Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szintetizátor javítás
 
Témaindító: Ryder007, idő: Dec 26, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 25
(#) surda777 hozzászólása Nov 13, 2016 /
 
Sziasztok
Vettem a lányomnak egy Hohner pk 150 tipusú szintetizátort.A kijelző és a gombok világítanak,de hangot nem produkál.Mértem a hang kimenetet,de semmi.Szétkaptam,de az erősítőn nem melegszik a hűtő borda se.Esetleg valakinek nincs ötlete?

Kép: Hivatkozás
Kép: Hivatkozás
Kép: Hivatkozás
Kép: Hivatkozás
Kép: Hivatkozás
(#) Rober_4 válasza surda777 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Tápfesz megmérésével kezdenék. Az Ic-ék katalógusadataiból kinézhető, hogy melyik lábuk a tápfesz, és, hogy kb mennyit mérhetsz rajta...
(#) dobesz válasza surda777 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Szia!

Évekkel ezelőtt javítottam pár ilyen szintit, de csak a PK-250-hez van service manuálom.
Küldöm, hátha segít.

Üdv: Laci
(#) Longa György hozzászólása Jan 28, 2017 /
 
Sziasztok!Tudna valaki segíteni?Yamaha PSR 310 szintetizátort szeretnék szétválasztani, külön dobgépre, meghagyva a billentyűzet hangjait.Szóval, ki szeretném venni a dobgépet és külön használni, úgy hogy a billentyűzet megmaradna működőképesen.Lehet ilyet művelni vele?Külön panelon van egyáltalán?Kapcsolási rajzot sem találtam hozzá!
(#) Longa György válasza Longa György hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Senki nem bütyköl szintit?
(#) erbe válasza Longa György hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
A dobgép csupán egy funkció benne. Nem lehet kiszedni, különválasztani.
(#) fecameca válasza Longa György hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Nem néztél még bele?
Idézet:
„Külön panelon van egyáltalán?”
Akartam volna hozzászólni már tegnap, de csak annyit, mint az előttem szóló. A mostaniak belseje olyan, mint egy számítógép alaplap. Vannak benne memóriák, de nem tudod, melyik mit tartalmaz? Van benne CPU, szerintem egyedül csak az tudja kezelni a benne levő memóriákat. Jobban jársz, ha építesz magadnak dobgépet, vagy veszel egy olyan használt szintit, amelynek még az a funkciója jó.
(#) Longa György válasza fecameca hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Köszönöm!Csak egy gondolat volt, hogy ne kelljen cíbálni az egész szintit.Csak a dobgépe miatt használom, de a kisebbik unokának jó lesz tanulni rajta.
(#) tyrosedo hozzászólása Feb 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudja valki hogyan kell Yamaha Tyros plexi előlapot cserélni?
Sajnos GLS száll. közben betörött...Az lcd nem sérült, működik rendesen. Ha valaki csinált már ilyet ossza meg velem. Köszönöm előre is!

http://www.kephost.com/image/w0fW
(#) vera hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
sziasztok Yamaha trosz s 900 nem kapcsol be mi lehet a baja 12v 5v 3.3v megvan a tápon meg mértem se kép se hang sémit se csinál mi lehet a baj valaki tud segíteni hol keresem a hibát rajta kapcsolva be nem történik semi
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) BTibit5 hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Szeretném a segítségeteket kérni! Van egy psr 2100 yamaha szinim amin tegnap óta bekapcsolás után kék képernyő, és ez az üzenet látható.
Assertion failed!
Condition: 0
File: #src#hisysdwn.c
Line:133
TBL Miss (read)!!
Param: H'0
Tud valaki segíteni.. mi lehet vele??
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) BTibit5 hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Senki semmit???? Hol vannak a szakik?
(#) Massawa válasza BTibit5 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
A legegyszerübb egy system reset. Vedd ki a floppyt, bekapcsolás elött nyomd le a legfelsö fehér billentyüt, majd tartsd nyomva. Kapcsold be és tartsd igy amig el nem indul a belsö reset. Ez általában segit. Ha nem, akkor motherboardcsere.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) sz.istvan hozzászólása Jún 27, 2017 /
 
Sziasztok. Nemrégen került hozzám egy Gem Sx3 -as szinti. A hibája hogy nem mentette el a beállításokat, és a floppyról sem olvasta be a midi fájlokat. A midiket listázta csak nem olvasta be. Valami olyasmit írt ki, hogy nincs midi kivállasztva. Elég régi a hangszer ezért a backup akkumulátort kicseréltem benne, de semmi változás. Kiforrasztottam megint az akkumulátort hátha a régiből kifolyt elektrolit szétmarta a vezetősávokat a panelen. Elég viseltes volt az akku környéke, kimértem a gyanús részeket de semmi. Az sramok lábain megvan az akkufeszültség. A hiba megmaradt, söt mostmár a floppyt sem látja, disk error t ír ki. Mondjuk az lehet hogy csak azért van mert valamit nem jól dugtam vissza. Van valkinek valami ötlete? Előre is köszi a válaszokat.
(#) miertcsak válasza Paripa24 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Szia Paripa24!
Csak ezeket találtam.
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Remélem segítettem. Jó éjt!
miertcsak
(#) Moderátor hozzászólása Paripa24 hozzászólására (») Júl 25, 2017
 
Nem vagyok hajlandó az összes helyesírási hibádat kijavítani!
Ha tényleg kérdezni akarsz, akkor azt tedd úgy, hogy ne hemzsegjen a nyelvi, nyelvhelyességi hibáktól!
(#) kasas hozzászólása Szept 30, 2017 /
 
Sziasztok. Szerintetek mi lehet a baja. Ha sok billentyűt ütök le egyszerre elkezd recsegni a hang. úgy mint a régi szar hangerőszabályzó mikor tekered és recseg. De ez akkor is recseg ha nincs feltekerve a hangerő.
(#) apoka51 hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Sziasztok! Mint korábban írtam a Yamaha PSR 8000-s billentyű hanghiba megoldódott, egy panelcserével, de ami eddig nem tűnt fel, most egyre zavaróbb, rágódom rajta.
A hangerő potit csak félgőzre tekerve tökéletesen szól a hangszer, akár félnapokat is, / nem vagyok zenész, csak amatőr / , igaz egy kicsit, vagy jobban melegszik a hangszer teteje, ott ahol a tápja van, de ha nagyobb hangerőt akarok, akkor reccsen egy nagyot és egy pillanatra megszűnik minden, majd alap állapotba áll. Tehát, ha mondjuk Midit játszok a reccsenés után elhallgat, majd rögtön bekapcsolási állapotba kerül. Kérdésem, találkozott-e valaki ilyen hibával, ill. hogy orvosolható? Én táphibára gondolok, de nem értek hozzá.
Köszönöm, a segítséget, esetleg hol kivel javítható meg a hiba? Somogyban, Nemesdéden lakom.
(#) Midis64 válasza kasas hozzászólására (») Nov 6, 2017 / 1
 
Üdv !
Ez kb. 99% ,hogy végfok IC hibája okozza.
(#) Midis64 válasza apoka51 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Üdv !
Nem akarlak elszomorítani, de valószínű,hogy a tiéd is végfok IC hibás.
(#) Csaba98 hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy egy Solton MS5-ös szintetizátorom. A kijelző zölden világít, viszont nem mutat semmit.. Elsősorban a szintetizátor hamis lett, utána erősen búgott, majd csak zölden világított, de nem mutatott semmit. Tudna valaki ebben a helyzetben segíteni?
(#) Paripa24 válasza miertcsak hozzászólására (») Dec 19, 2017 / 1
 
Űdv Nagyon jó de Mégis magyarországon belűloldottam meg de nem akarlak megsérteni!!! De azért nagyon kőszőnőm hogy gondoltál rám.Demotan az a lényeg tőkélettesen műkődik a hang szerem.Űdv mindenkinek aki segiteni akart rajtam segiteni. Űdv István.
(#) miertcsak válasza Paripa24 hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Nem sértettél meg. Én is örülök, hogy sikerült megjavítanod.
(#) Rober_4 válasza Csaba98 hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Tápot nézesd meg, ha semmit sem csinál már.!
(#) doni82 hozzászólása Márc 26, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek.Szeretnék segítséget kérni,van egy Tyros 2-em,és a billentyűivel vannak problémáim.
Szól mindeggyik,csak a képen látható módon állnak,és nagyon zavaró játék közben is.Mi lehet a baj,illetve mit tegyek a hogy egy síkban álljanak.egyszer szétszedtem,és azt láttam hogy szilikonnal ki van nyomva a billentyű felsőrészén.lehetséges hogy ott elvan tőrve valami?
És volna még egy kérdésem,hogy ebbe a szintibe lehet ramot tenni,csak azt nem tudom,hogy sd ram kell bele,olyan mint a számítógépekben van?Köszönöm előre is a választ.
(#) Rober_4 válasza doni82 hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Nem tudsz belülről fotózni még? Ahol a furcsaságok vannak...
(#) doni82 válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Sajnos nem,nincs szét szedve.
(#) doni82 válasza doni82 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Idő közben,rájöttem,hogy a billentyűk a hibásak,és elvannak kopva,a hátso részük.De sajnos nagyobb hibát is találtam a gépen,és ebben szeretnék segítséget kérni.Sajnos ez sujjosabb hiba,az hogy a nyomogombok,némejike,csak erősebb nyomásra érzékelnek.Szét szedtük a gépet és a.gombokat ki mértük,és jonak mutatkozik az egész.Nem tudom hogyijen esetben mi a teendő?köszönöm.
(#) fecameca válasza doni82 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Ilyenek vannak benne? Hestore-TACT-64N-F Nemrég (Néhány éve) cseréltem ki Korg szintetizátorban 50 darabot. Hidd el nekem, ez a fajta nyomógomb nagyon olcsó, csak a kicserélésük azzal jár, hogy a panelt kiszereljed az elejéből, ahhoz teljesen ki kell pakolni a gépet a házából. A jónak mutatkozik, az mit jelent? Milyen műszerrel mérted? Nálam a multiméter legkisebb ohm méréshatárban, amelyik nem erőből nyomva néha 10 ohmnál több, az mind rossznak számít. Sajnos a kopás, a rugó deformálódás, és az oxidáció miatt ezek sem örök életűek.
(#) fecameca válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
A billentyűk alatt van gumiharang sor, lehet, hogy azok vannak megrogyva. Ha egyébként jól működnek, meg lehet próbálkozni valami vékony szivacslappal a billentyűk alá, hogy síkba kerüljenek. Amúgy kicserélni újra az egészet, nem tudom, mennyibe kerülne. A nyomógombokat viszont, ha egy panelen legalább 4-5 darab rossz van, érdemes kicserélni benne egyszerre az összeset, mert a szintetizátornak a szétszerelése, és összerakása sokkal több munkával jár, mint az a néhány tucat olcsó nyomógomb megvásárlása.
Következő: »»   21 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem