Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   23 / 27
(#) Remci válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Ma a keresztlányommal kipróbáltuk az új bicikli utat. Ezt találtam mellette, bicajozás közben. Igaz hogy nem lehet újra hasznosítani, de megmutatom
(#) Lázár Péter hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
A képen látható konvertereknek van még létjogosultsága a mai világban?

IMG_6603.JPG
    
(#) BarnaPili válasza Lázár Péter hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
A doboza a táppal még használható. Másra nem hinném.
(#) szikorapéter hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Mai és tegnapi szerzeményem a MÉH telepén. Összesen 40db mágneskapcsoló 230V-os behúzótekercsel.
(#) Simon mondja válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 30, 2016 / 1
 
Úúú "blokkónák" párat
(#) szikorapéter válasza Simon mondja hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Ha érdekel 1-2 db-ot tudok nélkülözni. Azért bontottam ennyit mert ennyi volt.
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Ápr 12, 2016 /
 
Sziasztok!Szert tettem egy akkus fűnyíró 36V3A-es Li-ion akupakra.A képen jelőltem a poz.-neg. csatlakozást ahol a fűnyíró elektronikájával csatlakozik A kzépső csatlakozó gondolom a töltőé lehet...nem tudom.A három N csatornás tranzisztor T428.Az aksi teljesen levolt merülve,majd 400 mA-el töltöttem,kb 45%-ig sikerült mert nincs megfelelő töltöm.Szerintetek mi célt szolgál a középső csatlakozó?
(#) ronin75 válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Szia,
lehet, hogy a középső csatlakozó a hőmérséklet figyelésé.
(#) Töröcsik Tibor válasza ronin75 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Nem tudom,lehet.A
középső az is negativ.A két szélső csatlakozón töltöttem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2016
(#) lazsi válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Szia!
Nem lehetséges, hogy a középső egy érzékelő? Alaphelyzetben a rugó hozzányom egy fémpogácsát a két részhez, de ha a helyén van az akkupakk, akkor az elnyomja az érintkezőt?
Főleg a 3-as képen látszik jól a rugó...
Amennyiben a középső két fél érintkező két különböző helyre megy, és az akkupakktól egy műanyag rész illik bele a résbe, igazam lehet.
Ha mindkét fél rész ugyanoda csatlakozik, illetve ha az akkupakkból is fém érintkező jön ide középre, akkor biztosan nincs igazam...
(#) Töröcsik Tibor válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Szia!
A rugó más célra van,talán a biztosabb rögzítés miatt.A fémpogácsa az a panel hátulján össze van forrasztva.
(#) Temela válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Az akkuk általában figyelve vannak hőmérsékletet illetően is, (befoláysolja a töltést) ezért szokot lenni három érintkező.
(#) Bakman válasza Temela hozzászólására (») Ápr 13, 2016 1 / 1
 
A fényképen lévő doboz tartalmazza az akkukat és a töltés vezérlő elektronikát is. Miért lenne kivezetve a hőmérő? Ha túlmelegedne, lekapcsolná az elektronika a töltést. Valószínűbb, hogy csak egy visszajelzés a tápegység felé, hogy tele az akku, lehet vinni.
(#) Töröcsik Tibor válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Az akkuban nincs hőérzékelő,csak azt nem tudom melyik csatlakozón töltött.Lehet azon amelyiken a fűnyíró elektronikájához?Vagy a középsőn mert az is negatív?
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Ápr 14, 2016 /
 
Ilyen a panel másik oldala:
(#) danda9719 hozzászólása Máj 3, 2016 /
 
Hello! Kaptam egy már nem működő mikróból alkatrészeket és a fűtőszálat a légkeverőjével együtt be szeretném építeni egy dobozba nyák szárításhoz( p20 lakk). Csak elakadtam a bekötéssel.

Bővebben: Link
Bővebben: Link

Itt van pár kép.

Használd a link gombot, és a keresőt is!
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) zolika60 válasza danda9719 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Mikróban nincs fűtőszál. Vagy a készülék más, vagy amit be szeretnél kötni az nem fűtőszál.
(#) sunside válasza danda9719 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Barna a fázis, fekete nem kell, a fehér-kék a nulla. (nem látszik a képen de a motor két fehér vezetéke remélem külön van)
(#) sunside válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 3, 2016 / 1
 
Szia, nálunk már lehet kapni grillezős mikrót.
(#) zolika60 válasza sunside hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Amiben fűtőszál van az nem mikró. Az ugyanis mikrohullámmal melegít.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) danda9719 válasza sunside hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Igen ez grillezős... a barna egy termosztátba megy, a termosztátból megy az egyik fehér párhuzamosan a feketével a fűtőszálba. A barnával párhuzamosna levő fehér meg a ventilátort hajtja. A kék a fűtőszál másik vége.

DSC_0167.JPG
    
(#) sunside válasza danda9719 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Amit írtam, az lesz a bekötése. A feketét vágd ki, nem kell. A hőbizti a fűtőbetétet kapcsolja ki túlmelegedés esetén, a ventillátor mindig forog.
(#) Temela válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Az állításod második mondata igaz, de mia a helyzet a grillezős (kombi) mikrohullámú sötővel?
(#) Temela válasza danda9719 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
A fűtőszálakkal vigyázz, mert általában a kettő sorba van kötve!
(#) Tovaris hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Nemrég a feleségemet megcsapta a romantika szele és elkellet menjek vele a Duna partra sétálni Az asszony elmélyültem nézte a Szigetbecse mögé lebukó napot, én pedig megláttam egy kidobott Tescós DVD lejátszót, magányosan heverve a gazban Természetesen a környezetvédő előtört belőlem és magamhoz vettem . (Bár feleségem a szokásos, minden sz@@ hazahordasz és minek az ? megjegyzései mellett.)
Végül is szét kaptam és a tápegység része úgy tűnik használható , 12 V, 5V, 3.3V kimenettel.
Kiengesztelésként megépítem életem szerelmének a kerti tó kivilágítást , ahhoz jó lesz tápnak

DSC_0001.jpg
    
(#) Temela válasza Tovaris hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Csak óvatosan, mert kicsi áramot tud ez a táp. Izzónak nagyon sovány, lednek jó lehet, ha nem 20-30w-os az is.
(#) gerleimarci válasza Tovaris hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Idézet:
„minden sz@@ hazahordasz és minek az ?”
Ismerős
(#) Tovaris válasza Temela hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Hát majd a táphoz veszek ledet. De már kb. másfél éve várja a világítást, úgyhogy majd egyszer dobozba került.
(#) Tovaris válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
igen, a nőkből hiányzik a "művészi érzék"
(#) Elektro.on válasza Tovaris hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
uhh ez az én topikom.
Látnátok mi van a pincémben (és mit hallgatok érte)
Másfél éve el vateráztan néhány apróságot. Abból vettem 95 ért tab ot és 65 ért mobilt.
Jók azok a kincsek
Következő: »»   23 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem