Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   161 / 221
(#) Alkotó válasza jethro hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Az Eagle alapkészletének több eleme valóban szokatlan pad méreteket tartalmaz egyoldalas panelok esetén. De akár ezek mérete is módosítható, illetve tetszőleges "saját" alkatrészek is definiálhatóak. Ezzel együtt magam is úgy vélem, jelentős energiát kell fektetni a program megismerésébe, és még ez is kevés ha nincs egy hozzáértő segítség ráadásként.
Ha a kapcsolási rajz és a panelterv közti kapcsolatról lemondunk, akkor ilyen szintű panelokhoz a SprintLayout ideális társ tud lenni, lényegesen engedékenyebb. Ehhez is kell némi ismeret, de a lehetőségek zöme szinte kínálja magát.
(#) reloop válasza jethro hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Sajnos nem ismerem az említett szoftvert, de az eddig látott eredménytől akár egy kézzel rajzolt NYÁK is jobb lenne. Úgy látom van témája, ott bizonyára találsz segítséget.
(#) Naszrai hozzászólása Szept 1, 2017 /
 
Meglatjuk, hatha jo lesz.
(#) Cinema válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Ezek talán a 70-es években készültek, ahhoz képest jól néznek ki.
Mérni kell mindet és a nagyobb erősítésűt az alsó pozícióba kell tenni, akkor vélhetőleg jobb a hangja.

Üdv!
(#) mikldesign válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 1, 2017 / 1
 
Ez aztán a korhű J.L.H! Ezek tuti, hogy nem koppintottak. Van nekem is 4 db BDY73, a 70' es évekből, fontolgatom a felhasználását.
(#) mikldesign hozzászólása Szept 3, 2017 /
 
Most olvastam Nelson Pass úrtól egy érdekes cikket a JLH val kapcsolatban. Az egyik megállapítása szerint, ezt az erősítőt stabtápról cérszerű járatni, mert a hálózati feszültség ingadozás durva torzításokat okoz. Másik megállapítása is érdekes, mert azt mondja, a félvezetők egy ismert elhalálozási oka a termikus eloregedés. A magas hőmérsékletek játszott tranyók bezajosodnak, megnő a torzításuk, és váratlanul elhunynak. Ezért Pass Úr nyomatékosítja, hogy a nagy áramokkal működő JLH esetében nagyon fontos a megfelelő hűtés. Egy másik észrevétele még érdekesebb. Azt írja, megfigyelte, hogy a hangminőséget legjobban befolyásoló tényező a T2 tranzisztor, és nem a végfoktranyók minősége. Érdekes.
(#) jethro válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Szia

Íme a jelöltek
(#) jethro válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Szia.

Esetleg ez?

JLH4.JPG
    
(#) CIROKL válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Mindez történt az 1960-as években ,manapsàg ezen észrevételek màr okafogyottak lettek.
(#) Naszrai válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Szia! A PLH 2005-os project. Nem olyan regi.
http://www.firstwatt.com/articles.html
(#) Naszrai válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Szia! Ez nagyon elszomoritott... at kell gondolnom ezt a homerseklet dolgot.
(#) CIROKL válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Mmm ? Tegnap a kezemben volt egy jlh panel akkor az ha most mondok rola barmit is szamit ?
2017

Nem kell minden iromànynak bedőlni szerintem.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) Naszrai válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ertem a peldat.
Nelson Pass irasainak en hiszek. Persze lehet hogy nem kene...
(#) Naszrai válasza jethro hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ez nem rosz. Ha veletlen megis bugna, akkor csak a vegtranzisztor foldjet huzd be kulon szalon a csillagponttol.es ugyanigy kulon be lehet huzni a nagyaramu +feszultseget.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) mikldesign válasza jethro hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ha én építenék, akkor a nagy bordára alapoznék. Szép példány. Szerintem mind a ké panelt ki tudja szolgálni.
(#) mikldesign válasza jethro hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Szép lett, a forrfülek viszont picik. Te is úgy látod?
(#) mikldesign válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Nem tudom melyikre gondolsz? A hálózati fesz. Pl ma is ingadozik, vagyis Pass Úr állításának ezen része igaz. Ha pedig igaznak fogadjuk el, akkor a következmények is igazak.
Ma is tapasztalható jelenség, hogy egy évekig üzemelő TV pl. elromlik, mert egy alkatrésze magas hőmérsékleten ment, és termikusan eköregedett. Ezek pedig mai alkatrészek. Naszrai társunk tranyója is mai példány, de a szélsőséges hőt eddig bírta. A harmadik észrevételt Rod Elliot is alátámasztotta. Azt írta, hogy kicserélve a meghajtó tranzisztort egy korszerű példányra, ez a 2N1711 volt, az erősítő drámai változáson ment át jó értelemben.
Akkor most mit ne vegyünk figyelembe?
(#) mikldesign válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Igen, igazad van, Pass úr 2001 ben, egy hosszú cikkben írta meg a kísérleteinek eredményét egy szaklapban. Ott írta, hogy összehasonlítva egy jól megépített JLH t és egy Hiragát, egyenrangú, de eltérő karakterű erősítőnek tartja őket.
(#) CIROKL válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
A régi elavult hàlózatok sokkal inkàbb ingadoztak , ma màr stabilnak mondható .
Soha nem tapaszraltam ilyen jellegü gondot az elmult 40 évben.
Magas hőmérséklet csak akkor lehetséges ha nem tartunk be alapvető dolgokat az erősitő épitésénél.
Rod Elliot megàllapitàsa a tranzisztorral kapcsolatban lehet igaz de azt tegyük hozzà hogy a 2N1711-es tranzisztor màra màr egy őskövület ,anno biztos ujdonsàg volt tehàt hozhatott neki eredményt a kapott hangban.
(#) mikldesign válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
De hát már megfejtetted. Nem? Adhatsz neki nagy áramot, csak a hőt vezesd el. Gondolj csak a procikra. Hűtés nélkül kiolvad a panelből, hűtve meg évekig megy sokszor 24 órában. Ne keseredj el.
(#) Robin2 válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
- a hálozati fesz ma már nem ingadozik, stabilnak mondható
- a szélsőséges üzemeltetési hőmérséklet inkább hősokkot okoz, nem termikus elöregedést
- minden tranzisztorcsere valószinüleg változást okoz a hangban, akár pozitívat, akár negatívat. Sajnos mostanság nem mindig lehet tudni, hogy a korszerűbb tranzisztor jobb-e, vagy a békebeli

Azért a JLH erősítő nem csak az A osztályról és a nagy nyugalmi áramról szól szerintem. Hozzátartozik a direkt magasabb müködési hőmérséklet is. 20 fokon nem lesz jó hangja. (míg egy proci jobban érzi magát).
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) mikldesign válasza Robin2 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Tavaly egy másik cégnél dolgoztam egy ideig, és volt egy furcsa leállása a cégnek, hetente párszor. Hosszú idő után derült csak ki, hogy ha a hálózati feszültség leesik pár % ot, akkor a kompresszor védelme leoldott mert megnőtt az áramfelvétel. A PLC ben rossz tűrés volt megadva. Vagyis a hálózat ma is ingadozik, legalábbis vidéken.
Állítólag a févezető gyártók amikor kifejlesztenek egy lapkát, azt is lemérik, hogy mekkora hőmérsékleten mennyi ideig tud üzembiztosan működni, és mikortól lehet számolni meghibásodással. A múltban egy barátnőm egy neves elektronikai cégnél Tervezett Elavulás Szakértő volt a beosztása. Azt mondta, ezeket az értékeket maximálisan figyelembe veszik egy kommersz berendezés fejlesztésénél. Profi ipari cuccnál nem, de másnál igen.
A többiben igazad van. Bár a jó hang, magas hömérséklet nem feltétlenül jelent 125 C fokot.
(#) jethro válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Lecseréltem az összes ellenállást erre a típusra mert ennek van a legnagyobb padja.
(#) Orbán József válasza jethro hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
A kicsatoló elkó mellé párhuzamosan jót tenne néhány mikrós nem elkó, csatolásra ajánlott kondi.
(#) jethro válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ok.Kedden még játszok vele,addig gyűjtöm az ötleteket.
(#) mikldesign válasza jethro hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Nem találtál állítási lehetőséget sehol? Ezzel meg fog gyűlni a bajod, de ne legyen igazam.
(#) jethro válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ha nagyon beleásnám magam az EAGLE-be lehet saját alkatrészt definiálni,de ha törlöm az alkatrészeket a lábak helyére akkora padot teszek amekkorát akarok.Lehet,hogy azt választom.
(#) Robin2 válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Szétválasztanám az "ipari" környezetet egy lakás villamos hálózatától és attól az esettől is, ha egy lakás hálózata olyan, hogy ha felkapcsolod a hajszárítót elhalványul a lámpa. Ez nem a fő hálózat hibája.
Az állítólagosság meg szerintem inkább a mai lapkák silányságára vezethető vissza.
(#) reloop válasza jethro hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
A testvezető kialakítása így már helyes.
A forrás rajzon hibás a kimeneti egyenfeszültségállító. Ott az R2 és poti eredő ellenállásának kell 100 k közelébe esnie. Ezekkel az értékkel nem fog menni. Amúgy is előnyösebb csak a behangoláshoz használnod a potit, majd lemérve az aktuális értékét, fix ellenállást ültetni a helyére.
A nyugalmi áramot sem bíznám véglegesen egy trimmerre.
A kicsatoló kondit ajánlatos 1 k ellenállással üzemi feszültségre tölteni, hogy a bekapcsolt erősítőre kötött hangszóró ne pattanjon egy nagyot. Ezt az ellenállást sejteti is a rajz, úgy emlékszem.
(#) Peter65 válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Korábban én is elkezdtem ismerkedni az Eagle-vel. Szerintem sem lehet már egy lerakott pad-ot átméretezni. Ez a hiányossága is közre játszott abban, hogy hamar félre tettem. A SprintLayout-ot ajánlanám én is elsőre a kollégának.
Következő: »»   161 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem