Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   87 / 1160
(#) szabi1972 válasza szabi1972 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
A panel.

P1050679.JPG
    
(#) llaci56 válasza szabi1972 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
100 Ohm - (talán 2 W) ellenállás. Érdemes lenne 5W-osat betenni helyette.
(#) _ampervadasz_ válasza szabi1972 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Akkor szerencsére nincsen nagyobb baj!
Ilaci már gyakorlatilag megválaszolta a problémát!
Esetleg, ha nem 2W -os enne hanem 5W, vagy 8W akkr 10W -os ellenállásal kell megprobálkolzni.
Amikor ismét, éleszted, akkor csak keveset hegessz vele. Aztán ellenőrizd kikapcs után hogy mennyire forró. Ha újjal érinteni sem lehet olyan forró, akkor meg kell próbálni, egy nagyobb teljesítményűvel.

Sok sikert a javításhoz!
(#) llaci56 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Egy kicsit finomítsunk a javítási technológián, mert Szabi (és ezzel nem megbántani akarom!) nem lehet túlságosan jártas a kérdésben!
Én azt javaslom, hogy NE változtasson az ellenállás terhelhetőségén, és első nekifutásra 100 Ohm, 2W-ost tegyen be. (5 - 10 Ft összeg lehet.) Ha ez rövid idő alatt eldurranna, akkor meg kellene nézni a környezetét, mert valami jobban terheli az ellenállást a kelleténél, és a többi alkatrész már hóúzósabb árban is lehet!
Ha cca ugyanennyit bír az újonan betett ellenállás is, (mint az előző,) akkor érdemes az 5W - esetleg nagyobb - ellenállással való helyettesítés.
(#) szabi1972 válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
köszi a válaszokat. llaci56 jól látja a lényeget, a lelkes amatőr jelzőt vállalom. ezért jó a fórum meg a net.
köszi Szabi
(#) llaci56 válasza szabi1972 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Én is így kezdtem valaha, csak akkor még nem volt számítógép.
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 13, 2008 /
 
az én kérdésemre miért nem válaszol senki?
(#) jdani válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Fórum szabályzat - avagy mit illik és mit nem a fórumon:
A 27 pont

VIII. Ha beírtunk egy kérdést és arra nem jön rövid időn belül válasz, nem írjuk be hogy a mi kérdésünkre miért nem válaszol senki. A tagok nem vakok, valószínűleg elolvasták amit írtunk, a hallgatásnak több oka is lehet:
- a kérdés érthetetlen volt és nem lehet rá válaszolni
- a kérdés túl nehéz volt és senki nem tud rá válaszolni
- a kérdés már milliószor elhangzott és senki nem akar újra rá válaszolni
Azt meg ugye nem várjuk el hogy a kérdésünkre ha nincs válasz, majd minden egyes fórumozó beírja: "én nem tudom".
(#) llaci56 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Én (spec) azért nem válaszoltam, mert nem tudom eldönteni helyetted, hogy újat készíts, v. ezt javítsd meg. (A kérdésed erre vonatkozott...)
(#) kocici17 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
zoly15.....jdaninak igencsak igaza van meg llacinak is :yes: ....Namármost, mivel ez nem derült ki ha jol tudsz méretezni akkor kezdjed a trafohoz képest, mivel az ha jol látom adott volt hozzáméretezni az egészet. ... ha nem akkor meg probáld visszarajzolni, és esetleg lesz esélyed ahoz , hogy elöbb utóbb müködni fog....De ha nagyon kell és nem értesz annyira hozzá, akkor vegyél helyette másikat.
(#) _ampervadasz_ válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
llaci56, és kocici17- vel én is egyet tudok érteni !!!
Gyakorlatilag én sem tudom /fogalmam nincs/ , hogy milyen tranyó tartozott oda. Illetve a FET is tranyó /térvezérlésű/, a nem fet pedig szilicium.
(#) zoly15 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
oké jólvan, bocsi hogy rákérdeztem
Csak az én szemszögemből rossz volt nézni hogy mindenkinek érkezett válasz csak nekem nem

üdv!
(#) jdani válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
ok. Felőlem azt csinálsz amit akarsz, az oldal nem az enyém, csak megemlitettem ezt a kis gondot.
semmi gond
(#) kocici17 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Na látod , hogy figyelünk , csak nem mindig érthetö egy kérdés.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 13, 2008 /
 
Üdv mindenkinek! Sikerült egy ösrégi scannerből kivadásznom, a világítást, és egy kondi zárlatos volt, meg a tranyók. A tranyókat cseréltem, de a kondi, típusára, nem jövök rá! Azt szeretném kérdezni hogy a kondi tetejére ráírt érték, vagyis D104j pk3 jelzés az mit jelent?
Én arra gondolok 104V -os, és 3pFarad -os?
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
100nf a feszültséget hirtelen nem tudom. fotozd ide.
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Ha a kicsatolo kondi a fénycsöfelé akkor akár 3kv is lehet, de 100000pf az az 100nf
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Itt van! Kössz a segítséget!

kondi.JPG
    
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Esetleg 100V 4% +/- és 3pF -os?
(#) zolee1209 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
a kondi értéke valóban 100nF, ami a feszültséget illeti, (méret alapján) 63V, max 100V-os lehet! (a tűrést a "J" szimbolizálja)
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 13, 2008 /
 
Sikerült beüzemelni! Találtam egy tökre ugyanolyan kondit, kapásból hármat!
Berkatam, és megy normálisan. A tranyók nem melegednek, sem a trafó! A fénycső viszont egy kicsit melegszik, ami szerintem nomális.
Köszönöm a gyors választ!
(de azért pontosan az adatait nem lenne rossz tudni a kondinak )

müxik.JPG
    
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Támadt egy ötletem,... és bevált!!!
A képek magukért beszélnek!
Ez ugyan az a fénycső amit a scanner -ből kiszedtem!
Ezt már két ével ezelőtt eszembe jutott, alkalmaztam is egy 2X20W -os fénycsövön, és azóta is tökéletesen müxik!
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Ja az a 2X20W lemaradt!
Jóval olcsóbb két okból.
-Mert a boltban megvehető fénycső, kb 1000Ft fölött van, (nem tudom mert nem vettem) a sima fehér meg 200Ft. Jó ha "hideg" fényű!
- a festéket lomtalanítás során fedesztem fel, igaz lejárt a szavatossága úgy 7éve, de nem megenni akarom. Meg aztán ez állja a hőt is, a dobzon +65C -ig van jelezve a tűrése. Teljesen bontatlan volt, 4db!
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Most hogy elnézem azt a kondit 100nf 63v, 5%.
Idézet:

Támadt egy ötletem,... és bevált!!!
A képek magukért beszélnek!
Ez ugyan az a fénycső amit a scanner -ből kiszedtem!
Ezt már két ével ezelőtt eszembe jutott, alkalmaztam is egy 2X20W -os fénycsövön, és azóta is tökéletesen müxik!”
Nagyon dögös...azonnal öltözködni mentem olyan hideg ...lett.
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
A tv mögött azért célszerü a háttérlámpa..ill. világitás mert nincs az az istentelen nagy fényküszöb, a sötét és az erösen fényes.. között. Úgy nem fárassza a szemet annyira. De ha piros festéket találsz akkor nem kell annyira füteni, hogy ne fázzzzzzzzzzz.. .
A helyzet az, hogy nem kell agyonvilágitani, csak éppen hogy letörni a fényköszöb éleit és máris "gömbölyübb" a tv-nézés. :circling: :heureka: :zavart2:
(#) llaci56 válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Különben fáraszTJa?
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Gyakorlatilag hangulat világításként is szolgál!
De van narancs, citrom, zöld, piros fénycsövem is de az még nem 36W os kategória, hanem még a régi 40W -os, vastag!
Jelenleg a pirosat használom mert, annak nincsen akkora fényereje. Alul meg van a narancs.
(ezeken kívűl van 27db fehér)
Csak azért írom ezt le, mert nem csak ez a fénycső tevékenykedeik a szobámban.

csöves.jpg
    
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Űdv mindenkinek! Van egy CCD -m, a tipusa D3598CY .
Próbáltam keresni adatlapot rólla, de nem találtam!
Előre is köszönöm a segitséget.

DSC00227.JPG
    
(#) szabi1972 válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Sziasztok!
Beraktam egy 100 ohm 2w-ost ellenállást, azonnal eldurrant, az 5w bírta, csak zárlatos az egyik tranzisztor és még mindíg nem indul a hegesztő. A tranzisztor típusa GP15N120, ebből van három. A Lomexen találtam SGP15N120, mi lehet a különbség?
Előre is köszi: Szabi
(#) mex válasza szabi1972 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Ugyanaz,berakhatod helyette.
De nézz el ide
Következő: »»   87 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem