Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1379 / 1679
(#) Buvarruha válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Kihagytad a kapton alátét ami tényleg nagyon jó.
(#) csavarkulcs válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Öhöm, főleg eperlekvárral!
(#) zenetom válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Valahol olvastam, hogy a szilva (vagy barack, vagy szeder?!) lekvár jobban vezetik a hőt, mint a legtöbb paszta-trutymó. Egy srác meg is csinálta a teszteket, és ez jött ki eredményül.. Komolyan, nem vicc. Persze az már más kérdés, hogy elég sűrűn cserélni kéne..
(#) csavarkulcs válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Igen, egy 6cm széles 1 cm vastag 20centi hosszú réztömb volt a hűtőbrorda, második indításnál 5 percet vártam a felfűtésre, majd 1 percen keresztül néztem a multimétert hogy fel fűtött-e.(fel)
Majd lemértem a Fetet, a hűtőbordát. kicseréltem a szigetelőt, letakarítottam a hővezető pasztától, majd egy-egy borsónyit nyomtam a lapkák tetejére és aljára. majd 1 perc felfűtési idő, további egy perc amíg lemértem. És így tovább. Kevésnek tűnhet az egy perc, de úgy vettem észre ennyi idő elég ahhoz hogy beálljon egy értékre a Fet.
A paszta valami spéci 300Ft-os cucc az Elektrokonthából, meg vagyok vele elégedve.

Azt bánom hogy nem jutott eszembe lemérni egy hűtőpasztával átitatott textildarabot, pedig szerintem az is jól vezetett vona.
Az E/lekvár akkor a legjobb amikor néhány epermag bekerül a hátlap és a hűtő közé amit összepréselünk a csavar meghúzásával
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2016
(#) Buvarruha válasza zenetom hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Na igen, de az igazi prémium paszták kimaradtak a tesztből annó, márpedig vannak elég jó vezetőképességű paszták, amik kommersz körülmények között nem elérhetők.
(#) csavarkulcs válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 6, 2016 / 1
 
Nekem a processzor alatt is ilyen van.
De a réz is sima volt, majdnem polírozott. Látszik hogy a paszta csak pár fokot "könnyített"
(#) Buvarruha hozzászólása Jún 7, 2016 / 5
 
Ezer éve gondolkodom azon, hogy lehetne-e PIC-el PWM erősítőt csinálni, és kiderült, hogy lehet! Persze közel sem használható dologról van szó, de azért megdöbbentem amikor először megszólalt. Annyi a lényege, hogy a PIC analóg bemenetére kerül a jel, ami a PWM kimeneten impulzus szélességként jelenik meg. A jótól nagyon messze van, a 60KHz kevés ehhez, mert sípol, fütyül, kattog, és a PIC saját zaja is megjelenik a kimeneten, de szól és jót derültem rajta.

PICamp.mp4
    
(#) kovacs gabor daniel hozzászólása Jún 7, 2016 / 2
 
Első tranzisztoros erősítőm egy super OCL 500w, bár csak egy pár végtranyót kapott

Untitled.jpg
    
(#) szucsistvan123 válasza kovacs gabor daniel hozzászólására (») Jún 7, 2016 / 1
 
Gratulálok! jól néz ki!
(#) Moderátor hozzászólása Jún 8, 2016
 
Az OFF hozzászólásokat kivettem, irgum-burgum!
(#) elektrorudi válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 8, 2016 / 1
 
Ügyes mérés, köszönjük az info-t. De azért pár dolgot még figyelembe kellene venni:
- átütési szilárdság (textilnél vajon mennyi?)
- hőállóság ((hideg) lamináló fóliánál vajon mennyi?)
Ha ezeket is nézzük, pár anyag mérése automatikusan feleslegessé válik, kiesik (nem csak az eperlekváré).
(#) csavarkulcs válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Bocsi
A kaptont kartonnak olvastam, ha esetelg belinkelsz valamit hogy honnan lehet ilyet szerezni, akkor lehet hogy azt is letesztelem.Én csak 33 méteres tekercsen találtam, és 1m2-ekben.
(#) Csupasz válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Én teflonszalagot használok szigetelőnek. 0,08mm vastag, létezik öntapadós kivitelben is. A legjobb a hővezetőképessége, és az átütési szilárdsága kV nagyságrendű.
(#) csavarkulcs válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Olyat honnan lehet szerezni?
még olyat lehetne csinálni hogy a hűtőbordák felületét bevonni ilyen anyagokkal.
(#) Csupasz válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Tőlem. A hűtőborda bevonásának értelmét nem látom.
(#) csavarkulcs válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Azt az oldalt bevonni teflonnal ahova felfogatod a tranyót.
Gyárilag, por és szennyeződés nélkül.
(#) Csupasz válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Ez itt nagyon off, ha érdekel a dolog, gyere át privátba!
(#) mark.budai válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Ez nagyon jó! A kimeneti szűrő milyen értékekből áll? Egy skiccet nem tudsz esetleg feldobni a kapcsolásról, hogy néz ki pontosan? Én is szívesen kipróbálnám.
(#) Buvarruha válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
A kimeneti szűrő hasraütéssel készült. Jelenleg egy BD139 és 140 van benne, de majd kipróbálom rendes fetekkel.
(#) csavarkulcs hozzászólása Jún 8, 2016 /
 
Úgy fest hogy a sok szabadidő és a nyáriszönet valamint a jó hővezető képesség miatt ma elkészítettem az itthon található anyagokból a "Kerámia biztosíték vízhűtést" 1 Óra alatt.
Hamarosan ezt is le fogom tesztelni élesben.
(#) eyess válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
És mit szeretnél ezzel , így tesztelni ?
(#) csavarkulcs válasza eyess hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Nos ez egy vizesblokk, azt nézem meg hogy hogy hűt.
(#) eyess válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Szerintem rossz lesz a teszt .Mivel a porcelán nehezen melegszik fel , és viszont nehezen hűl is le .Tehát hőelvezetés céljából nem jó anyag.
(#) csavarkulcs válasza eyess hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
(#) eyess válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Értem én , hogy tesztelgetsz . De egy ilyen porcelán tömb az másképp viselkedik mint egy 1mm vastagságú anyag.Kivéve az alumíniumot .
(#) csavarkulcs válasza eyess hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Az excelben benne van a lemért porcelán is, a csavar helyére tettem a mérőellenállást.
(#) Kovidivi válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Azt még mindig nem írtad le, hogy a FET-et mivel hajtottad, hány Wattot küldtél rá, mi szabályozta, stb.
(#) eyess válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 8, 2016 2 /
 
Egyszerűbbet mondok neked bár díjazom ezt a fajta próbálkozást , mert mégis valamiért más , és adatokat tudhatunk meg . De a mért értékek , és a mérések elvét ilyen körülmények között nem igazán lehet tényként kezelni.
Ha megnézed melyik az az anyag amelyiknek a legalacsonyabb az olvadás pontja , akkor rögtön látni fogod , hogy melyik melegszik fel hamarabb .És már meg is van , hogy melyik a legjobb hővezető anyag.
(#) csavarkulcs válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Egy 80Ah akulátorról hajtottam, egy teljesítmény ellenállaton át, és 3 izzóval párhuzamosan hajtottam.A Gatre egy 100Kohmos potmétert tettem.
(#) Moderátor hozzászólása Jún 8, 2016
 
Ne OFF-oljatok légyszíves!
Következő: »»   1379 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem