Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   15 / 28
(#) eSDi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Én is csak reménykedtem, mert a neten, csak olyan adatfolyam mentést találtam, ahol az időzóna üres volt, csak a vesszők voltak ott.
(#) zenetom válasza eSDi hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Én találtam egy pdf-et, amiben egész korrektül leírják a dolgokat.
Bár ezek szerint Te is megtaláltad.
(#) eSDi válasza zenetom hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Igen pontosan ugyan ez van meg nekem is, meg az nmea specifikáció. A lényeg, ugyan az mind a kettőben.
(#) peze hozzászólása Júl 1, 2016 /
 
Sziasztok!

Vettem egy SIM 900A modult,és a kérdésem az lenne,hogy a tápfesz ráadása,és a SIM kártya behelyezése után , mindenféle hardveres környezet nélkül,már a státusz lednek jeleznie kéne,hogy feljelentkezett a hálózatra,ugye? Mert ez sajnos nem történik meg.A kártya vadonat új,Vodafonos,és mobilban ki lett próbálva.Most a led sűrűn villog..
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2016
(#) Panhard válasza peze hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Szia! Igen, ha minden OK, akkor fel kellene jelentkeznie a hálózatra. Pin kódot kikapcsoltad?
Milyen sűrűn villog a LED?
64ms On/ 800ms Off SIM900 not registered the network
64ms On/ 3000ms Off SIM900 registered to the network
64ms On/ 300ms Off GPRS communication is established
(#) Bakman válasza peze hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
A SIM900A modulok gyakorlatilag csak Ázsiában hazsnálhatóak, ami neked kell, az az 'A' betűjelzés nélküli, SIM900 -as modul.
(#) Panhard válasza Bakman hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Így igaz. Most találtam meg én is ezt az oldalt: Bővebben: Link
Firmware-t kell rajta cserélni.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2016
(#) Bakman válasza Panhard hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Lehet rajta cserélni?
(#) peze válasza Bakman hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Köszönöm ! Ez remek,előzőleg két SIM800-ast rendeltem feleslegesen,most pedig ebből kettőt
(#) Panhard válasza Bakman hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Elvileg lehet. Azt írja a cikk, hogy a "Simcom – sim900 Customer flash loader" nevű program kell hozzá. Itt vannak a firmware-ek: Bővebben: Link
Szerintem ezt kellene rátenni: "1137B01SIM900M64 ST ENHANCE"
Itt egy leírás a flashelésről: Bővebben: Link
Itt egy másik leírás emberibb nyelven: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2016
(#) peze válasza Panhard hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Köszönet a segítségért! Sajnos a frissítés technikai kivitelezéshez kevés lesz az én tudásom
(#) madazg77 válasza peze hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Szia!

Az adatlap szerinti energia igényét tudod biztosítani a modul számára?
(#) Panhard válasza peze hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Nem olyan nehéz. Letöltöd a programot, és a firmware-t. A firmware-t kicsomagolod, a .cla kiterjesztésű fájl kell majd. Csaltakozol a SIM900-ra uarton keresztül, A programban a com portot kiválasztod és a baudrate: 460800 Megnyitod a programban a .cla fájlt. Megnyomod a START gombot. Vársz a programban amíg kiírja: "Please power up the target". Utána összeérinted a 16, 17-es lábat, ez resetet csinál neki, ekkor kezdi a fleshelést, és kb: 5 perc után kész is van. “Download done” Utána újraíndítod és örülsz. Előtte, utána olvasd ki azért a firmware verziót a AT+CGMR parancsal.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2016
(#) peze válasza madazg77 hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Szia!

Mondjuk most egy 1A-es tápról megy,és ha jól látom akár 2A-t is felvehet..
(#) madazg77 válasza peze hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Igen, annyi minimum kell neki.
(#) peze válasza Panhard hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Így tényleg nem tűnik nehéznek,de az uarton keresztüli csatlakozásnál már elakadtam.Egyébként PIC programozással próbálkozom,MIKROC-ben..Egy soros kábelt kéne kibeleznem,és az RX-TX lábakra kötnöm?
(#) Panhard válasza peze hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Pontosan milyen modulod van? Be tudod linkelni?
(#) peze válasza Panhard hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Igen,ő az:

SIM 900A
(#) Panhard válasza peze hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Az RX TX lábakat kell rákötni egy USB-s FTDI adapterre. Úgy tudod programozni. A PC soros kábelére nem szabad rákötni, ott nem TTL jelszintek vannak.
Bővebben: Link
(#) peze válasza Panhard hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Köszönöm! 232-es illesztő IC-vel is működne a dolog? Persze a PIC helyén lenne a modem.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2016
(#) Panhard válasza peze hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Igen. Úgy is jó. Én is használok max232-t PC-hez. Jobban szeretem mint az USB-s adaptereket.
(#) peze válasza Panhard hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Akkor hétfőn veszek egyet. A flash loader miután kiválasztottam a Com portot,egyből látni fogja a modemet?
(#) Panhard válasza peze hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Gondolom igen. Megnyomod a Start gombot, és csinálsz egy resetet a modulnak.
(#) peze válasza Panhard hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
A "sim900 Customer flash loader" sikeresen telepítve a "1137B01SIM900M64 ST ENHANCE" firmware-t látja,de a sim900 mintha ott sem lenne a MAX232 túloldalán
A soros porton látja,hogy rajta van a MAX232,mert anélkül egyáltalán nem indul el a loader.Igaz,ha a Max232,és a sim 900 közös,5 voltos tápját kikapcsolom,akkor fel sem tűnik neki.
(#) Panhard válasza peze hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Győződj meg arról, hogy biztosan működik-e a max232. Valamilyen más eszközzel küldj rá adatot, és a gépen nézd putty-al vagy docklight-el. De szerintem a sim900 is küld valamit bekapcsoláskor.
A flasher program azt persze hogy nem látja, hogy kikapcsolod a tápot a modulnak. Ő csak annyit lát, hogy a gépen van com1 és azt meg tudja-e nyitni. Ha igen, küldi rá az adatot, a kiválasztott sebességen. Hibát akkor ír, amikor nem érkezik válasz.
(#) peze válasza Panhard hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget,de azt hiszem most már pár óra próbálkozás után feladom a dolgot.
Már FTDI adapterrel is kísérleteztem,és az sem látja a modemet.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2016
(#) gabi20 válasza peze hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Szia legegyszerűbb ha a TTL oldalon rövidre zárod az RX és TX vezetéket, így az az adat amit a PC-ről kiküldesz, vissza is kell érkeznie. Így le tudod tesztelni a MAX232 IC-t. Másrészt az adatlap szerint a SIM900 3,4 - 4,5 V feszültséggel működik, az 5V talán sok lesz neki.
(#) peze válasza gabi20 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Szia! Köszönöm.A tápot a modulon megoldották már egy soros diódával.
A 232-es megoldást már szétszedtem,most épp egy FTDI-vel próbálkozom.
AZ RX-TX csatlakozókat ilyenkor keresztbe kell kötnöm,ugye?
(#) peze válasza peze hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
A frissítés már rendben,most már csak egy jó firmware kéne,mert eddig egyikkel sem működik,ami a Simcom oldalán van.Azaz továbbra sincs hálózat
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2016
(#) aroxol válasza peze hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Szia!
Nem lehet megoldani. Nincs olyan firmware amivel működik itt nálunk.
Ezt már körbejártam, firmware-ből az összeset kipróbáltam már.
Nem egyezik a hardvere 900 vagy a 900R típusokkal sem, csak pattintsd le a fedelét.
Következő: »»   15 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem