Fórum témák
» Több friss téma |
Gondoltam. Mi lenne ha tennél egy időzitőt a vizcsapra, és amikor inditod a mosást megnyomod, és mondjuk 2 órára behuz a szelep.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2017
Pont ez lenne a cél, hogy ne kelljen megnyomni a gombot, hanem, ha elindul a mosógép, akkor kapjon egy jelet , amivel, majd indítom az időrelét.
És mi van, ha mosás közben áramszünet lesz? Azt a bizonyos egy pillanati jelet nem fogja senki sem újra megadni. Miért nem jó a mosógép vízbeeresztő szelepének a sarkairól jelet venni, igaz az folyamatos amíg engedi a vizet...
Az esély mindig ott van, hogy mi van, ha áramszünet lesz. Semmi, azon ritka alkalomnál megáll.
De a mostani mosógépek, egyébként sem biztos, hogy folytatni tudják a mosást, ha kapnak egy áramszünetet. Az egésznek a lényege, hogy egy szenzor figyeli az épület vízrendszerét. Ha megy a riasztó, akkor aktív. Ha vízáramlást érzékel, miközben nincs otthon senki, elzárja a vizet és küld egy üzenetet. Viszont a mosógépnem kell egy időzítés, hogy tudjon menni. A mosógépet, pedig nem szeretném megbontani. Ha arról lenne szó, akkor nem is kérnék tanácsokat, hiszen ott elég egyszerű a dolog.
Bocs, a master-slave elosztóból átalakított eszköztől nincs jobb ötletem, de megkérdezném a vízrendszert milyen szenzorral figyeled és zárod el? Talaji csőtörés esetén jó megoldás lenne.
Kipróbáltam a master-slave elosztót a gyakorlatban. Nekem a legkisebb választható érték 8W, ide tekertem. Mosógép bekapcsolása után rögtön még természetesen nem kapcsolt az elosztó. Viszont abban a pillanatban, hogy elindítottam a mosást, bekapcsolt. Még az előtt, hogy a mosógép relével bezárta az ajtót, ami kb. 0,5 s. Tehát az én mosógépemmel és master-slave elosztómmal működne a dolog. Az elosztón van egy led, azt vettem jelnek. Az időzítés meg elindulhat.
Előnye, hogy késleltetett mosás indítással is működne az elképzelés.
Üdv.az Uraknak!
Egy házat újítunk fel és beletartozik a vill.hálózat is. A csövezéssel,vezetékek (f,k,z/s) behúzásával,ill.cseréjével végeztem.A falon kívüli kismegszakítókat ledobáltam ami táblán volt és ami alatta volt.... Ilyet,nem láttam jó ideje.Na mindegy. Süllyesztett elosztódobozt raktam be,elosztva a 3 fázist helységekre ( 3szoba,nappali.konyha,fürdőszoba felé.Fürdőhöz Fi relé. terasz mellé 3 m-es földelőszonda leütve.Falon kívüli k.dobozból ,ahová a főldelőkábel az elosztóból a PE sinből csatlakozik,összekötve a szondával 20x3-as lapos sinnel. A kérdesem az lenne hozzátok,hogy az órától a betáp L1,L2,L3,N, és két szál z/s PE.Miért van két főldelő és meliket tegyem a PE sinbe az elosztóban?Vagy egyiket a PE-be a másikat az N-be és nem kell úgy PEN átkötés a PEés az N között? Mert minden műxik,mértem feszt minden ok.A FI is műxik,próbalámpával az L és a PE érintésnél is. Elóre is köszi a választ.
Sziasztok! Lehet nem ide tartozik a kérdésem de hátha van valakinek ötlete. A sógorom felhívott, hogy ráz náluk a víz. Átmentem megnézni mi a gond. A konyhai mosogató csapja és a mosogató tálca között 40 és 80V közötti feszültséget mértem. Ez akkor is ott van, ha a házat áramtalanítom. A ház kétszintes és csak az emeleti részen tapasztalható a jelenség. A mosogató tálcát összekötöttem egy darab dróttal a vízvezetékkel így ott ez a jelenség megszűnt. Viszont a fürdőszobai mosdókagyló lefolyója és az ottani csap között is mértem 40V-ot. Mivel a lefolyó szerelvény a rózsáját leszámítva műanyag ez számomra érthetetlen és nem is tudom hogyan köthetném őket össze. Mi okozhatja ezt a jelenséget?
Ugyan nem értek hozzá, de látatlanból több dolog is van:
- Attól hogy műanyag, Bővebben: Link - Meg ha nem műanyag, akkor sem kellene ott ekkora feszültségnek lennie. - Sőt szerintem sehol sem. Tessék megkeresni, de azonnal! Nem véletlenül vannak ilyenek,! Kollégámnál a konditeremben "csípett a húzózkodó". De csak egyeseket. Mint kiderült, belefúrtak a vezetékbe, de csak azoknak volt gondja, akinek nem kellett felugrania, hanem elérte a földről is
Azt én értem, hogy nem kéne ott lennie, de valamiért ott van, mint írtam akkor is, ha a házat a bejövő biztosítékoknál áramtalanítom. A kádnál nincs ez a jelenség, mert az még öntöttvas és annak idején összekötöttem a vízvezetékkel, meg azon keresztül a védőfölddel is. Amikor épült az emeleti rész, huszonöt éve, akkor szereltem a villanyt az egész házban. A víz, gáz, és fűtéscső is össze van kötve egymással és a védőfölddel. Ezek amennyire egy multiméterrel ez mérhető, most is rendben vannak. Egyedül a fürdőszobai egyébként porcelán mosdókagylóban lévő fém lefolyórózsa és a vízcsap között áll még fent a jelenség. Ezek szerint azt is valahogy földelnem kell. Vannak ehhez még fém szerelvények? A földszinten vajon miért nincs ugyanez?
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
A vízcsap és a vizvezeték közt mérhető feszültség? Nincs valahol a vízvezetékben müanyag szakasz? Van teljesen fém lefolyószerelvény. Buta ötlet, de lehet, hogy kéne egy kis lefolyó tisztítót öntened a rendszerbe.
Az egész vízrendszer még horganyzott vascső. Még az utcáról bejövő vezeték is vas. A lefolyótisztítót megpróbálhatom, talán használ valamit, de szerintem a megoldás egy fém szifon lesz összekötve a többi vizes dologgal.
Szomszédoknál is le kellene kapcsolgatni, okozhatja egy rossz villanybojler is...
Az én tippem is ez volt. De a közvetlen szomszéd nem közreműködik ebben. Bár ha ott hiba van és rákerül a feszültség a vízvezetékre, elvileg akkor sem jelenhetne meg itt, hiszen minden bejövő vezeték földelve van. Kivéve a csatornát, mert az műanyag, de arra meg nem szivároghat a bojler.
Fi-relé van? Próbalámpa a fázis és a föld közé, tesztképpen. A dugaljakban jók a feszültségértékek (Egy-két gép legyen bekapcsolva, úgy mérd)? Egy vagy három fázisú a rendszer?
Esetleg a konyhapultnál ha van LED világítás, annak egy hibás tápegysége ?
Annak a zavarszűrő szivárgó hibás kondija okozhat ilyet. A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
Nincs és mint írtam, a ház áramtalanítása esetén is fenn áll a jelenség. Bármilyen hibás berendezés csak a házon kívül lehet.
A bejövő nullára mérj rá úgy, hogy egy fémpálcát szúrsz a földbe. Ha a kettő között nagyobb, mint 5 V feszültség van, akkor a megemelkedett nulla szint (ami valószínűleg valahol össze van kötve a földeléssel) adja a feszültséget.
Áramtalanításkor valószínűleg csak a fázisokat kapcsolod ki, a nullát nem.
Ezt alkalomadtán megpróbálom, bár a villanyóra szekrényben a nulla és a védőföld közösítve van.
Attól még jöhet befelé feszültség pláne akkor, ha nem jó a földelés.
Ha már régi a földszonda érdemes egy újat is leütni, de ilyen hideg időben romlik a talaj vezetőképessége is. Ezért érdemes minél mélyebben, legalább 3 méterre leütni.
Esetleg a meglévőt öntsd le 3-4 vödör meleg vízzel és utána is nézd meg.
Mondjuk a földelőszonda 25 éves. Akkor vertem le amikor a villanyt szereltem. Leönteni nehezen tudnám, mert azóta egy betonjárda van felette. De mindenesetre egy próba szondához képest holnap feltétlen megmérem.
Hát persze a járda már nem engedi át a vizet, a száraz talaj rossz vezető.
Olyannal is találkoztam hogy nullaszakadás volt amikor kihúztam a vízmelegítőt az egész lakásba el ment az áram Ugyanis vízvezetéken keresztül kapott minden "nullát".
Attól még nem teljesen száraz a talaj, eljut a víz kb. mindenhova. Nálunk is így van, a földelés ellenállása kb. 1 Ohm.
Igen, az nagyon jó érték.
Tudom durva módszer, de ha a fázis és föld között lever egy 25 A-es B kismegszakítót, akkor jó. Ha nem, akkor már gond van. Persze az ilyen módszer körültekintést és óvatosságot igényel. A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
Én is jártam így,a régi ÉDÁSZ hozzám bekötötte az 1-fázist,de rosszul,a földelésre,(nullára)kötötte a fázist,A szomszéd hozzáért a földeléses konektor érintkezőjéhez,és megrázta.Énnálam is világított a fázisceruza a földelésen.Szóltam nekik,nem akarták elhinni,sűrű elnézést kérve kijöttek,és helyrehozták a hibát.A szakemberek is hibázhatnak,ami nem megnyugtató.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |