Fórum témák
» Több friss téma |
Ott írja az elején hogy nem találja a fájlt.
Nem tom miért nem jó
Neked is, meg 8ball-nak is írom:
A programozók, de az MPLAB sem szereti a hosszú elérési utat. (Hogy miért, azt nem tudom, de tény, hogy nem szeretik.) Nem igazán kedvelik az ékezetes betűket sem a file nevekben. Legjobb, ha létrehozol egy ilyen könyvtárat: "C:\pic\" és ebbe mented az összes szükséges fájlt, ami az égetéshez kell. Egy próbát mindenképpen megér, nekem egyszer e miatt nem volt hajlandó működni...
Most mjajdnem jó, csak ki ír pár warningot ez baj lehet a bepogramozáskor?A fájt is el mentette, amit be kel programozni.
A Warning üzenetek általában nem "veszélyesek" a működésre, ettől függetlenül ha készült HEX fájl, azt be lehet égetni...
De azért azokat a Warning-okat át kellene nézni, hogy mégis miről fecseg benne a fordító...
Sziasztok!
Na végre sikerült az égetés egy 16f628-asba ,de sajnos nemtartott sokáig az öröm mert egy 16f627 est is fel akartam progizni a megfelelö hex-filekel,de sajnos az meg nemment de miért?"Verifiy failed at address 000xh"az x-nél változik a szám értéke más és más hex fileknél,bár a lényegen nemváltoztat nem megy és kész de miért?lehet rossz a pic?
A pic is lehet rossz, de az is lehet, hogy az égető okozza a problémát.
ha a PIC-be bele égettem a programot, utána mindegy, h milyen frekivel üzemeltetem(határértékeken belül)
Ha hardveres eszköket használsz pl.sorosport akkor nem ,de pl. egy futófénynél igen.
Annak a 627-esnek nem volt veletlenul "A" betu a 627 utan ??
Olyan kollégát keresek aki eredeti ICD2-vel dolgozik, s hozzá MPLAB 7.50, vagy annál korszerűbb progit használ. Tanácsra, segítségre lenne szükségem.
Vagyunk itt néhányan olyanok, akik ICD2-vel és 7.50-nél újabb MPLAB-al dolgozunk, de hogy kinek van eredetije az jó kérdés. Mindenesetre az ICD2-nek van külön témája, inkább ott kérdezz, oda többen benéznek.
Sziasztok!
Nemreg belevagtam a pic-ezesbe, akad is gond boven... Igazabol a rutintalansagomnak koszonhetem a nagy reszet. Szoval van ez az egetom, aminek a rajzat csatoltam. Par proba utan sikerult 16f84-et egetni, tobbszor is, hibatlanul. WinPicProg 1.91-et hasznalok. Elovettem egy 16f876a-t, de azzal folyamatosan elszall. az uzenetet csatoltam. Mi lehet az oka? A pic eddig mukodott, torolni is tudtam. Megkoszonom,ha segit valaki rutinos roka Udv a forumtarsaknak!
A késleltetéseket növeld meg.
Ertem. A prog delay es a Vpp delay 10 ms-re van allitva.
Van ajanlott ertek, vagy jatszani kell? Koszi a gyors valaszt!
Valószínűleg a késleltetés a probléma, de még azért ellenőrizd át a PIC lábak bekötését is.
A késleltetéssel nyugodtan kísérletezz. Már másnak is úgyanez okozott problémát , azért sejtem hogy ez a gond. Esetleg a Vpp értéke túl kevés.
Ok, akkor szorakozok vele kicsit...
A prog fesz 13.2V, ennek sztem elegnek kell lennie. A bekotes jonak tunik. Majd tudositok! Koszonom! Ja,csatoltam a beallitasokat:
Mindenkinek aki kezdi, vagy egyéb nehézségei vannak, konfig,... nem indul, ...,vagy lusta 5000 sort gépelni...Bővebben: Link
Köszönöm a segítő szándékot, nagyon nagyra értékelem valóban jó az ötlet. Én is így gondolkodtam és egy kis kutató munka után megoldódott a gondom.
A legszívesebben mindenkinek adnék 50 pontot, mert az önzetlen segítő szándék a kiválló szakmai felké- szültségeteknél is jobban lenyűgözött. Mindent köszönök. Üdv: Bertalan Ernő
Uraim, van valakinek tapasztalata a FoxDelta-fele
paralell egetovel? 74HC14 + pnp tranyok.
Inkább az oshon égetőt használd (nem kerestem rá, de logikailag ez is ugyanaz lehet): Link
Szia
Az a baj, hogy már megvettem egy gyári ICD2-tőt, mert nincs időm barkácsolni, szívni a privát fejlesztésű égetőkkel. Engem inkább a gépi kódú programozás vonz ebben a PIC témában. Egyébként sikeresen be indult a téma, az elején voltak nehézségeim az MPLAB kezelésével. Most már megy a dolog, ezután következik az igazi és lehet hogy kemény dió, saját programok fejlesztése.(ez a célom) Hát valahogy majdcsak megoldom ezt is. Az Internet nagyon jó információ forrás, remélem tovább sikerül lépnem. Segítő szándékod megköszönöm, s mint azt már leírtam máshol is, már ezért is sokszor ötven pontot adnék. Mégegyszer köszönöm. Üdvözlettel: Bertalan Ernő
Nem is neked válaszolt potyo...(vagy mackomester is te vagy?) Te használd csak az ICD2-t.
Mackomester en vagyok. Csak en!
Nemsokara kuldik a sracok az ICD2 klont! Majd beszamolok, mire jutottam!
Sziasztok ismet!
Megerkezett a varva vart potyo-fele icd2. Sietve ossze is raktam, es lass csodat, csont nelkul ment! Aki szandekozik megepiteni, es esetleg nem szivott eleget forrasztasbol eredo problemak miatt, azoknak mondanam, hogy engem majdnem megviccelt a panel.... viszonylag ritkan ultetek be furatgalvanizalt panelt, es most szereztem egy hasznos tapasztalatot: a szorosabb alkatreszek labarol a furat ele hajlamos lehantani alig lathato apro forgacsokat, amik zarlatot okozhatnak! En megusztam, de veletlenul vettem eszre. Szoval erdemes figyelni, meg ha tovabb tart is!!! (jelen esetben usb-tap zarlat lett volna a vege...) Ezuton mondanek koszonetet a fejlesztesert Potyo-nak, Pipi-nek es Norberto-nak a csomagert es a segitsegert! Udv az uraknak!
Gondolom nem én vagyok az első és nem is az utolsó.
Ha érdekel a PIC hogyan kezdjem el? Honnan lehet szerezni milyen árban van? Mi kell hozzá? Tudok programozni egy halom nyelvel szóval ha valami minimum assembler nyelve van akkor azzal elboldogulok . Idézet: „Gondolom nem én vagyok az első és nem is az utolsó.” Na látod, ez már indulásnak nem rossz. De mielőtt bármit is veszel, vannak itt kezdőknek szóló cikkek a hobbielektronikán, azokat olvasd el, és olvasd el a picekkel foglalkozó témákat is. Meglátod, nem hiábavaló, és egy csomó kérdésedre megkapod a választ belőlük. Idézet: „Tudok programozni egy halom nyelvel szóval ha valami minimum assembler nyelve van akkor azzal elboldogulok” Itt nem a programozáson van a lényeg, hanem azon, hogy átérezd, hogy függ össze a szoftver és a hardver. A PIC sokkal inkább digitális áramkör, mint programozási felület.
A legfontosabbra nem találtam választ (vagy rosszul kerestem).
Mire lesz szükségem és az kb milyen összeg lehet illetve hol lehet beszerezni? Itt baranya megyében olyan, mintha eltűnt volna az összes olyan bolt ahol alkatrészeket árulnak
Szukseged lesz egy 'probapanelre', a PIC-re, egy programozora es egy szamitogepre, amin a programozo programja fut.
De legjobban es leginkabb szukseged lesz egy baratra, ismerosre vagy valakire, aki az elso lepeseket segit megtenni. Ezek kozul a PIC kb 1500 Ft. A tobbit nem tudom, mert en magamnak keszitettem, a programozo nalam 5 szal drot meg egy ellenallas a printerporton. De lehet kapni dragabban keszen, ha jol emlexem ugy 7e a programozo USB-s feluleten, progival egyutt. A PIC-eket es programozot legegyszerubben a ChipCad-tol (www.chipcad.hu) vehetsz jo aron. A mai futarszolgalatok mellett 1 nap es ott van. NAGYON FONTOSNAK TARTOM HANGSULYOZNI, hogy valamilyen 18F-essel kezdj, mondjuk egy 18F4525-ossel (a 16f84 egy oskovulet, elmegy a kedved mindentol es megutalod a programozast,ha azzal kezded). A PIC egy erdekes kevereke az elektronikanak es a programozasnak. Alapvetoen egy onallo kis nyolcbites szamitogep, ami AZONNAL feleled, ahogy feszultseg ala helyezed es mar teszi is a dolgat. A fogyasztasa pedig elhanyagolhatoan kicsi es ezt kulonfele trukkokkel meg tovabb lehet csokkenteni. Eloszor is az elektronikai hajlandosagodat tisztazd magadban, mert enelkul semmit sem er. A PIC semmi mast nem tud, mint elore programozott modon a labain jelszinteket erzekelni es kiadni. Egy PIC-el epitett aramkor nem masolhato le, mert a program az aramkor szerves reszet kepezni, a PIC-be pedig beleepitettek egy megkerulhetetlen kodvedelmet, ami csak a chip torlesevel iktathato ki. Ezt persze nem kotelezo hasznalni. A PIC-ekbe periferiakat is beepitettek, pl. A/D konverter, soros port, USB felulet, stb. Ezek nem minden PIC-ben talalhatoak meg, ki kell valasztanod a zavarba ejto kinalat mellett a neked arban es tudasban a legmegfelelobbet. A www.microchip.com cimen nezheted meg es toltheted le az adatlapokat. Az ADATLAP NAGYON FONTOS, mert altalaban ket PIC sem egyforma, meg tipuson belul sem.
Erre gondoltam.
Nos tényleg zavarba ejtően sokféle van..... Őszintén megmondom a PIC-et megtaláltam. A programozót hozzá hát azt nem nagyon vagyis nem tudom milyen kéne ahhoz amit ajánlottál. Van ott minden fajta . Marketing szemmel érdemes lenne egy kis starter kit-et készíteni ami a kezdőknek való dolgokat tartalmazza és nem 40.000 Ft meg ilyenek. Még azt sem tartanám rossz ötletnek, hogy az itt tapasztaltakkal összeállíteni egy ilyet? (mármint magamnak főleg). A gépemen csak USB van. Összahasonlításképpen van valami hasonlóság a C64 és a PIC között? |
Bejelentkezés
Hirdetés |