Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2954 / 3970
(#) Bakman válasza sojobsik hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Mindegy milyen elemet/akkut veszel, a lényege a ráírt feszültség. Gondolom azért hívják így, mert lámpákban használják elsősorban.
(#) Stewe válasza sojobsik hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Nem szeretném túlaggódni a dolgot, de a helyzet az, hogy nem a készülék ára a lényeg, az csak lehúzás, a fontos a szakértő orvosi felúgyelet.
Ha nem tudod, mit, mikor miért miből és mivel csinálsz, lehet nem kívánt hatása is.
„A magát gyógyító embernek bolond az orvosa! " (House)
(#) sojobsik hozzászólása Márc 2, 2017 /
 
Na a probléma itt kezdődik. Ugye az autóaksim is 12 V-s és gyanitom az kicsit veszélyes lenne : ).

Nem akartam evvel itt túlterhelni a népet, de a magyar orvoslás jelenleg még nem tart ott, hogy evvel a betegséggel foglalkozzon a 1000 emberből 1 szenved benne, ezért kevesen ismerik és MO.-n, ha nem szervi baj okozza akkor kizárólag pszichiáter a kezelés. MO.-n nem is tudok róla, hogy lenne hyperhidrosis-ra külön rendelés. (Egy kivételével, Debrecenben, ami szürreális áron van és ugyanezt a kezelést csinálják)

A youtube videóban látott kezelés 99%-ban megegyezik az orvosnál történővel annyi különbséggel, hogy nincs szakértő felügyelet. De mivel nincs semmilyen szivproblémám és terhes sem vagyok, nincs kockázat, ha jól csinálom. (Ehhez kérném a segitségetek)
(#) slimcolt válasza proli007 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
És akkor ez pontosan mit jelent..? (Rf az a bizonyos visszacsatoló ellenállás)

When Rf < 100 ohm and the input is driven with a fast, large signal
pulse (>1 V), the output waveform will look as shown in the
pulsed operation diagram (Figure 3).
During the fast feedthrough-like portion of the output, the input
protection diodes effectively short the output to the input and a
current, limited only by the output short-circuit protection, will
be drawn by the signal generator. With Rf ≥ 500 ohm, the output is
capable of handling the current requirements (IL < 20 mA at 10 V);
the amplifier will stay in its active mode and a smooth transition
will occur.
When Rf > 2 kohm, a pole will be created with Rf and the amplifier’s
input capacitance (8 pF) that creates additional phase shift and
reduces phase margin. A small capacitor (20 pF to 50 pF) in
parallel with Rf will eliminate this problem.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) slimcolt válasza proli007 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Mivel megközelítőleg 1x az erősítés így a bemeneti áram hiba igencsak elhanyagolható. Vagy nem jól gondolom?
(#) reloop válasza sojobsik hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Szia! Zseblámpa elemnek fordítanám. Nálunk, de még a kontinensen sincs elterjedve a Rayovac 926. A gugli keresés Amazon.ca találatot ad, úgy csipeszestől, tányérostól ahogy kell
Anélkül, hogy támogatnám ennek az áramos kezelésnek a megvalósítását, csupán a technikai részére válaszolva, 8db 1,5V-os ceruza/rúd elem egyenértékű a keresett áramforással. Mindössze egy alkalmas cső és egy rugó kell a sorbakapcsolásukhoz. 3db 4,5V-os laposelem ugyan kicsivel nagyobb feszültségű, de könnyebben szerelhető.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) proli007 válasza slimcolt hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Igen, itt más miatt van a soros ellenállás alkalmazva. A bemeneten két védődióda helyezkedik el. Ha a kimeneti jel nem képes már követni a bementi jelet, akkor feszültségkülönbség képződik a bemenet és a kimenet között. A kimenet jelentős áram kiadására képes és a bement nem képes a kimenti áramot lenyelni és esetleg károsodhat.
Sok erősítőnél egyszeres erősítés mellet instabilitás jelentkezik, pont ilyen problémák miatt.
(#) proli007 válasza Nordlys3 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Ha 60kohm-al sem kapcsolt be a Fet, akkor szinte biztos, hogy az ellenállás nem 220kohm. Másik eshetőség, ha a Fet már károsodott. Mert a Fet GAte nem terhelheti a 220kohm-ot. Ha 60kohm-ot tettél a diódával párhuzamosan, akkor a 220kohm-on (ha annyi) 12V tápfesz mellett 9,4V feszültségnek kellett volna lenni. A Fet küszöbfeszültsége pedig 2..4V között van, tehát nyitnia kellett volna. De javaslom, vedd ki az ellenállást és mérd meg, hátha nem 220kohm az értéke. Fog az működni, csak türelem kell és méregetés.
(#) tbarath válasza sojobsik hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Mitől lenne veszélyesebb az autóakksid? Ugyanúgy 12V (*) az is, de akár vehetsz pár Ah-s 12 Voltos riasztóakkut is, azt könnyebb hurcolni. De összerakhatod 1,5 Voltos elemből is, ahogy már korábban is írták


* értsd: kb. 12 Volt, lehet hogy 13, vagy ilyesmi, de "megrázni" az se tud.
(#) Wind-Storm hozzászólása Márc 3, 2017 /
 
Helló!

Sot89-es low drop és micropower jellemzőkkel LDO-t keresk 2,5 és 2,8V-osban
A Holtek nevű gyártónak van is, de hogy honnan tudnám beszerezni, az talány.
https://img.ozdisan.com/ETicaret_Dosya/354460_2643812.pdf
Valakinek esetleg lenne ötlete?
Köszi!
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Márc 3, 2017 / 1
 
HT7325, FDH.hu (Farnell)
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2017
(#) Nordlys3 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Álljunk meg egy szóra!Feltehetően félreértettelek majd hülyeséget írtam és elindult egy lavina.
Én a 60 kilóst a 220 kilós helyére raktam de lehet nem így kellett volna.
Akkor most hogy is van ez?Milyen ellenállást és hova?Mit is csináljak pontosan?Légy szíves részletesen, töviről-hegyire!Kérlek!
(#) elektromos hozzászólása Márc 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Régebben működött a helyesírás ellenőrzése itt az uj beírásoknál. Már egy ideje nem működik, miért?
A GoogleChrome-ban be van pipálva a helyesírás ellenörző, de itt a forumon nem működik. Aki ért egy kicsit hozzá, kérem segítsen.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2017
(#) Ivan93 válasza elektromos hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Szia! Most nekem sem működött itt a fórumon, de máshol igen. Utána néztem Bővebben: Link és nekem ez megoldotta: Beállítások->Speciális beállítások->Adatvédelem->Internetes szolgáltatás használata a helyesírási hibák javítására->Pipa. Viszont ez minden beírt szöveget elküld a Google szervereire is ellenőrzésre.
(#) elektromos válasza Ivan93 hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget, de én ezeket már megcsináltam, de így sem működik.
(#) kadarist válasza elektromos hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Én Vivaldit használok és abban működik. A krómban nézz szét.
(#) Wind-Storm válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) proli007 válasza Nordlys3 hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Helló Félő, hogy nem olvastad el, amit a cikkben írtam.. A kapcsolás, a schottky dióda záróirányú áramának hőfokfüggést használja fel. A dióda záróirányú árama, a hőmérséklet növekedésével nő. Ez feszültséget ejt a Gate-Source közötti ellenálláson. Ha a feszültség eléri a GS küszöbértékét, a ventilátor elindul.
Mivel a dióda záróirányú árama és a Fet küszöbértéke eszközönként is más-más lehet, a kívánt hőfokhoz tartozó GS ellenállás értéke, csak próbával állítható be (cserével). Ha Te 220kohm helyett 60kohm-ot tettél bele, akkor az magasabb hőfokra történő működést jelent.
Ha a Fet küszöbértéke mondjuk 3V, akkor a 220kohm-on ehhez 3V/220k=13,6uA áram szükséges. Ha ez 60kohm, akkor már 50uA áram szükséges. Vagy is lényegesen magasabb hőfokon tudna elindulni csak a venti.
(#) proli007 válasza Ivan93 hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Hello! Nekem ez nincs bepippantva és még is működik..
(#) bugyi680 hozzászólása Márc 3, 2017 /
 
Üdv!
Ezeket a telefon akksikat tudom 5V/1A es telefon adapterrel tölteni,szabad-e.(3.7V-osak)

image.jpeg
    
(#) zolika60 válasza elektromos hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Használj tűzrókát azzal működik.
(#) sany válasza bugyi680 hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Nem! Ezekhez külön töltő elektronika kell.
(#) bugyi680 válasza sany hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Köszönöm a választ.
(#) Nordlys3 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Oké.De most mit is csináljak tulajdonképpen, hogy elinduljon?Kicsit egyszerűbben lehetne?
(#) Stewe válasza Nordlys3 hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Én a 60K-s ellenállással sorban bekötnék egy 470K-potenciométert, felmelegíteném 40°C -ra a hűtőbordát, és tekerném fölfelé a potenciométert a nagyobb ellenállás felé. Amikor bekapcsolt, megmérném a közös ellenállásukat, és egy közeli értékű (lehetőleg fölötte az első beszerezhető értékű) szabványos ellenállással helyettesíteném.
(#) Nordlys3 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Jelenleg 220 kilós van beforrasztva.Cseréljem vissza a 60 kilósra és csináljam úgy, azt amit írtál?
(#) devergo74 hozzászólása Márc 4, 2017 2 /
 
Sziasztok.
Vettem egy mini "noném" márkájú gravírozógépet, az érdekesség vele kapcsolatban, töltés után 1-óra elteltével is szinte forró az akkumulátor résznél, pedig csak töltve volt. Szerintetek ez normális, vagy ez a bóvliság jele?
Még egy érdekesség van, a töltőt a konnektorból kihúzva és a fúróban benne hagyva, továbbra is világít a töltést mutató led, gondolom az egész tiszta gagyi lehet.
Valaki találkozott már ilyen jelenséggel?
(#) nedudgi válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 4, 2017 / 1
 
Az ilyen barkochba jellegű hozzászólások (kérdések?) eléggé lelombozóak tudnak lenni. A távolbalátás képességünket teszteled? Aki eltalálja, mit, hol vettél, az kap egy gombóc fagyit?
(#) gyoran válasza sojobsik hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Szia

én csak megerősíteni tudom, 12 Volt akár 8 db ceruzaelemből is kinyerhető. A drót végén lévő tálacskáknak nincs szeme, nem tudják, mi van az elemre írva. Ettől kezdve akár négy db 3 Voltos CR2032 gombelem is lehet.
A hatást - ha van - nem a feszültség, hanem az átfolyó áram okoz(hat)ja.
Az meg a feszültségtől és az ellenállástól függ. Ez utóbbi szerintem olyan mértékben szór (a kezed belső ellenállása, a víz összetétele, a hozzáadott por -gyógyszer?- mennyisége stb.) hogy autóakkumulátor vagy más: mindegy. Az autóakkumulátor nehéz és macerás, ezért ezt nem használnám.
Viszont valahol 24 Voltnál kezd veszélyessé válni a dolog, úgyhogy ne túlozd el.
(#) teszti hozzászólása Márc 4, 2017 /
 
Sziasztok!

A fűtőbetét jobb oldalán látható egy dróthuzal ami a legvégén össze van csavarva. Ez mi célt szolgál? Bővebben: Link
Következő: »»   2954 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem