Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   47 / 196
(#) Alkotó válasza hg6dab hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Esetleg ezt a lehetőséget is vizsgáld meg. Ellenállásokra találtam ki, csak aztán idő közben fejlődtek a lehetőségek. Ez is éppen az E24 sort célozza, fiókonként 24 alaprekesszel. Neked az "A" rekeszelés adhatja a legjobb eredményt, de azt is érdemes átgondolni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2016
(#) hg6dab válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Már ismerem ezt a lehetőséget, sokáig szemeztem is vele. Ami miatt másképp döntöttem az a helyhiány. Egy 70 centis asztalon dolgozom a szoba sarkában és a polcot elfoglalják a műszerek. Annak próbáltam mintát adni, aki szintén helyhiánnyal küszködik. Az 1 fiókba 4 alkatrészt még lehet optimalizálni, ugyanis eltérő kialakítású alkatrészek elhelyezhetők egy rekeszben. Pl. axiál ellenállás + TO92 tokozású tranzisztor, bár ekkor már kevésbé áttekinthető a feliratozás.
(#) Kari55 hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy Asztali körfűrészt , És azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata róla, kizárólag kisebb hobbimunkára alkalmas-e?
Kösönöm.
(#) zolika60 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Nincs ismeretem róla, de azt írják, a garancia a villanymotorra nem terjed ki.
(#) Kari55 hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Igen azt én is olvastam, de például mennyire bírja a Kb. 2 cm-es pozdorját a motor?

Bár a motort biztosan lehetne pótolni (talán erősebbre is)
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) zolika60 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 / 1
 
A megadott teljesítmény alapján bírnia kéne. De hát maga az eladó sem bízik benne. Az igaz, hogy a motor pótolható, de az ideális az lenne, ha nem kéne vele foglalkozni, csak dolgozni. Bár a világ sosem ideális.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) zolika60 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 / 1
 
Különben a motorra is kiterjedne a garancia. Vagy nem jól gondolom?
(#) Kari55 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Igazad van, még gondolkodom egy kicsit a megvételen. A gérvágás funkciója miatt tetszik, na meg az ára...
Köszönöm a véleményed.
(#) pjg válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Nekem azt mondta egy szaki, akinek adok a szavára, hogy 100 ezer alatti gépet ne vegyek meg, mert csak szopás lesz vele.
Tegnap vettem a LIDL-ben egy 2KW-os sarokcsiszolót (flex). Abból csinálok egy asztali fűrészt. Állítható a vágási magasság és dönthető 45°-ig.
(#) Kari55 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Én is láttam a Youtube-n kézi körfűrészből alkotott asztali körfűrészt, de nekem elég lenne ha bírja a max. 1 cm-es rétegelt lemezből készült "dobozok/fiókrekeszek" készítését.

Erre szerinted alkalmas lehet?

...és nem rendszeres/folyamatos használatra kellene.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) snapscan válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Van ilyenem, hobbi (hangsúly: hobbi) munkára alkalmas. Az einhell gépeinél amúgy sem ritka, hogy a gari nem terjed ki a motorra, ez igaz kb. minden fűrészgépére/gérvágójára, stb.
Arra, hogy pár havonta elővegyem tíz percre, és pár elfogadható vágást csináljak vele (amit élfóliázni nem feltétlen lehet, de tyúkól oldalán nem nézik), arra tökéletes. Ipari munkára eszem ágában nem lenne ilyet venni. Haver asztalos, csak kínlódik a 100E Ft-ios einhell gérvágóval, ui. nincs elég anyag benne a stabilitáshoz. Minden attól függ, mit akarsz csinálni vele..
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) Kari55 válasza snapscan hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Idézet:
„Arra, hogy pár havonta elővegyem tíz percre, és pár elfogadható vágást csináljak vele”

Nekem sem kellene a gyakoribb használat.
Idézet:
„amit élfóliázni nem feltétlen lehet, de tyúkól oldalán nem nézik”

De azért a vágásfelület elég sima?

Ja, azt még megkérdezném, hogy a Webáruházakból rendelt termékekre a 8(?) napos visszavásárlási garancia érvényes még?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) ronin75 hozzászólása Ápr 26, 2016 / 1
 
Ezt nen a szerszámosban kéne?
(#) pjg válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
A simaság a tárcsától függ. Legyen éles. (nagyon éles) Legyen sok foga. Bár a 24 fogú Makita tárcsám tükör síma felületet vág. Nem kell gyalulni utána. Most vettem a LIDL-ben 40-60 és 80 fogú 210mm-es tárcsákat. Ezekre kíváncsi vagyok mit teljesítenek. A gérvágómban 40 fogú tárcsa van. A lucfenyő bütüjét tükör símára vágja.
Ja! Legyen tisztességes fordulata. 60-80 m/sec a kerületi sebesség.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) Norberto válasza ronin75 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Debiza!
(#) Kari55 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Köszönöm mindannyiótoknak, azt hiszem ráállok a megvételre.

Nem offolok tovább
bocs
(#) szamóca válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Ha rendesen akarsz vágni, 10cm-es átmérőnként 750 W-al kellene számolni, tehát 1500W lenne jó a húsz centis laphoz. Ez mondjuk bizonyos értelemben lapfüggő dolog is, de ökölszabályként elfogadott. Ha egy Freud lapot teszel bele pl. akkor javul a vágáskép, és könnyebben is vág. Ennél a ketyerénél ne számolj stabil tartásra, és huzamosabb üzemidőre. Ez a működik, de nem az igazi kategória.
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Csak 2cm-est szeretne vágni. Oda elég ez.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) Kari55 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Igen, köszönöm a véleményeket, meg is rendeltem, majd meglátom, amúgy szerintem nem lesz "agyonhasználva".

Majd beszámolok, hogy mi a véleményem róla.

Üdv, szép napot.
(#) aroxol hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Sziasztok!

Hajszárító fűtőszál bekötését csőszegeccsel rögzítik. Hogyan, mivel lehet ezt szakszerűen visszaszegecselni hőbiztosíték csere után? A szegecs átmerő 2.5mm, fej 5mm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) zolika60 válasza aroxol hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Szerintem szegecselni macerás, csavarozd oda.
(#) aroxol válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Gondoltam rá, de szerintem a 2-3mm-es menetnek nincs akkora tartása, ill egy rezgő, fel le változó hőmérsékletű készülékben nehéz lenne lebiztosítani.
(#) sunside válasza aroxol hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Múlt héten volt ilyen gondom, 0.75-ös érvéghüvely műanyag részét eltávolítva préseltem össze. Eddig hibátlanul üzemel.
(#) zolika60 válasza aroxol hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Az anya meghúzása után kicsit elkalapálod a kiálló részt, elég biztonságos lesz. A hosszát előre be kell állítani, csak kicsi kb. 1mm álljon ki.
(#) Alkotó válasza pjg hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
A sarokcsiszoló és az asztali körfűrész egymástól jelentősen eltérő funkciók. A sarokcsiszoló házkiképzése kimondottan nem kedvező fűrészfunkcióhoz. Ha ilyen jellegű építésben gondolkozol, akkor inkább kézi körfűrészt szerelj az asztalra alulról (azzal is lesz gond, de talán kevesebb).
(#) ronin75 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Vagy tehetne rá önzáró anyát
(#) zolika60 válasza ronin75 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Az is jó, ha az önzáró része fémből van. Egyébként kiolvad.
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
A fordulatszáma sem ideális körülbelül kétszerese annak, ami még jó lenne. Bár láttam már kis flexre való fűrésztárcsát, de azt sem merném használni. Egy fog letörik és a védőszemüvegen, meg a fejeden is átmegy. Ott már igen nagy a kerületi sebesség.
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Inkább az a baj ,hogy az ilyen fűrésztárcsa, borzasztóan beleharap a fába és húzza magát befelé
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Következő: »»   47 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem