Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Éppen azért írtam az analóg disszipatív megoldást, hogy nem muszáj DC-DC konverter. Majd a kérdező eldönti, hogy hány W-ot kell elfűtenie, aztán majd mérlegel.
Ez egy szinteltoló.
Pagisz! A 9.-es tankönyved otthon van, meg a matematika is.
Egy diferenciáló (soros kondi, ellenállás földre) áramkör, majd utána egy monostabil beállítja a szükséges impulzus szélességet.
Szia!
Szerintem ilyen kapcsolás kell neked: Bővebben: Link Az időzítést meg kiszámolod egy kakulátorral.
Szia,
Ez pont olyannak tűnik mint amire szükségem van! Köszönöm szépen!
Sziasztok, van egy 12Voltról működő piezo buzzerem illetve LED-em (nem kell hozzá áramkorlát már teszteltem).
Szeretnék valami legegyszerűbb analog kapcsolást amivel pulzáltatni tudom, hogy ne legyen folyton bekapcsolva azaz ki be kapcsoljon periódikusan. Arduinoval+tranzisztorral találtam megoldásokat de gondolom meg lehetne ezt oldani valami alapkapcsolással is esteleg ezért itt kérdezem. Valami kondenzátor feltöltés kisütés triggerelné a tranzisztort/optocsatolót ezekre gondoltam, pl. bistabil multivibrátort már építettem még suliban és az egyik LED helyére tehetnék egy MOC3020-asnak a bemenő ágát és a kimenő szakítaná/kapcsolná a 12voltos buzzer/LED kört. A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2016
Nem lehetne ezzel a kapcsolással megoldani? Bővebben: Link
És az egyik LED helyett a MOC3020(az van otthon)? Nem szeretnék 555-ig elmenni ha lehet. A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2016
Én úgy látom, hogy az előfeszítés a lényeg mindkét kapcsolásnál. Mindkét félvezetőnek van nyitófeszültsége. Ez a kapcsolásokban hol jó, hol rossz, de mégiscsak inkább adottság. Ezt lehet kompenzálni a lerajzolt megoldásokkal. A tranzisztoros (bal) rajznál ez az előfeszítés pozitív, de a fetesnél (jobb) negatív. Pozitív előfeszítésnél meg lehet indítani az elektronáramlást még azelőtt, hogy a tranzisztort külső jel nyitná, illetve nullázni lehet a nyitófeszültséget - ezzel gyorsabbá tehető az áramkör. A negatív előfeszítésnél el kell érni és meg kell haladni a beállított küszöbértéket. Persze ez csak néhány példa és javítsatok ki, ha kihagytam valamit. Nyilván az így beállított munkapontnak a tranzisztor, vagy fet üzemi karakterisztikáján belül kell elhelyezkednie.
Uraim, szükségem lenne egy 16 és vagy 8bit-es shiftregiszterre, de olyanra ami képes egyből szint illeszteni is, 5v-ról 3v-ra.
Találtam egy olyat ami jó lehet, de nem lehet beszerezni, vagy csak igen drágán: 74LVC595 Ha jól olvasom az adatlapját, akkor attól függően lesz a kimenetén 5 vagy 3v, hogy mennyit adunk VCC lábára. Tudtok ilyen vagy hasonló IC-t ajánlani? Szűkséges, hogy 3 állapotú kimenete legyen. Előre is köszi a segítséget. ui: nem árt, ha itthon is lehet kapni, de nem feltétel A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2016
Üdv mindenkinek.
Egyszerű kérdés: led tápegységről működne e autós erősítő? Köszönöm. A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2016
Milyen erőstő? Van belőle pár típus. A kicsik valószínűleg működnek róla, 40-50 W-ig. Számításba kell venni a basszus impulzusszerű terhelését.
Csak azt tudnám, hogy ez mitől LED tápegység.
Az adataiból az látszik, hogy ez egy közönséges, ipari kivitelű 100 - 240 V / 12 V 12,5 A (150 W) -os tápegység. Ráadásul az ipari kivitel miatt semmi járulékos környezetállósági védelemmel nem rendelkezik.
Köszi.
Tehát 2x25 Watt- ig jó. Ezeknél a tápoknál is működik a pufferelés, Amperenként a 2200 uF?
Megfelelő pufferelés van. Ez a táp kapcsolóüzemű, az amperenként 2200 µF az 50 Hz -es egyenirányításra vonatkozik, itt a "hálózati frekvencia" (amit egyenirányítunk) az 40 - 50 kHz.
A puffer számításához javaslom ezt a segédprogrammot használni. De a tápegység gyári adatlapján valószínűleg megtalálható a kimeneti feszültségen levő max "zümm" (ripple) feszültség. A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2016
[Réz (tabbingwire) vezetéket vettem a napcellákhoz (ezt ajánlotta a gyártó)]
Lapos, tömör réz vezető, nem szigetelt, de cinezett 2mm x 0,12mm 8 ampert kellene vinnie, de kétségeim vannak, hogy komolyabb veszteség nélkül elég lesz-e. Tudnátok segíteni a matekban, hogy mennyi vesztesége van ennek mondjuk 1m-en ? Idézet: Mert azt írták oda. „Csak azt tudnám, hogy ez mitől LED tápegység.”
Ha ledhez gyártják, áramgenerátoros a kimenete jellemzően.
Nagy valószínűséggel nem akartak vacakolni a rengeteg kategóriával, mint itt sem: Bővebben: Link.
Le írná nekem valaki hogy számoljuk ki egy hűtőborda nagyságát?
Sima, stabilizált, állandó feszültségű adapterekre is ráírják, hogy LED driver, mert mostanában arra van kereslet... Mi is használunk 12V-os 1A-es "LED driver" adaptert routerek táplálására, nagyon jó stabil feszültségük van.
(Lehet, hogy azért "LED driver", mert az 1A-t kisebb kimenőfeszültség esetén is tartja, nem hajlik vissza a karakterisztikája? Egyszer lehet, hogy megnézem, de eddig annyira nem érdekelt a dolog...)
A réz fajlagos ellenállása: 0,0175ohm/m/qmm., ebből számítható.
Megcsináltam a LED villogó alapkapcsolást.
Most a LED-et szerettem volna MOC3020-ra cserélni, sikerült is, viszont ahogy egyszer zárt az optocsatoló (1-2 lábon 12volt folyt át és zárta a 6-4 lábakat), kimenete már zárva marad (a 6-4 lábak vezetnek). (Úgy próbáltam ki, hogy az 1-es lábat leforrasztottam és csavarhúzóval zártam egy pillanatra a negatívra, majd elvettem a csavarhúzót és utána is zárva maradt a kimenő oldala.) Mit lehetne ez ellen tenni? Már soros 150Ohm ellenállással is próbáltam de az se segített a jelenségen. Így most nem villog hanem csak világít amit rákötök. A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2016
A LEDszalag is fel van már találva. Annak meg feszültséggenerátor kell.
Persze, mert az "áramgenerátorosítás" közvetlen a LED mellett történik.
Ez érdekelne. Mi van a szalagon plusszban? Mert ami nekem van az áramgenerátoros táplálást igényel: RGB és sárga szalag.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |