Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   209 / 845
(#) Bell válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Pár napja vettem ezt.
(#) zosza18 válasza Bell hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Én is most vettem.
Ezzel fogom megcsinálni az egészet, mert könnyebb és jobb.
(#) MarciPain hozzászólása Ápr 6, 2016 /
 
Sziasztok!
A kovetkezo problemaval szembesultem.
Megrendeltem a kovetkezo termeket: http://www.dx.com/p/jy-mcu-3208-lattice-clock-ht1632c-driver-with-m...104306
Mint kiderult a neten gyakorlatilag a regebbi verziot hasznaljak arduinoval.!
Nincs felforrasztva ra az icsp header. Egy orahoz hasznaltam volna a kijelzot, de jelenleg nem tudok mit kezdeni vele, kikerestem a labkiosztast, a WR a DATA es a CS labra forrasztottam, tobb ezzel kapcsolatos sketchet kiprobaltam, de nem tortent semmi.
Aram alatt kiirja az eszkoz, hogy 12:00 a fenyeron kivul semmit nem tudok valtoztatni.
Ha valakinek tapasztalata vagy otlete van ezzel kapcsolatban kerem segitsen.
(#) MarciPain válasza MarciPain hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Rosszul fogalmaztam, a fenyerot is csak a felszerelt gombokkal tudom allitani, nem programbol
(#) kapu48 válasza MarciPain hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Hogyan jön ide ez a kérdés???!!!
Semmi köze az arduinohoz!
Még csak nem is AVR proci van benne.

Valószínű nincsen felprogramozva?
Keresd meg az adatlapját, vagy a rajta levő IC-k adatlapját.
Abból talán megtudunk valamit.
(#) icserny válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Idézet:
„Még csak nem is AVR proci van benne.”

Maradjunk annyiban, hogy Atmega8 MCU van benne...
(#) eyess válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Idézet:
„Mint kiderult a neten gyakorlatilag a regebbi verziot hasznaljak arduinoval.!”

Szerintem ő az arduinoval szeretné vezérelni ezt az órát.De ha nem jól gondolom az illetékes helyesbíteni fog .
(#) kapu48 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Lehet, hogy én vagyok már túl régimódi, vagy csak ne értem rá megkeresni az aktuális linkeket?

Én úgy képzelte el a dolgok menetét, hogyha 1 user segítséget kér, legalább ezektől a feladatoktól megkíméli az esetleges partnerét!

(#) Brian88 válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Szia
Miért nem kéred le a GSM modullal az időt? Ha jól emlékszem: AT+CCLK paranccsal megadja a hálózati pontos időt. Így már nem kell RTC-sem. Illetve a time.h library lesz a "naptárad".
Másik probléma az energia felhasználás, az Arduino panelok egyike sem túl energia hatékony. Esetleg az Arduino "micro/nano" hol milyen néven fut, amin nincs USB-sem. Vagy csak egy natúr AVR ami a legkevesebbet fogyasztja.
(#) Brian88 válasza Djatis hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Szia
Ha jól tudom az IDE nem képes lementeni a programot az Arduinoról. Csak külső SPI programozóval tudod lementeni az egyik programot, majd átrakni azt egy másik Arduinora. Ilyen pl az USB-ASP és társai. Ezekhez pl Prog-ISP programot tudod használni.
(#) zosza18 válasza Brian88 hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Már a terv megvan fejben, csak valahogy meg kell valósítanom. A gsm nem jó, iszonyatosan eszik. Ma jött meg az új rtc, ami alarm-os és azzal fogom az egész kócerájt felkelteni. A fogyasztással szépen haladok lefelé már, ha sikerül elaltatnom a gsm-et is, akkor már jó vagyok, csak még azzal nem tudtam foglalkozni, hogy miként is lehet.
(#) Bell válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Ha az RTC riasztását arra használod, hogy bekapcsolja a tápot minden nap kétszer, a programod csak arról szól, hogy tartja a tápfeszt, elküldi az SMS-t, végül kikapcsolja a tápot.
Nem kell semmit altatni, a GSM és az Arduino ki van kapcsolva, csak az RTC "zabál"
(#) zosza18 hozzászólása Ápr 8, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!
Valaki tudna segíteni nekem, hogy elaltassam a MEGA-t, mert nem boldogulok vele. Próbáltam pár lehetőséget kisebb nagyobb eredményekkel, de semmi köze a normális alvásnak.
A lehető legkisebb fogyasztást szeretném elérni vele, persze értelmes keretek között. Nem tudom honnan lehet előkaparni az avr/sleep.h könyvtárat. Arra találtam jó és egyszerű példát, ami működik is sokak szerint, viszont nem találtam sehol. Ebben kérnék segítséget. Előre is köszönöm!
(#) kapu48 válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Ez az arduino része.

Csak beszúrod ezt a sort a program elajére: #include <avr/sleep.h>
(#) kapu48 válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Valahol itt keresd:
c:\Program Files (x86)\arduino1.6.7\hardware\tools\avr\avr\include\avr\sleep.h
(#) zosza18 válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Meg is van, tényleg csak annyi.
Sehol nem láttam hol található, én meg ugye a lib-ek között forgattam fel mindent.
Most egy mintaprogival fel is töltöttem, de édeskevés. 72mA az alapfogyasztás, így alvóba 32mA. Le kellene mennem kb 10mA-re, hogy bírja kellő ideig az akkuról. Néztem példákat a youtube-on is, ahol lemennek az unoval, meg hasonlókkal uA-es tartományba, bár ott már komolyan belenyulnak a dolgokba. Sajnos én annyira nem értek még hozzá, hogy megoldjam, pedig azt kellene elérnem, hogy ki tudjam kapcsolni a részeket még pluszba és akkor elérhetném a kívánt értéket, csak ez nekem már magas. Olvasgatom az adatlapot, de nem tudom kivitelezni, elég hiányos a tudásom sajna.
(#) gerleimarci válasza gerleimarci hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Addig eljutottam, hogy az a baja, hogy azt hiszi, hogy a kapcsoló állása folyamatosan változik.
  1. // debounce delay
  2. unsigned long lastDebounceTime = 0;
  3. unsigned long debounceDelay = 100;

  1. // debounce top reed switch
  2. void debounceTopReedSwitch() {
  3.  
  4.   topSwitchPinVal = digitalRead(topSwitchPin);             // read input value and store it in val
  5.  
  6.   if ((unsigned long)(millis() - lastDebounceTime) > debounceDelay) {     // delay 10ms for consistent readings
  7.  
  8.     topSwitchPinVal2 = digitalRead(topSwitchPin);          // read input value again to check or bounce
  9.  
  10.     if (topSwitchPinVal == topSwitchPinVal2) {             // make sure we have 2 consistant readings
  11.       if (topSwitchPinVal != topSwitchState) {             // the button state has changed!
  12.         topSwitchState = topSwitchPinVal;
  13.       }
  14.       if (SerialDisplay) {
  15.         Serial.print (" Top Switch Value: ");              // display "Bottom Switch Value:"
  16.         Serial.println(digitalRead(topSwitchPin));         // display current value of bottom switch;
  17.       }
  18.     }
  19.   }
  20. }

Légyszives valaki segítsen!
(#) kapu48 válasza gerleimarci hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Próbáld igy:
  1. #define topSwitchPin 12
  2. // debounce delay
  3. unsigned long lastDebounceTime = 0;
  4. unsigned long debounceDelay = 100;
  5. char topSwitchPinVal, topSwitchPinVal2, topSwitchState;
  6. bool SerialDisplay = 1;
  7.  
  8. void setup() {
  9.   // put your setup code here, to run once:
  10.  
  11. }
  12.  
  13. void loop() {
  14.   // put your main code here, to run repeatedly:
  15.   // Be állítja a késleltetést
  16.   if(lastDebounceTime == 0) lastDebounceTime = millis();
  17.   debounceTopReedSwitch();
  18. }
  19.  
  20. // debounce top reed switch
  21. void debounceTopReedSwitch() {
  22.  
  23.  // topSwitchPinVal = digitalRead(topSwitchPin);             // read input value and store it in val
  24.  
  25.   if ((lastDebounceTime > 0) && (unsigned long)(millis() - lastDebounceTime) > debounceDelay) {     // delay 10ms for consistent readings
  26.     lastDebounceTime == 0;    // késleltetés lejárt
  27.     //lastDebounceTime = millis();  // Vagy újra indítod?
  28.     topSwitchPinVal = digitalRead(topSwitchPin);          // read input value again to check or bounce
  29.  
  30.     if (topSwitchPinVal2 != topSwitchPinVal) {             // make sure we have 2 consistant readings
  31.       topSwitchPinVal2 = topSwitchPinVal;
  32.               // the button state has changed!
  33.         topSwitchState = topSwitchPinVal;
  34.     }
  35.       if (SerialDisplay) {
  36.         Serial.print (" Top Switch Value: ");              // display "Bottom Switch Value:"
  37.         Serial.println(digitalRead(topSwitchPin));         // display current value of bottom switch;
  38.       }
  39.    
  40.   }
  41. }

A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2016
(#) Bell válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Ha a korábbi SMS-es projektről van szó, nem értem miért kellene altatni az Arduinot.
Ha kikapcsolod, az miért nem jó?
(#) morzsa15 hozzászólása Ápr 8, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy 3 digites 7 szegmenes kijelzőt közös anódos. A feladata az lenne hogy egy gombnyomásra hozzá add egy számot ez idáig menne is de ezeket a kijelzőket hogyan kell vezérelni? Esetleg valaki tudna adni valami minta kódot?
(#) kisedison hozzászólása Ápr 8, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!

Építek Arduino-val egy invertert, viszont a szabályzás bemenő ágán leragadtam. A terv az hogy a trafó kimeneti feszültségét egyenirányítom, így kapok 230V esetén a diódákat levonva 323VDC-t. Ezt egy 1:100 feszültségosztón lehoznám kb 3,3V-ra, ezt ugye tudnám mérni az arduinoval, viszont a bemenet néhány voltos ingadozása az arduinonál pár század voltos lenne. Milyen megoldással lehetne ezt a leosztott, mondjuk 300-340VDC-t (AnalogPin: 3 - 3,4V-ot) át skálázni úgy hogy a 3V legyen a 0V, 3,4-nél pedig 5V legyen már. Valamiféle műveleti erősítős dologra lenne szükségem úgy gondolom, csak ahhoz annyira nem konyítok, így szívesen venném hozzáértők segítségét.
(#) kisedison válasza morzsa15 hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Van 7 szegmeses library, SevSeg a nee azt hiszem. Az intézi a meghajtás a legegyszerűbben.
(#) Tibicsek válasza kisedison hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
map utasítás pont ezt csinálja
(#) kisedison válasza Tibicsek hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Igen ezt pontosan tudom, viszont az arduino sajnos képtelen század voltos ingadozást pontosan mérni, még a tizedek is nehezére esnek megfelelő szűrés nélkül. Ezért szeretném egy céláramkörrel ezt előállítani, hogy pontos legyen a szabályzás.
(#) Bakman válasza kisedison hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Lehet kapni nagyobb felbontású ADC IC-ket (SPI, I2C protokollal), talán az lenne a megoldás.
(#) k3gy3tl3n válasza kisedison hozzászólására (») Ápr 8, 2016 / 1
 
Az analóg digitális konverter ugyebár 0-1023 érték közé osztja le az 5V-os tápot. Azaz a mérési pontosság 5V/1024=0.004V Szóval 4mV pontossággal tudsz mérni. Nem értem hogy lehet gondod század voltos ingadozás mérésével.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2016
(#) kisedison válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Ez papíron így van, a valóságban viszont erre képtelen. Egy egyszerű fesz mérőnek is kell a smoothing (átlagol) hogy stabil legyen az érték. Századokkal sajnos meg vagyok lőve vele.

Bakman: Nézegettem őket, viszont ezeknek a kommunikációja elérné azt a kritikus időt amivel már nem működne a szoftverem, mivel úgy állítom elő az 50Hz-es frekvenciát, hogy számolva vannak az idők, mire mennyi kell neki, és e szerint. Az I2C LCD modult is ez miatt kellett elvetnem. Ha a PWM-et bevariálnám valahogy 50Hz környékére akkor az minden másnak zavarna be.
(#) Brian88 válasza kisedison hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Szia
Oversample technikával tudsz mérni 21 biten is, van hozzá Arduino könyvtár. Persze kérdés mennyire fontos a sebesség. De 16 bit-nél egész gyorsan mér az Arduino ADC-je.
10-ből max 21 bites ADC

A mögötte lévő tudományos magyarázat
Oversample

Kipróbáltam, tökéletesen működik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2016
(#) kisedison válasza Brian88 hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Üdv!

Mennyire pontos? És ami a főbb hogy mennyire tartja stabilan az értéket?
(#) Brian88 válasza kisedison hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Szia
Én shunt ellenálláson mérek feszültséget. Mivel hogy az alapelv eleve az átlagolásra épül, így nem fog ugrálni össze vissza a mért értéked. Pontosságra 12-13 bit-ig egész jó. Hozza a gyári 12 bites AD paramétereit. Hogy utána, nagyobb felbontásban... Nincs hitelesített mV mérőm, így nem tudom
Szerintem próbáld ki, mérj vele valami nagyon kicsit feszültséget.
Következő: »»   209 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem