Fórum témák
» Több friss téma |
A két szál zöld-sárga vezetéket a PE sínbe kösd be.
Ez a vezeték csak védőföld és EPH kötésre használható. Nem írtad, hogy mi a mások végpontja és azt sem mennyi a keresztmetszete. Elképzelhető, hogy a gázórához megy, mint EPH vezeték ? hobitibi hozzászólását nem értem, szerencsére ilyen nagyon ritkán fordul elő, de elkerülhető a FI-relé beszerelésével. Sajnos sokan hamarabb vesznek egy 100eFT-os telefont, mint a saját biztonságuk érdekében egy 6eft-os FI-relét. A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
Mit nem értesz,ha FI -relét szeretnék betenni,hova kell betenni?
Ha már szeretnél, elég 2 oldalt visszalapozni, még fotó is van róla és leírás.
Köszönöm szépen a segítséged,akkor a PE-be kötöm mindkettőt.Akkor a PE és az N sínt nem kell az elosztóban már közösíteni,gondolom az óránál ez megtörtént,mert 4 szál van lekötve az oszlopról és annyi megy be a tetőárbócba L1;L2;L3;N.
Na most a gázórához nem ment semmi kábel,az kinn van az előkertben,azt láttam volna. Most szerelték újra a gázt mert ugye régen lejárt a hitelessége.Ha csak valahol a gázcsőre nem volt kötve érintésvédelem,de az ki lett vágva az összes,mert konvektoros volt és most kombi kondenzációs lesz,ami a napokban lesz feltéve a fürdőszobába.Kíváncsi leszek,hová teszi az érintésvédelmet nála a srác.A betáp vezetékek úgy emlékszem ötösek lehetnek.?.... Fotóm volt, csináltam az elosztóról,de majd csinálok másikat.
Biztos csak olyan szín volt neki készleten.Ilyet még nem hallottam
Szükség törvényt bont: volt már ilyen, de akkor az ereket a megfelelő színjelöléssel, szakaszonként, és a végeken megjelöltük.
Az átszínezéseket teljes hosszon kell elvégezni !
3 x 1,5 MBCU esetén mi teendő? Ami kell: fázis, nulla, kapcsolószál. Ami van: barna, kék, zöld-sárga.
Az a teendő, hogy kicseréled öteresre vagy beteszel mellé egy másik kábelszerű vezetéket.
Mielőtt behúznál a csőbe 20 méter vezetéket végig tekered szigszalaggal??
Úgy gyorsabb, ha hosszában ragasztod a szigetelőszalagot a vezetékre, tehát nem tekerve, hanem 90fokkal elforgatva. Én úgy tudom, nem is szabad még átszínezni sem.
Nem mintha nem alkalmaznák (még az áramszolgáltató emberei is). Igazábol beugratós kérdés volt, mert kb. a villanyszerelők nagy többsége használja ezt a módszert. Három eres kábel olcsóbb, mint négy vagy öt eres. Nem beszélve arról, hogy ez egyfajta anyagpazarlás is.
Igen, ha már a mérőhelynél megtörtént, az elosztó szekrényben mér nem kell összekötni a PE és N sínt. A kombi cirkónál egy ilyen kötésnek kell lennie.
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2017
Nincs tiltva, egyedül a Z/S vezetéket nem szabad. a 80-as években örűltél ha kaptál MCu 1,5 vezetéket. Ment a szinezgetés. ma már más a helyzet.
Én felmérem az anyag szükségletet, és ennek megfelelően vásárolok anyagot !
Én pedig ahol csak lehet mindent csőbe húzok és csak annyi és olyan színű vezetéket teszek, mint amilyenre szükség van.Se többet, se kevesebbet. Minden lámpahelyhez odaviszem a zöld-sárgát is, mert nem lehet tudni, milyen ( esetleg fémházas ) kerül felszerelésre .
Amikor egy "nagy" Cégnél dolgoztam (nem akarok nevet írni) És sűrűn ellenőrizték mit hogy csináltunk ilyen esetekre ha kellett z,s akkor ysly jz, ha nem akkor ysly oz Igaz kék nincs benne de számozott rajzba pedig ott van hogy melyik szám melyik. Ha nincs is dokumentáció még így is jobb ha kibontod a két végét látod melyik szám melyikhez tartozik. A legrosszabb forgatókönyv ha át van színezve. De ettől függetlenül én is azt tapasztalom hogy 80%-ba 3*15 mbcu be van húzva
Ezzel mi a baj?
"A 2-5 erű, merev vagy hajlékony kábelekben vagy vezetékekben és hajlékony zsinórvezetékekben lévő szigetelt vezetők azonosítása feleljen meg a HD 308-nak, lásd a ZC mellékletet." A barna, kék, zöldsárga a szabványos a 3 erű kábelszerűnél. A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2017
Üdv. Hűtőt-mosogatógépet, és beépített sütőt-beépített mikrót lehet egy konektorra kötni?
Vagy teljesítménytől függ?
Én nemcsak külön konnektorra kötném, hanem külön áramkörre is.
Köszi,megnéztem a fotót.Csak az a helyzet,hogy itt ennél a háznál minden cső műanyag
összesütött idomokkal. Vízcső,fűtéscső,kivéve a gázcsőt.De az a falon kívül 7 m után az is átvált műanyagba, mert a főldbe megy tovább az gázórához De ha a dugajba bekötöttem a védőfőldet is és FI-zve van akkor is kell a kondenzációs kombikazánnak érintésvédelem kiépítés ? Majd a vill.szaki megoldja elvégre számlás-fizetős
Jogos, én is így gondoltam, de hátha..
Ezek nagy fogyasztók. De mondjuk a hűtő? Arra az áramkörre elférne egy konektor szerintem.. (TV)
Sajnos van olyan kombicirkó, hogy csak akkor adják meg a garanciát, ha ki van építve a cirkónál az EPH. Amit a képen látsz, ott is a fűtés és vízcsövek 5 rétegűvel lett szerelve, csak a kazánnál erre a célra iktattak be rézcsövet is, hogy ez elvégezhető legyen.
Én külön konektorokat tettem a konyhába,külön a hűtőnek,párelszívónak az egyik falon,mert ugye L alakú a konyhapult rész.A másik oldalra a mosogató ,illetve a mosógépnek, ezek utóbbiak pult mögött,majd a pult felett tettem egy 4-es sor konnektort a kisgépeknek.Persze fázis elosztással,kismegszakítókkal.Csak azt szúrtam el,h ezeket nem Fi-ztem
Miért sajnos? Az EPH az egy szükséges dolog, akár életet is menthet, sok helyen emiatt szerelnek csak fel FI relét. Gázművek kéri a jegyzökönyvet.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2017
Maximálisan igazatok van. majd a szaki megoldja és úgyis papírozni kell,ami majd kell a gázosoknak az átvételnél. A falikazán Immergas és mintha az olvastam volna a papírján,
hogy fázisfüggő a bekötése.
A gázosok is kérik az EPH-t az átvételnél. Ha fázisfüggő és saját konnektorra csatlakozik, meg kell jelölni, hogy melyik a helyes csatlakozási irány.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |