Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
Na helló, csatolom a két képet. A pálcák/gömbvasak vagy minek nevezzem, 8mm-esek. A motorról nem tudok megállapítani semmit, csak amit a matrijácáján látok.
Végre szereztem tolómérőt, a kocka bal sarka kicsit meg van nyúlva trapéz irányba, de 10mm x 10mm x 10,2mm. X irányba van "trapézosodás", kicsit megnyúlva és Z irányba magasabb. Most szereztem egy üveglapot, és elkezdem beállítani a nozzle + hotbed távolságot. (Üveglap a tapadás miatt remélem jobb lesz (+hajlakk).
Na akkor mondom, ez 8x2 trapézorsó, a motor 1.8-dos, tehát az X Y tengelyt 80 lépésre kell állitanod a Z tengelyt 390-re utána egy A4 papírral be lehet állitani a fej és a munkalap közti távolságot. De ahogy írtam ha nem rakod újra a firmware-t minden inditásnál ezeket be kell állitanod. " NEM NEHÉZ ÚJRA RAKNI A FIRMWARE-T".
Van hozzá programod hogy újra rakd? Milyen a kijelződ?
A hajlakk sz... se ér. Ha nem HERZ PLA filamented van felválik én maszkoló ragasztószalagot használok + 3M kétoldalas ragasztószalagot, az utobbit Ebay-röl rendelem fillérekért a másikat festékboltban kapsz, igy nem válik fel!
Szia,
köszönöm a türelmed és a támogatásod. Igazából új még nekem ez az egész. Építeni akartam, de rájöttem, hogy még egy Kínai másolat 3d nyomtatót sem tudok tökéletesen összerakni KIT-ből sem, így az építést szerintem jó sokára eltolom. Azóta is a nozzle és a hotbed közti távolsággal szenvedek, de valami rohadtul nem oké, vagy a két alsó pálca hajlott amin a hotbed fut, vagy a hotbed vagy a hotbed alatti plexi, mert amint lehet látni a mellékelt képről (bal oldalról fényképeztem a nyomtatót, a hátulját totál be kellett csavarnom az eleje teljesen fent és így fut végig úgy a nozzle, hogy egy A4-es lap fér be....valami nem oké... Arduinót ismerem, tudom, hogy ezek az alaplapok az Arduino Mega-ra és a RAMPS-ra épülnek, csak nem mertem még feltölteni rá sem újabb firmware-t ,sem pedig másikat (olvastam, hogy van a Marlin is)......gondoltam ha már KIT, akkor csak jó a rajta lévő szoftver is. Igazából még ki sem tudtam élvezni az egészet, így "belenyúlni sem szerettem volna". Még csak ott tartanék, hogy hadd nyomtatgassak ezt azt, megismerem a PLA-t, majd az ABS-t, aztán úgy is kinövöm a gépet, mert lassú és kicsi...akkor aztán nekifogok piszkálni....így az elmúlt 3 napban, míg összeraktam és bekapcsoltam nem nagyon tudtam belemélyedni, még minden új nekem... ui: Kijelző 20x4-es 5 nyomógombos. A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
Ahogy nézem ügy tűnik mint ha a hotbed kifli alaku lenne, probáld meg kiegyengetni tedd két vastagabb üveglap közé és sulyozd le, az enyém úgy össze volt hajtogatva hogy majdnem kukába került,de 2db 5cm vastag márvány lap helyrehozta.
5 nyomógombost azt sajnos nem ismerem. A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
Szia!
Tehetnél fel több képet, tanulnánk is belőle. Ha, jól látom a képen (középen) a lineáris csapágyban mintha ferde lenne a furat - vagy csak optikai csalódás - . A firmware felrakásával mi bajod lehet? Legfeljebb több időt töltesz el vele, de szerintem nem tudod elrontani, szinte olyan, mint pic -be programot égetni. Így tanulsz meg mindent, ami kell hozzá, hogy majd építhess is terved szerint.
Na igen több szögböl fotozd le , és ügyej a kb vizszintes fotozásra.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
Az csak optikai csalódás, ferdén fotozta le és ez becsapja a szemet, de az asztal kifli.
A hotbed alati plexit meg ki kell cserélni alulemezre mert a hő hatására vetemedik / elhajlik, ABS nyomtatásra pedig ez a nyomtató nem alkalmas, zárt terü kell hozzá, különben csak kinlodni fogol vele.
Na egy ilyet veszek probakép a hotbed-re egy 200x200mm-es kb 4500ft.
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017
Elég furcsán áll az a hotbed, a képen a bal oldalon a rugó a hotbed és az asztal között teljesen össze van nyomva a jobb oldalon pedig nincs.
Köszi a tanácsokat, válaszokat.
Ez a baj, az első összeszerelés után nem vettem észre ezeket az "apró" hibákat.... Pedig legelőször mikor rátaláltam erre a fórumra, építeni akartam sajátot, de ahogy észreveszem, még a készet se tudom rendesen összerakni, vagy működtetni. Este beállítottam annyira, hogy már szép lett az alja a nyomatomnak, viszont még mindig kicsit homorú a kis kocka egyik oldala és 10,1 cm mindenhol... Szét kell szednem az biztos, mert ez a hotbed így nem oké . Az elején már hosszabb csavart kellett betennem, viszont tegnap ahogy leemeltem "szemmel nem volt görbe, alatta a plexit már nem vettem le, lehet az vetemült már meg ennyitől.... Úgy érzem rendelhetek ebayről alulapot alá, a hotbedet meg megpróbálom betenni valami közé hátha a szemem is csal már. Még jelentkezem, próbálkozom, köszönöm a tanácsokat, így már legalább el tudok valamerre indulni. Idézet: „viszont még mindig kicsit homorú a kis kocka egyik oldala és 10,1 cm mindenhol...” Ha homorú az azért van mer, vagy túl hamar vetted le és megnyomtad az újjadal vagy túl nagy hőfokon nyomtattad vagy a hotbed volt tul meleg és ezét jóbban zsugorodik mikor hül. Én 220°fokon nyomtatok és ahogy már írtam PLA-nak ne fűtöm a hotbed-et, sőt be sincs kötve. A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017
Jó tanácsokkal látsz el, mert tényleg hamar levettem, szinte egyből ahogy végzett vele.
Kipróbálom akkor, hogy nem fűtöm a tálcát. Köszi, jelentkezem még szerk: 210 fokon nyomtatok, próbáljam meg 220-al? A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017
Ezt ma nyomtattam, és a hotbed.
Akár ki is szedhetnéd onnan és teszel fel egy sima "alu lapot"
Mennyi ideig tart egy ilyen nyomtatása? 50-60mm/s-el nyomtattam eddig, de egy kis kulcstartó is volt egy óra....nem vagyok elragadtatva a sebességtől.
Ez majdnem 3 óra volt 100%-os sebességel.
Ha ugyan olyan motorokat használsz, mint ami nekem van (1,8-as nema17), akkor bírna ez többet is?
Mitől függ? Látom a képről, hogy neked az extrudernél nincs ott a motor az X tengelyen, hanem a filament csak továbbítva van neki, gondolom valami E3D V6-os lehet fent. Gondolom így gyorsabban mozog az X tengely, hogy kisebb a súly, mert nekem még "cipeli" a motort is.
Most én is kinlodok mert a hozzá való fiókok elejét nem tervezi bele a szeletelő és igy nem is kihagya belőle, egyszerüen nem tudok vele mit kezdeni.
Ahogy mondod V6, a többi a nyomtató vázon van, a motorjaim 1.8° nema 17 már 150%-os sebességel is nyomtattam nem okozott neki gondot.
De nekem bosch aluprofilból van a gép váz. A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017
Szeretnék majd egyet Én is építeni, de jobb ha kezdek ezzel a KIT-el valamit, ha már 60 ezret ráköltöttem. Szerettem volna egy kis sikerélményt, mielőtt belefogok egy sajátba
Mi fogott meg a KIT-ben? (csak viccesen, semmi gúny!)
A KIt-k képein jól látszik a nyomtatott alkatrészek és a menetes szárakkal történő összeillesztés, szerelés. Eleve, ha erősebben húzod a csavart már nyomorodik a hozzá kötődő alkatrész. Most már biztosan látod, hogy mi az amit nem tudtál volna házilag vagy valamelyik haverral megcsinálni. (én sorolom, mert nem éri meg: fúvóka, M6-os közvetítő csavar - persze savállóból érdemes- , a továbbító kerék, az elektronika. Ezeket ennyi pénzből, ilyen jóra nem lehet kihozni.) Mint kiderült a hozzászólók tapasztalataiból még a hot bed is tök fölöslegnek tűnik. Amit én rendeltem azzal is lehetne hinta lovacskázni. Például a 8-as tengelyen a lineáris csapágy egymagában elég szépen "billeg", kettővel lehet csak jó megvezetést csinálni. Úgy láttam neked is asztal tengelyenként 1-n fut, nem billeg? Az én gépem lassan készül, talán Luca is hamarabb le tud ülni...
Szia,
megmondom őszintén az egész topikot átolvastam. Emlékszem, hogy a témaindító felhasználói is végül nem az építés, hanem a KIT mellett döntött. Félek, hogy belebuktam volna, úgy, hogy semmi fogalmam nem volt. Teljesen más látni a neten kész gépeket, mint most összerakni egyet. (Igen, most már talán Én is elmondhatnám, hogy ilyen "vázat" tudtam volna alkotni). A másik dolog a költség. Mikor rátaláltam erre a topikra, még csak javában nézegettem a dvd meghajtó stepper motorjaiból építhető "Mini CNC plottert" (amit azóta sem fejeztem be sajnos, pedig már nem sok kellene neki de aztán jöttek az ötletek, hogy mégse ceruzát vagy tollat mozgassak, hanem Lézerrel kellene gravírozni és végül rátaláltam a szuper olcsó dvd meghajtó mechanikából épített 4cmx4cmx4cm-es max kapacitású DIY 3d nyomtatóra. Persze Én is tudtam, hogy ez kicsi lesz, így keresgéltem. Hamar rá is találtam a Cherry 60 nevezetű kis nyomtatóra, amit megépíteni csak 60 dollár vagy euró, már nem tudom. Gondoltam ennyit szánok is rá, hogy megismerjem ezt az egészet. Aztán el is kezdtem szépen egy excelbe vezetni az alkatrészlistát (kell arduinó, ramps, motorvezérlők, kijelző, kábelek, csapágyak, menetes pálca és még sorolhatnám). Persze ugye ez a 60 eurós nyomtatón lomha és lassú, elkezdtem jobban utánaolvasgatni, megtaláltam, hogy átalakították ezt nema17-es motorokkal. 5 motor még ebayről is 15 ezer. Mire összeszámoltam mindent (és bele se számoltam, hogy valakivel bérbe nyomtatnám a vázhoz szükséges alkatrészeket) bőven 30 ezer körül járnék egy épített kb 10cm x 10cm x 10cm-es fűtetlen asztallal rendelkező "kis nyomtatóval". És még hátra lenne az, hogy nem csak annyi, hogy bedugom és kész. Tegyek rá firmware-t, ki kellene találni hány fordulat/mm-es, milyen a kijelző típusa stb. Persze az építés öröme vonz, de szerettem volna valami "élhetőbbel kezdeni". Egy KIT-ben minden csavar megvan, az elemek megvannak, van összeszerelési videó, és ha bekapcsolom akkor elvileg megy. Sajnos tényleg nem régóta csöppentem bele. Kapkodom a fejem. Nem nagyon tudom milyen alkatrészeim vannak (csapágy, orsó, motor stb). Nem ha még Én is akarnám megépíteni. Nem tudtam milyen firmware-k vannak, vagy milyen szoftver használjak a pc-men, fűtött legyen-e az asztal vagy sem, mi a különbség a PLA és az ABS között. Egyenlőre a KIT + 1kg PLA volt kereken 60 ezer. Nem a legjobb sőt igyekeztem egy elterjedtebb kínai csodát berendelni (Anet A8 Prusa I3 klón és ennek megkaptam a még egy szarabb kivitelezésű alklónját (Tronxy P802MA), Én is látom, nem minden passzol, el van hajolva, vetemedik stb. Igyekszem kihozni belőle amit lehet és nekilátok egy saját tervezésének. Csak féltem kiadni egy jelentősebb összeget, hogy 20 helyről jöjjön az alkatrész kínából, aztán a végén kedv hiányában csak egy marék lom maradjon. A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017
Ennél tökéletesebben szerintem nem is lehet összefoglalni a lényeget.
Találkozón szóljál, hogy megyek egy sörrel Bár nem értek hozzá
Hát,ja.
Vágy, elképzelés, terv (okos- lehetőség számbavétele), megvalósítás felé elmozdulás. Kérdés: kell-e? Fontos? Mit áldozok rá? Tovább haladva: kompromisszum kötés! Aztán elő-utóbb lesz abból valami, valahol el kell kezdeni. /gondolom már sokat tanultál belőle, még ha megnézed (már nem tudom videót) a fémet nyomtató/megmunkáló gépeket, akkor ámulsz igazán hol is tartunk technológiában./
Na ezt szépen megfogalmaztad ebbe benne van minden. Egy tanács vegyél mihamarabb bosch alu profilt, azt a csicsás fekete szutyok vázat meg dobd a kukába, mert semmi tartása a Z lintengely és a trapézorsó tartja össze az egész gépet nincs ami oldal irányba kimerevitse jól látszik a képen az a 8mm-es plexi sovány erre a feladatra.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017
Mindenképp vagy építek egy újat (mert az az első célom ezzel a KIT-el is, hogy tudjam helyettesíteni a gyári alaplapját, mert még kínából is 12-17 ezer, mert ezekbe bele van integrálva minden és drága. Szóval az első amit rendelni akarok egy mega+ramps+motorvezérlők).
Aztán vagy ezt szedem szét és építek rendes vázat, vagy meghagyom és építek egy teljesen újat. Jó ez a fórum, jó tanácsokkal láttatok el, a nyomatom is jobb lett, hogy állítottam a nozzle és a hotbed távolságán, tegnap már 70-80mm/s-el is eljátszottam, de kezdtem látni, hogy a kitöltést növelni kellene, mert jelenleg 20%-al használtam. Ki kell még tapasztalni. Köszönöm mindenkinek! Még jelentkezem
Az orsó menetemelkedését elosztod a lépésszámmal, ezzel megkapod, hogy egy lépésjelre mennyit mozdul a mechanika. A kapott értékkel elosztod az 1 mm-t így tudod meg, hogy egy milliméter elmozduláshoz hány lépés tartozik.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |