Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1402 / 1679
(#) satlokk válasza balog hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Szia!
Szerintem jól fog kinézni így is ha elkészül.Remélem tökéletesen is fog működni.Melyik kapcsolást építeted meg?
(#) balog válasza satlokk hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Köszi. Rádiótechnika 2002-es szeptemberi számában található a kapcsolás.
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 31, 2016 / 17
 
Elkészült a kis lejátszó!
(#) Csupasz válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Grat! Mi volt a probléma?
(#) lajos1969 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Köszi!
Földhurok! Egy kicsit játszadoztam vele de megoldva!
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2016
(#) mps válasza balog hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Ha már újra csinálod az előlapot, akkor a csatlakozókat helyezd el alul, a kijelző és a kezelőszervek legyenek felül, így nem takarja el a kábel. A be/ki kapcsoló sem biztos, hogy a legszerencsésebb hátul. Nekem egy gyári műszer van kapcsolós dugvillával megoldva, de ez már elhelyezés és használat kérdése is lehet.
(#) zolek hozzászólása Nov 2, 2016 / 4
 
Meg építettem Greg Ball egyik alkotását .
(#) fufuka hozzászólása Nov 4, 2016 / 4
 
Nagyjából készen... Canamp clone áramgenerátoros verzió. Előerősítővel, deprezzel, baxandall hangszínnel... Kábelezés még csufi... de még megy bele egy bluetoot V4 adapter antennával, ill, egy bemenet választó.
Előlap még nem a sajátja, plexiből készült próbadarab.
De nagyjából ilyen lesz...
(#) krisz69 hozzászólása Nov 5, 2016 / 6
 
Sziasztok. Nincs még teljesen kész . De eddig így állok a 4-csatornás végfokommal. 268w 8 ohm /csatorna 550w 4 ohm / csatorna. Hídba 2x899w 8ohm.
(#) Vales válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Nice!
(#) zolek hozzászólása Nov 7, 2016 / 1
 
Kész lett a második pov . Teszek fel képet is .De addig itt egy kis videó próba üzemről.



Bővebben: Pov küllő
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
(#) henci hozzászólása Nov 7, 2016 / 3
 
Üdvözlök Mindenkit! Egy 220/220V-os 600VA-es leválasztótrafó és egy 220/(12/24/36/42) elvileg 100VA-es trafó , egy segédtáp a műszerek és a ventillátorok részére, egy egyenfeszültségű szabályozható tápegység 1,25V-28V-ig 1A, egy programozható hőmérő, néhány ventillátor, egy kismegszakító, valamint egy relé sor (a forgókapcsoló helyett ez végzi a 12-42V-ig az átkapcsolást) lakik ebben a kiselejtezett és átalakított PC házban. A könnyebb mozgathatóság miatt került rá két "kapaszkodó" és 4 görgő (23kg). A főkapcsoló csak a segédtápot indítja el, így minden műszer működik (kivéve a 220/220V-os leválasztótrafóét mert az 220V-os) mire bekapcsolom a 12V-42V trafót. Erről működik egy egyszerű LM317-esre épülő 1,2-28V-ig szabályozható 1A-es táp, valamint egy váltófeszültségű kimenet amit egy forgókapcsolóra kötött (hülyebiztos huzalozású,azaz ha beég egy érintkező akkor sem tud zárlatot csinálni senki) relésorral választok ki.A váltófeszültségre készült műszerek beszerzése kicsit macerás, most csak két rosszat tettem be a helyükre hogy kinézzen valahogy az előlap. A hűtésről annyit hogy alapból minden ventillátor alacsony fordulatszámon pörög, de egy beállított hőmérséklet elérése esetén a hőmérő átkapcsolja mindegyiket az üzemi 12V-os feszültségre. A kismegszakító a házon belűlre került, mert itt védettebb helyen van, nem lehet véletelenül lekapcsolni vagy letörni. Egy rugóval ráfeszített rudazat végzi a bekapcsolást, ilyenkor a sárgára festett vége eltűnik a hátlap síkjában. Ha a kismegszakító lekapcsol, akkor ez a sárga pöcök kilóg a házból a fekete háttérből erősen kitűnve, így messziről látni hogy mi a hiba. A hátlapon van a 220V-osleválasztott kimenet, valamint a bemenő tápcsatlakozó és egy kimeneti ventillátor is. Az előlapról: a legfelső fehér műszer a leválasztott 220V-ot és áramot méri, alatta egy vonalban az egyenfeszültségű táp csatlakozói műszere és szabályzója van. Ezalatt a két műszer a váltófeszültségű táp áram és feszültségmérője, mellettük a váltófeszültségű kimenet és a forgókapcsoló kapott helyet. Ezalatt balról jobbra a főkapcsoló, a 12-42V tápegység, a 220/220V trafó valamint a hőmérő kapott helyet, legalul a bemeneti ventillátor látszik. A regényért elnézést kérek, mindenkinek további jó munkát kívánok. A kritikát és az ötleteket szívesen fogadom.
(#) Melphi hozzászólása Nov 7, 2016 / 14
 
Sziasztok!
Én ezt építettem, egy 500+500mm-es hasznos munkaterületű lézer gravírozó gép.
Az asztalemelés jelen pillanatban is folyamatban van.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
(#) pjg válasza Melphi hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Mekkora a lézer teljesítménye és hullámhossza?
(#) Melphi válasza pjg hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
2W 405nm, a 2mm-es furnért átvágja.
(#) Szammer válasza Melphi hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Szia!
Gratulálok, nagyon szép és korrekt kivitelezés. Az asztal emelés miért is kell?
A "Z" tengely emelése akár pl.: forgatós (4tengelyes) alkalmazáshoz nem egyszerűbb?
Nem vagyok profi, csak gondolkodtam.
Mégegyszer gratula:
Üdv:
Zsolt
(#) pjg válasza Melphi hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Az jó!
(#) Melphi válasza Szammer hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Nagyon szépen köszönöm az elismerést.
Annak hogy miért nem a fejet mozgatom annak több oka van, de legfőbb ok, hogy a fejen minél kevesebb sallang legyen, minél könnyebb fürgébb, hogy minél gyorsabban lehessen járatni, az asztalban meg elfér a mozgatás ott nem zavar senkit a súlya.
(#) Melphi válasza pjg hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Igazából a fő szempont a fénykép gravírozás, a vágás csak egy pusz aminek örülünk hogy van.
(#) Szammer válasza Melphi hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Szia!
Ok. Így már világos bár én azért átgondolnám, hátha később másra is akarod használni.
Sok sikert hozzá.

Üdv:
Zsolt
(#) Melphi válasza Szammer hozzászólására (») Nov 7, 2016 / 1
 
Nem, az egy agyhalál mikor a hobbista multifunkciós gépet akar építeni, mindenre jó legyen, ez erre lézerre készült, nem kell mást tudnia, de ezt tudja rendesen.
(#) Elektro.on válasza Melphi hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Ez valóban szép!
Esetleg m6nkadarabról raknál fel képet?
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Ezzel mélységesen egyet tudok érteni..
(#) Melphi válasza proli007 hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Köszönöm.
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Nov 7, 2016 / 2
 
És még ezek.
Természetesen a képek mindig jobbak és jobbak lesznek, ahogy sikerül minél jobb képeket előkészítenem, de ez is sok türelmet és odafigyelést igényel, nem egyszerű.
(#) pont válasza Melphi hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Egész pontosan mi is az amatőrség ebben a készülékben?
(#) Melphi válasza pont hozzászólására (») Nov 7, 2016 / 1
 
Ne haragudj de nem értem a kérdést?
(#) Elektro.on válasza Melphi hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Nagyon jó! Gratulálok!
(#) dk1 válasza Melphi hozzászólására (») Nov 8, 2016 / 1
 
Szerintem a kolléga arra utalt, hogy a gép egyáltalán nem amatőr szintű, hanem vérprofi.
Szerintem is
Következő: »»   1402 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem