Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   231 / 849
(#) Bakman válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Első lépésként üzemeld be egyenként az eszközöket, mert így nem fogsz ötről a hatra jutni soha. Vedd elő az ESP modult, egy USB-UART konvertert és hajrá.
(#) Szikra Lacika válasza Bakman hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Nekem az LCD-vel lenne gondom tudna valaki segíteni?
(#) vargaf válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Ennyi információval senki nem tud érdemben segíteni. Mi van az Arduino csomagban? Milyen a kijelző? Milyen programot szeretnél használni? Mi az a "katyvasz" amit ír. Linkeket és fényképet tegyél fel. Addig ne számíts érdemi válaszra amíg ezt meg nem teszed.
(#) Szikra Lacika válasza vargaf hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Szia. Alany egy Arduino uno és hozzá egy Qapass 1602A kijelző. Az Arduino programot szedtem le a saját oldaláról. Ki szerettem volna próbálni az lcd-t leírás szerint bekötöttem és semmit nem ír ki.
(#) brumbrus hozzászólása Máj 19, 2016 /
 
Igazából egy stabil rendszert szeretnék kiépíteni, tehát szívesen veszek másik wifi modult, csak kérdés melyiket? Van olyan esp amihez nem kell kondenzátor meg ellenállás meg ilyen-olyan dolgok, hogy megához kössem? Illetve miért kell usb-soros átalakító nem lehet a modult arduinón keresztül konfigurálni?
(#) vargaf válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Az előbb még "katyvaszokat" írt, most semmit, melyik az igaz? Kijelző kontrasztja be van állítva? Fénykép? Itt egy működő program, teszteld ezzel.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016

hello.ino
    
(#) Szikra Lacika válasza vargaf hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Kétféle bekötést próbáltam ki. Az arduino.cc verzióból semmit nem ír ki. Volt egy másik ott meg ilyen ciril betűket írt. Képeket csinálok mindjárt.
(#) Szikra Lacika válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Az igért kép és katyvasz.
(#) vargaf válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Próbáld a küldött "hello.ino" programmal. A lábak bekötése:
* LCD RS pin to digital pin 12
* LCD Enable pin to digital pin 11
* LCD D4 pin to digital pin 5
* LCD D5 pin to digital pin 4
* LCD D6 pin to digital pin 3
* LCD D7 pin to digital pin 2
* LCD R/W pin to ground
* LCD VSS pin to ground
* LCD VCC pin to 5V
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016

100_5106.JPG
    
(#) Bakman válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
De lehet, csak amíg nem vagy biztos abban, hogyan is kell beszélgetni a modullal, jóval egyszerűbb és gyorsabb így tesztelni, pontosan látod, hogy mit csinálsz. Elkerülhetsz pár felesleges hajtépést...
(#) Szikra Lacika válasza vargaf hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Ugyan az csak újra kezdte a számolást.
(#) vargaf válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Tegyél fel egy olyan képet amin a teljes vezetékezés rajt van, lehetőleg éles és világos legyen.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016

img_1930.png
    
(#) brumbrus hozzászólása Máj 19, 2016 /
 
ESP-12E-t hogyan kellene megához kötni? Tudna valaki egy képet küldeni?
(#) Szikra Lacika válasza vargaf hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Remélem jól kivehetők.
(#) Brian88 válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Szia
Így első körben Modbus-IP javasolnék. Android marketban van ezer program rá, felrakod a ModbusIP az arduinora, és máris tudsz reléket nyitni zárni. Nem tudom mennyire fontos a webszerver felület, de ha nem lényeges, a modbus talán még jobb is lehet. Kezdésnek én ebben gondolkoznék.
(#) kapu48 válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 19, 2016 1 /
 
Megtaláltam a neked valót:
8266 Serial Wifi Transceiver Module for Arduino ESP-07 v1.0

Már minden rajta van. Táp ellátás, RX, TX illesztés.
Hajthatod 5V-ról, csak összekötöd az RX – TX1, TX – RX1 .
A bal alsó sarokban van az antenna csatlakozó, tehát ehhez még kel 1 antenna is.
Cserébe nagyobb távolságot tud áthidalni.
WiFi Antenna 3DBI 2.4GHz with

Ez a leg egyszerübb a számodra, kezdésnek.

Vagy ua. beépített antennával
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
(#) csabeszq válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Külső antennás. Az ESP-01 a belső vacak antenna miatt bukik meg. Aki az ESP-02-t és a külső antennát említette, igaza lehet, működhet. Nekem az ESP-12E belső antennával megy, a hatótávolsága nem túl nagy.

A linkelt modul méreg drága, árnyékolt ESP modul van benne külső antennával. Ha beton födémen akarsz a felső szintre adni, kellhet külső antenna.
(#) kapu48 válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
(#) csabeszq válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Nem ismerem.

Csatoltam a dev board-omat. Elég laza a cucc. Szóval rendeltem az E-Bay-en egy Nodemcu-t. A tetejére raktam egy 30 Ft/darab áron vett papír prototípus PCB-t, mellé raktam egy olcsó szintillesztőt, meg egy nano-t.

A Nano-t ESP-vel programozom: 3 elem kellett bele: nodemcu, szintillesztő és Arduino nano.

A nodemcu VIN lábát a nano 5V lábával kötöttem össze, a tápot tehát az Arduino-tól kapja a cucc 5V-os USB kábelen. A Nodemcu állítja elő a 3.3V-ot. Fali USB táp csatlakozóból jön a kakaó.

Csak az ötlet kedvéért mondtam el. Simán lehet Arduino mega shieldet készíteni hasonlóan bonyolult cuccokkal.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016

dev_board.jpg
    
(#) kapu48 válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Na OK! (Ezt én értem! De 1 teljesen kezdőnek próbáld elmagyarázni!?)

Szerintem Ez is surolja a 2EFt határt? + rengeteg munka óra?
A tüskesorok huzalozása nem is látszik a képen?

Nem könyebb lenne már készen megvenni? És már többnyire támogatást is kapsz hozzá!
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
(#) csabeszq válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 19, 2016 1 / 1
 
Na igen. Amikor AVR-ezni kezdtem, 10.000-ért megvettem az eredeti AVRISP-MK2-t.
A kresz oktatóm mondta, hogy tragacson nem lehet megtanulni vezetni.

Nagy igazság van ebben. Kezdőként foglalkozzon az ember a tanulással, ne azzal, hogy melyik vacak épp miért döglik meg.

Ennyi erővel vehet egy komplett shield-et megára:
http://www.ebay.com/itm/ESP8266-ESP-12E-UART-WIFI-Wireless-Shield-D...5XLV8r
(#) kapu48 válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Ezzel meg az a gond, hogy UNO-ra készült!

A MEGA-nak máshol vannak az ISP kivezetései!
+ van neki 4 HW soros portja ami itt besincs kötve?
(#) csabeszq válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Igaz, de 2 vezetékkel megoldható.

Összekötni a mega hw1-es rx tx-et ahol az uno rx tx van.
(#) Tóth László hozzászólása Máj 21, 2016 1 /
 
Kedves Fórumtársak! Kezdő Arduino-s vagyok, szeretnék 64x16-os Led Mátrixon ékezetes karaktereket kiírni. Sajnos eddig nem boldogultam vele. Nagyon megköszönném, ha valakinek volna ideje a csatolt programot átírni. /abból tanulhatnék is

Bogl_rka.ino
    
(#) attika válasza Tóth László hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Szerintem ha megnézed a programot és megpróbálod megérteni,hogy mit is csinál akkor abból tanulsz is,ha most neked valaki átírja akkor utána tojsz rá mert működik.
Ha valami egyedi dolgot akarsz majd megtervezni akkor is megkérsz valakit,hogy írja meg neked?
(#) Tóth László válasza attika hozzászólására (») Máj 21, 2016 1 /
 
"Szerintem" pont az ilyen hozzáállás miatt tartózkodom mindenféle fórumoktól, segítséget kértem nem kioktatást, okoskodást.
(#) attika válasza Tóth László hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Nem okoskodás,ugyan ezt kapnád mástól is ahogy én is ezt kaptam,azt ne várd.hogy helyetted megoldják a dolgot,ha abban kérsz segítséget,hogy mit és hol kéne átírnod ahhoz,hogy ékezetek is legyenek az más,de magát a feladatot neked kell megoldanod.
De nem akarok itt okoskodni mert még én sem vagyok azon a szinten,de várjunk meg mást is,hogy mit szól hozzá.
(#) icserny válasza Tóth László hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
A const uint8_t font8x16_basic[] tömb tartalmazza a karakterképeket. Vagy átírod, vagy kibővíted, s akkor vannak ékezetes karaktereid. Azt nem mondtad meg, hogy milyen karakterkódnál milyen karaktereket akarsz megjeleníteni, s hogy az ékezetes karaktereket hogyan akarod bevinni a programodba (ANSI, ISO, vagy UTF-8 kódolással), így esélyt sem hagytál, hogy segíteni tudjunk.
(#) csabeszq hozzászólása Máj 21, 2016 / 2
 
Egy videó, hogy milyen módosítást akarok az esp-link-be rakni.
(Esp-link mint Arduino web-szerver)

https://www.youtube.com/watch?v=d8byiqnbxRk
(#) Tóth László válasza icserny hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
igen eddig eljutottam, csak a const uint8_t font8x16_basic[] tömb az angol ékezet nélküli karakter kódokat tartalmazza. Bővítéshez, átíráshoz viszont szükség volna magyar ékezetes karakter kódokra, sajnos Net-et böngészve nem találok számomra érthető példa programot, beviteli kódolás majd később
Következő: »»   231 / 849
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem