Fórum témák
» Több friss téma |
Tisztelt felhasználók!
Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Melyik fordítóra nem tekintesz úgy?
Szia,
Láthatnánk az eredeti szöveget is? Még viccesebb lenne..
Miért, több is van google-n belül?
Addig nincs is különösebb gond, amíg hétköznapi szöveget fordít, a puszi akkor jön amikor valami szakirányú szöveggel próbálkozunk. Egyébként most, hogy nézem, egész sokat fejleszthettek azóta rajta amióta utoljára használtam. Üdv
Nem készítették föl a fordítót, a selfi többesszámára
Nézegetem az MCP1541 referencia IC adatlapját, szerintem elírták a mértékegységet...
Szerintem nem elírták, hanem valamelyik szoftver lecserélte a symbol karaktereket / a w pont az omega ! / !
Augusztusi merítés, de vegyétek vigyétek a hülyének is megéri
Minden leégett hangszóró újakra cserélve... A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
Ha már Orion és törött, akkor inkább ez.
Cpt. McLain is mindig odacsapta varangyozás közben.. Én is régi vagyok, Ö is régi, és én a klasszikusokat szeretem, lehetőleg eredetiben, sérülésmentesen. A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
W mint Wiederstand --- auf Deutsch Herr Ohm is így mondta annó hogy "víderstand"
Ezek után mi az ellenállás mérték egysége?
- Partizán per Négyzetméter ...
Sziasztok!
Multiméteres érdekességek. Először csak beszélgetésként indult a történet, de később láttam, hogy mélyebb elemzésre szorul a probléma. A villanyszerelőknek általában van multimétere, nálunk valami hasonlóan védett, de olcsóbb példány lett megvásárolva, mint a mellékletben. Vill.szer1-nek mondom, hogy ez igazán elmés megoldás, kisebb az esélye annak, hogy az ember felrobbantja a multimétert, mert rámér a hálózatra, amikor a zsinór rossz helyre van dugva. Vill.szer1 meglepődött, és érdeklődve vizslatta a műszert. Vill.szer2-nek mesélem hogy jártam Vill.szer1-gyel. 2-es mondja, hogy ő már alapból úgy kapta a műszert, hogy: "le van dugózva az árammérés rész, de neked úgysincs rá szükséged." 2-es is megnézegette alaposabban a saját műszerét. Vill.szer3-tól már csak azért is kérdezem, mit tud erról a ledugózásról, ő azt gondolta, nincs kiépítve ez a funkció, csak a drágább multinál, és akkor majd kitörik a dugót a gyárban. Mikor eltekertem a funkció választót, ő is csodálkozott kicsit. Hasonló problémát és fejvakarást okoz ez a kérdés: "Ha három fázisú sütőt kötünk be, miért ugyanakkora a nullavezető keresztmetszete mint a három fázisé, hiszen ott 3x nagyobb áram folyik (micsoda???vektoriális összeg?fázistolás?). Nem kellene neki 3x vastagabbnak lennie?" - ezt a kérdést meg se merem kérdezni, mert beletörik könnyen a bicska. A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
Nemrég vérnyomásmérőt hoztak javítani. Hibajelenség: megy a pumpa motor, de nem megy levegő a mandzsettába. Nézem, a mandzsetta levegő csöve a külső DC aljzatba bedugva. Elemről megy mindig, ez az aljzat sosem használt. Átdugom a helyére, a pumpa levegő kimenetre, máris jó. Érdekessége, hogy 5 éve használja ugyanaz az ember, most mellédugta, pedig a másik oldalon van, nem jött rá.
Lányom is beszuszakolta a USB-s web kamra csatlakozóját az Ethernet portba.
Nem volt könnyű, de cserébe nem is működött
Nekem olyan vérnyomásmérőm van, amit méregből szinte hozzám vágtak. Hozták javítani, hogy sokkal többet mér a valósnál. Magamon próbáltam, jól mért. A tulaj próbálta, most nagyon magasat mért, de már vörös volt az ember a méregtől, mert jónak véltem. Mondtam, látszik magán (emberen) is a túlnyomás, jó a mérő. Erre odatette az asztalra, akkor legyen az enyém ha engem jól mér, pikáns dolgot is csináljak vele, és elment.
Idézet: „Hasonló problémát és fejvakarást okoz ez a kérdés: "Ha három fázisú sütőt kötünk be, miért ugyanakkora a nullavezető keresztmetszete mint a három fázisé, hiszen ott 3x nagyobb áram folyik (micsoda???vektoriális összeg?fázistolás?). Nem kellene neki 3x vastagabbnak lennie?" - ezt a kérdést meg se merem kérdezni, mert beletörik könnyen a bicska.” Az a villanyszerelő, aki nem tudja, hogy háromfázisú rendszereknél, azonos fázisterhelés mellett a nullavezeték elhagyható, az sürgősen addja vissza a bizonyítványát. Természetesen egy háztartási villanytűzhely fázisterhelése többnyire nem homogén, ezért kell a nulla vezető, de semmiképp nem kell vastagabb legyen, mint a fázis vezetők.
Majdnem igaz, kivétel ha pl indukciós a tűzhely , mert akkor valóban akár 3X áram folyhat a nullán.
Ezért is van hogy irodaházak gerincvezetékénél leégett a nulla szál (volt rá példa) A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
Lehet rosszul volt elosztva a terhelés. Egy irodaházban rengeteg az egyfázisú fogyasztó, nagy kérdés el lehet-e osztani tisztességesen egyáltalán, mikor elég hektikus a fogyasztók ki, bekapcsolása.
Sajnos ennél sokkal rosszabb a helyzet. A fogyasztók (kapcsoló üzemű tápok, motorok frekvenciaváltói, lágy indítói) mostanság már nem lineáris fogyasztók. Az áram nem szinuszos, a feszültség maximuma körül jelentősen megnő az áram, a feszültség "ellaposodik". Rengeteg felharmonikus van. A felharmonikus komponenseket is figyelembe véve a nullvezető átlagárama meghaladhatja a fázisvezetőét is. A modern ajánlásoknál már azt olvashatjuk, hogy nem elég a háromfázisú rendszer nullvezetőjét a fázisvezetőkkel azonos keresztmetszetűre kiépíteni, hanem jelentősen nagyobb (min. kétszeres) keresztmetszetet kell kiépíteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
A "nemlineáris fogyasztókkal" azért nem ilyen szempontból van baj, a nulla vezetőn akkor folyik nagy áram, ha az egyfázisú fogyasztók közül sok van ami fázist is tol. (induktív fogyasztók) Az, hogy a szinusztól eltérő jelalak van, az felharmonikusokat okoz, de fázistolást nem. Azt nem tudom, hogy ilyen szempontból a frekvencia váltók mit okoznak.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
Ezért kötelező minden olyan létesítményben a fázisjavító szekrények telepítése, ahol meghaladnak egy adott energiafelhasználást, vagy jelentős teljesítményű fázisrontó berendezés üzemel. Szimpla háztartási berendezéseknél nem alakul ki olyan mérvű fáziseltolódás, ami veszélyeztetné a nulla vezetőt. Ugyanis akkor már a távvezeték rendszerek nullája sem bírná.
A frekvencia váltók leegyenirányítják és simítják az áramot. Mindhárom fázist egyszerre. Azután ebből a kb. 500V-ból állítanak újra elő 3 fázisú váltófeszültséget. Elméletileg nem okoznak induktív visszacsatolást. Ráadásul nem is igényelnek nulla vezetőt. A 3 fázisú motorok lágyindítója más tészta. Az a három fázisból csak egyet piszkál, de azt durván. A fényerő szabályzókhoz hasonló módon "hasítja" a fázist. Egyébként a fázisrontó berendezések csak akkor árthatnak a nulla vezetőnek, ha az egyik fázison csak olyan eszközök vannak, amik előre, a másikon meg olyanok, amik hátrafelé tolják el a fázist. Ekkor ugyanis a két fázis között nem lesz meg a 400V, de a fázisok és a nulla között meglesz a 240V. Így már valóban túlterhelhető a nulla. De ez egy berendezésen belűl (mondjuk a példának felhozott tűzhelyben) eléggé valószínűtlen. A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
Pontosan erről van szó ,az áram csk rövid ideig folyik ,a szinusz tetején , (az egyenirányítós pufferkondis szerkezetek)ezen a fázisjavítás sem segít , erre való a pfc-s előszabályzás , akit érdekel kérdezze a barátunkat...
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2017
A villanytűzhelyek egy része indukciós ,diódás pufferelkós bemenettel, esetenként 3 fázisra elosztva a terhelőáramot, a többit már leírtam.
Tessék mondani: Az elmúlt néhány hozzászólásban mi a vicces?
Erről jut eszembe, se rossz fordítás,
madárinfluenza
Üdv! Az íráson ugyan még magamban sem nevettem, de tetszett és elsősorban érdekesnek tartom. A hasznossága az ln szintemen megkérdőjelezhető. Na jó! Több dologban bizonyosságot adott, amit amúgy is sejtettem, de nem volt megerősítésem.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |