Fórum témák
» Több friss téma |
Újra szabályokkal gyűlt meg a bajom....
Van egy teljes oldalt kitöltő polygonom. Van egy általános clearence szabály hozzá, és egy alkatrésznek külön még egy! Azt szeretném, hogy csak ez az egy alkatrész saját szabály szerint legyen kitöltve. Be is állítok egy HasFootprint('TQFP64') lejjebb All típusú szabályt rá, és prioritásban is megadom első helyre...mégsem veszi kitöltéskor figyelembe, a másik, általános szabály szerint kezeli azt a területet is. Mit kéne még beállítani, hogy az történjen, amit én szeretnék ?
Nekem a HasFootprint-tel működik - ld. csatolt kép.
Viszont, ha a Pad ugyanazon a Net-en van, mint a Polygon, akkor nem a Clearance szabály értékét veszi figyelembe az adott Pad körül, hanem a PolygonConnect Style szabály Relief beállításánál megadott Air Gap Width értéket. Akkor is, ha a szabály No Connect-re van állítva. Ennek nem biztos, hogy így kéne lennie. TQFP64 pontosan a footprinted neve? PCB Filter megtalálja a HasFootprint('TQFP64') paranccsal az alkatrészt? Mik a PolygonConnect szabályod és magának a Polygonod beállításai?
Igen, a footprint neve ez.
A PolygonConnect Style szabáy is létezik, ott ugyanígy HasFootprint('TQFP64') vagy InComponent('U1') módon próbálkoztam, eltérést nem vettem észre a kettő között. A Relief Connect 0,2 és az Air Gap is ennyire van beállítva, tehát elvileg be kéne tudnia csatlakozni. Az ábrán látszik is, hogy el is indul a kivezetés felé, de megáll valamiért. A Polygon Cearenceben 0,3mm van most. Azt szeretném, hogy csak ennél az egy alkatrésznél a sűrű lábak miatt 0,2mm-es vezető sávokkal kösse be a polygont, míg egyéb területeken a 0,3mm legyen a meghatározó!
Végülis sikerült...
A polygon clearence-ben 0.3mm-t állítottam be általánosra. A Connected style-ban 0.2mm a szélesség, és 0.3mm a légrés. És még egy 0.5/0.3mm. Ez utóbbi a nagyobb prioritású. Így bekötötte az IC lábait 0,2mm-es vezetékkel, de ezt leszámítva mindenütt 0.3mm-es szigetelő közt használt... Valamint az egyéb alkatrészeket 0.5mm-es vezetékkel kötötte be.
Sziasztok!
Sajna nem vagyok jó angolból, ezért megkérnék valakit , hogy nézze meg ezt a videót és pár szóban írja le, hogy miért nem jó az Altiumban a forgatás és miért jobb a Dex-ben. Szerintem az Altium jobban csinálja a forgatást. Bővebben: Link
Kicsit nyögvenyelős a videó, de alapvetően azt mutatja be, hogy az Altium a szimbólum forgatásakor elfelejti a mellette beállított, és az adott alkatrészhez tartozó mezők egyedi pozícióját, azaz azok mindig visszaállnak alaphelyzeti pozícióba, különféle irányú forgatásokkor. Erről szól az anyag.
Köszönöm!
Azt viszont elfelejti megemlíteni, hogy ha Altium-ban kiveszed a pipát az autoposition elől akkor megjegyzi a jelölések pozícióit .
Szia!
Hol van ez a autoposition menü az altiumban, mert nem találom. A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2016
A szöveg tulajdonságaiban.
(Ekkor egy pöttyel jelöli a felirat referencia pontját. Ha ezt nem akarod látni akkor Preference - Mark Manual Parameters elöl is ki kell venni a pipát.) A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2016
Köszi!
Üdv. Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudok összefűzni több könyvtárat? Tehát van több *.IntLib - em és ezeket egyesiteni, hogy mikor keresek 1 alkatrészt akkor ne minden lib-ben keljen keresni, hanem egzben csak.
Szia!
Ha kibontod a könyvtárakat, akkor az SCHLib és PCBLib paneleken az alkatrészek listájánál másolás/beillesztéssel tudod egyesíteni a könyvtárak tartalmát. Az egyesítést követően egy Compile parancs után létrejön az új IntLib könyvtár.
Az "összefűzéshez" még annyit fűznék -ajánlatként, hogy:
Legyen egy külön könyvtár a wincsin montjuk PCB néven. Abban legyenek könyvtárak úgy mint SOxx, SOT23, TOxxx.PcbLib Az integrált könyvtárakat amikor csinálod, a PcbLib-et mint Linket rendeld a Integrated Library Project-ben. Így nem kell minden egyes új könyvtárhoz új PcbLib-et csinálni és a pl SO8-as tokod minden egyes alkatrésznél, minden egyes paneleden pont ugyan úgy néz ki. És nem mellesleg, ha később másolsz alkatrészeket mint most, a footprint-ekkel nem is kell foglalkozni.
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy pl. a Texas Instruments-es PSPICE szimulációs fájlokat, hogyan lehet hozzáadni egy IC-hez? Üdv: Petjaa
Szia!
Melyik alkatrészről van szó, és milyen formátumú modellt találtál hozzá? Valószínű át kell nevezni .ckt-re, és úgy hozzáadni az alkatrészhez. Hozzáadni az alkatrészre kettőt kattintva tudod a modellt, ott, ahol a footprintek is vannak.
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a program mér tesz a képen látható aláhúzásokat a portokra? Eléggé idegesít ez a dolog.
Helló!
Mert az IC kimenetei IO-nak van beállítva a port meg csak kimenet.
Sziasztok! A PcbDoc. oldalon, hogy lehet egyszerre az összes pad alakját , méretét, furat átmérőjét megváltoztatni?
Kijelölsz egy pad-et, jobbklikk rajta és Find Similar Object. Itt megadhatod, hogy milyen paraméterek alapján keressen (pl csak azonos méretűek...) de kijelölheted az összes pad-et is, Ok. És utána szerkesztheted őket egyszerre.
Sziasztok!
A következő problémával küszködök egy ideje. Adott egy projekt, amiben több kapcsolási rajz szerepel, melyekből különböző nyákterveket szeretnék készíteni. Na mármost, amikor az egyik kapcsolási rajzból a már előkészített .PcbDoc kiterjesztésű nyáktervhez akarom az alkatrészeket beimportálni (Design menüpont -> és az adott xy nevű Update PCB Documentre kattintva), akkor az Engineering Change Order ablakban a projektemben lévő összes kapcsolási rajzon szereplő összes alkatrészt látom, hogy le akarja helyezni. A kérdésem az volna, hogy be lehet azt állítani valahol, hogy csak az adott kapcsolási rajzon szereplő alkatrészeket jelölje ki, és tegye le az adott nyáktervre, illetve ennek megfelelően csak ezek szerepeljenek az ECO ablakban is? Nagy segítség lenne, mert egyenként kipiálni, hogy melyik kell és melyik nem, az eléggé hosszadalmas és potenciális hibaforrás is egyben. Sok azonos nevű alkatrész van, ráadásul az ECO ablakban nem is mutatja, hogy az adott alkatrész éppen melyik rajzon létezik. Segítségeteket előre is köszönöm!
Helyezze el "Compile Mask"-okat (Place/Directives/Compile Mask) a kapcsolási rajzokon és csak azt engedélyezd, amelyiket frissíteni akarod.
Köszi, ezt eddig nem ismertem, tökéletesen működik!
Sziasztok,
Az alabbi problemara keresek valaszt. Ha Reset Schematic Designators es Annotate Schematics-et alkalmazok, akkor a ket OPA-t tartalmazo ICket osszecserelgeti, vagyis az egy tokban levo A es B jelzesu muveleti erositoket osszecserelgeti. Ez igaz a mikrovezerlo komponensre is, amely negy reszbol tevodik ossze: Part: A,B,C,D. Ezeket is rendszeresen osszecserelgeti.
Ugyan ez voln nálam is az egyik XOR kapuval. Még ha le is Lock-oltam elmozdította és szétdobálta őket a program a kapcsolásban. Mindig ugyan azt a két kaput. Szerintem valami bug.
Lezartam en is, de megis osszecserelgeti amit csak lehet. Volt 4x2 muveleti erosito, rendesen osszecserelgette, es minden Annotate Schematics-nel ezt csinalja, erosen idegesito, foleg a procinal.
Sziasztok!
Keresnék egy olyan emberkét, aki nagyon ért ehhez a programhoz, mert szükségem volna egy kis segítségre. Itt bonyolult volna részletezni. link Üdv mindenkinek
és még többről is szólna!
Szia. Miben tudnék segíteni ?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |