Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1169 / 1385
(#) eyess válasza TaviGyerek hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Nem új keletű a dolog .
Bővebben: Link
(#) eyess válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Igy igaz , de ez még a kezdet kezdetén volt.
(#) Bakman válasza TaviGyerek hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Miért jó rontani a minőséget? Kinyomtatod majd átlaminálod? Nem tudom miféle nyomtató lehet, de ettől százszor szebb vonalakat rajzol az enyém, közvetlen fóliára. Az, hogy a fólia kicsit matt lesz, nem jelent sok problémát, mehet a levilágítóba.
(#) TaviGyerek válasza eyess hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Ezt nem láttam, de gondoltam, hogy valakinek már eszébe jutott.
(#) TaviGyerek válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
A valóságban szebb
(#) TaviGyerek válasza Bakman hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Eszemben sincs rontani a minőséget, ellenkezőleg, csak kíváncsi voltam és mivel tegnap még nem jött meg a fólia ezzel próbálkoztam. Másrészt talán vészmegoldásnak talán jó ez a technika, ha nincs otthon épp nyomtató fólia...Mint írtam feljebb, a valóságban szebb, a képek nem túl jók. Milyen nyomtatót és fóliát használsz? Egy képet tudnál feltenni egy fóliás nyomtatásról? Köszönöm a választ tehát nem baj ha kicsit matt.
(#) kissattila88 válasza furko hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Milyen acetont meg denszeszt használsz?
(#) kaqkk válasza TaviGyerek hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Én csináltam olyat hogy fóliára nyomtattam és azt lamináltam lamináló fóliával (levilágításhoz filmnek) , javított a "takaráson" és nem kellett attól félni hogy megsérül a rajzolat
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Az a baj, hogy azzal távolítod a rajzolatot a nyáktól. Falura minőséghez jó lehet, de nem hiába szoktam kérni a nyomdába, hogy az emulziós réteg legyen a nyák felé. Ha nincs semmi a rajzolat és a nyák között, nem tud alávilágítani. Minden megoldás ami a rajzolatot elemeli a nyáktól csak minőségromlást jelent, tehát ne lamináld körül a rajzolatot főleg 0.2-es vonalaknál.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Ez már régen volt , évek óta én is offset filmet használok a levilágításhoz .
(#) furko válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Mellékeltem.
Ha nem működik akkor a tonereddel lesz baj. Ezeknek az összetétele nagyrészt ugyanaz bárhol veszed, bárki gyártja.
(#) kissattila88 válasza furko hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Az aceton simán meg oldja tenorport. Denszeszt teszek hoz már nem nagyon.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
(#) kaqkk válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 15, 2016 / 1
 
Ez a lényege a dolognak el kell találni a toneredhez a megfelelő keverési arányt, amikor még nem folyik össze a rajzolat de már meglágyul annyira hogy fel tud tapadni a nyákra.
(#) niedziela hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Szia !

A Nátrium hidroxidot milyen arányban kell oldani ?
Köszi !
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Hány éves a kapitány? P20 előhívásához ?Maratás utáni leoldáshoz ? DRY fólia maratás utáni leoldáshoz ? Ha p20 előhíváshoz kell akkor 10g/l oldatot keverj
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Sorry

DRY fólia maratás utáni leoldáshoz
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Akkor mindegy milyen a keverési arány csak jó tömény legyen , és a lúgot öntsd a vízbe ne fordítva ! Kesztyű szemüveg erősen javallott ! De a legegyszerűbb ha veszel zsíroldót (kézipumpás 500ml es flakonban) ebből két fújás és 5 perc után vízzel leöblíted a fóliát a nyákról.
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Idézet:
„De a legegyszerűbb ha veszel zsíroldót”

Ez nagyot lendített a dolgon, mert zsíroldó van, és a hidroxid beszerzésével gondjaim voltak.
Köszi
(#) elactrofan válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Ezt a zsíroldót lehet használni elôhívásra is?
(#) kaqkk válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 15, 2016 / 1
 
P20 hoz kb 10-15/1 arányban használható, a DRY fóliánál nem próbáltam mert olcsóbb a mosószóda és az eredeti leírásában is az van ,ja és szinte bárhol kapható.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Helló, Lötstop fóliát mivel tudom lemosni?
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
hátha valaki más is elakad.
UFo lefolyótisztitó, csak kicsit lassabban oldja, mint a dry-t.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Addig amíg nincs beégetve(150fok 20perc) , azután már csak a flex legyezőkoronggal .
(#) tamastar hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Sziasztok ,azt szeretném kérdezni hogy milyen szerrel kell lemaratni a nyákról a felesleges rezet és utána kell meg egy szer amivel letisztitsuk? , Tudom olvassak utána minden néztem videót is ,szinte mindenhol mást használnak.Szóval a a kérdésem milyen szerrel lehet amit könyyedén betudnék szerezni?
Réz eltávolitására sósavat használnak?+ még keverve valami mást?,és tisztitásra higitót?
(#) Helios válasza tamastar hozzászólására (») Márc 16, 2016 / 1
 
Szia. Én maratáshoz TN150-et használok. Utána pedig higitót a nyomat eltávolitásához.
(#) Hp41C válasza tamastar hozzászólására (») Márc 16, 2016 / 1
 
Sósav a háztartási boltokból, hidrogénperoxid a fodrászkellékesektől.
(#) Bakman válasza tamastar hozzászólására (») Márc 16, 2016 / 1
 
Azért látsz mindenfélét ilyen-olyan videókban, mert több módszer is létezik NYÁK készítéshez, másrészt pl. a fotólakkot több oldószer is "leviszi". Maratóból is van többféle, kinek mi jön be.
(#) gulasoft válasza tamastar hozzászólására (») Márc 17, 2016 / 1
 
Maráshoz a leg barátságosabb a nátriumperszulfát. Por alakban kapható korlátlan ideig eláll, nem büdös, nem barna nem fog össze semmit. 20perc a marás, gyorsítható ha melegíted (max 50fokig) az oldatot
(#) Bakman válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Por vagy már oldott alakjában áll el korlátlan ideig? NEm használom, de olvasni ebben a témában is, hogy három-négy hónap alatt elbomlik.
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Van itt néhány maratási eljárás összefoglalva...

PCB maratási eljárások...

De sajna az ammónium perszulfátos az kimaradt... Arról esetleg valakinek valamilyen információ?

Szerintetek, menyík a legjobb technológia?
Sebesség, minőség, előnyök, hátrányok tapasztalatok? Ár összehasonlítás, költséghatékonyság?

(A vaskloridost nyomtam eddig, de gondolkodom ki kellene próbálni más félét is.)
(És bocs, ha volt már, de közel 2200 oldalt végigolvasni, szinte lehetetlen...)

Köszi...
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
Következő: »»   1169 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem