Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1910 / 2495
(#) szamóca válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Próbáltad a kimeneti csatolókondit cserélni?
Egyébként az egytápos erölködőknél nem divat egyenfeszvédelmet berakni, ez a kimeneti kondi ellátja.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Szia! A rajzon OUT_1 és OUT_2 pontokat kösd össze 1k ellenállással! Időnként előjön ez a kérdés, azért időnként, mert csatolókondis kimenethez csak koppanásgátlót szokás építeni, DC védelmet azt nem, hiszen le van választva.
(#) Toth Attila válasza szamóca hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Nem próbáltam még, van valamilyen bevált tapasztalat a kondenzátorra vonatkozóan? Kis esr érték vagy ilyesmi?
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Szia!
Hasonló megoldáson törtem én is a fejem. Az 1Kohm állandóan rajt maradhat vagy a relénél kössem úgy hogy a relé behúzásakor (amire kisütötte ezt a 10 voltot az 1k) ne legyen a kimeneten.
(#) szamóca válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Jobb minőségű kondiknál kisebb a szivárgó áram, de reloop megoldása is jó, a kisütő ellenállással.
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Nyugodtan rajta hagyhatod, 10V-os jelnél (25W/4Ω) 100mW a disszipációja.
Ugye érthető, a kimeneti csatoló kondit üzemi feszültségre kell tölteni, hogy a DC védelem engedélyezze a hangszóró rákapcsolását.
(#) Toth Attila válasza szamóca hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Szia! Tudnál konkrét példát írni kimeneti kondenzátor típusra márkára?
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Köszönöm a tanácsot és a segítséget! A lényeg: a hangszóró kimenettel (out1-out2) párhuzamosan kössek 1kohmot. Sajnos az áramkör elvi működését nem látom át, nem is a szakmám igazán, szeretek után építeni és alkotni saját magam szórakoztatására mindezt hobby céllal. Ezek szerint üzemszerű állapotban a kimeneti kondenzátor pozitív sarkán a bemenő tápfeszültséget kell hogy mérjem?
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
A kimeneti csatoló kondenzátoron az ideális feszültség a tápfeszültség pontos 1/2-ed része (fele).
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Köszönöm válaszod! Pár oldallal ez előtt is segítettél az áramkör erősítés beállításában, ha ezeket az infókat nem kapom meg lehet hogy el sem készül a komplett erősítő. Szóval hálás vagyok mindenkinek, azért mert segítitek a hobby próbálkozókat!
Így utólag átgondolva érthető, hogy miért nem kell dc védelem, viszont a koppanásgátló jelen esetben csak akkor ér valamit ha az a 1kohm be kerül. Ettől függetlenül teszek egy próbát a kimeneti kondenzátor cseréjével kapcsolatban. Érdekes észrevételem az, hogy a neten található aszimmetrikus táplálású erősítő rajzokon, sajnálatosan nem látni azt az 1kohmot a koppanás elkerülése érdekében.
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Most mondjam azt, hogy régen minden jobb volt?
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Mennyi mindent kell még megtanulnom. Manapság tényleg lespórolnak mindent, és ez nem csak az elektronikában igaz. Nekem is a könyvtárakat kellene látogatnom az internet helyett.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
(#) krisz69 hozzászólása Okt 22, 2016 / 1
 
Sziasztok. Megosztanék pár fotót készülöben lévő végfokomról . Amit tudni lehet róla. Elviekben 4x300w 4 ohm lesz a vége,és 4x180w 8ohm. És2x600w 8ohm. Lessz
(#) Toth Attila válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 22, 2016 / 1
 
Brutális teljesítmény lesz! Gratula! Sok sikert a befejezéshez!
(#) Linegekko válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Penge lesz, már most látszik!
Mi jártunk úgy, hogy 1db 2 csatornás brutális erősítőnk volt és 3 pár különböző érzékenységű és teljesítményű hangfal. Sehogy se sikerült rendesen finomhangolni a rendszert. Mit nem adtunk volna egy 4 csatornás végfokért... Szerintem nagyon jó az elgondolás!
(#) Alkotó válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Végfokot említesz, de én nem tudtam ezt egyik képen sem felfedezni. Hol rejtőzik?
(#) Ge Lee válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Ha HTA-t építettél volna annál nincsenek ilyen problémák, mert a kapcsolásban minden benne van ami kell, a T7 a "koppanásgátló", a T8-T9 az áramkorlát, a kondi a kimeneten pedig a DC védelem. A tápfesz sem kötött, mert alkatrészektől és beállítástól függően úgy 30V-tól 110V-ig bármekkora lehet. Utóbbihoz nyilván 120V-os végtranyók kellenek (BDW83-84D, 2SB1383-2SD2083, stb.).

hta.jpg
    
(#) krisz69 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Készül .lépésről ,lépésre. És persze az elrendezés dobozolás a legnehezebb ..
(#) Beringer 600 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Heló!
Krisz69 azt vázolta,hogy eddig mit,és hogyan haladt.
Fetes végfok modulok lesznek a dobozba,s a vég termék az bitang jó lesz.
(#) krisz69 hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Sziasztok kis segítségre lenne majd szükségem. Egyenlőre még nincs szét szedve . Adott egy T-amp 1050 kapot egy kimeneti rövidzárt teljes kivezérelt álapoton.öszes led világít a Bal oldalon .. Kinek van esetleg tamp javitásban tapasztalata ? Vagy javitott e valaki pont ilyen tipust ? Mit érdemes legelöször megnéznem ?
(#) Beringer 600 válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Heló!
Mindenek előtt,a végtranzisztorokkal kezd,ezek kaphattak a legtöbbet.
(#) steelbird válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 24, 2016 / 1
 
Pedig kész dobozba már sokkal könnyebb...
(#) kovacsj76 hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Sziasztok
kéne egy viszonylag elnyűhetetlen 2.1 Erősítő kapcsolás, mozizni
Kb olyan 2x20wat +40w, semmi ötletem nincs,van 6pár Tip142/147
és vagy 30db 2N3055 készletben, csak egy jó kapcsolás kéne
valami egyszerű és nagyszerű
köszi előre is a segítséget.
(#) Ge Lee válasza kovacsj76 hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Csak 6 hozzászólást kellett volna visszaolvasnod...
(#) Alkotó válasza kovacsj76 hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Ha eltekintesz attól, mid van otthon, akkor egy komplett megoldást találsz itt. Véleményem szerint, jelentős érv lehet a komplettség. Ezen van védelem, tápegység, hangerőszabályozás, SUB szűrő, Clip, és még 4 db erősítő is. Ezek közül 1-1 a front, és a maradék kettő hídban a SUB. Természetesen az ehhez kellő ellen-ütemű vezérlés is ott van.
A teljesítmény viszont több mint amit megcéloztál, de talán ezen át lehet lendülni, legalább lesz tartalék bőven.
(#) jocko válasza kovacsj76 hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
20 wattra ott az lm1875,a TIP-ekkel meg lehet egy külön erősítőt építeni a mélynek,van az oldalon a kapcsolások között egy terv,én megépítettem és szerintem mélyhez tökéletes.Az lm 1875 meg nagyon egyszerű ,és jó hangú valami.Csak így két trafó kell,egy 2X18 V 75wattos és egy 2x24 V 100wattos kb., ha jól tudom.
(#) Alkotó válasza jocko hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
A végfokozatokon kívül, még kell pár dolog egy 2.1-es rendszerhez. Éppen ezt az egységet kínáltam fel, Reloop gondolatait megvalósítva.
(#) Ge Lee válasza jocko hozzászólására (») Okt 25, 2016 / 1
 
Remek ötlet. Van egy marék darlington tranyója amit fel szeretne használni, ezért vegyen még IC-ket, meg többféle trafót, ilyen olyan feszültséggel. Amit javasoltam ahhoz egyrészt fel tudja használni a tranyókat, másrészt elég hozzá egy trafó egyetlen feszültséggel, ami a 15V és a 42V között bármekkora lehet, harmadrészt abban a végfokban nem fog csalódni, az egy picit más kategória mint egy LM1875, mindenféle szempontból.
(#) jocko válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Az lm 1875 egyáltalán nem olyan rossz IC,nagyon sokáig használtam ilyen erősítőket, (három is volt) és nagyon könnyű megépíteni.A tda7294 -et én nem tudom elképzelni házimozihoz,szerintem az kb. zenegépbe való kocsmába.(ezen persze lehet vitatkozni,teljesen szubjektív).Biztos jó az a kapcsolás amit felhoztál,én abszolút tranzisztor-párti vagyok.Írtam is ,hogy a trafó az gond lesz.(Remek ötlet?)
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2016
(#) Buvarruha válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 25, 2016 1 /
 
Ja más kategória a csatolókondival a kimeneten.
Következő: »»   1910 / 2495
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem