Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
Köszi a választ!
Én wall-e szerűt építgetek.
De minden alkatrész úgy van tervezve hogy a 200mm-nél bőven beljebb legyen. (A 200mm is csak álom jó az inkább 170-160mm-nek, ugyanis szélére már annyira nem tapad bármilyen anyag is legyen.)
Tetszik a projekt. Melyik résszel indítanál? Milyen messze vagy? Én Biatorbágyon.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2016
Sziasztok!
Egy tantillust építek, és lenne a kérdésem, hogy mekkora a max. tűrése annak, hogy amikor az extruder pont középen áll, tehát ahol a tengelyeknek a legnagyobb a terhelésük, mekkora lehet a max lehajlás? 6-os hordozó tengelyeket tervezek beépíteni, durván 288g a hordozott teher, és a max lehajlás 0,0147 mm lesz. Ez elfogadható, vagy nagyobb tengelyeket kéne, hogy vegyek? Köszi! robrol A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
Üdv!
Lenne egy kérdésem: Nema 17 1.7A léptetőmotort lehet hajtani kisebb áramról is? pl 1-1,5A? (A4988 a meghajtó) Még egy kérdés: Úgy kell beállítani az áramkorlátot hogy rá van dugva a motor, vagy anélkül is lehet? Előre is köszi!
Lehet kisebb áramról is járatni, úgy kevésbé melegszik, és arányosan gyengébb lesz. Sokkal erôsebb motort azért nem szokás feltenni mint amekkora árammal hajtjuk, mert nagyobb motornak nagyobb a tehetetlen tömege, ami gyorsuláskor/irányváltáskor gond.
Motor legyen rajta amikor állítod, de ne hajtsad.
És ahol 2db motor van párhuzamosan (Z tengely) ott több vagy kevesebb áramot állítsak? (motor 1,7A)
Köszi a választ!
A meghajtó max 2A-tud, de az már csak hűtéssel, és ideiglenesen amíg nem szerzek hűtőbordát rá addig akarom kisebb áramról járatni. (1A-ig nem kell hűtés)
Két párhuzamosan kötött, azonos típusú motor között az áram megoszlik, mindkettôn a mért (kiadott) áram fele folyik át (azaz mindkettô "gyenge" lesz). A meghajtó jobban fog melegedni valamivel, ugyanis a belsô ellenállásuk felezôdik együtt. Oda én erôsebb meghajtót raknék, ha mindenképp így akarod hajtani.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2016
AZ elektronika RAMPS 1.4 A meghajtó doksija a mellékletben.
A nyomtató egy Prusa i3 rework. A leírásában is párhuzamosan vannak kötve a motorok. Egy-egy 5-ös menetes szárat hajtanak. Tehát akkor csak elégnek kéne lennie. A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2016
Még egy kérdés:
A program legyen benne az arduinoban, vagy az sem szükséges a beállításhoz?
Sikerült beállítani, és mint kiderült nem kell hozzá a progi.
Na de amikor beállítottam a config fájl-t, és fordítottam volna le, akkor ezt a hibaüzenetet kaptam. (kép) Mi lehet a gond?
Szia!
A választ megkaptad már FB-n. Azt se feledd a microstepp beállítás is "függvénye lesz " a motorteljesítménynek.
Probléma megoldva!
1.6.10- ről 1.6 ra visszaváltva semmi gond nem volt
Sziasztok,
van tapasztalatotok, megvalósításotok olyanra, hogy egy tablettel kiváltani az LCD-t esetleg? vagy egyszerűbb módon tablet-USB kapcsolattal vezérelni a nyomtatót? OTG kábeles megvalósítást találtam, csak konkrét szoftver és kivitelezés megoldását nem találom. ilyenre gondolok: OTG A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2016
Nekem a monitor helyett van tablet. VNC vagy Team Viewer. Tudod róla kezelni az asztali gépet, érintő felülettel.
Az is jó ötlet köszönöm, gondoltam rá, csak szeretném kiváltani a gépet helytakarékosság miatt.
Ezt találtam: gcodeprintr használtátok már? kipróbálom hamarosan hátha nem akad mint a raspberry-n az astroprint
Szia!
??? Gépet kiváltani ? SD kártyáról is lehet nyomtatni.
Szia,
igen tudom, de néha a hőfokba, ventibe bele kell nyúlnom ABS-nél, és ráadásul szeretem látni a folyamat állását, nem csak a magasság állapotát. Az LCD akarom kiváltani vele. beruháztam azt a kis összeget és megvettem a progit. 7végén meglátjuk mit tud.
Azokba LCD-ről iks be lehet nyúlni.
Az lenne az igazi ha pl raspi lenne közvetlen a vezérlés. Vagy raspi pl és mellé egy + board mint az arduionóknál.
Sziasztok!
Én is barátkozok a gondolattal, hogy 3D nyomtató tulajdonos legyek. Bár most sok minden egyéb van előtte. Néztem cégeket akik vállalnak nyomtatást. Hát igen "jó" áron. A 3D modellezésről nem is beszélve. Felmerült bennem a kérdés, hogy akinek van saját nyomtatója, azok közül hányan készítenek saját modellt és azt mennyire precízen. Én úgy érzem ez nem olyan bonyolult feladat, hogy a nyomtatós cégek ennyit kérjenek érte. Nektek mi a véleményetek, illetve tapasztalatotok?
Mit értesz modell készítése alatt? Hogy maguk tervezik meg amit nyomtatnak? Szerintem csak ennek van értelme, a béka meg fogas (stb..) nyomtatását hamar meg lehet unni. Az hogy mennyire precízen, azt mire érted?
Pl. dobozoláshoz percek alatt meg lehet rajzolni pár formát, amivel használhatóbbá vagy esztétikusabbá válik a kreálmányunk. Én épp most csináltam ezt (a zöld részek a nyomtatottak).
Igen arra gondoltam. Nem értem, hogy a nyomtatást vállaló cégek miért kérnek annyit a modell tervezésért. Volt ahol 6000 Ft/óra volt a tarifa.
Precizitáson azt értettem, hogy mondjuk egy összetetteb szerelt szerkezetnél figyelembe veszik -e a gyártási (nyomtatási) és szerelési toleranciákat. Egyébként te melyik szoftvert használod modell tervezéshez?
Hali!
Egy idő után rájössz milyen paraméterekkel működik a nyomtatód és már azok szerint rajzolod a tűréseket.Ja meg hát persze anyagfüggő. De itt nem a cégek ellen beszélek mert azért azt is meg lehet érteni.
Nyomtatáshoz minden nyomtatónak sajátos mérettorzítása van, tehát a pont 10mm lyuk az pár tizeddel eltér, jellemzôen szûkebb, stb, ezt otthon tervezéskor figyelembe kell venni, vagy ha nem, akkor fel kell készülni fúrógéppel, sniccerrel reszelôvel való illesztésre. Század pontos tervezésnek ennél a technikánál nincs értelme.
Értem. Való igaz, nem gondoltam bele. Ilyen kis méretű daraboknál és 1-2 darabos szériánál nincs értelme komoly tolerancia számításnak. Én kicsit nagyobb darabokhoz és szériához vagyok szokva, és ott fontos a toleranciák figyelembe vétele. Kár, hogy privát darabokat nem tudok legyártatni. Pedig mekkora buli volna...
Sziasztok!
Milyen tervező programmal lehet készíteni 3D alkotásokat? Lehet pl Autocad-ben tervezni és a dxf/dwg file-t importálni, vagy átkonvertálni, stb? Milyen lehetőségek vannak? |
Bejelentkezés
Hirdetés |