Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Sziasztok!
Szükségem lenne egy olyan kapcsolási rajzra, mely egy maximum 2db 200W 8R terhelhetőségű végfokot ábrázol. A tápfeszültségem +-63V, a transzformátorom pedig körülbelül 600W. (Egy régi Twinline-ban volt.) Én keresgéltem, de mindenhol csak 4R-re találtam. IRFP240 és IRFP9240-el építeném és 3-3pár kerülne a panelra. A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
Ez nekem egy ST kapcsolásnak tűnik túláram védelem nélkül és dupla végtranzisztorokkal, 4 talán 2 ohm terhelésre.
Ami bírja 4 ohmot az bírni fogja a 8-t is. 8 ohmhoz elegendő lehet 2-2 pár IRFP is akár.
Nem szükséges feltétlenül másik kapcsolást keresned.
Azt sejtettem hogy a 4-et is simán bírja, csak én használok szigorúan 8R terhelést. A 3-3pár FEt nem lenne biztosabb megoldás?
Az a helyzet, ha nem ellenállásokon fűtöd el a teljesítményét az erősítőnek hanem hangszórókon akkor eleve a 8 ohm is változik a frekvencia és a hangfal műszaki jellemzőitől függően.
Ha "biztonságosabbnak" érzed 3 párral akkor mi volt a célja az erdeti kérdésednek ? Ha van túláram védelme, megfelelő hűtése egy erősítőnek, a megengedett terhelésnél nagyobbal nem akarják terhelni akkor azt éveken keresztül is képes lesz biztosítani. Az erősítő akkor hal meg ha eltérsz ezektől a sarokkövektől vagy elöregszenek az alkatrészek.. Alkotó APEX 200-s tervét nézted már ? A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
Az a helyzet, hogy passzív hűtésű lesz a végfok, a doboz oldala eleve a borda. néztem az SR200-as tervét, gondolkodtam azon is, de egy SR100-asom már vaan itthon, most szeretnék egy FET-eset.
Na jó, az SR200-as alapjain nyugszik. De mivel van már tranzisztorosom, most szeretnék egy FET-eset is.
Szia! Mellékelek egy bevált kapcsolást.
A rajz felső, középső részén jelzi, hogy IRFP240 és IRFP9240 tranzisztorokkal is biztonságosan üzemeltethető. Ennek "kicsontozott" változata a Baji féle FET-es kapcsolás, amiből jónéhány készült különböző számú végtranzisztor párokkal.
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
A Baji az eredeti Hitachi kapcsolás elbénázása
Ezt is nézd majd meg hasonló mint a Holton.
A pozíciószámokhoz tartozó értékeket hol lehet megtalálni? Rövid tanulmányozás után nem jutottam előre. Esetleg a beültetési rajzról?
Sziasztok!
A napokban “elkészült” az erősítőm, doboza egy ősrégi beltériegység a probléma: ha fedő nélkül használom nem zúg nem rezonál szuperül zenél, de ha ráteszem a burkolatot elkezd búgni 50Hz en a doboz sőt szó szerint a trafó környékét elkezdi forrósítani kb 20-30mp alatt durván 60 fokra felmelegíti valaki tudna segíteni mit rontok el?
Szia! Közben szól az erősítő, vagy csak búg? Valamihez nem ér a tető? Jó lenne egy kép a belsejéről is.
Túl közel van a fedlap a trafóhoz , . vagy trafó csere más méretre vagy doboz csere.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2018
Attól lesz fél perc alatt 60 fokos??
Az erősítő attól függetlenül szól tennék kèpet de valamièrt nem engedi feltenni azokat a képeket amit a belsejéről csináltam
Át kell méretezni a képet, hogy 2MB-nál kisebb legyen.
A toroid pánt csavarjára tegyél valami szigetelést mert amikor ráteszed a ház tetejét úgy működik mint egy hatalmas rövidrezárt menet. Ezért búg meg fűt mint állat.
Fedél hozzáér a toroid felfogató csavarjához, átzárja a dobozon keresztül, ezért melegszik.
Annyi lenne hogy fémesen ne érintkezzenek?
Pontosan. Ha fémesen érintkezik olyan mint egy nagy rövidzárlatos menet. Emiatt búg a toroid és persze forrósidik is.
Akkor mindjárt jelentkezem köszönöm !
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, van nekem 7 pár sanken sap17 típusú tranzisztorom 7db npn és 7db pnp, amiből szeretnék egy relatív nagy teljesítményű végfokot építeni, rengeteg alkatrészem van így az nem okozna gondot, kérdésem az lenne mit érdemes vele esetleg van valakinek kapcsolása? Sub ládához lenne... Előre is köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
A nyugalmiáram-állító az alábbi módosítás szerint egyrészt biztonságosabb, másrészt figyelembe veszi az IRFP tranzisztorok SK-SJ-től eltérő gate-source feszültségét.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |