Fórum témák
» Több friss téma |
Az akku élettartamát a BQ30Z55 fuel gauge méri, azt kell kinullázni és újrakalibrálni.
Ezt használják laptop smart batterykben is, keress olyat aki tud felújítani laptopakkut, neki lesz hozzá toolja és szoftvere is. A linkeket amit küldtél az első csak egy logikai analyzer trace, a másodikat nem ismerem de ha jól látom az is EV2300-at használ. Ez barátok között is 30 ropi. Szerintem jobban jársz ha keresel olyat akinek már van ilyen toolja.
Köszi, hát igen ezt lesz nehéz keresni max ha ismerős lenne de az nincs, több aksiról lenne szó tehát az egyszeri alkalom nem jó, ha mindig cellát cserélek kuncsorogni kellene ezért akarom megoldani magamnak ha lenne valakinek ilyen usb I2c adapter vevő lennék
Szia!
USB->I2C adapter létezik utánépíthető verzióban. Pl. én is készítettem egyet, Till Harbaum terve alapján SMD verzióban. Azt viszont nem tudom megmondani, hogy ez neked megfelelő lesz-e.
Ha Ebayen beírod a keresőbe, hogy "USB I2C module", akkor 2-3000 Ft között ki fog dobni elég sok találatot, ingyen szállítással persze.
Az a baj, hogy a komoly akkuzószoftverek csak ezt az egy adaptert használják, mert tud HDQ-t is.
Az összes komoly szoftver meg ilyen "SaaS" jellegű (értsd. előfizetsz n ideig rá) mert az unsealelési kódok képviselik az igazán nagy értéket.
Sziasztok.
Az "új" Energia (E18) nálatok megy? Először próbáltam a EXP430G2 LaunchPad -el, azután a EXP430FR5739-el, de nem tudtam programozni egyiket sem. Az E17-el nálam nem megy az I2C (Wire). Pedig csak egy BMP085 nyomásszenzort szerettem volna "gyorsan" letesztelni. Az Energiát minél jobban fejlesztik, annál rosszabb lesz? Visszatértem az E14-re, mert ott megy minden.
üdv mindenkinek!
Azt szeretném megkérdezni, hogy Energia-ban, hogyan tudok resetelni egy adott feltétel teljesülésével? Például 24 óránként reseteljen.
Általánosságban: bekapcsolod a watchdogot és while (1) {}
A WDT-ről itt találsz leírást.
A "watchdog bekapcsolása" például a fentebb linkelt oldalon a 6_1 montaprogramban így néz ki:
Az előre definált WDT_ARST_250 makró így néz ki:
Nálam a 32 kHz-es kvarc nem volt beforrasztva, ezért használtam a kb 10 kHz-es VLO-t. A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2017
ezt az arduino részt szeretném energiába átírni
if(time == 86399) { wdt_enable(WDTO_1S); wdt_reset(); while(1); } A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2017
A while(1); sor nyilván nem kell átírni, az előtte levő két sor kiváltására pedig megírtam, hogy a WDT-t hogyan kell aktiválni.
if(time == 86399)
{ WDTHOLD(1); WDTNMI(0); while(1); } így gondoltad?
Én így gondoltam:
A TI a héten Jack Kilby napokat tart, az integrált áramkör feltalálójának tiszteletére. Ennek alkalmából 12% kedvezmény van néhány termékre, és ingyen szállítás mindenre.
Pl: Msp-exp430fr4133 launchpad. MSP-EXP430G2 launchpad. Msp-exp430f5529lp launcpad.
Linux mint alá sikerült már valakinek a TI CCS-t felrakni? Teljesen el vagyok veszve, nem értem hol lehet a gond.
Én TIVA-hoz (ARM) használom, megy minden gond nélkül. Mivel/hol van a problémád?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
Valami alapvető linux bénázásom lehet, ugyanis letöltöm a CCS-t és nem tudom miért nem képes elindulni a telepítés.
Hát ha leírod, hogy pontosan mit csináltál az lehet segít.
Nem vagyok túl jó linuxban. Amit tapasztaltam. Ha elakarom indítani a letöltött telepítő webes .bin file-t, akkor annyit ír ki, hogy nem debian alapú a file, hanem MIME alapú, így azt nem hajlandó kezelni emiatt. Nem szoktam telepítgetni csomagokat....rutintalan vagyok.
Terminálból abban a mappában ahol a bin fájlod van add ki a következő parancsokat:
chmod +x akarmi.bin ./akarmi.bin Ha a telepítő panaszkodik, hogy nem vagy root akkor a két parancs előtt add ki a sudo bash parancsot, írd be a jelszavad, majd futtasd a fenti két parancsot megint. A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
köszi a helpet. Elindult a telepítés...még folyamatban.
Ismerkedem a mikrokontrollerekkel, megtetszett a TI felhozatala. Olvasgattam utána, de egyre nagyobb a káosz. Szerintem az MSP430-as családdal kellene kezdenem, viszont nem tudom merre induljak fordító/programozó tekintetében. A gyári programozók ára elég borsos, főleg a PIC és AVR programozókhoz képest. Milyen eszközt kellene beszereznem indulásnak, amivel fel tudom ezeket a kontrollereket programozni? Esetleg debuggolni? Milyen fejlesztőkörnyezetet ajánlotok?
Idézet: Veszel egy random launchpadet gombokért aminek ott van a sarkában a debugger bedugod USB-n, feltelepíted a CCS-t és megy a debug. Normális cégeknél (ST, TI, lassan az Atmelnek is lesz valami custom debugger firmware-el terített Atmega32u4 debugger chipje legalábbis tavaly EW-n azt mondták) ez így működik. „A gyári programozók ára elég borsos, főleg a PIC és AVR programozókhoz képest.” A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2018
Akkor már kezd összeállni a kép! A launchpad-et használhatom, mint programozót/debuggert. Most még a termékkódokat emésztgetem, elég nagy a választék.
Jumperekkel szét lehet választani és kábelen le is tudod vezetni róla a programozó jeleket, ha in-circuit akarsz programozni végleges helyére ültetett mikróvezérlőt. Én sajnos a filléres promóciós akciókról lemaradva a hestore-ban rendeltem meg teljes áron, de így is megéri. Kapsz hozzá két mikróvezérlőt is, a hardveres debugja meg nagyon jó.
Ezekből a launchpad-ekből is van egy pár féle. Most éppen hasonlítgatom össze őket, lehet rendelek közvetlenül a TI-től, de olyat amin van LCD is. Ezt a kettőt néztem: MSP-EXP430FR6989, vagy MSP-EXP430FR4133. Az előbbi 18, az utóbbi 14 dollár, nem is vészes.
Én ezt vettem: Bővebben: Link Kijelzőt tudsz hozzá kötni külön is, nagyon sokféle van Bővebben: Link Meg persze az se mindegy, hogy magán a fejlesztőpanelen akarsz-e valami végleges projektet megvalósítani, vagy saját NYÁK-ot készítve egyedi dolgot. Utóbbi esetben szerintem szerencsésebb a foglalatos IC-ket előnyben részesíteni, meg így megvan annak az előnye is, hogy ha véletlen sikerül egy mikróvezérlőt elpusztítani, vagy nagyon durván betéglásítani akkor könnyen cserélhető, akár a fejlesztőn, akár a saját NYÁK-on, azaz én annyira nem támogattam az ilyen fixen beültetett mikróvezérlős dolgokat, kivéve, ha az extrém olcsó, mint pl. egyik-másik Arduino ATmega328-al. Amúgy érdemes még rákeresned az Energia nevű témára, pont úgy lehet benne programozni, mint az Arduinoban. Szerintem egyikkel sem nyúlsz félre, át kell nézni a speckókat, mi a fontos, és dönteni. Nekem annó azon túl h olcsó legyen bele a mikróvezérlő, fontos volt, hogy kicsit átlag felett teljesítsen az A/D konverter. Pl. egy ATmega hivatalosan 15kSps/10 bit-hez képest a 200kSps/10 bit jobban hangzik, főleg audio jelek mintavételezéséhez.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |