Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vitatkozzunk! / Beszéljük meg!
Moderátorok által fokozottan megfigyelt, és moderált topik! Kulturáltan, egymást észérvekkel meggyőzni vágyók témája!
Lapozás: OK   4 / 113
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Ott is vannak súrlódások. Örökmozgó elvben létezik -energiamegmaradás törvénye-, csak mechanikai kivitelezésénél mindig van valami veszteség. Súrlódás, közegellenállás, stb.
(#) sonajkniz válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Ha már itt tartunk.
Örökmozgó az ősrobbanás óta van, és amíg a világegyetem létezik, lesz is. Ez az energiamegmaradás törvénye. Földi körülmények között természetesen rengeteg hatás éri, ami által átadja az energiáját valami másnak. ezért nem mozog örökké.
Minden olyan, látszatra, vagy valóságosan is működő "örökmozgó", ami földi körülmények között is működik, egyfajta energia átalakító. Tehát használ energiát a működéséhez. Mielőtt még ismét kétkedések özönét zúdítanátok rám, bemutatok egy ilyen "örökmozgót", ami már a gyerekkoromban is sok ember lakásában megtalálható volt.
Bővebben: Link
(#) szamóca válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
(#) Ge Lee válasza szamóca hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Arról beszélek ami 5:01-nél indul. Volt ennek egy jobb és kidolgozottabb változata, de az a videó már régóta nem érhető el. Előbb utóbb építek egyet kíváncsiságból, mert egyrészt ezeken a videókon csak bemutatva van az elv, nem tudni hogy valóban mozogna-e akármeddig. A másik, hogy ha rendesen van méretezve, a tengely csapágyazva, nagy méretben és súlyokkal, lehetne-e levenni belőle energiát, vagy csak annyi van benne ami a forgás fenntartásához kell.
Na inkább erről beszéljünk, vagy vitatkozzunk.
(#) szamóca válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
A folyadékos verziót most láttam először. Egely-t kellene meghívni, majd adna ötleteket.
(#) Ge Lee válasza szamóca hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Egely-vel egyszer tizen évvel ezelőtt beszéltem telefonon, meg email-t is írtam neki, mert úgy véltem hogy jó irányba tapogatóznak, csak mintha fordítva ülnének a lovon. Azóta sincs semmilyen változás, pedig akkor azt mondta hogy néhány éven belül "áttörést" fognak elérni a témában.
Ezzel a folyadékos videóval is csak annyi baj van mint a többivel. Odaírja hogy free energy, de mint tudjuk free nincs, de energy sincs, mert nem vesz le róla semmit, csak forog a kerék magában.
(#) sonajkniz válasza szamóca hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Gravitikus meghajtású örökmozgók esetében minden olyan videó kamu, ahol álló helyzetben mutatják a szerkezetet, majd pedig elindítják. Ugyanis ha önerőből nem képes megindulni, akkor nem rendelkezik annyi többletenergiával, amivel leküzdhetné a csapágy súrlódását. Nem számolva a levegő súrlódásával. Tehát csak addig fog forogni, amíg az indításkor bevitt energiát el nem emészti a súrlódás.
(#) Zoli_bácsi válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Idézet:
„ahol álló helyzetben mutatják a szerkezetet, majd pedig elindítják.”

Ezzel a kijelentéssel, és a hozzászólás többi részével is teljes mértékben egyetértek. Az elindítják szón van a hangsúly.
(#) ktamas66 válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Ezeknek pont az a lényege, hogy csak akkor mozog, ha kibillented az egyensúlyi állapotból, és ez nem áll be újra. A golyós megoldáson látszik, hogy egyetlen golyó súlya állítja be ezt az állapotot.
(#) sonajkniz válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Csak egy apró ellentmondás.
Szamóca álltal belinkelt első videó 5. percétől indul a kalapácsos kerék bemutatása.
Elindítják, majd szépen pörög az egész jobbra.
Az ellentmondás a képen jól látható. A súlyok állásai, és az erőkar hosszak alapján látszatra tényleg forognia kellene. Csakhogy BALRA!
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016

névtelen.JPG
    
(#) sonajkniz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2016 / 1
 
Az az igazság, hogy én is rájöttem erre, és ki is akartam törölni a hozzászólást, de már nem engedte.
Még egy apróság!
Nem fordítva, csak gyakran másképp.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) fufuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Engem mindig egy dologgal beszéltek le az örökmozgóról...
Ha önmagában örökké mozog, bár kétes, hogy lehetséges e; az még jó... De ahogy elvenni kívánok belőle, ahhoz már nem csak a saját energiája kell, mert hisz mindig elvennél belőle, tehát neki termelnie kell... Itt mindig elbizonytalanodom...
(#) Stewe válasza fufuka hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Pedig egy "örökmozgó" esetén, már a keltett zaj is energiaelvétel lenne...
(#) VIM hozzászólása Okt 27, 2016 /
 
Szóval innen fúj a szél.
(#) Massawa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Azért már csak az is eredmény lenne ha valoban örökké mozogna - és igy mozgatná a levegöt. Sajnos még erre sem képes....
(#) Panhard válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Idézet:
„Amúgy mind a gravitáció miatt tartja fent a mozgását.
A folyadékos meg a közlekedő edények és hajszálcsöves jelenség szerint.”

Ezt most komolyan mondod?
(#) Ge Lee válasza fufuka hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Ha úgy nézzük saját energiája az egyáltalán nincsen neki, van egy egyensúlyon kívüli állapota, amiben a gravitáció benne tartja miután el lett indítva. A gravitációs erőnek ezt a mértékét lenne érdemes meglovagolni. Mert ha csak annyira lenne képes hogy megépítem táskányi méretben, nagy súlyokkal, és mondjuk egy életen át töltené a telómat egy apró generátoron át, már az is valami, ha más nem érdekesség.
(#) Panhard válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 27, 2016 1 /
 
Emberek ébresztő! Halljátok magatokat? Elhiszitek ezeket a videókat?
Ge Lee, csak halkan mondj ilyeneket, mert vég valaki ellopja a világszabadalmadat.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2016
(#) Ge Lee válasza Panhard hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Teljesen mindegy hogy én vagy bárki más mit hisz. Egyfajta folyadékosat láttam élőben is, és nem csak addig forgott amíg meglendítették hanem vagy fél órát mert utána megállítottuk. Szóval ahogy a világon semmi, ez sem hit kérdése.
(#) Panhard válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Jézusúristen. Te ezt tényleg komolyan gondolod. Nem tanultál soha egy kis fizikát?
(#) Robin2 válasza Panhard hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Vajon Einstein, Leonardo, Tesla hányszor hallotta ezt a kérdést?
(#) nagym6 válasza Panhard hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Idézet:
„Jézusúristen. Te ezt tényleg komolyan gondolod.”

Hajdanán a lányok mondtak ilyet nekem, bár az nem fizika téma volt.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2016
(#) mex válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Plátói volt a dolog?
(#) nagym6 válasza mex hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Bizony, nem lett örökmozgó.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2016
(#) csavarkulcs hozzászólása Okt 27, 2016 /
 
Üdv!
Adott egy vékony üvegcső, akár egy hőmérő csöve. Dihidrogén-monoxidba tettem, és felment benne a víz. ha egy innyekciós-tűt pl0.6-ost beledugnék az üvegcsőbe, és egy gumicsövet kötnék rá, ami kiszippantaná a vizet a hőmérő csőjéből, mint egy lopó, vissza a pohárba.
Egy alkoholos hőmérő csője 0,9 átmérőjű is lehet. sak az alkohol nagyon büdös benne.
Ebben a kísérletben nincs hiba.
(#) sonajkniz válasza csavarkulcs hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Te a kapilláris hatásról beszélsz. A folyadékok egy adott sűrűség alatt a tárulóedény falánál megemelkednek. Minél kisseb a tárolóedény átmérője, annál magasabbra. Viszont a peremen nem csordul túl. Ugyanaz a hatás akadályozza meg benne, ami felemelte. Ergo, hiába teszel egy pohár vizbe egy vékony csövet, nem fog a víz felül kibugyogni és visszafolyni a pohárba. Nem indul be keringés.
(#) mate_x válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 27, 2016 / 1
 
Ajánlom tanulmányozásra a termodinamika első és második főtételét.
(#) szamóca hozzászólása Okt 27, 2016 /
 
Jelenleg senki nem mutatott be olyan gépet még, ami un. örökmozgó. Ennek két oka lehet. 1 vagy nincs ilyen. 2 vagy ha van, azt miért is tenné bárki közkincsé?
(#) nagym6 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Idézet:
„azt miért is tenné bárki közkincsé?”

Az teljesen biztos, hogy nem a feltaláló gazdagodna meg belőle. Sajnos egy találmányt kisembernek felesleges közkinccsé tenni, úgyis mások nyúlnák le.
(#) szamóca válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 28, 2016 / 1
 
Az még a jobbik eset. Mármint a lenyúlás, ha megússza annyival. Hová is lett az a miskolci gépészmérnök tanár harmincegynéhány éve, aki a Felkínálom című TV-műsorban egy autót mutatott be, aminek az üzemanyagát az ő szavaival élve, az árokparton is össze lehet szedni?
Vagy a kapacitív motor ami olcsón, tekercsek nélkül, harmincszoros teljesítményre volt képes?
És ezt be is mutatta a műsorban egy biciklidinamót alakított át generátorrá, és a műsorvezető tekerte a bicajt ami egy kis polák fényszóróját hajtotta meg. Úgy nyilatkozott, ha Paksra ilyen elvű generátorokat raknának, az egész országot ez ellátná energiával. Vagy arról a készítményről ami a szuvas fog romlását visszafordította, és két hónap alatt egészséges lett az alany foga. És ezeknek már több mint harminc éve. Nemhogy a találmányokról, de a fószerekről se hallottál azóta. Biztos köddé váltak. Aki ilyen horderejű dolgot talál fel, az jobb ha meghúzza magát szerintem, ezek milliárdos üzletek, itt már nem sokat lacafacáznak.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2016
Következő: »»   4 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem