Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   270 / 360
(#) neoone válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Köszi, most már látszik a kijelzők között az ILI9341.
Pedig adtam meg színeket: background color -fekete, a foreground color pedig fehér. Ha jól gondolom ezekkel lehet állítani a kijelző színeit.
Az a ledvillogtató progi, hogy is néz ki?
(#) Bakman válasza neoone hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Parancsolj, melléklet.

1Hz_teszt.fcf
    
(#) neoone válasza Bakman hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Köszi, nézegettem vele a fenti beállításokat, de szemre nem látok nagy változást.
(#) Bakman válasza neoone hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Ne a beállításokat nézd, mert a programban egy PIC18F14K22 -es kontroller van. A program az érdekes. Ha jól van beállítva minden, akkor a kimeneten 1 Hz-es, 50 %-os négyszögjel van.
(#) neoone válasza Bakman hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Nem a beállításokat nézem, hanem a led villogását. Mivel sajna nincs szkópom. Ennek hiányában kénytelen leszek feltölteni a hexet a kijelző áramkörére és ott élesben megnézni, hogy gyorsabb lesz-e a kijelző működése.
(#) neoone válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Rendben!
(#) neoone válasza neoone hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Nos kipróbáltam, kb. 7-8 sec a villogás üteme.
(#) neoone hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Találtam egy ilyen kódot:
// 32MHz Speed
OSCCON.IRCF0=0;
OSCCON.IRCF1=1;
OSCCON.IRCF2=1;
PLLEN_bit = 1; //Enable PLL

de, fordításkor folyamatosan valami pontosvesszőt hiányol a flowcode! De honnét?
(#) Bakman válasza neoone hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Pár hozzászólással előbb töltöttem fel egy működő kódot. Az miért nem jó?
(#) neoone válasza Bakman hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Kipróbáltam, de valami még nincs jól beállítva, mert mint írtam 7 sec a villogás üteme.
(#) neoone válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
16f1939
(#) Bakman válasza neoone hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
A program a lényeg, a beállításokat a kontrollerhez kell igazítani.
(#) neoone válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Most kb. 1 sec a villogás.
(#) neoone válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Ok, rendben - itt van.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) Ferkógyerek hozzászólása Dec 20, 2016 /
 
Sziasztok!
Tud valaki hatékonyabb rendezési algoritmust flowcodra?
Maximum 15-20db változó lenne.
Mellékeltem a kis buborékrendező "algoritmusomat", ennél kellene kevesebb futásidővel rendelkezzen.

rendezes.fcf
    
(#) kokozo válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Szia!
Ha ez egy szám sorba rakó lenne, akkor nem jól működik.
(#) Ferkógyerek válasza kokozo hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Miért is?
(#) Ferkógyerek válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Akkor én lehet pont a rossz oldaláról közelítettem meg magát az alap feladatot. Az alap feladat zavarszűrés és átlagolás lett volna.
Pl. több AD minta begyüjtése, majd a begyüjtött mintákból kiejteni a legkisebb és legnagyobb értéket (zavarszűrés) a maradékot pedig átlagolni.
Ezen feladat végrehajtásához gondoltam második lépésnek, a minta gyüjtés után, a sorbarendezést. Ezután már egyszerűen megy a két szélső érték kiejtése és a maradék átlagolása.
Viszont ha könnyebb megkeresni a minták között a legkisebbet és a legnagyobbat mint sorbarendezni őket, akkor értelmét veszti a sorbarendezés.
A változó tömbökre rákerestem a hozzászólásod miatt, eddig azt sem tudtam hogy létezik ilyen a flowcodban. Valóban egyszerűbb az adatok tárolása is ilyen módszerrel.
A kérdésemet akkor így módosítom:
Hogyan lehet legegyszerűbben egy változó tömbben megkeresni a legkisebb és legnagyobb értéket, vagy a két legkisebbet és a két legnagyobbat?
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2016
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Dec 24, 2016 /
 
Mindenikek békés karácsonyt kívánok.
(#) HuG válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Én is.
(#) Ferkógyerek válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Köszönöm hogy ennyi munkát áldoztál a problémára !
Nem mondom hogy átlátom a program teljes működését, de első megtekintésre is találtam benne hasznos részleteket, amit máshol is alkalmazhatok a későbbiekben.
(#) Broy hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Vettem egy Pickit3 programozót, Flowcode 5-el és 16F690-el dolgoznék low pin count board-on. 2 nap szívás után sikerült beállítanom, hogy közvetlenül a Flowcode-ből tudjak égetni a Pickit tápegységéről. A problémám az, hogy égetés után a Pickit elveszi az áramot a próbanyáktól és így elég nehéz tesztelni. MPLAB8-ban vissza tudom kapcsolni a tápot, de ezután a Flowcode meghülyül és nem lehet újra égetni, csak ha kilépek és újra belépek a Flowcode-ba. A Pickit3 programmerben meg nem állítható a táp az MPLAB mód miatt. Tud valaki erre valami megoldást a külső tápon kívül?
(#) kokozo válasza Broy hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Szia!
Azért van így megcsinálva, hogy a pic mindig jó feszt kapjon. Szerencsére át lehet írni egyszerűen a saját felelősségre..
-P% P -F "% f.hex" -V5 -E -M-Y "% f.hex"
-P% P -F "% f.hex" -V3.3 -E -M-Y "% f.hex"
A pic tápjától függően ezt még bele kell írni a konfigba.
Tehát 5V-nál a -V5, 3,3 nál a -V3.3 -at.
Ha elfelejted átírni 5-ről 3.3 ra amikor olyan picet írsz, az kuka lesz..
(#) Broy hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Szia Kokozo!

Köszi a gyors választ. Mint írtam, a külső táp nélküli égetéssel nincs gond. Verify közben látom, hogy
működik a PIC (pl. villog a LED). De a verify után a Flowcode lekapcsolja a PICKIT3 táp lábát, így a beégetett PIC leáll. Ha a táp valahogy visszakapcsolható lenne (vagy úgy maradna), akkor könnyen lehetne tesztelni a nem szimulálható részeket (pl. kapcsoló, ADC) is külső táp nélkül. MPLAB-ban ez nem gond.
(#) ktamas66 válasza Broy hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
A Pickit3 tápjának terhelhetősége max. 30mA az adatlap szerint, ezért a külső táplálás javasolt, és alapértelmezésben azt erőlteti az MPLAB is.
(#) Broy válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Ez ok. 1 LED-et villogtatok. Szóval külső táp nélkül csak az égetés megy? Mondjuk így nincs is
értelme a külső táp nélküli égetésnek, ha úgysem tudom az áramkört tesztelni nélküle.
Azért lenne jó nekem, mert egy laptoppal dolgozok a konyhaasztalon és alig van hely rajta. Persze
van pár tápom, majd megoldom.
(#) ktamas66 válasza Broy hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Tápláld másik USB portról.
(#) Broy válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Jó ötlet, már be is kötöttem.
(#) Flatron11 hozzászólása Jan 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy netről letöltött kész programot módosítottam 182550-es PIC-re és még kapott 2 gombot az idő beállításához. Szuperül működik, viszont 23:45-kor vált az idő 00:00-re és nem egészkor. Már mindent átnéztem, de nem jövök rá mi lehet a baj. Sajnos a szimuláció nem megy rendesen, élőben megépítve rendesen működik a program.
(#) kokozo válasza Flatron11 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Szia!
Nincs ez egy kicsit feleslegesen túlbonyolítva? Lehet hogy így a jó, de mutatok egy 100X egyszerűbbet..
Következő: »»   270 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem