Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Nem új keletű a dolog .
Bővebben: Link
Igy igaz , de ez még a kezdet kezdetén volt.
Miért jó rontani a minőséget? Kinyomtatod majd átlaminálod? Nem tudom miféle nyomtató lehet, de ettől százszor szebb vonalakat rajzol az enyém, közvetlen fóliára. Az, hogy a fólia kicsit matt lesz, nem jelent sok problémát, mehet a levilágítóba.
Ezt nem láttam, de gondoltam, hogy valakinek már eszébe jutott.
A valóságban szebb
Eszemben sincs rontani a minőséget, ellenkezőleg, csak kíváncsi voltam és mivel tegnap még nem jött meg a fólia ezzel próbálkoztam. Másrészt talán vészmegoldásnak talán jó ez a technika, ha nincs otthon épp nyomtató fólia...Mint írtam feljebb, a valóságban szebb, a képek nem túl jók. Milyen nyomtatót és fóliát használsz? Egy képet tudnál feltenni egy fóliás nyomtatásról? Köszönöm a választ tehát nem baj ha kicsit matt.
Milyen acetont meg denszeszt használsz?
Én csináltam olyat hogy fóliára nyomtattam és azt lamináltam lamináló fóliával (levilágításhoz filmnek) , javított a "takaráson" és nem kellett attól félni hogy megsérül a rajzolat
Az a baj, hogy azzal távolítod a rajzolatot a nyáktól. Falura minőséghez jó lehet, de nem hiába szoktam kérni a nyomdába, hogy az emulziós réteg legyen a nyák felé. Ha nincs semmi a rajzolat és a nyák között, nem tud alávilágítani. Minden megoldás ami a rajzolatot elemeli a nyáktól csak minőségromlást jelent, tehát ne lamináld körül a rajzolatot főleg 0.2-es vonalaknál.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
Ez már régen volt , évek óta én is offset filmet használok a levilágításhoz .
Mellékeltem.
Ha nem működik akkor a tonereddel lesz baj. Ezeknek az összetétele nagyrészt ugyanaz bárhol veszed, bárki gyártja.
Az aceton simán meg oldja tenorport. Denszeszt teszek hoz már nem nagyon.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
Ez a lényege a dolognak el kell találni a toneredhez a megfelelő keverési arányt, amikor még nem folyik össze a rajzolat de már meglágyul annyira hogy fel tud tapadni a nyákra.
Szia !
A Nátrium hidroxidot milyen arányban kell oldani ? Köszi !
Hány éves a kapitány? P20 előhívásához ?Maratás utáni leoldáshoz ? DRY fólia maratás utáni leoldáshoz ? Ha p20 előhíváshoz kell akkor 10g/l oldatot keverj
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
Sorry
DRY fólia maratás utáni leoldáshoz
Akkor mindegy milyen a keverési arány csak jó tömény legyen , és a lúgot öntsd a vízbe ne fordítva ! Kesztyű szemüveg erősen javallott ! De a legegyszerűbb ha veszel zsíroldót (kézipumpás 500ml es flakonban) ebből két fújás és 5 perc után vízzel leöblíted a fóliát a nyákról.
Idézet: „De a legegyszerűbb ha veszel zsíroldót” Ez nagyot lendített a dolgon, mert zsíroldó van, és a hidroxid beszerzésével gondjaim voltak. Köszi
Ezt a zsíroldót lehet használni elôhívásra is?
P20 hoz kb 10-15/1 arányban használható, a DRY fóliánál nem próbáltam mert olcsóbb a mosószóda és az eredeti leírásában is az van ,ja és szinte bárhol kapható.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
Helló, Lötstop fóliát mivel tudom lemosni?
hátha valaki más is elakad.
UFo lefolyótisztitó, csak kicsit lassabban oldja, mint a dry-t. A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
Addig amíg nincs beégetve(150fok 20perc) , azután már csak a flex legyezőkoronggal .
Sziasztok ,azt szeretném kérdezni hogy milyen szerrel kell lemaratni a nyákról a felesleges rezet és utána kell meg egy szer amivel letisztitsuk? , Tudom olvassak utána minden néztem videót is ,szinte mindenhol mást használnak.Szóval a a kérdésem milyen szerrel lehet amit könyyedén betudnék szerezni?
Réz eltávolitására sósavat használnak?+ még keverve valami mást?,és tisztitásra higitót?
Szia. Én maratáshoz TN150-et használok. Utána pedig higitót a nyomat eltávolitásához.
Sósav a háztartási boltokból, hidrogénperoxid a fodrászkellékesektől.
Azért látsz mindenfélét ilyen-olyan videókban, mert több módszer is létezik NYÁK készítéshez, másrészt pl. a fotólakkot több oldószer is "leviszi". Maratóból is van többféle, kinek mi jön be.
Maráshoz a leg barátságosabb a nátriumperszulfát. Por alakban kapható korlátlan ideig eláll, nem büdös, nem barna nem fog össze semmit. 20perc a marás, gyorsítható ha melegíted (max 50fokig) az oldatot
Por vagy már oldott alakjában áll el korlátlan ideig? NEm használom, de olvasni ebben a témában is, hogy három-négy hónap alatt elbomlik.
Sziasztok!
Van itt néhány maratási eljárás összefoglalva... PCB maratási eljárások... De sajna az ammónium perszulfátos az kimaradt... Arról esetleg valakinek valamilyen információ? Szerintetek, menyík a legjobb technológia? Sebesség, minőség, előnyök, hátrányok tapasztalatok? Ár összehasonlítás, költséghatékonyság? (A vaskloridost nyomtam eddig, de gondolkodom ki kellene próbálni más félét is.) (És bocs, ha volt már, de közel 2200 oldalt végigolvasni, szinte lehetetlen...) Köszi... A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |