Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   153 / 195
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Mekkora feszültség esik az R13-on (22k)?
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2016
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Semmi ugyan az ill.1 tized -32.8 -32.7
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Akkor túl nagy a Z2! Mit ültettél be?
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Elvileg Skori számolása alapján 41 Voltos kellene hozzá legközelebb most 39 Voltos van bent de volt már 43 Voltos is.
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
De ugye a kettő darab soros Zener összege adja ki a 41V feszültséget?
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
ÚÚÚÚÚH nem darabja.!!!!!!
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Akkor így 82Volt????
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Drótot az egyik helyére!
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
MÁR MŰKÖDIK is Örök hála én amatőr.
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Szóra sem érdemes
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
DEHOGYNEM
(#) nagysasy válasza Skori hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Igen be van kötve a GND is.
(#) nagysasy válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Wima 2,2 uf. 2 db 75V-os zener van bent az így nem sok?
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2016
(#) reloop válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
A kondi jó, az egyik Zenert neked is ki kell venned. Nem is lett volna szabad meghúzni a relének
(#) nagysasy válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Köszi. A Zener helyére rövidzár?
(#) reloop válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Igen. A Skori táblázatában előírt Z2 értékét gyakran két darabból praktikus összeállítani (a zener-feszültségek összeadódnak), ennek biztosít lehetőséget a NYÁK.
(#) nagysasy válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Köszönöm. Azt hittem hogy oldalanként kell a 75V Zener.
(#) reloop válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
De csak ±57V-od van, ha jól tudom.
(#) nagysasy válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Igen. Tehát akkor a két Zenernek a + és a - tápfesz összegének kell lennie vagy külön külön a + és az - nak?
(#) reloop válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Meg kell mérni, vagy becsülni a legalacsonyabb üzemi tápfeszültséget a ± tápágak között, mely a teljes terhelés a hálózati feszültség ingadozásának figyelembevételével történhet. A Z2 névleges feszültsége ettől legyen cirka 10V-tal alacsonyabb, hogy a FET szélsőséges üzemi körülmények között is nyitva maradjon, és ugyanakkor a táp kikapcsolása után a feszültségesés hatására a lehető leghamarabb lezárjon.
(#) nagysasy válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Nálam ez + - 57V.
(#) reloop válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Mérés híján ennek a 114V-nak vegyük a 80%-át, vonjunk le belőle 10V-ot, ez olyan 80V-ot ad eredményül. A 75V-os Zener elmegy. Ebből az következik, hogy ±40V-nál bont majd a relé.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2016
(#) nagysasy válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) tothbela válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Most az van benne ideiglenesen. Két darab 10000 µF sorosan, mindkét kondival párhuzamosan dióda. Ezzel az egésszel párhuzamosan 50 µF-nyi fóliakondi. Ez van betéve a ládába. Hangját még nem hallottam mivel most rakom össze az erősítőt. Pár nap múlva fellépés, de utána visszakapja a Skori féle védelmet.
(#) Kovidivi válasza tothbela hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
A kondi leválasztja a DC-t, viszont a diódát egyáltalán nem értem, miért van ott. Ezzel ismét utat kap a DC, és a kondi mintha ott se lenne, 0.7V felett a dióda vezet, a kondi ennél nagyobb feszültségre fel sem tud tőltődni...
(#) tothbela válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
A dióda nem engedi átpolarizálódni az elkókat.
(#) proli007 válasza tothbela hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Ha megnézed a Beag AET 453 erősítő kimenetét, láthatod, hogy pont ellenkezőleg, egy ellenállással felhúzták a kondikat, hogy feszültség alatt legyenek. És milyen helyesen tették. Mert egy polarizált elkónak feszültség alatt kell lenni..
(#) tothbela válasza proli007 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Az első húrpendítésnél a két dióda megteszi ezt. Nem akartam még egy vezetéket lehozni az erősítőből. A quad 306/606 szépen megoldotta ezt. Ott a kettős tápfesz puffereinek közös pontja a gnd, viszont nem középmegcsapolású a szekunder. Kisáramú szempontból van egy tápfesz szimmetrizáló áramkör, viszont végfok hiba esetén nem kap a hangszóró csak pár mA-t. Ami viszont szúrja a szemem a quad 306-nál, hogy 63 V-os puffereket használ, a táp pedig +/- 50V Egy DC kiülésnél pedig az eggyik kondin 100 V lesz. Ettől akár fel is robbanhat, az elektrolitos papír + alufólia darabok pedig beborítják a nyákot. Ha legközelebb építek erősítőt (most is építek, de már lefixáltam a terveket), Lehet hogy alkalmazni fogom. Igaz, hogy független szekunder kell hozzá, meg a teljes tápfeszt elviselő kondenzátor, de szinpatikus.
(#) Helios hozzászólása Márc 25, 2016 /
 
Sziasztok. Megépitettem a Skori féle védelmet, üzemel is rendese, csak van egy kis probléma. Nagyon későn enged el a védelmet biztositó relé. Miután kikapcsolom a tápot, 4-5 másodperccel később bontja a kontaktot. Van valakinek valami ötlete hogy miért csinálja ezt? A tápfeszültség +-33V, a védelem a végfokok tápjára van kötve.
(#) steelbird válasza Helios hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Szia.
Ha ezt a kapcsolást építetted meg, akkor nem is fog azonnal lekapcsolni, mert ebben nincs kikapcsolási koppanásgátlás, ugyanis nem figyeli a váltó feszültséget, illetve annak megszűnését.
Következő: »»   153 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem