Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   88 / 1160
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
Van egy VFD kijelzőm, sikerült is meghajtani.
De fogalmam nincsen hogy honnét tudnék ilyet szerezni!
-katód fűtést, 3V on adtam ki neki
-vezérlő rács nélküli
-6 anódja van, ebből 5 a kivezérelt szegmensek, 1 a dizájn, ami az "5.1 SPEAKER SYSTEM" részt, és felül a "PC DVD AUX VCR CD/LD TAPE" szegmenst hajtja meg! Ez direktben kötöttem 24V ra, hogy egyfolytában világítson. A többi részt egy LM324N keresztül, hajtom meg. A bemenete annyira érzéketlen hogy, akasztottam rá közvetlen, egy régi PC hangszóró, végfokát. Tökéletesen működik, de ahhoz hogy többet is tudjak csinálni, ahhoz kéne tudni a VFD típusát, illetve hol szerezhető be. Az sem baj ha nem ugyan olyan, de beszerezhető legyen.
Előre is kösszönöm a segítséget.
Ha valakinek kellene a kapcsi rajza, estefelé feldobom.

VFD_.jpg
    
(#) Joseppe210 hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
Szevasztok. Nem nagyon találkoztam még ezekkel az alkatrészekkel. Aki ért hozzá az monja meg légyszik ,hogy mik ezek.
Előre is köszönöm.
Jp210
(#) Joseppe210 hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
És itt van még 2.
Jp210
(#) jdani válasza Joseppe210 hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Lehetnének job minőségűek is a képek, igy alig látni valamit. leeht a legelső, akár tantál, indukc, kondi stb..
(#) _JANI_ válasza Joseppe210 hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Az első alkatrész
Idézet:
„(Alkatrész1.jpg)”
egy csőkondenzátor. Nagyonkicsi induktivitása miatt elsősorban (régi) rádiókban lehetett vele találkozni...

A második alkatrész
Idézet:
„(Alkatrész2.jpg)”
egy fóliakondenzátor.

A harmadik alkatrész
Idézet:
„(Alkatrész3.jpg)”
kicsit homályos...
Akár kondi is lehetne, de akár iduktivitás is...
Ohm-mérővel ki kellene mérni!


(#) Joseppe210 hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget. egy elektonikai szak boltban vettem egy zacsi ilyen alkatrészt. ezek voltak AMIKET NEM ISMEREK.
500ft volt. de van benne egymillió tranyó meg ellenállás meg mindenféle jó. még szalagos a java.

Kép010.jpg
    
(#) jdani válasza Joseppe210 hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
500 forintért, én is akasztottam volna egyet
(#) rannek hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
sziasztok! kaptam egy egyenirányitót! de nem tudom hova kell kötni a + - AC-t és hol jön ki a +- DC



képet most nem tudom de balról jobbra haladva ez van,



+ ~ ~ -


lőre is kössz
(#) Vacok válasza rannek hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Az AC-t telljesen mindegy, hogy hogy kötöd be, csak az a lényeg, hogy az AC a hullámvonalas kivezetéshez legyen kötve, a DC + a + jelzésű lábon jön ki, a DC - pedig a - jelzésű lábon jön ki.
(#) rannek válasza Vacok hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
köszönöm szépen a gyors választ!
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Mindjárt visszatérek a vfd-re, mert én most javitottam egy 5x12raszteres 40 karakteres coccot, csk elöbb vissza olvasok.
(#) kocici17 válasza Joseppe210 hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Ha van még 2-rendel
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Kössz a segítséget!
A haverom gépén jöttem fe lHE-ra , illetve a gépében egy két hibát derítettem fel mert akadt elég rendesen. Úgy 22 óra előtt érek haza, és vissza jövök!
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Akkor halaszuk holnapra, mert én meg most értem haza és komplett hulla vagyok.... Holnap 18 körül már leszek gépnél, és lerajzolom, és beszkennelek egy megoldást aminek a logikájábol el tudsz indulni.
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Kössz a segítséget, de az a helyzet tudom hogyan kell, meghajtani.
Kivezérlés jelzőnek használom jelenleg, és úgy élesztettem magát csak a VFD-t, hogy ráadtam 2V -ot a katód fűtésére.
Ezután ráadtam 20 V -ot (anód-katódra=+-), de ez nem volt elég. egészen 25, ig növeltem.
Ez tökéletes lett, csak teljes kivezérlésnél, eléggé kontrasztos lettek a színek, és csak a fűtőszálnál, volt erősebb a fény. Ekkor, a fűtés feszültséget 3V ra növeltem és, nagyon szépen, működik.(Max 367,4mA vett fel.) Eztuán csináltam rá egy áramkört, és jelenleg kivezérlésjelzőnek használom, és tökéletesen megy!!!
A hangsúly itt azon van, hogy nem tudom, a VFD típusát(nem akarom hogy károsodjon a bevonat az anódon), illetve hogy hol lehetne ezt, vagy hasonlót venni, mert máshol is lenne rá igény.
Ez a VFD, közvetlen fűtésű, vezérlőrács nélküli.
Kifejezetten erre a célra kitalált VDF tesztelőt használtam hozzá, minden állítható rajta. (anód-katód feszültség(45V max), hozzá való rácsfeszültség, amit lehet negatív-pozitív irányba húzni, illetve a fűtés feszültség (max 10,3V).)
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Azt még el is felejtettem írni még, hogy ez az áram felvétel 367,4mA nagy?(én szerintem nem lehet nagy) Ez egy pillanatnyi érték volt, már mint működés közben, kivezérlés jelzőnek alkalmazva, és ezt az értéket gyakran elérte.
Hajtom folyamatosan, reggelig ha addig nem válzotik semmi, mármint nem romlik el, vagy gyengülne a fénye akkor ezeket az értékeket, szeintem teljesen jónak fogom trtani.
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Ja bocs ...akkor rosszul értettem. Azt sajnos nem tudom hol lehet beszetezni, ez a kérdés nekem is sok gondot okozott, végül Topi segitett.
A paramáterek jónak tünnek szerintem is, a fütéssel nagyon csinnyán bánjál, nehogy túlfütsd, mert a nyüves fütöszál igen könnyem elszál. /ne engedd izzani, illetve szinte észrevehetetlen határig ahol még jó a fényeröd.
Egyébbként jól néz ki.
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Kössz az infót! A katód fűtése, szerintem jónak, tűnik mert ha csak azt izzítom, akkor épphogy látom.
A teszt sikeres, tökéletesen megy!!!
Esetleg, szét kell bombáznom néhány 2*16 os VFD modult !
(#) Braf hozzászólása Ápr 17, 2008 /
 
A mellékelt képen látható tekercsek közül melyiknek lehet a legközelebb az értéke 220uH -hez?

tekercsek.jpg
    
(#) huba válasza Braf hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Ha ez attila féle tápba kell akkor egyik se.
(#) Braf válasza huba hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Nem abba hanem egy kissebb (1 ICs max 500mA es tápba kell)(azért annyira nem vagyok hogy ezekből akarjak 10A es tápot csinálni...)
(#) huba válasza Braf hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Akkor talán a legutolsó. De nem lehet semmi biztosat mondani. De szerény véleménym szerint az is 100 körül lehet.
(#) tacsy69 hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a következőben:
Van egy elektromos ablakemelőm, ami teljesen elszállt, bekapcsoláskor csak a jelfogó húz meg, de más nem történik, szétszedtem és mintha az egyik smd ic megsült volna, de sajnos nem találtam sehol ilyen ic-t, van ötletetek, hogy honnan szerezhetnék, vagy mivel helyettesíthetném?(google-be már kerestem az adatlapját, de semmi)

Köszönettel:
Tacsy
(#) llaci56 válasza tacsy69 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
A képen nem látszik megsülve az IC.
Ha a jelfogó meghúz, akkor ne az elektronikában kersd a hibát! Vagy a jelfogó kapcsolója nem kap feszültséget, vagy a motor szállt el. (pl.: kefe)
(#) tacsy69 válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Köszi a választ, a képen nem látszik jól, de a jobb alsó sarkától egy kicsit feljebb egy kb 1*1mmes fekete folt van, körülötte pedig a szigetelő lakk is elszíneződött, de azért kipróbálom külön a motort!
(#) tacsy69 válasza tacsy69 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
A motort kipróbáltam és megy, néztem külön csak az elektronikát is, de az semmilyen feszültséget nem ad ki a motor számára!
(#) llaci56 válasza tacsy69 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Akkor milyen jelfogó húz meg?
(#) tacsy69 válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Egy jelfogó van benne, mikor ráadom a tápot, hallom hogy kattan egyet!
(#) llaci56 válasza tacsy69 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Csak gyanítom, hogy az nem jelfogó lesz, hanem a végálláskapcsolója. (Megfelelő ellenerő hatására megszakítja az áramkört.)
(#) tacsy69 válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
A jelfogó semmilyen fizikai kontaktusban nincsen sem magával a mechanikával sem a motorral, így sztem az nem lehet végálláskapcsoló, mert vminek kapcsolnia kéne, vagy tévedek?!?!?!
Következő: »»   88 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem