Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1386 / 1680
(#) csavarkulcs válasza manolo hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Csak teszteltem hogy mennyire figyeltek
Köszi!
268% pozitív hozzászólás???
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) zsoltee0001 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Ezt így 2 óra alatt összeraktad? Nem gyenge kreatív ember vagy, akkor az a szg. 1 hétig ment folyamatosan?
Az a mikro forgató motor 220-as nem aggályos picit ott az akvárium tetején?
Üdv
(#) csavarkulcs válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Dehogy ment 1 hétig, csak 15 másodpercekre kapcsoltam be reggelente.
(#) don_peter válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 23, 2016 / 1
 
Zseniális a hirtelen megoldás.
Ügyes vagy.
(#) krisz69 hozzászólása Júl 23, 2016 / 3
 
Sziasztok. Össze raktam egy erősitő javitáshoz elengefhetetlen égős védelmes .konektor ajzatot. Kapcsolóval. Így műkődik mint konektor ,vagy átkapcsolva égőn folyik a fesz.
(#) kameleon2 válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 23, 2016 / 1
 
Szia! Pár apróság - mindamellett, hogy biztosan jól funkcionál. Ha egymás mellé toltad volna a dugaljat és a kapcsolót - nem lenne szabadon egyszeres szigetelésű vezeték. Ezt persze némi kábelcsatornával, vagy darab gégecsővel is meg lehet oldani utólag. Én is készítettem egy hasonló megoldást, csak azon dimmer van . Akkor derült ki - mennyire nem jó dolog, ha az izzó ennyire védtelen. Ha felborul, vagy leesik a konstrukció - élet és tűzveszélyessé válhat egy pillanat alatt. Még egy műhelyben is érdemes erre figyelni. Vagy talán mág fokozottabban . Ettől megkapta a mancsot .
(#) krisz69 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Fent lesz a falon .le esés kizárva kőzelebb meg nem akartam tenni egymáshoz a dugajat és a kapcsolót. Mert idővel kerűl egy fogyasztás mérő is
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Helyére kerűlt
(#) zsoltee0001 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Úgy értem a számítógép ment egy hétig.
(#) zsoltee0001 válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Pont ma kellett egy izzó soros védelem, már gondolkoztam, hogy csinálok valami hasonlót, de a fontossági sorrendben ez még a 20-dik helyet nem érte el
(#) csavarkulcs válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Igen, de be lehetett volna állítani a biosban hogy mikor kapcsoljon be, meg ki.
De erre sajnos nem volt időm.
(#) kormika hozzászólása Júl 25, 2016 / 2
 
Sziasztok! Úgy hoza a sors, hogy az egyik ismerős autórádióját életre kellett kelteni (elkeverték a kódkártyát) és ehhez kellett egy EEPROM olvasó/író. Már évekkel ezelőtt lementette a PonyProg nevű kis programocskát, de eddig csak pihent a vinyón, most viszont elkészült hozzá a programozó is. A hivatalos oldalon megtalálható SiProg 2.2-es verzióját építettem meg, egy PC belső világítás-vezérlőelektronika dobozába. A végeredmény egy számomra megfelelően kicsi, és kompakt eszköz lett, a tápellátásáról az új akkus fúróm "töltője" gondoskodik. Közben megadta magát a melegragasztó pisztolyom is, közel 10 év használat után. Szétszedtem és szerencsére csak az a kis retesz tört el benne, ami a ragasztórudat tolja befelé. Gyártottam helyette egyet alumíniumból, teszek fel erről is pár képet, hátha van valakinek hasonló gondja.
(#) pont hozzászólása Júl 25, 2016 / 5
 
Ugyan elektronika nem sok van benn, mindössze egy infrakapu és egy nyomtatóból bányászott tekercs.

cs.jpg
    
(#) Bakman válasza pont hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Ki a célközönség?
(#) pont válasza Bakman hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Egérkéék...
(#) Bakman válasza pont hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Eredményességről mindeképpen kérünk beszámolót! Szerintem többünket érdekelhet a dolog. Kíváncsi vagyok, a fénysorompó elriasztja-e.
(#) pont válasza Bakman hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Oké, majd beszámolok... Én arra nem is gondoltam, hogy az egér láthatja-e az infra fényt ?
(#) Gafly válasza pont hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Az hittem, hogy a találkozóra gyúrsz
(#) Bakman válasza pont hozzászólására (») Júl 25, 2016 / 1
 
Én sem tudom, de majd kiderül.
(#) pjg válasza pont hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
(#) pont válasza pjg hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Készítettem egy ilyet, de nem hozta az eredményt...Szerintem sokat elriaszt, hogy amikor bebújik, megmozdul a bejárat...
(#) zsoltee0001 válasza pjg hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Ez tetszik, nálunk patkény van, de akármilyen csapdát rakok ki ragacs, méreg, csapó, minden hatástalan, állítólag izgatja a fantáziájukat, ha valamibe bele lehet mászni, szóval, ilyen alapon működhet is.
(#) pjg válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 25, 2016 / 1
 
Patkány ellen 6-8 db gyöngytyúk. Tökéletes megoldás és még finom is. (a levese)
(#) pont válasza Bakman hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Az infrakapu nem riasztja el, legalábbis egyet biztos nem riasztott el attól, hogy besétáljon a csapdába...
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
A szomszédomban csak kettő van, de az is elég. Azóta a környéken sincs patkány.
(#) Csupasz válasza pjg hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 4
 
Melyiknek?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) nagym6 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
A bolti csapó jó, patkányt fogja. Csak be kell állítani az elcsattanás "munkapontját", és jó kaja kell bele. Más kaját ne találjon ott, ne máshova menjen.
A méreg is jó, kiírtja.
(#) pjg válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 26, 2016 2 / 1
 
Szövegértés = 1-es.
(#) elektroncso válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
A méreg nem jó. Kiirtod vele a környék macskáit is. A méreg ugyanis nem végez azonnal a patkánnyal, arrébb botorkál, a macska elkapja és megeszi. A miénk majdnem belehalt. Akkor inkább kérj kölcsön egy jó fajta tacskót (vagy valami más patkányzó fajtát), az összeszedi az összeset.
(#) KBal76 válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
A bolti csapó érdekes egy dolog. Telken miután kibelezett egy hûtôt (a hôszigetelését) egy patkány, elkapta a csapó, majd egy másikat is rá egy hétre. mind a kettô a csapó mellett volt, tehát valahogy agyoncsapta, de nem szorult alá, ahogy az egy egércsapdánál szokás.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
Következő: »»   1386 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem