Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 132
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Hello!
Sajnos én csak a 280-as láttam, de azt is csak "kívülről" egy ismerősnél működni...
De valószínűleg a címkézett IC egy Holtek HT48R50A-1 mikroproci...annak meg ugyebár nem fogod átírni a programját...
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2016

HT48R50A1.pdf
    
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Köszi, - és akkor most magyarázza ki magát az ember.
(#) velyron hozzászólása Júl 5, 2016 /
 
Sziasztok! Szeretném kérdezni Berner ms70 kapunyitó a panelon lévő teszt gomb megnyomásakor nem reagál semmire ez normális vagy kellene hozzá távirányító is. Köszönöm
(#) JZoli válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Szerintem ezt csak úgy tudod megoldani, hogy csinálsz egy kis panelt amin van két monostabil áramkör relé kimenettel. Az új vevő kimenetének egyik csatornájával indítod az egyiket, mondjuk az lesz a nyitás, a másik csatornával indítod a másik monostabilt ami a zárás lesz. A monostabilok időzítését úgy állítod be, hogy az alatt a kapu odaérjen a kívánt pozícióba. Ennél egyszerűbb megoldást nem igen tudok elképzelni. Ja és ennek a kis áramkör kimenete menne a panelon lévő nyomógombokkal párhuzamosan.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2016
(#) mraulajos válasza JZoli hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Köszi, így lesz, már folyamatban van.
(#) kameleon2 hozzászólása Júl 5, 2016 /
 
Sziasztok! Kinek melyik távirányító jött be a legjobban? Én a Nice és a kínai 315MHz-eseket használtam, használom. Mindegyik jó, de a hatótávolsággal igazán egyiknél sem vagyok megelégedve. Most a Kínai van, mert eddig ez volt a jobb, de jó lenne valamilyen 4 csatornás - használhatóbb. Az is megoldás, ha lehetne valahogy növelni az adó teljesítményét.
(#) uniman válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Hello!
"Hatótávolság"...az nálam a külső antenna alkalmazását jelenti!
(#) Remci válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
A hatótávolság sok mindentől is függ. Ha valahol túl nagy az elektroszmog, pl mindenféle gagyi rádiós kütyü van a környéken, az be tudja zavarni a hatótávolságot. Van hogy a külső antenna segít, de találkoztunk olyannal hogy rontott a helyzeten. Nice vevőt és adót használunk. Volt hogy bent városban csak a kapu közvetlen közelében volt hajlandó működni, ráadásul nem egyel próbáltuk, hanem többel. Majd ugyanez a vevő és adó a tanyavilágban 170m-ről nyitja a kaput, persze külső antennával.
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
A nice smx-es változata mintha jobb lenne, érzékenyebb, de ez csak szubjektív.
Üdv
(#) mraulajos válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Hali!
Ha csak egy mód van rá, minden hová ezt használom. Soha nem volt vele gond.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 6, 2016 / 1
 
...csatlakozom! (Mellesleg Kameleon2 lakhelyétől pár km-re kedvező áron beszerezhető, az UNI vevő szintúgy, mellyel bárhol használhatók.)
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2016
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Hali!
Vissza térve erre a témára, utána tudnál nézni, hogy az SW 280 as, amit említettél, a nyomógombos alkalmazásnál nem csak akkor működik, ha folyamatosan nyomjuk a gombot.? Valószínű ilyenre cserélnénk az egész rendszert.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2016
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Hello!
Sajnos ott nincs nyomógomb felszerelve, csak távirányítóval használják.
Nem hiszem, hogy beletudok nyúlni a dobozába...nem én szereltem fel.
Annyit megtudtam, hogy további távirányítók beszerzése nem sikerült nekik.
(#) kameleon2 válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Szia! Az ára az adónak még nem vészes - ehhez milyen 4 csatornás vevőt találok?
(#) kameleon2 válasza uniman hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
A vevő és az ára is érdekel - utánanézek én is - köszönöm a segítségeket.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
A további távirányítót ezzel a vevővel megoldom, csak nehogy megint az legyen hogy folyamatos jel kell neki, folyamatosan kelljen nyomni a működéshez gombot. Ezt jó lenne meg tudni egy olyan helyen, ahol már használnak ilyet. Ennek a panelján jól látszik, hogy a bekötési pont, ahová a vevőt kötném, egy van, nyitásra zárásra, (O/C) tehát gondolom hogy ez impulzusra mödik. Azt is el tudom képzelni, igaz, hogy ezen egy gomb van, O/C (5) hogy addig nyomom a gombot még bezár, majd ezt követően újból nyomni kell folyamatosan amíg kinyit. Ezt szeretném megtudni, mielőtt bevásároltatnám a megrendelőt. A leírásban sem mindíg úgy van minden ahogy leírták, - sajnos. Ilyen végett is töltöttem már el órákat feleslegesen.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2016
(#) mraulajos hozzászólása Júl 8, 2016 /
 
A leírást átolvasva úgy írja, hogy a gomb (O/C) egyszeri lenyomásával lehet működésbe hozni, tehát akkor úgy ahogy én szeretném.
(#) taylor60 hozzászólása Júl 9, 2016 /
 
Sziasztok !

Vettem egy ECO 2 kétszárnyú kapunyitó vezérlést,ami 230v-os motorokat tud irányítani.Kérdésem az lenne, van-e megoldás arra,hogy 24v DC motorokat vezéreljek vele,esetleg egy trafó közbeiktatásával. Hogyan lehet megoldani az irányváltást ?A trafón keresztül is működik a nyomaték/ áram/ érzékelés ?Köszönök minden választ !!
(#) Gafly válasza taylor60 hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Nem értek hozzá, de ami nekem van (és az nem ECO 2), ott az irányváltást nagyjából úgy oldják meg, mint a háromfázisú motoroknál. Három vezeték, egyik irány erre, másik irány arra, mozgatóban (motor) végállás kapcsolók.
Végül is biztosan át lehet építeni 24V DC motorosra is, de az komoly műtét ahogyan a példányt elnézem.
Egyáltalán milyen az a 24V DC kapumotor? Akkus csavarbehajtó?
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2016
(#) sunside válasza taylor60 hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Nem lesz egyszerű történet.
Leginkább 2 trafóval lehetne megoldani ami persze nem érné meg.
A nyomatékot a tirisztoron folyó árammal szabályozza, ez elvileg a trafó közbeiktatásával is menne.
(miért nem jó neked a 230-as motor? Sokkal kevesebb a meghibásodási aránya)
(#) zsoltee0001 válasza taylor60 hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Ezeknél úgy van, hogy 1 közös relé helyezi áram alá a motorokat, a másik két relé ami egy érintkezős váltó relé pedig a motorok irányát váltja.
Ez még így nem lenne elég, mivel a két motorok késleltetését a két közös szálra iktatott triakkal oldják meg, ill a lassítást.
Azt lehetne csinálni, hogy kiforrasztani a reléket és kivezetni, a két irányváltó relék helyére 2 áramkörös váltórelét kellene rakni, ezzel már a dc motor irányváltását megoldható.
Viszont még ott van a késleltetés, a panelen lévő triak egy optocsatolón keresztül kapja a jelet a controllertől, mondjuk ezt a jelet kaphatná 1-1 mosfet és akkor ez a gond is pipa.
De szerintem ez csak agymunka, semmi értelmét nem látom a megvalósításnak.
Add el és vegyél egy vezérlőt a saját motoraidhoz.
üdv
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2016
(#) taylor60 hozzászólása Júl 10, 2016 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat,lehet az "add el és vegyél másikat"opciót választom. Üdv:
(#) taylor60 hozzászólása Júl 10, 2016 /
 
Azért,ha valakinek van még tanácsa,hozzászólása azt szivesen látom.Köszi ! Üdv.
(#) zsoltee0001 válasza taylor60 hozzászólására (») Júl 10, 2016 /
 
Majd arra azért figyelj, hogy a motor teljesítményének megfefelő vezérlést nézz, 220-as motoroknál nincs jelentősége, de 24V-osnál ugye figyeli az áramfölvételt a vezérlés és ha nem poasszol akkor túlterhelésként fogja föl.
Szóval tud meglepetést okozni.
Üdv
(#) taylor60 hozzászólása Júl 11, 2016 /
 
Köszönöm az infót !

Üdv.
(#) lumpika hozzászólása Júl 14, 2016 /
 
Sziasztok
A segítségetekre lenne szükségem proteco q60a vezérléssel kapcsolatban.
A problémám az hogy a rádiós vevője időnként elveszti mindkét támadóját.
Mostmár egyre gyakrabban, szinte már nem is működik a vevő(gondolom én).
A kis piros pötty nem villan fel, hiába nyomkodom bármelyik távvezérlő bármely gombát.

A probléma megoldásaként vettem egy rx multi 300-868 univerzális vevőt,
ami mindenki szerint jó a proteco fix kódos távadóihoz.

A vicc az egészben az hogy egyszerűen nem tudom feltanítani a vevőt ezekre a távirányítókra.
A vevő jó satel , hörmann távirányítókat tanulja.

Milyen megoldást javasoltok?
Mi lehet a gond?
Mennyi az esélye hogy a két távirányító esetleg egyszerre romlik el?
Várom válaszaitokat.
Tamás
(#) uniman válasza lumpika hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Hello!
Ha a "kis piros pötty nem villan fel", az nagy baj. Akkor vagy a távirányítók nem adnak ki megfelelő RF jelet, de méginkább talán a proteco RF modulja ment tönkre.
A RX Multi vevőd jumpereinek állására kíváncsi lennék, vajon helyesen állítottad be azokat?...vagy nem?
Üdv.:Uniman
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2016
(#) lumpika válasza uniman hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Szia
Elvileg csak a 6-os on.
Én így próbáltam és semmi.
Még talán úgy is hogy fordítva: 6 lent többi fent
Ötletek?
Üdv
(#) lumpika válasza lumpika hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Az a baj vissza sem küldhetem mert a Hörmannt,Satelt megtanulja.
Gondolom az univ vevő jó
(#) lumpika válasza lumpika hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Végül is visszaküldhetem-internetes vásárlás.
De mit vegyek helyette?
Következő: »»   26 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem