Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ujjlenyomat-olvasó
Lapozás: OK   1 / 1
(#) árpix hozzászólása Jún 12, 2007 /
 
Sziasztok !

Szerintetek lehet USB-s ujjlenyomatolvasóhoz valami PIC-es kezelőáramkört építeni ?
(#) eSDi válasza árpix hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Üdv!

Hát... Szerintem nem sok esély van rá... Én úgy tudom, hogy egyik PIC sem tudja az USB-Host funkciót...

De vannak itt PIC-ben jártasabb emberek nálam, majd ők megmondják, hogy ez igaz e...
(#) dpeti válasza eSDi hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
igaz
(#) árpix hozzászólása Jún 12, 2007 /
 
valami más megoldás ? nem USB-s van ilyen ? vagy PIC-el egyáltalán nem lehet ilyen leolvasót vezérelni ?
(#) pet válasza árpix hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Szia!

(Szerintem) mondjuk soros portra is rá lehet vinni nem csak USB-re. Ettől függetlenül nem tudom, hogy hogy lehetne ilyet készíteni. :no: Tedd az ujjad a scannerbe és kész.
(#) wargapityu hozzászólása Jún 12, 2007 / 4
 
A conrad-ba láttam ijen ujjlenyomat érzékelő beléptető cuccost nemtom az megfelel-e az elvárásaidnak
(#) dpeti válasza árpix hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
lehetni lehet, de nem lesz egyszerű...
itt találsz ujjlenyomat olvasó modulokat

LINK

a gondod nem azzal lesz, hogy hogyan illeszted, hanem hogy hogyan dolgozod fel a beolvasott képet, és hogyan találod meg rajta azokat a pontokat ami emberre jellemző, ezen kívül meg kell akadályoznod, hogy át lehessen verni egy másolattal + az sem árt, ha felkészíted az olyan hibák kivédésére mint pl piszkos kéz, elmozdulás stb...

ilyenekben nem hiszem hogy tudunk itt a fórumon segíteni, akik ilyenekkel foglalkoznak azok hónapokat/éveket töltenek el a megfelelő algoritmus kifejlesztésével
(#) ciw hozzászólása Jún 12, 2007 /
 
Üdv !

Én ezt találtam szerintem atmel gyártmány.

Fingerchip Module, AT77C101B-CB02C

Az mscbp.hu-n van az árlistában durván 7000 Ft.

Szerintem más megoldás nincs.

Ja mégvalami. Az FTDI-nek mostanában jelent meg egy usb-chipje, ami HOST-módban is tud menni, tehát rá lehet dugni a biometrikus olvasót is.

Adatlapot találsz a gyártó honlapján.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.
(#) árpix hozzászólása Jún 12, 2007 /
 
köszönöm az ötleteket ,az ujjam a scannerben különösen teccik , a conradosat láttam ,csak arra gondoltam hátha lehet olcsóbban építeni bármire is lehetne használni
(#) kerteszsasa válasza árpix hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Szia
Mithbustersben volt egy olyan rész, amiben ezeket próbálták átverni. Sikerült is, KINYOMTATTAK! egy ujjlenyomatot és elfogadta a leolvasó
(#) árpix válasza kerteszsasa hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
annak ellenére, hogy ilyen nemeccerű és költséges dolog ? akkor ez mire jó ? jósolni ?
(#) lgyk válasza árpix hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Ez ugyanolyan, mint a kínai "MagLite", amit könnyebb eltörni, mint használni... Egy olcsó, kezdetleges algoritmusú eszközt természetesen át lehet verni (többek között ezért is fejlesztenek újakat).

Egy modern azonosítóban a vezetőképességtől a hőtérképig minden mérés előfordulhat. Franc tudja, hol tartanak a fejlesztésben a szakik (arról nem is beszélve, hogy a végfelhasználók csak a jópár éves technológiát tudják elérni).

Egy ilyen hatékony algoritmus megírása és a különböző mérési eredmények illesztése nagyon nem amatőr kategória. Esetleg ha valahogy egy olyan PC-re kötöd, amire telepítesz egy "profi" progit... De erre alapból is alkalmas a kütyü...

A MythBustersben egyébként már megcáfoltak működőképes dolgokat, valójában nem hitelesebb, mint a Brainiac vagy a hasonló műsorok. Érdekességnek jó, nagy része igaz, de nem kell rögtön mindent készpénznek venni...

Volt egy olyan rész, ahol "tudományosan" bebizonyították, hogy az ember képtelen megnyalni a saját könyökét. A hatás nem maradt el, kb. 1000 képet küldtek be nekik a nézők, amiben ezt megcáfolják.


(#) kerteszsasa válasza lgyk hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
off
azt a részt én is láttam, de utána beismerték h tévedtek és bocsánatot kértek
tudom, hogy néha vannak benne baromságok, de én ennek ellenére szeretem ezt a műsort
on
(#) dpeti válasza kerteszsasa hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
szerintem az a baj velük, hogy néha nem a jó oldalról közelítik meg a témákat...
ahogyan néha meg akarják oldani, az már gyakran elgondolva is marhaság
(#) wargapityu hozzászólása Jún 12, 2007 /
 
jaja máskor meg olyat kihoznak lehetetlennek hogy az a lehetetlen ahogy nem sikerült nekik. de tényleg kafa műsor!!! csípem csak kár hogy állandóan csak ismétlést nyomatnak meg az OCCből is pedig az is jó kis sorozat...
(#) árpix hozzászólása Jún 12, 2007 /
 
:rinya: akkor egyelőre lemondok erről a jó kis dologról ,azért a scanneres nyomtatómat nem építem be a bejárati ajtóba !
(#) clairer hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
sziasztok, remélem nem rossz helyre írok

Suprema ujjlenyomat olvasóval dolgozott vki?
Szoftverproblémák akadnak...
(#) bond3 hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
Sziasztok!
Tudom, hogy buta kérdés, de pontosan hogyan működnek ezek az ujjlenyomat olvasók?(mármint elektronikailag, a szoftveres részét, összehasonlítás, stb értem)én csak annyit látok pl az enyémből, hogy van egy fém csík amin ha végighúzom az ujjam, akkor az ujjlenyomat megjelenik a képernyőn. De mi ez a fémcsík? hogyan működik?
A google nem adott választ, vagy én voltam béna
Válaszotokat előre is köszönöm
Üdv:Bond3
(#) lgyk válasza bond3 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Bővebben: Link

Röviden: vagy CCD, vagy kapacitív szenzorral olvassa be az ujjlenyomatot. Minkettő esetben a felület pixelekre van osztva, és CCD esetén az ujjbarázdákról visszaverődő fényt méri az eszköz (ahol barázda van, ott kisebb a visszavert fény erőssége).

Kapacitív érzékelőnél pedig amelyik érzékelő érintkezik a bőrrel, annak egy kicsivel nagyobb kapacitása lesz. Az összes "érzékelő-pixelt" egyszerűen feltöltik valamekkora (egységes) feszültségre, majd egy ellenálláson keresztül kisütik, közben mérik a kisütéshet szükséges időt (ami arányos a kapacitással). Mindezt persze a másodperc törtrésze alatt...
(#) bond3 hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
Köszönöm
(#) mrfencer hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
ÜDv!

Elég halottank tünik ez a topik. Esetleg az utóbbi időben foglalkozott valaki ujjlenyomat olvasóval és programozásával?
(#) SHERIFF001 hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Sziasztok, szeretnék megépiteni Thor kalapácsát amit elottem már Allan Pan is megépitett a rendszert összehozom csak egyszerüen az ujjlenyomat olvasót nem tudom, hogy hogyan kellene Arduinoval kellene csak a programot nem tudom megirni, vagy egy ujjlenyomatolvasot lehetne máshogy is készen venni? Vagy tudnátok segiteni a programmal ?

1.png
    
(#) Lucifer hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Laptopokban USB portra szokott húzva lenni. Alkatrészként szerintem olcsón hozzá lehet jutni. Keress olyat amihez van Linuxos driver, hogy ne kelljen neked revengelni a protokollt, majd portold a kódot valami olyan mikrokontrollerre, amin van USB host vagy OTG.
(#) Pistii12 hozzászólása Szept 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Telefon ujjlenyomat olvasóját fel lehet valahogy használni?
a válaszokat előre is köszönöm!!
(#) Lightblue válasza Pistii12 hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Igen, ha le van zárva a telefon, azzal is fel lehet oldani
(#) 444Tibi hozzászólása Okt 1, 2017 /
 
Rábukkantam a topikra, érdekes, és máris lenne kérdésem.
Létezik olyan ujjlenyomat olvasó modul, ami nem igényel pc vagy arduino hátteret,
azaz egy egységben van az 2-5 ujjra programozható leolvasó, csak táp kell neki és a jó érintéskor kiad egy +5 voltos impulzust.
Mint a régi számkódos kapunyitók. Pontosan erre kéne.
(#) Pistii12 válasza Lightblue hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Azt tudom.
Úgy gondoltam, hogy például arduinoval össze lehet-e hozni?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem