Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   17 / 28
(#) peze válasza Panhard hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Köszönöm! Ha simán elküldtem neki a AT+CGMR parancsot a képen látható beállításokkal (a +CR gomb kiválasztva) akkor válaszolnia kéne? (Nálam a PORT2 most a virtuális soros-USB port)

CGMR.jpg
    
(#) Bakman válasza peze hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
CR + LF kell.
(#) peze válasza Bakman hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Köszönöm,most azt pipáltam ki,és semmi Az ftdi-n van RX,és TX led is,és az RX nem villan fel soha.A TX rendesen felvillan,ha "send"-et nyomok..
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2016
(#) peze válasza Bakman hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Szia! Most már működik ezekkel a parancsokkal,de a fő probléma nem ez volt,hanem az,hogy a Tx-et a Tx-el,az Rx-et az Rx-el kellett összekötni.Ezt végképp nem értem,mert a PIC-es környezetben a kereszt kötéssel küldte el az sms-t.Az újabb gond az,hogy a terminal send gombját gyorsan egymás után többször meg kell nyomnom ahhoz,hogy válaszoljon egyszer a modem.
(#) Bakman válasza peze hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
A TX-TX és RX-RX összekötés minden bizonnyal a modemen található hibás felirat miatt van, a többszöri elküldés pedig a program hibája lehet, próbálj ki egy másikat, elsőre működnie kellene.
(#) peze válasza Bakman hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Köszönöm! Igen,nagyon úgyfest,hogy igazad van. Amikor olvasom az sms-eket,akkor az uart_read txt parancs csak értelmetlen vonalakat jelenít meg az lcd-n.De a terminál programban is csak valami bináris kód jelenik meg az sms szöveg helyén.A SIM900 milyen formátumban küldi a szöveget?
(#) Bakman válasza peze hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Mielőtt SMS-t küldesz, a SIM900-nak add meg ezt a két parancsot:
  1. AT+CMGF=1
  2. AT+CNMI=1,2,0,0,0
(#) peze hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
Igen,küldöm,de a válaszok egyelőre csak függőleges vonalak.Egyébként MIKROC-ben szerencsétlenkedek.
Az adás így működik rendesen:

void SendSms()
{
Delay_ms(2000);
UART1_Write_Text("ATE0\r\n");
Delay_ms(1000);
UART1_Write_Text("AT\r\n");
Delay_ms(1000);
UART1_Write_Text("AT+CMGF = 1\r\n");
Delay_ms(1000);
UART1_Write_Text("AT+CNMI=1,2,0,0,0\r\n");
Delay_ms(1000);
UART1_Write_Text("AT+CMGS=\"+36201234567\"\r\n");
delay_ms(500);
UART1_Write_text("proba \r\n");
UART1_Write(26);
}
(#) Bakman válasza peze hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Idézet:
„MIKROC-ben szerencsétlenkedek.”
Itt lesz a probléma. Valamilyen Terminal programmal működésre bírtad már rendesen?

Az AT+CMGS parancs SMS-t küld a megadott számra. Nem ismerem a MIKROC nyelvet, de a modul azonnal kiküldi az üzenetet, amikor megkapta, nem is értem az 'uart_read txt' parancsot. Valamilyen pufferben tárolja a bejövő karaktereket és ez onnan olvassa ki?
(#) peze válasza Bakman hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Igen,a terminál programmal működik rendesen,de egy PIC-el szeretném,ha kommunikálna,és egy LCD-n pedig megjelennének a kiolvasott információk,például az sms-ek.Igen,egy char típusú változóban tárolja a bejövő karaktereket.
(#) Bakman válasza peze hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Akkor abban lesz a hiba. Használj, ha lehet, RX Interrupt-ot, kezeld te a bejövő karaktereket. Vagy tárolod te magad egy változóban, vagy azonnal kiküldöd a kijelzőre az adatot.
(#) peze válasza Bakman hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ok,próbálkozom
(#) jarossy.zoltan hozzászólása Júl 20, 2016 /
 
Sziasztok! Én egy Quectel M95-el szenvedek. Az alábbi az sms küldő szubrutinom:
{
putrs1USART ("AT+CMGF=1\r\n"); // Text mód
Delay(5000);
putrs1USART ("AT+CSCS=\"GSM\"\r>");
Delay(5000);
putrs1USART ("AT+CNMI=1,2,0,0,0\r\n");
Delay(5000);
putrs1USART ("AT+CMGS=\"06703954620\"\r\n>");
Delay(5000);
putrs1USART ("Probaszoveg\r\n>");
Delay(5000);
putc1USART(26);
}
(Az AT parancsok /r/n-el vannak lezárva, ezért van a parancsszövegek után <CR><LF>)
A gondom az, hogy az sms-t ugyan elküldi, de a szövege helyett csak egy > jel jelenik meg a fogadó félnél.
A sorok egyenként szépen lefutnak, "OK"-t kapok vissza, a kimenő szöveget is rendben visszaadja. A sorok közti késleltetés elegendő. Küldő szám: T-Mobil, fogadó: Vodafone.
Van ötletetek mi lehet az oka?
(#) Bakman válasza jarossy.zoltan hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Így próbáld:
  1. putrs1USART ("AT+CMGS=\"06703954620\"\r\n");
  2. Delay(5000);
  3. putrs1USART ("Probaszoveg");
  4. Delay(5000);
  5. putc1USART(26);
  6. Delay(5000);
  7. putrs1USART ("\r\n");


A > jelet a modul küldi annak jelzésére, hogy várja a szöveget.

Módosítva...
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2016
(#) jarossy.zoltan válasza Bakman hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Köszönöm szépen Bakman! Kipróbáltam - sajnos így is ugyanaz a jelenség. Sms elmegy, de csak a > jel jelenik meg a fogadónál...
(#) Bakman válasza jarossy.zoltan hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
BIztos, hogy kell az \r és \n is a sorok végére? Igaz, én SIM900-as modullal játszottam, de nekem elég volt csak a 13-as karaktert a parancsok végére rakni.

A Delay(5000) tulajdonképpen mennyi késleltetést jelent? ms vagy us -ban értendő?
(#) jarossy.zoltan válasza Bakman hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
\r kell, \n-t csak azért tettem hogy terminálablakban soronként lássam mi történik. (Amúgy \r és/vagy \n nélkül is ugyanezt csinálja. A terminálablak szerint minden stimm... A Delay egy köztes érték, Delay(5000) cca = 200msec, ami mérésem szerint bőven elég az "OK"-ra. Próbáltam már extrém nagy késleltetéssel, sőt sorról sorra történő futtatással is...

Terminálablak:
AT+CMGF=1
>AT+CNMI=1,2,0,0,0
AT+CMGS="06703954620"
Probaszoveg

(Itt ugye a mikrovezérlő <--> PC kapcsolat látható, ezért nincs "ok" és > a GSM modultól...
(#) Bakman válasza jarossy.zoltan hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Még egy próbát javaslok, mert az a > jel gyanus nekem a sor elején:
  1. AT+CMGF=1
  2. AT+CMGS="+36703954620"
  3. Ez egy teszt.
  4. 0x1A
Mindezt egy teljes áramtalnítás után. Kapcsolódj közvetlen a modemre USB-UART átalakítóval, hagyd ki belőle a kontrollert.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2016
(#) jarossy.zoltan válasza Bakman hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Oké, csak a PC <--> GSM kapcsolathoz forrasztgatnom kell, mert a GSM modul mikrobus csatlakozón van... Holnap megnézem
(#) jarossy.zoltan válasza jarossy.zoltan hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Kedves Bakman! És persze többiek!
Terminálról megfelelően küldi az sms-t a modul...
Most azt csináltam, hogy putc-vel karakterenként küldtem el neki az egész CMGS parancsot. Így megy! Arra tippelek, hogy a putrs...-ben a karakterlánc záró 0x00 "karaktere" kavarhat be. Vélemény?
(#) Bakman válasza jarossy.zoltan hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Hallgasd ki, hogy a putc/putrs (bármi is legyen az) mit küld a modulnak. Az USB - UART átalakító (vagy egy logikai analizátor) Rx bemenetét kösd össze a modul Rx bemenetével. Így majd látni fogod, hogy a putrs által kiküldött karakterek stimmelnek-e azzal, amit szeretnél csinálni.
(#) pompidu hozzászólása Szept 11, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok ami szerintem csak nekem nem egyértelmű de inkább kérdezek mint elrontsak valamit.
Vettem a SIM808 modult ami GSM/GPS egyben.
A modul tápfeszültség igénye 3.4V - 4.4V-ig terjed, viszont nem tudom, hogy a kommunikációja mekkora jelszintet igényel, ebben kérném a segítségeteket.
(Az adatlapot már jó párszor átolvastam, de lehet hogy átsiklottam felette)
Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) Bakman válasza pompidu hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Pontosan milyen modult vettél? Van pár variáció.
(#) Gafly válasza pompidu hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Nagyon meg lennék lepve ha ettől jelentősen eltérne (hacsak nem a SIM kártyával való kommunikációra gondolsz)

VILmin 0V
VILmax=0.3*VDD_EXT
VIHmix=0.7*VDD_EXT
VIHmax=0.3+VDD_EXT

VOLmin=GND
VOLmax=0.2V
VOHmix=VDD_EXT-0.2
VOHmax=VDD_EXT

És gondolom ez is autodetect-es. De már csak megszokásból is 9600N81-el esnék neki (minek több), vagy 4800-al, mert hát GPS is
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2016
(#) pompidu válasza Bakman hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
A 808ból csak egy fajta létezik, annyi különbség lehet, hogy úgy tudom lehet kapni szerelt valtozatot sim foglalattal meg kivezetésekkel. Nekem maga csak a modul van meg, ès I²C buszon szeretnék vele kommunikálni. ( UART-ot már használtam és a tanulás kedvéért szeretnem az I²C-t mert még nem volt vele dolgom).


Gafly.

Ha jól értelmezem, akkor 3,3V os logikaval ell kell mennie az 5V már sok lenne neki.
Vagy rosszul gondolom?
(#) Bakman válasza pompidu hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Jól gondolod.

Azért kérdeztem rá a modul pontos típusára, mert vannak olyan szerelt egységek is (igazábol ezt veszik gyakrabban a hobbisták), amelyekben már vannak szintillesztők is.
(#) Gafly válasza pompidu hozzászólására (») Szept 11, 2016 / 1
 
Ez maga a csupasz modul: SIM808
Idézet:
„Ha jól értelmezem, akkor 3,3V os logikaval ell kell mennie az 5V már sok lenne neki.”

Én is így gondolom, de nem olvastam el az adatlapot (gyártótól a download most éppen nem megy).

És itt van a doksi ami leírja hogy mit tud: Hardware design

És van körbeépítve is, ahogyan Bakman mester is mondta: SIM 808 Evaluation Board

Hát igen, van még Arduinó-hoz shield is: SIM808 GPS GSM GPRS Module for Arduino Starter
Idézet:
„I²C buszon szeretnék vele kommunikálni.”

Hol látsz te itt I2C buszt?
Nem az optional SPI-ra gondoltál?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2016
(#) pompidu válasza Gafly hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
A gyártói adatlapot nem tudtam én sem letölteni már hetek óta.
Nem kifejezetten hobbi célra használnánk ezért is nem a körbeépített modult vettük meg.
Igen I2C buszra gondoltunk mivel egyikünknek sem volt még vele dolga így egyszerre megtanulnánk és alkalmaznánk (Hardware design 19.oldal a táblázat szerint a lábak a 38; 39 részletesebben 50. oldal)
Rengeteg dolgot tud ez a kis okos modul többek között Bluetooth kapcsolatot is lehet vele éleszteni pontosan ezért esett rá a választás és még árban is teljesen elfogadható.

Nem teljesen idetartozó kérdés, de mégis hozzá fűződik.
32bites PIC-ek esetén vannak bizonyos lábak amik 5V logikai szint toleránsak, viszont amit sehol nem írnak ezek a lábak kimeneti jelszintje is 5V vagy 3.3V- os logikai szintűek, ez nekem azért érdekes mert egy csomó ilyen vezérlőben az I2C busz ezekre a lábakra van kiosztva és nem szeretném ezzel kilőni a modulomat.
(#) pucuka válasza pompidu hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Nekem most sikerült. Remélem, nem kerülte el a figyelmeteket, hogy több lehetőség opcionális. A BT is.
(#) pompidu válasza pucuka hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Elméletileg amit mi vettünk az teljes értékű és benne van minden. A BT csak egy plusz opció volt ami benne van, nekünk igazából a GSM és a GPS a lényeg.
Következő: »»   17 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem