Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
A nyomat sötétítő (density) spay is nagyon sokat segít viszont kicsit drága ..
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2017
Idézet: Jó hozzáállás, és akkor olyan lesz a fogadjisten is mint az adjonisten... Így viszont bőven én jártam jól, olyan dolgokat is kaptam (kérés nélkül) ingyen, amiért mások keményen fizetnek. „Olyan extra árat kértem volna, legközelebb meggondolják mi kell hétvégén.”
Az is valami hígító alapú szer. Legalábbis ami nekem van annak nagyon higitó szaga van.
A házi nyomtatású filmekre használom, de amióta uj toner van a nyomtatómban nem sokat segít, de lehet, hogy a levasalt nyákra jó azt még nem próbáltam. Amióta fotózok félévente egyszer ha vasaláshoz nyúlok, ha valami nagyon alap áramkör kell tesztre. Ge Lee.: Nem mindegy kinek csinálod, de akkor is. Iparban dolgozom, még hétköznap sem lehet mindent azonnal megszerezni, mert mindenki csak webshopozik. Senki sem akar kockázatot a raktárkészlettel. Meg annyi mindent árul már mindenki, hogy mit is raktározzon ugyan. Még a mindennapi dolgokat sem lehet egyből megvenni sokszor. Próbálj meg bármit beszerenzni hétvégén. Ha szombat délig nyitva van valaami műszaki jellegű üzlet az már csoda. Igenis elkényezteted őket.
Sziasztok! Egy különleges kérdésem lenne. Az a helyzet, hogy odahaza nincs lehetöségem NYÀK-ot maratni, mégpedig azért mert egy feleség és egy kisbaba védelme elöbbre való. Ezért arra gondoltam, hogy beviszem az oldatot egy zárt dobozban a munkahelyi WC-be és ott csinálom meg a maratást, méghozzá úgy, hogy bezárom a doboz fedelét és úgy kísérem figyelemmel a folyamatot. így nem lenne büdös. Ezt a módszert egy videóban is láttam és nagyon szimpatikus módszer mert nem tüdözi le az ember a gázokat. Nektek erröl mi a véleményetek? Köszi elöre is.
Szerintem egy teljesen zárt doboz fedelét a felszabaduló gáz egy idő után felnyomja.
Mivel maratnád, mert erre nem értél ki? Ha esetleg peroxid+sósav akkor én nem kísérleteznék vele zárt dobozban. Idézet: „Nektek erröl mi a véleményetek?” A hogy az ember az ismeretlentől fél. De azt azért beláthatod, ha van felszabaduló gáz akkor nem szabad légmentesen lezárni, ha olyan minimális hogy "elfér" a dobozban, akkor meg nem lesz mit belélegezni. Ez az alkalmazott maratószer fajtájától és töménységétől függ. Egy enyhe vasklorid oldat maximum összeken mindent, de nem gázosítja el a lakást, de előbb utóbb rájön az ember, hogy a hidrogénperoxidnak nincs párja, viszont van erkély, kert, stb..Csak érdekességképpen, a vízműveknél fertőtlenítenek klórral erre a hülye kútból jövő víz vastartalmából vasklorid lesz, sebaj tesznek hozzá sósavat, na ezt isszuk. A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2017
El nem tudom képzelni, hogy egy olcsó műanyag dobozba vagy tálba öntött 1-2 dl vasklorid mi bajt tudna okozni a család többi tagjának. Kimaratod a nyákot, a használt oldatot visszaöntöd az üvegbe, az edényt és a nyákot pedig elmosod folyó vízzel a mosdóban. De még ennél is lehetsz gondosabb ha már nem jó az oldat újabb maratásra, mert akkor a tálca öblítéséből maradt ronda vizet is visszaöntheted az üvegbe, így a mosdó lefolyójába már szinte tiszta víz folyik le. Gázt nem fejleszt maratás közben.
Nekem a peroxid nem vált be, olyan agresszív hogy minden esetben alámar a tonerpornak bármit csinálok vele, plusz olyan gáz képződik hogy esélytelen a lakásban használni. A vaskloriddal ilyen gondok nincsenek, és az is végez néhány perc alatt csak fel kell melegíteni 40-50 fokra.
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, természetesen 40%-os vas kloridról lenne szó, és valóban így nem érné meg a sok hü-hót. ezek csak modellekben elférö kisebb NYÀK-ok lesznek szóval semmi nagyobb.
Csak egy egyszerű kérdés: Esetleg miért nem veszed igénybe valamelyik fórumtárs segítségét, vagy egy nyákgyártót?
Ha nem töményen használod, hanem kicsit higitva harmad arányban vizzel, nem agrassziv és nem képződik gáz.
A "csak" vízben oldott vasklodiddal történő maratásnál semmiféle gáz nem keletkezik.
A használt oldatot visszaöntöd az üvegbe, a következő alkalomig. Nagyjából ennyi... Az edény elmosásánál vigyázni kell, mert sárgán fog a leve, bővizes őblítés javasolt.
És ha még a vas-kloid mindent pirosra összekenését is meg akarod úszni használj perszulfát oldatot. Felmelegítve mint a vas-kloridot javasolták kb ugyanolyan gyors.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
Vasklorid maratáskor gáz nem, de vasklorid párolgás gőze szállingózik a levegőben. A helyiségben lévő fémtárgyak előbb utóbb rozsdásodni fognak ettől. Jobb szellőztetni.
Nátrium-perszulfát Bővebben: Link
Nátriumperszulfát.
Szintelen szagtalan, nem fejleszt gázokat, Maratás után kékül szépen a réztől, ha elég tömény és kirakod télen van esélyed nagyon szép rézszulfát kristályokat kapni. 40-50 fokra melegítve igazán jó, és nem ken össze mindent.
Szuper és köszönöm! A Reichelt-nél pontosan ilyen van a kezdökészletben is. 100 g fél liter vízhez van.
Nem kell hozzá tél. Nyáron is kikristályosodik ha elpárologtatod belőle a vizet.
Más. Meg tudná mondani valaki mi a fenéért eszi meg az SK10 a flakont? Már a második spray-m kezd el szivárogni valahol az alján, oldalán.
Azúrban kilóra adják, szerintem olcsóbban, bár nem tudom a reichelt árát.
Sziasztok!
Lehet hogy maratokád készitésre adom a fejem! A ragasztott akryl jo megoldás? ( pillanatragaszto szerű.... vagy a szilikonos) Ezek könnyen elérhetőek errefelé is!
Én is vettem maratókádat, adtak mellé 1 liter fagyit is
Üveget ajánlom, az nem karcolódik olyan könnyen. Ragasztásnak kétkomponensű epoxy (mechankikailag jól összetartja), majd a külső éleket megfejelni valamilyen jól tapadó szilikonos tömítéssel.
Én az enyémet első körben csak szilikonnal fogtam össze és egy idő után (kb. fél év) szivárogni kezdett.
Esetleg ezt az üvegesre is rá lehet bízni. Nekem van akváriumom (kb. 160 liter), ami már vagy 20 éve nem folyik sehol. Nem tudom mivel rakta össze, de talán nem is számít. A méretét megadtam, és elhoztam a készet.
Közben beszéltem is egy üvegessel. Neki nincs tapasztalata vegyszerekkel kapcsolatos rezisztenciákkal, de azt gondolja a szilikonjuk nemcsak vízhez, hanem teljesen jó a lúgokhoz is és savakhoz is. Szerinte nem is a szilikon a lényeg hanem egy ipari tisztítószer, amivel ragasztás előtt az üveget garantáltan megtisztítják. Azon semmilyen zsír és semmilyen egyéb szennyeződés sem lehet. Ide kimondottan nem jó az ablaktisztító, mert abban van valamilyen filmképző adalék.
Ezen kívül arra kérdezett rá fejlődik-e jelentős hő, mert a szilikon az 70°C fölött gyorsan öregszik.
Régen rossz ha 70 fok fölé melegszik a marató , akkor már túl tömény habzik és dől belőle a klórgáz ....Az lesz a legkisebb problémád hogy szétesik a maratókád
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2017
Akkor a ragasztott üveg ideális lehetőséget kínál a lapos és mély edény készítéséhez.
Nekem is van maratókádam kétszer használtam aztán visszatértem a műanyagtálakhoz ..
Az a baj, hogy már én sem emlékszem, mivel ragasztottam elöször össze. Lehet, hogy eleve nem azzal kellett volna. Tulajdonképpen mindegy is, azóta stabil a dolog.
Én meg az életben nem használtam fotótálnál és csipesznél kifinomultabb dolgot...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |