Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1867 / 2500
(#) latyakosa válasza Primary hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Az igazán tisztességes megoldás az akkus üzemre - ha még mindig a TDA2050-ből akarsz építkezni (miért is ne ha ez van otthon) - a DC-DC konverteres táplálás.
A hidalt végfoknak elég lehet a virtuális középpont vagy kondenzátorral le tudod választani a hangszórókról az egyenfeszültséget ha nem hidalt esetlegesen az erősítő fokozat, a hálózati táplálás a DC-DC konverter elválasztására elegendő lehet egy shottky dióda pár.

A virtuális középpont ötlete Reloop-tól származik a TDA7294-s topikból
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016

Untitled.png
    
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Hány ohm-osak a hangsugárzóid?
(#) Buvarruha válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 16, 2016 / 1
 
Működhet, de nem árt ellenállásokat tenni a kondenzátorokra, hogy tényleg középpontban legyen, mert a szimplán kondis megoldás hajlamosak elbillenni. Nem kell nagy áramot folyatni, akkora ellenállás kell, hogy 1-2mA folyjon az egészen.
(#) ggergo hozzászólása Jún 16, 2016 /
 
Sziasztok! Nemrég hozzám került javításra egy erősítő, és odáig eljutottam, hogy az előerősítő teljesen jó, viszont az egyik oldal kimenete(sztereo erősítő) csak 50Hz-en zúg, méghozzá jó hangosan...(remélem a multiméterem csalt, mert a zúgós kimeneten a tápfeszt mértem) Tranzisztoros erősítő, esetleg üthette agyon túlvezérlés? (elég régi, a hangerő szabályzó poti nagyon el volt kopva, és maxon „pattogott” az erősítő) Érdemes javítgatni, vagy inkább rakjak bele egy újabb erősítőt? Raktam már össze erősítőt, de ez(a panel) fizikailag 4-szer akkora mint eddig bármelyik, nyilván az alkatrészek számára is ez igaz...
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2016
(#) rockerjimmy válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Szia!
Megfoadom a tanácsod a fetessel kapcsolatba!
Közben még ey erősítőt csinálok amivel megint meg gyűlt a bajom
Ez egy olcsó kis erősítőnek indult szól is, csak nagyon alacsony a nyugalmi árama 15 mA
A gondom az, hogy fixnyugalmi áram beállítasa van, másnak a tanácsára tettem bele még egy diódát így teljesen el tünt a torzítása, de viszont így 1A lett a nyugalmi áram ami egy kicsit sok nekem...
Tudnál segíteni, hogy AB osztályba be tudjam állítani különösebb módosítás nélkül?
Előre is köszi!
Csatolom a kapcsolási rajzot!

s-l1600.jpg
    
(#) rockerjimmy válasza ggergo hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Szia!
A leírtak alapján leéghetett az egyik végfokozat tranzisztor!
Dióda állásban kéne mérned a tranzisztorok lábain mégpedig a collektor és emitter között!
Ha valahol sípol akkor megvan a ludas, ha kicseréled és szerencséd van, mert más nem szált el akkor müködni fog!Ha akarsz tehetsz bele másik végfokot is ha a körülmények adottak!
(#) reloop válasza rockerjimmy hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Szia! A negyedik dióda helyett egy 33-47ohm körüli ellenállást iktass be. A legjobb volna 100ohm trimmerrel belőnöd, majd visszamérve az értékét fix ellenállást beforrasztanod.
Ha a diódák nincsenek a bordához fogatva, akkor feltétlen üzemmelegen végezd a beállítást.
Tarts be a fejlécben linkelt élesztési útmutatót!
(#) Primary válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Sajnos 8.
(#) latyakosa válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 16, 2016 / 1
 
A képen lévő tranzisztoros fokozat felel azért, hogy a középpont meglegyen illetve a néhányszor 10mA árammal is terhelhető legyen.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2016
(#) Buvarruha válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Jaa, hogy az össze van kötve a virtuális földdel, nem szóltam.
(#) nandika76 hozzászólása Jún 16, 2016 /
 
Sziasztok, olyan kérdésem lenne a mesterekhez, hogy a Naim erősítőről van e valakinek tapasztalata? Remélem jó helyen raktam fel a kérdést!
(#) tomi1990120 hozzászólása Jún 17, 2016 /
 
Sziasztok egy akai am-32-es erositovel nem jutok elorebb.Elszallt benne egy 2sd1762 ezt eloszor csereltem bd243cre majd 2sd1913 ra de ezis ugyanugy forrosodik olyan 10 perc utan mar egeti a kezem nagyon.Azt hiszem ez vezerli a relet vegigkovettem a rajzon.Mitol melegedhet valakinek otlete?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2016
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Szia! Ez a 24V-os feszültségcsökkentő áteresztő tranzisztora. Ellenőrizd az emitterén a feszültséget! Ha 24V körüli és más rendellenességet nem tapasztalsz, tégy rá hűtést!
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Van rajta hutes Ilyen.Lehet hulye kerdes de az emiter es multimeter masik vege meg a testre?A tulaj valahogy zarlatot csinalt rajta es azvota ilyen
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2016
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Lemértem es nem 24v van rajta hanem 38v.De melette a ket dioda sem eredeti nemtudom az elozo tulaj miket csinalt vele.Az r112 is fekete volt.A ket dioda helyett van benn most 1n4148 a zener meg 1n4739.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
24V-os Zener kell bele!
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Ez milyen ami most benne van 39?Tudnal mondani 24v-os zenert?
(#) granpa válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Ez ~9 v-os, 1N4749A kell bele, vagy akármilyen (>0.5W-os)24V-os.
(#) tomi1990120 válasza granpa hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Van olyan jelzesum hogy 30c van rairva meg 22b meg 20ezek milyenek?
(#) granpa válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Beírod a keresőbe, és megtudod.
(#) tomi1990120 válasza granpa hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Milyen keresobe?
(#) granpa válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
A Google-ba, vagy az Alldatasheetbe.
(#) tomi1990120 válasza granpa hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Esetleg BZX97c jo bele?
(#) tomi1990120 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Vagyis BZX79c.
(#) jacek válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Szia
Sajnos nem ezzel van gondom mert a trafó már üresben is le lövi a hálozatott, és igazából azt nem tudom milyen értékü van benne az egyik oldal tranyójai is el voltak füstölve de táp nélkül nem tudok semmit se kezdeni mi minden lehet esetlegesen le ütve még
(#) scooby_ válasza jacek hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Ha a trafó üresen leveri a hálózati kismegszakítót, valószínűleg kéne elé egy lágyindító, hogy bekapcsoláskor ne rántsa le a hálózatot a trafó meddő teljesítménye. Avagy lehet, hogy a trafó zárlatos. Javaslom köss sorba vele egy izzót, úgy tudsz mérni is, kicsit kevesebb lesz a feszültséged, és még esély is van arra, hogy megvédi a hibás áramköreidet. Ha zárlat van, akkor teljes fénnyel, vagy közel teljes fénnyel világít az izzó.
A biztosíték értékét ki lehet számolni bele: P/U képlettel. Lomha kioldásút érdemes bele tenni.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2016
(#) szamóca válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2016 / 3
 
(#) granpa válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Igen, ha 24 van még ráírva.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2016
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Például ZY24-es.
Ha a testhez képest mérted a 38V emitterfeszültséget, akkor a tranzisztor sem lehet rendben.
(#) bakmor hozzászólása Jún 18, 2016 /
 
Helló mindenkinek.

Segítség kellene.Adott egy crown 602 végfok.
Sajnos elbántak vele. Az egyik oldal elszánt. Így vettem.
A hibás alkatrészeket kicsereltem.Szuper mindkét oldal. Egyformán szépen szól.
Védelem nem tilt. Viszont kb 1 perc alatt a hibás oldal annyira meleg hogy hozzá sem lehet érni.
Nagy 5w 0.47r ellenállások között is volt 3 ami kuka volt.
Nem volt jelen pillanatban olyan így tettem bele 0.51r értékűt.így most 5 db régi 0.47 es és 3db 0.51r es van benne
Lehet ez probléma?? Elmászott a nyugalmi áram??
Állítási lehetőség nincs.
Pdf be megvan a kapcsolási rajz.
Aki tud segítsen. Köszi.
Következő: »»   1867 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem