Fórum témák
» Több friss téma |
Távirányítós ki-be kapcsoló(relémeghajtó)? Talán attiny-vel?
Sziasztok!
Gratulálok! A moderátor kivételével mindenki helyesen tippelt! Csak az ö számára volt rébusz, azért helyezte át ide! Ez valóban egy 1 (2) csatornás tanítható, infra távirányító vevő. Így megépítve 1 csatornán csak logikai szintet tud kapcsolni, egyébként két csatornás. Egy kisáramú relével kiegészítve bármit lehet vele kapcsolni. Beállítható, hogy nyomógomb, vagy bistabil-ként kapcsoljon. Bármilyen távirányító bármelyik gombjára "beidomítható". Én egy LED- mátrix óra üdvözlő szövegének a bekapcsolására használom. Azt hiszem minden elárultam. Szép napot Nektek!
A gyermekem erre több évvel ezelőtt kitalált egy univerzális választ, ami minden fazonra, méretre, kialakításra, elrendezésre egységesen és megdönthetetlenül igaz. Az Ő válasza: "hangya város".
Egy gyakorlatban megoldandó feladat kapcsán jött az ötlet, hogy ez fejtörőnek sem lenne utolsó. Adott egy szerszám ami egy 8mm x 8mm-es négyzetes hasábban végződik. Ennek a végére egy műanyag nyelet kellene felszerelni. A felszerelés módja: a nyélbe egy furat kerül, aminek az átmérője nagyobb mint a négyzetes hasáb oldalmérete, de kisebb mint az élek (átló) mérete. A nyél anyaga hőre lágyuló műanyag a szerszám pedig acél. Az acélt felmelegítve a négyzetes hasábot belenyomom a hőre lágyuló nyél furatába. A hasáb élei kinyomnak némi anyagot a nyélből és ez befolyik a furat fala és a lapok közé. A kérdés pedig: mekkora furatot kell fúrnom ahhoz, hogy az élek által kitolt anyag pont annyi legyen mint amennyi a lapok és a furat oldalfala közé elfér? Tehát ne jöjjön ki felesleges anyag a furatból a forró hasáb betolásakor, és ne is maradjon benne "légzárvány"!
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
Aki netán kapásból tudja a választ az ne lője le egyből a dolgot, csak az eredményt írjuk be, hadd agyaljon más is, és mondjuk holnap megbeszélhetjük miért annyi amennyi. Nekem kb. a feladat legépelése alatt be is ugrott a megoldás.
A két területnek kell egyeznie (piros és zöld), a többi csak kiszámolósdi.
A fúrószár átmérője 9mm.
Annyit segítek, hogy a végeredmény nem egész szám.
Privátban tették fel nekem a kérdést:
Idézet: „Az ABC háromszög területét megfelezzük egy, a háromszög AB oldalával párhuzamos egyenessel. Milyen hosszú a területet felező egyenesnek a háromszögbe eső szakasza, ha AB= 6cm?” Aztán rájöttem, hogy az oldalhosszúságok alapján nem lehetetlen, csak kicsit kacifántos a háromszög területét kiszámolni
9,027mm lett az eredmény az én elképzelésem szerint. Természetesen hibás is lehet a gondolatmenetem. Sőt...
Nekem is 9,027mm jött ki. Holnap megbeszélhetjük miért ennyi
Annyi.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
Nem kellett volna még elárulni a megoldást! Egyébként az egyik mondatod nagyban megkönnyítette a dolgom.
Idézet: „Adott egy szerszám ami egy 8mm x 8mm-es négyzetes hasábban végződik.” És hogyan kezdődik? Minden oldala párhuzamos? - Ha igen, akkor nehéz a forró reszelőt a műanyag nyélbe légzárvány mentesen betolni. - Ha nem, akkor meg bukott a matek. Mellesleg nagyon jó a kérdés, és örülök ennek a topic-nak a feltámadásának
Ha a Pi két tized pontosságú értékével számolunk, akkor helyes a végeredmény.
Egyébként egyszerűbb a feladvány, mint első látásra gondolnánk.
A fiam (15 éves lesz) 9,65 mm-t számolt, ami helytelen. A gyakorlathoz azonban közelebb van mint a 9,027mm
Ezért egy ujabb rébusz, hogyan jutott erre az eredményre? A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
Ha jól sejtem, a négyzetbe és a négyzet köré rajzolt kör átmérőinek számtani közepével számolt.
Nem reszelőről van szó, és minden oldala párhuzamos. Elegem lett a sok ócska csavarhúzóból, aminek olyan puha a hegye hogy deformálódik, elkenődik stb. Fogtam egy 8x8-as gyorsacél hasábot (esztergakés) és az egyik végét megköszörültem csavarhúzónak (egy adott célfeladatra kell), és ennek a másik végére kellene majd egy nyél.
Amúgy egész jó lett, csak kicsit vastag ez az anyag. Hol lehet venni mostanában ilyen gyorsacél hasábot (6x6-os is bőven elég lenne). Készítenék még párféle szerszámot belőle (van már pontozó, kis véső, és csavarhúzó)
Szia!
Gyorsacélból valóban jó szerszámok készíthetők,sok kisméretű vágót, pontozót, vésőt gyártottam már belőle. Ha az ütött vége megfelelően le van kerekítve, sarkai fokban letörve, akkor nem pattan le, így nem okoz balesetet. A vaterán érdemes szétnézni alapanyag ügyben:
Visszaellenőrizve jónak látszik a megoldás
Remélem a kérdezőnek is megfelel A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
Sziasztok, már elég régen írtam ide találós kérdést, itt az ideje a következő(k)nek:
Digitális technikában binárisan tároljuk számokat. 1 bájton (azaz 8 biten) 256 féle számot tudunk tárolni (pl. 0...255). Ha ezek közül a számok közül kiválasztjuk azokat a bináris számokat, amelyekben ugyanannyi a nullák száma mint az egyeseké (4-4), akkor ez hány %-a az összes felírható számnak? 16 bites számok esetén, (8db nullából és 8db egyesből álló számokkal) hogyan alakul ez a %? Először légyszives csak az eredményt írjátok be, hadd gondolkodjanak mások is a feladványon! Majd utólag megbeszélhetjük at is, hogyan jött ki az eredmény! Nekem 27,343% és 19,638% jött ki, 3 tizedesre kerekítve
Csatoltam, hogyan számoltam, csak az nyissa meg, aki már nem akar agyalni a kérdésen.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2017
Sziasztok.
Ki találja ki, hogy mi van a képen? Sok szerencsét az ötleteléshez.
Izzószál, gondolom hegesztő üvegen keresztül....
Majdnem. Az izzószál talált, de a technika nem. Várom a további ötleteket.
Elég rövid záridővel és kis érzékenységgel, megfelelően lerekeszelve nem olyan nehéz ilyen képet csinálni (mondjuk ISO100, F10, 1/400s?). Sima kitobival játszottam ilyet én is, mikor LEDeket kellett megkülönböztetni egymástól fényerő tekintetében (mind vakítóan erős volt, de lerekeszelve megmutatták a különbséget).
|
Bejelentkezés
Hirdetés |