Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
Én a panelen mondom, ahová a mikrokapcsoló vezetékei csatlakoznak. Azok ott feldugható tüskés csatlakozók, vagy jumperek látszanak?
Ez egy elég fontos részlet volt.
Ha leveszed a mikrokapcsolókat pedig egyik irányba sem? Megvan mind a hat mikrokapcsoló? A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
Ha nincsennek csatlakoztatva a mikrokapcsolók akkor megy mind a két irányba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
Na még egy tipp..
A többi firmwaret nem tudom de a repetierben lehet negálva is a kapcsoló. (pl optoknál van így) És a gép csak akkor jelzi ki a kapcsolót ill. akkor figyeli mikor a motorok forognak. Legalábbis a repetier ilyen.
Köszönöm a segitséget már működik rendesen, a marline-be kellet állítani.
Elsőre zsigerből,nem tökéletes de ezt leírom a fűtetlen munkalap számlájára,és a fej is lehetett volna melegebb csak 210° fok volt.
Ez is hasonló vezérlést igénywl mint a nyomtató, godoltam megosztom az oldalon.
El kell, hogy keserítselek, nagyon nem. Talán a pozícionálás hasonlít kicsit.
A lézeres lágyforrasztásnál viszont nincs asztal fűtés, nincs Y mozgás, nincs extruder fűtés, de van sugár fókusz állítás, forrasztási hely hőfokmérésével szabályozott sugárenergia beállítás, hozaganyag pozicionálás, mennyiségi adagolás, és ez csak az ami egy perc alatt eszembe jutott. Ennél még ez is jobban hasonlít a 3D nyomtatáshoz. A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
Kb itt tart a projekt:
DPR_Edrawing Csak internet explorer nyitja meg. A burkolat nincs még teljesen megrajzolva meg az extruder lóg a levegőben. Nem tud valaki motedis áron itthon 2020-as profilt 6 os núttal?
Ide nézz be.Bővebben: Link
Köszi, igen azért írtam hogy motedis áron mert ott 3 euro/méter áron adják.
És sajna 25 euro a szállítás. Így ugyanott vagyok. És 8.5 méter kéne kb. Annál nem mindegy hogy, 1200 vagy 2200 áron kapom.
Ez már jó minőségü lett szerintem, nem is babrálom tovább a nyomtatót.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2017
Sziasztok!
Most tervezek egy RAMPS1.4 alapú illesztő kártyát, de egy kis gond akadt. A Ramps használ 3 FET-es kimenetet, de mivel én szeretnék 2 színnel nyomtatni, így 2 FET kimenet kell a fejeknek, és kell egy a fűtött asztalnak is. A probléma most kezdődik, hogy akkor hogyan vezérlem a tárgy hűtést? Elektromosan fel tudnám használni pl: egy szervo kimenetet, de azt már nem tudom, hogyan konfiguráljam a Marlin szoftverben? Még annyira nem ismerem a Marlin-t ezért nálam jártasabbak kérem szépen segítsenek. Ez a Ramps rajza. Tehát a Servo D4-D5-D6 kimenetek közül kell valamelyiket hozzá konfigurálni az automatikus tárgy hűtéshez. Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2017
Szia!
A tárgy hűtést, hogyan szokták megoldani fizikailag a gépezetben? Azért kérdezem, mert esetleg egy teljesen független tárgy hűtés is megépíthető lenne, és akkor elegendő lenne a három kimeneted.
Üdv, Szebence.
Nekem speciel nincs tárgy hűtés, és a munka lapot se fűtöm és idáig bevált PLA-nal nálam.
Szia!
Azt hiszem sikerült megtalálnom a megoldást. A pins.h konfigurációban tudom a kimeneteket engedélyezni, tehát elméletileg tervezhetem tovább az új panelemet. Itt találtam a megoldást, hátha még jól jön valakinek: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2017
Szia!
Én is gondolkodtam ilyesmin. De le is adtam a dolgot. Mikromake Meg még tucatnyi ilyet lehet találni ami ramp1.4 kompatibilis és nem olyan drága mint a fejlesztés. Most ez kb olyan 7000 forint, ennyiért a rajta lévő alkatrészeket nem kapod meg itthon szerintem. De nem akarlak kiábrándítani a tervedből, úgyhogy hajrá! A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
Sziasztok!
Tudna segíteni valaki egy aprócska kis doboz legyártásában? Természetesen nem ingyen kérem. Csatoltam, hogy miről lenne szó. A képen bal oldalon látható (méretű) nyákhoz kellene egy kis dobozt készíteni. A kép jobb oldalán beírtam a doboz külső méreteit. Ami nem szerepel a képen, hogy 1mm-es falvastagságról és összesen 8mm-es magasságról lenne szó az aljával együtt. Plusz ehhez kellene még egy ugyanekkora alapterületű 1mm vastagságú fedél is, amit utólag rá tudok csavarozni + ragasztani. Így a doboz teljes külső mérete ~35x22x9mm lenne tetővel együtt. A két tömör tüske pozícióját és méretét később adnám meg. Ezekbe a kiálló tüskékbe csavar lenne behajtva, ami rögzítené a fedelet, plusz pozícionálja a nyákot. (d1:3mm; d2: 3,5mm). Van valaki, aki vállalná? Üdv!
Én sajnos nem tudom neked bevállalni mert csak céges nyomtató van a környéken.
De volna néhány észrevételem. A tapasztalataim szerint az 1mm -es falvastagság nem túl megbízható FDA technológiával. Azon kívül a méreteknél is láttam gondot. A pl a PCB -nél fel van tüntetve egy 11mm es méret de a doboznál ott a kölső méret 11,5. na most ha a 11 mm es PCB hez hozzáadoma a2*1mm es falvastagságot akkor az nem11,5mm. Maximum ha negatív falvastagságod van. Ezenkívül javasolnék kicsit több szabad helyet a PCB és a doboz között. Amennyit esetleg segíteni tudok az a 3D modell elkészítése és esetleg STL file konvertálása. A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
Köszönöm az észrevételt, igen, igazad van, azt kb-ra "méreteztem" ott be. Igazából a doboz külső méretei a lényegesek a 35x22x9mm (fedéllel együtt). Ezt most csak gyorsan paint-be rajzoltam, mert nincs telepítve az autocad.
Milyen falvastagságot javasolsz? A falvastagságon még csak-csak lehet módosítani, mert a nyák még nincs kész, viszont a doboz aljának és tetejének 1-1mm-esnek kellene lennie, mert a nyák alkatrészekkel együtt 6,5mm magas. A 3D modell-t és az STL file-t megköszönöm ha elkészíted, de ha valaki megmondja, mibe kell megrajzolni, megcsinálom én is, bár lehet jobb lenne, ha olyan csinálná, akinek van tapasztalata 3D nyomtatással.
Én a 2 mm -ert javasolnám, esetleg minimum 1,5mm mert túl törékeny lesz. És a PCB és a doboz közé is minimum 1,5-2mm hézag, mert a nyomtatás nem annyira pontos sajnos. Még 20000 Eurós profi gépen sem.
Azt nem tudom mások mivel csinálják a 3D modellt. Nálam nem kérdés Catia vagy NX. De ma korán el kell mennem sajnos . vagy gyorsan kellenek a pontos méretek , vagy jövöhétre tudoma m 3D-t megcsinálni neked. Aztán valakinél szabad nyomtatót kell már csak keresned.
Ráér a jövőhéten, a nyák elkészítéséhez még nincs meg minden alkatrész, plusz ez elég drasztikus méret változást jelent ilyen kis méreteknél (falvastagság + hézag) kb 3mm-rel kisebb nyák kell, szóval még azt is át kell tervenem, aztán kiderül, hogy sikerül-e. Egyébként vevő vagyok bármilyen más ötletre, amivel esztétikus dobozt lehetne készíteni ennek az elektronikának. Nem feltétlen ragaszkodom a 3D nyomtatáshoz, de semmi más nem jutott eszembe.
Ha ilyen (nem egyszerú téglatest) doboz kell akkor valószínű ez a járható út. Csak a méreteket kell tisztázni. Én lemodellezem csak nyomtatóst kell találnod aki vállalja.
Tyű, ez nagyon jól néz ki! Jobb, mint az eredeti! Gyorsan megcsináltad. A fentieket figyelembe véve a hétvégén megpróbálom áttervezni kisebbre a nyákot, és ettől függ, hogy melyik oldalon mennyivel lehet vastagabb a nyomtatás. Viszont az aljának és tetejének 1mm-esnek kellene lennie. Bár megpróbálok beszerezni 0,8mm vastagságú nyákot, mert itthon 1,5mm-es van. Akkor ott még lehet nyerni 0,7mm-ert. Ez esetben 6mm magas lenne a nyák alkatrészekkel együtt.
Áttervezem a nyákot és privát üzenetben keresni foglak a pontos méretekkel, de majd csak a jövőhéten. Előre is köszönöm és kellemes hétvégét! A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
Ha meg van az stl file én szivesen legyártom neked, meggy piros PLA-ból ha jó.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
Előre is nagyon szépen köszönöm! Amint meglesz privát üzenetben felveszem Veled a kapcsolatot és a részleteket megbeszéljük.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |