Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EPROM
 
Témaindító: source2, idő: Júl 13, 2005
Lapozás: OK   12 / 20
(#) Stadi válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
5-45. oldal, jobb hasáb, lap teteje.
(#) don_peter válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Napon sok idő kell és akkor sem lesz teljes a törlés..
Eprom törlő kellene neked.. Érdi vagy Diós környékén jársz megoldjuk...
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Ha van a családban arcszolárium az is megteszi , de van uv (kvarc) lámpám eladó tökéletes erre a célra
(#) Doky586 válasza don_peter hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Köszi, de időm van bőven, és úgy értem szavaitokból hogy nem lehet 'túltörölni', akár hónapokig kint hagyhatom a napon, csak arra kell figyelnem hogy ne érje eső, és a hőmérséklete ne menjen 85°C fölé a napon. A Nap felforrósítja, de remélem nem ennyire.
(#) don_peter válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Akkor ha ezt szeretnéd megpróbálni, javaslom tegyél vagy ragassz az eprom tetejére alufóliát.
Csak az ablak látszódjon és akkor nem fog felforrósodni és a nap is érheti ezerrel..
Esetleg egy további szélesebb alufólia tölcsérrel tudod a beeső fényt kicsit összpontosítani az ablak irányába.. Ezt mind otthon meg tudod csinálni...
(#) killbill válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
CSak azt aruld el, hogy miert akarod torolni?
(#) kadarist válasza killbill hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Szeretné új tartalommal feltölteni.
(#) killbill válasza kadarist hozzászólására (») Máj 23, 2017 / 1
 
Mondta neked? Vagy mar irta es csak en nem lattam volna?
(#) kadarist válasza killbill hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Ezt írta: "Múltkor (tavaly) 1napra tettem ki napozni, de mikor elvittem égetésre felsültem vele hogy nem voltak teljesen üresek.. "
(#) killbill válasza kadarist hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Jogos. Azt a reszt nem olvastam.
(#) Doky586 válasza don_peter hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Idézet:
„tegyél vagy ragassz az eprom tetejére alufóliát.
Csak az ablak látszódjon és akkor nem fog felforrósodni és a nap is érheti ezerrel..”

Jó ötlet kösz. (csak alufólia helyett sima fehér papírlap)

A térkép szerinti piros-bordó mezők tuti erős törlő-erővel szolgálnak (csak a pontos Å értéket sajnos nem írják)

Egyébként régi Z80 számítógéphez lenne, de nekem nincs égetőm, ezért legfeljebb el tudom vinni valakihez aki 3-5 percet tud rám áldozni pl egy klubban, ezért oda csak törölt epromot érdemes vinni..
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) nedudgi válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Mekkora az az EPROM? Ha elküldöd a tartalmat, beégetem. Amikor Újpesten vagyok, eljöhetsz érte.
(#) Doky586 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
A szokásos DIP28 méretű Bővebben: Link, köszi de még nem tartok ott. Talán pár hónap múlva, majd még beugrok ide.
(#) nedudgi válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Nekem több időm, meg ilyen EPROMom is van.
(#) don_peter válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Van törlöm és égetőm is, szóval meg tudjuk oldani, ha szükséges.. De persze próbálkozni lehet... Hátha...
(#) nedudgi válasza don_peter hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Bizony. A törlés kényes művelet, előfordult már, hogy a törlés után üresnek mutatatkozott, de égetéskor belehibázott. Ilyen napsugaras próbálkozás okozhat kellemetlenségeket.
(#) MCh hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Üdv!
Van egy ismeretlen típusú EPROM-om, nem találtam róla semmit. 24 lábú IC, két sornyi felirattal: "B8644", "UMWA098", illetve a hátulján az hogy "JT8(G)/P", ami elvileg a tartalmára utalna, a alapján amit találtam, de tegnap délután kint volt a napon szval...
Ami engem érdekelne az a Vpp, mert fel szeretném progzni, csak nem szeretnék sült IC-t.
Ja meg persze a kapacitása, mert azt sem tudom.
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) uniman válasza MCh hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Hello!
Már itt elhangzott a kérdésed...ami válasz nélkül is maradt!
Persze képet elfelejtettél mutatni...meg bizonyára tudod, hogy miből származik Lehetne akár (PROM is ?)...
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) MCh válasza uniman hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Sajna nem'tom, de a hátulján levő feliratra rákeresve vmi hasonlót találtam.
Képek itt
(#) nedudgi válasza MCh hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Ez egy 2764 kompatibilis EPROM lesz. Már elfelejtettem a logót, talán később rájövök.
A 64kBit a legtarkább, 12.5, 21 és 25V programozófeszültséggel is gyártottak ilyen kapacitású EPROMot. (A legtöbb gyártó ráírta, ha 25V alatti feszültség kellett, de erre nem veszek mérget).
Sok választásod nincs, ha 12,5V nem elég, akkor meg lehet próbálni a feszültség emelését.
Azt is elfelejtettem már, hogy milyen típusok tartalmazták az azonosítót, de ha jobbfajta égetőd van, akkor annak ki kellene olvasnia.
Nagy kár nem érhet, ha megadja magát, ha eljössz, kaphatsz tőlem ilyent.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) killbill válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Szerintem a 2764 az 28 labu. Legalabbis en meg nem lattam 24 labut belole, pedig rengeteg volt a kezemben.
(#) nedudgi válasza killbill hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
(#) killbill válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Tenyleg gyartottak 8k-s EPROM-ot 24 labu tokban. De ez nem 2764 es total maskepp kell programozni, mint az eredeti (intel) 2764-et. Ha csak annyit mondasz, hogy 2764, akkor mindenki a 28 labura gondol. CE + OE.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
(#) nedudgi válasza killbill hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Igazad van, nem figyeltem a lábszámot, amikor az első hozzászólást írtam.
Ebben az esetben a beépítési helyet kellene megvizsgálni.
(#) MCh válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Köszönöm, de a linkelt adatlappal ellentétben nekem a 18-as láb OE-nek tűnik, ha 5V-re kötöm, nincs kimenet...
A programozási eljárást nem teljesen értem. Én ezt találtam, ezzel úgy látom egyezik a lábkiosztása, viszont ennek a programozása teljesen más. Most mivel próbálkozzak?
Égetőm sajna nincs, Arduino-alapra akartam volna összerakni egyet gyors, de valszleg inkább megpróbálok kunyizni egyet valahonnan.
(#) killbill válasza MCh hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Hogy akarsz ugy egetni EPROM-ot, hogy azt sem tudod, hogy ki gyartotta, mi a tipusa, mekkora kapacitasu? Es persze felmerul a kerdes (bennem), hogy miert akarod egetni, mit akarsz beletenni? Bele fog ferni, amit bele akarsz egetni???
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
(#) MCh hozzászólása Máj 29, 2017 /
 
Éppen ezért tettem fel a kérdést, hogy hátha valaki segít megtudni ezeket. Bele fog férni, nincs egy fél kByte, Z80-ból építek kisgépet, annak lesz tesztprogramja. valami ilyesmi, csak gyári PIO-val.
(#) killbill válasza MCh hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Ertem. Nem lenne egyszerubb szerezni egy ismert tipust? Nalam van rengeteg, de masok is ajanlottak. Es ha nagyon kell, akkor eloszedem a z80-as gepemet es beegetem neked, amit akarsz. Van torlom is, talan meg mukodik.
(#) nedudgi válasza MCh hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Jobban jársz, ha olcsóbb, ismert kapacitású/típusú, nagyobb EPROM-ot használsz. Ha megfejeled kapcsolóval, vagy átkötésekkel, akkor egy tokban elfér több program.
(#) MCh hozzászólása Máj 29, 2017 /
 
Köszönöm a felajánlást, de vidéki vagyok, így kicsit nehezen tudnám átvenni. Valszleg próbálok itt a környéken kunyizni, vagy rendelek kici kínaitól, eléggé jó áron láttam tőle. Ezt a mostanit meg lehet hogy megpróbálom égetni, ha megsül hát megsül, lesz másik.
Következő: »»   12 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem