc 19, 2016 /
 
Sziasztok

Két fojtós verzió, munkatekercs 5 menet 50mm átmérő kb 50mm hosszan 8 as cső számítások alapján 0.8uH mérni nem tudom valamiért LCM3 nem méri meg hanem - előjelel mér valamit .., Kondi bank 4.6 µF MKP . E ferrit magos fojtok 23uH LCM3 al mérve.
Sajnos nem hevít semmit.. A nagy FET ek drain en nézve fel sinus jel van 1250 KHz. Nagyon magas a freki nem értem miért kb 80KHz körül kéne lennie számítások alapján..
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2016
(#) crazybob válasza lac12345 hozzászólására (») Márc 20, 2016 / 1
 
Feltehetnél egy képet az egész elrendezésről.
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy indukciós kemencét 4db IRFP420 felhasználásával.
Szerintem egy Gate kapcsoláshoz hasonlóan lehetne megoldani a legjobban, csak a vezérlését nem tudom kitalálni. Ebben lenne szükségem segítségre.
(#) csavarkulcs válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
IRFP 460, javítva
(#) crazybob válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Üdv!
A kemencét hogy képzeled el? Valahol van benne egy vaslemez, amit induktívan melegítesz és az fűti be a kemencét, vagy induktívan melegíted a benne lévő anyagot?
(#) csavarkulcs válasza crazybob hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Szia!
Kovácsolásra fogom használni.
Esetleg van valami elképzelésed?

Üdv!
(#) crazybob válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Attól függ, hogy mekkora az anyag, amit hevíteni kell. 1-5mm átmérőig vagy vastagságig vannak itt rajzok, amik működnek. Pl. Pimi9 önrezgő kapcsolása. Viszont nem kis beruházás egy ilyen még házilag sem.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
A legkissebb 5-40mm ig kéne mukodni.
van autóakkum, 24v20a trafó, gretz, kondik, és nemsokára tervezek beszerezni egy 1kW os toroidot is 12,24,36,48v os kiállásokkkal.
Vízbontásra,akkutöltésre,ház ellátásra,indukciós kemencéhez, hegesztésre.
Van valami ötleted kivel csináltassam?
(#) crazybob válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Ekkora elemek hevítéséhez legalább 3-4 kW-os tápra lesz szükség, mivel nagyon nagy a hőveszteség. Amíg az nincs meg, addig nem érdemes belekezdeni. Persze a nagyobb táp mégjobb. Az akku nem a legjobb, mert hamar lemerül. Trafó kell, ami tud 40V-ot legalább.
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Először szeretnék egy elméletet felállítani utánna a gyakorolni, és 1kW nál nagyobb trafót nem igazán vennék.Először egy kapcsolási rajzra lenne szűkségem, pontos adatokkal 1kW ra és az se baj ha lassabban melegít.
Tesztelni jó lesz az akku, ha megmértem és működik akkor majd veszek trafót.
Nem találtam azt az önrezgő kapcsolást amit mondtál.
Van egy oldal amin találtam rajzokat, működne?
http://spark2.uw.hu/
Írtam emailt az embernek de nem válaszolt.
(#) ferci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
"csak képek keresése" az új hozzászólás címke alatt..
Pl.:
egy a sok közül
Nálam a 4. sorban vannak..
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) csavarkulcs válasza ferci hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Kicsit pontosítanál?
(#) crazybob válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Következő: »»   43 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem