Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Rendben. Kívánom, hogy legyen jó.
A munkát nem nagyon kell védeni semmitől, mert nem bántja azt senki. A dolgozó embert azonban nem árt felvértezni némi előnnyel a várható veszélyekkel szemben.
Szia! Ellent kell mondjak. Nekünk van ilyen "ruszki barkácsgép" -ünk. Egy öntvény az egész késtartó és hasonló Alkotó megoldásához. Azaz sokkal stabilabb. Nekem kapta már ki a kést a kezemből - egyszer. Azóta rájöttem, hogy faesztergályosok miért a hónuk alá teszik az esztergakések hosszú nyelét esztergálás közben...
Sziasztok!
Tervezem a műhelyasztal felújítását, eljött az ideje, amikor a deszkákat csiszolni kell. Első körben arra gondoltam, hogy vennék egy sarokfúró adaptert, amibe belefogok egy csiszolókorongot, és akkor meg tudnám oldani a csiszolást úgy, hogy a deszkákat nem veszem ki az asztal vaskonzolából. Mennyire alkalmas ilyen célra ez a sarokadapter? Mert felmerült bennem az is, hogy ennek használata esetén esetleg egy nem várt oldal irányú terhelés a gépet kikaphatja a kezemből, de nem vagyok ebben biztos. Azért jutott eszembe a sarokadapter, mert a Lidlben nemrég találtam ilyet, és mondom hátha.., de fő a biztonság. Gondolom ezt a cuccot a fúrógép nyakára lehet rögzíteni, ahol az oldalsó fogantyút is. A válaszokat előre is köszönöm. A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
Hello!
Rossz ötlet...
Hello!
Ablakon kidobott pénz lenne. Vegyél inkább egy flexre csavarható tépőzáras korongot,és hozzá egy adag lapot. Azzal percek alatt megoldod. Ha nincs flexed,akkor a sarokadapter rában lehet venni no-name rezgő csiszolót. Nekem kibírt egy autót. István
Köszönöm a válaszokat.
Idézet: „Ellent kell mondjak.” Nem kötelező Az igazat megvallva, rá kellett jönnöm, hogy ezt is többféle kivitelben gyártották és lehetett kapni a "lengyel" piacon. Például ahol a szegnyereg csapágyazott, de a késtámasz vacak Munkavédelemről pedig nem lehet elégszer beszélni, még hobbi szinten sem. Például nekem csak egy "garnitura" szemem van, és csak azt használom munkára is, meg otthonra is A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
Nem tudjuk milyen a "műhelyasztal". De bármilyen is, a felületét képező deszkázatot nem kell csiszolni.
Ha fémipari jellegű, ahol hegesztesz, vagy olajos dolgokat szerelsz, vagy gépeket javítasz, akkor a meglévő asztal tetejére vegyél egy 5 mm vastag (vagy még erősebb) vaslemezt. Ezt a meglévő asztallap jól alátámasztja, így lehet rajta keményen dolgozni. Az enyém oda is van hegesztve a kerethez, így egyből a kontaktus is megvan, ha az asztalt rákötöm a trafóra. Ha finomabb munkákra kell, egyfajta forrasztgatós asztalról van szó, akkor ahhoz kellhet a jó felület, amit egy utólagos pozdorja felrakásával tudsz elérni. Itt is jól merevít a meglévő deszkázat, de a felületed tökéletesesen sima lesz.
Erre van kitalálva a vastagoló gyalu. Beadagolod az egyik oldalt, és a másikon kijön az egyforma sima felületű méret.
Nem akarja kiszedni a deszkákat. 2× vastagolva, új deszka! Kétbalkezes, rendmániás haverom sarokcsiszolóra tett csiszolóvásznat (van ilyen gumis izé+csiszolólap ezekhez), és gyönyörűen lecsiszolta 'seperc' alatt (1.3 m2, árkolások nélkül!)
2. rész Istvánnak. A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
Minek akkor csiszolni, egy műhelyasztal deszkázatát, ha a vastagolás jól sikerült? Na mindegy. De erre a feladatra meg az excentercsiszoló való.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
Ha van kompresszorod - akkor ahhoz van csiszoló légszerszám. Sokat használtam korlátok csiszolásához is - nagyon jó. Igaz - nagy kompresszor kell hozzá. Az enyém 10Bar-os V kompresszor - elboldogul vele. A végén szerszámcsere és lefújod a port. A legjobb szerintem amúgy a szalagcsiszoló. A flexes megoldások nagyon belemarhatnak a fába, a vibrációs csiszolók meg inkább csak políroznak és kis felületen jók.
Rezgő csiszoló szerintem fára nem használható, nálam legalább is nem vált be; fémre nem próbáltam. Én galéria gerendáit akartam lecsiszolni, de semmi látható munkát nem végzett a rezgő csiszoló gép, inkább csak finoman simogatta. Azután fúrógéphez vettem gumi tányért, na az már vitte rendesen.
Hogy mennyire abrazív egy gép, az függ a használt csiszolóanyag szemcseméretétől, fajtájától típusától, a csiszolandó anyagtól. A rezgőcsiszoló a legalapabb, olcsó, oda-vissza mozgást végző gép, kis hatékonysággal, a csak excentrikusan mozgók körkörös mozgással már többet távolítanak el, a körkörös, plusz forgó mozgást végzők hatékonyak, nagyon jók fára, festékre stb. A kézi szalagcsiszoló hátránya, hogy síkot igen nehéz vele tartani nagyobb felületen, ugyanúgy, mint a korongos ajánlott megoldásoknál, viszont a koptató hatása nagy. A dobcsiszolók kiküszöbölik a síktartási hátrányt, viszont ez ritkább, és csak némelyik asztalos műhelyben található meg.
Sziasztok!
Ilyen kialakítású blankolót valami emberibb áron lehet kapni? Bővebben: Link A normálisabb minőségűek 30ezerről indulnak a csillagos egekig. Van belőle 10ezer környékén is? Extra kérdés: Budapesten holnap délelőtt tudok valahol ilyet venni? Aki tud valamilyen infót, megköszönném ha megosztaná velem. A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2016
Szia
Vaterán érdemes szétnézni, elég sokszor látok fent stripaxot 10-15ezerért. Anno én is onnét vettem, gyári csomagolásban, bontatlanul. Valami 24ezerért vettem a stripaxot meg egy knipex présfogót hozzá, mivel senki nem licitált rájuk rajtam kívül. Olyan 50-60ezret spóroltam így rajta
Lehet kapni noname utánzatot pár ezresért, de sajnos olyan is . . .
Szia! Ha nem szemből akarsz feltétlenül blankolni: próbáld ki ezt a fajtát. Évek óta használom és soha nem fog úgy eltörni egy vastagabb szigetelésnél a pofája mint az agyondícsért, méregdrága Stripax. Ugyanúgy önbeálló és fém a váza, nem műanyag.
Télen, a 4-es MKh nekem is széttörte. Olyan drágán lehet beszerezni a kést hozzá, hogy annyiért használtan egy újat veszel, és nem is nagyon van idehaza.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2016
Hááát, izéé, pont ez a "márka", amiről az előbb írtam, hogy soha senki ne vegyen . . . mert 1 forintot sem ér!
Én ezt használom, Bővebben: Link nagyon bevált, sok éve tökéletes. A "mikro forgógomb"-bal lehet állítani a szorítás erejét, így vékony drótokhoz is beállítható, nem tépi el az egészet. Ennek elterjedt változatában már nincs "mikro forgógomb", az vékonyabb drótokat teljesen tépi.
A mellékelt képen a "mikro forgógomb" sárgaréz csavarfej látható, ez hiányzik már szinte mindben.
Köszönöm a hozzászólásokat.
Végül hódékhoz tudtam bemenni, és egy ilyet vettem. Az árához képest egész jó, de hosszú távon ez nyilván nem használható (bár, kitudja..). Volt még valami 6 ezerért is, de annyival biztos nem volt jobb. A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2016
Ha a kék színű része műanyag, akkor ilyen volt nekem 3-4db. Könnyen törik.
Kár, hogy ez nem az mit linkeltem. Ez tényleg gagyi - nem is vettem. De a fém csupaszolójuk évek óta teszi a dolgát. Az azonban nem így néz ki.
Akkor megszívtad te is. Ez is el tud törni. Nekem is fogyott. Amíg meg nem untam.
Nekem Ebay-es van, a legolcsóbb, pár $, teszi a dolgát. A vékony vezetékkel is elbánik, csakúgy, mint a vastaggal.
Nekem sem törött el egy sem ( igaz valamennyinek fém a fogantyuja). Néhányból azonban sikerült elveszteni a gumi pofát ami kábelt tartja - igy kuka lett. De ennyi pénzért nem érdemes sirni.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2016
Hát, tegnap bő 100 blankolást csináltam vele kb. egyhuzamban, és nem lett semmi baja. Bár ebből még nem érdemes levonni túl nagy következtetést, de az már biztos hogy nem annyira gagyi, hogy az első blankolásnál széthullik az ember kezében.
Ha már megvan egy szerszám, akkor ne azon agyalj mit mondanak róla mások. Használd örömmel, és élvezd minden előnyét. Ha később gond lesz vele, és az nem orvosolható, akkor legközelebb már tudod mire érdemes figyelni.
Nálam már vált be olyan szerszám, amiről le akartak beszélni, és csalódtam vérprofi eszközben is. |
Bejelentkezés
Hirdetés |