Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1906 / 2495
(#) Buvarruha válasza videoton6363 hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Az előfokban keresd a hibát.
(#) steelbird válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
A hangerő poti nem szabályozza, inkább a végfokban lesz valami.
(#) steelbird válasza videoton6363 hozzászólására (») Okt 8, 2016 / 2
 
Félvezetők is és ellenállások is okozhatnak ilyen hibát. A régi szervízben, ahol dolgoztam, az öregebb szakik mindig azt mondták az ilyen hibára, hogy "rohad" valamelyik tranyó vagy ellenállás.
Hűtő spray sokszor jól jött a hibakeresésnél. Lehűtve az alkatrészeket, általában megszűnt a jelenség. Ugyanez fordítva is igaz, sokszor hő közlésével előjött a hiba. (Pl. ha a hibás alkatrész mellé került a Weller páka hegye)
(#) krisz69 válasza steelbird hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
És az ilyen hiba milyen idegesítő tud lenni.
(#) krisz69 hozzászólása Okt 8, 2016 /
 
Ismét elkészült 2 db. Már csak az élesztés maradt Remélhetőleg minden rendbe lessz.
(#) Buvarruha válasza steelbird hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Van ott még buffer a hangerő poti és a végfok között, ha jól emlékszem.
(#) tothbela válasza steelbird hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Jól jött a tanács. Most javítok egy depressziós Marantz erősítőt, ami szerintem epilepsziás rohamokat színlel. Alkalmanként iszonyú dübörgésbe kezd, egészen nagyokat rúg, míg a koppanásgátló küszöbét el nem éri. Akkor leválasztódik a hangsugárzó, majd így marad napokig. Egyet gondol, aztán éli tovább az életét. Napokat szívtam vele, csatikat, forrpontokat átnéztem/forrasztottam, kopogtattam, de hiába. Ma levegóspray (az is elég hideg) módszerrel meglett egy fránya kis TO92 tokozású tranyó. Cserélve, javítva.

Köszönöm.
(#) Phoenix225 hozzászólása Okt 8, 2016 /
 
Halihó! A napokban összeraktam egy D-tipusú erösitöt,
Erösitö
csak zavart, hogy alacsony PC hangerön is (4-6% álláson) is már jó nagy hanggal birt... Ezért néztem neten Potméter bekötési rajzokat, találtam egy ilyet:

Bekötési rajz

100K-s a potméterem, sztereó, a jelzett kondik pedig a potméter s a bemenet között CD110-es 47mF 50V-osak.
Mikor összedugom a rendszert, s eltekerem a potit, pár finomállás után megjön a hangerö, de csak annyit csinál, h ütemesen lüktet "zap-zap" 1 sec alatt durván 2x
Sajna ilyen problémával turkáltam a fórumokat, de gözöm sincs h hova kéne ezzel irni... Ha vkinek lenne ötlete, nagyon megköszönném a segitséget
(#) tothbela válasza Phoenix225 hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Mekkora táppal eteted? Ez egy sztereó hídkapcsolású erősítő. ha nem elég erős a táp, nagyon beterhelheti, ami ezután ilyen fulladásos jelenséget produkálhat.
(#) Phoenix225 válasza tothbela hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
25V van maxon (állitható 15V-25Vig) a teljesitménye meg 150W...
Meg ami fura, h tegnap már müködött, csak ma tettem bele a körbe a potit.... :/ nem lehet h túl nagy a kondi? vagy maga a poti?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2016
(#) videoton6363 válasza steelbird hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Ügyes vagyok.. az ujjammal mozgattam kocogtattam az alkatrészeket, egyszer csak nekiállt hangosan négyszögjeles 50hz-es búgást kiadni. A relé kikapcsolt de nem tudta megmenteni a teszt hangszórókat azoknak konyec, és felszállt a varázs füst is, és egy olvadó biztosíték is elégett. Ebből nem lesz mostanában erősítő. Szerintem elcserélem egy másik javítható erősítőre mert lassan 2 hónapja szenvedek ezzel.
(#) reloop válasza videoton6363 hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Szia! Itt van a hozzászólásod felett egy link. Ha végrehajtod az 1-es és a 8-as pontban leírtakat, most nem itt tartanál. Ha a jövőben erősítőt szerelsz, fusd át ezeket a pontokat!
(#) videoton6363 válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Üdv!
Való igaz ezeket figyelmen kívül hagytam. Az az igazság hogy ez volt az utolsó hogy ezzel az erősítővel foglalkoztam. Amikor hozzá jutottam DC volt a kimeneten. Ezt orvosoltam egy ugyanilyen erősítő bontott alkatrészeivel. Ezután megszólalt de belement a zenébe az iszonyú recsegés ropogás pattogás. Ezt egyébként akkor is csinálta amikor a DC volt a kimeneten, és fejhallgatóval próbáltam ki. Az előfokot úgymond leválasztottam a végfokról. Persze recsegett tovább. És most meg el is szállt. Magamnak köszönhetően. Nem akarok tovább szenvedni vele. Van még egy erősítő amivel eljátszhatok.
(#) Phoenix225 válasza tothbela hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Esetleg kérhetnék ezen alkatrészekhez egy kapcsolási rajzot, hogy kéne összekötni?

potmeter mono-sztereo

Ez gondolom jó
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Kész az erősítő, hihetetlen banális hiba volt. Persze hogy nem gondoltan ilyenre... az egyik emitter ellenállás volt hibás, amit még a javítás legelején tettem be az elégett eredeti helyett.
Most tökéletesen üzemel és nagyon szépen szól.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Köszönöm a jelzést, aggódtam, mert minden ésszerű ellenőrzésen átesett az áramkör.
Megismétlem azért, érdemes végtranzisztor nélkül, a meghajtókról megjáratni részterheléssel az erősítőt. Most is leszűkítette volna a hiba lehetséges helyét.
(#) frissadam hozzászólása Okt 10, 2016 /
 
Sziasztok!

SZerintetek ez a végfok panel melyik Beag verzió lehet pontosan?
(#) vipera1997 válasza frissadam hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Valószínűleg Beag aet 453-é lesz.
(#) frissadam válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
"0U0 3199-2" ez a felirat középen van rézből maratva forrasztási oldalon a panelon. Neten sokat nem találtam róla. A gyári rajza érdekelne. Nem tudom, hogy lett e módosítva a kapcsolás.
(#) vipera1997 válasza frissadam hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
(#) frissadam válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Köszönöm szépen.
(#) frissadam hozzászólása Okt 10, 2016 /
 
A visszacsatolásban a 330Ohm-os ellenállás el van égve a jobb alsó sarokban látszik a fotón is. Mi okozhat ilyet? 35v esetén az kb 100mA. Kerülhet ennyi áramtól ilyen állapotba egy ellenállás? Most 166Ohmot mérek rajt.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Szia! A visszacsatolásban (R4, R10) nincs 330Ω. Az R9 ilyen érték, azon viszont csak 3V esik. Pontosítsd melyik ellenállásról van szó!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Szia!
Bocs valóban R9 amire gondolok. A képen látszik is. A panel jobb alsó sarkán egy rózsaszín ellenállás.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Úgy már stimmel Az erősítő tartós, jelentős kivezérlése (20VAC) 1W feletti disszipációt okoz, ami bizony megsüti.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Mekkora lenne megfelelő helyette? 5w? Mennyi lenne egy ilyen végfoknak az áramfelvétele? Már mint a nyugalmi.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
2W-os R9 örökös darab lesz.
R22-őn, vagy R23-on állíts be 10-15mV feszültségesést, az 20-30mA nyugalmi áramnak felel meg.
(#) vipera1997 válasza frissadam hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Ha jól emlékszem 80mA-t állítottunk be tapfeszenkent.
(#) frissadam hozzászólása Okt 10, 2016 /
 
Köszi a segítséget mindenkinek!
(#) GeorgeAudio hozzászólása Okt 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Került hozzám egy crown xl 800 amcron végfok. Valakinek nincs véletlenül hozzá rajza?
Átnéztem minden félvezetőt és ellenállást a hibásakat cseréltem, de a kimeneten csücsül +10V.
Üdv,Gyuri
Következő: »»   1906 / 2495
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem