Fórum témák
» Több friss téma |
Igen, kicsit furán írtam.
A két ellenállás sorosan van kötve. Majd ez az egész párhuzamosan van kötve a lámpatesttel.
Szia! Az én reflektorom nem mozgásérzékelős.
Azért túl sokat nem kell rágódnod a dolgon. Ha műhelyben van, az egereken kívül nem sokakat zavar. A fogyasztás akkor a legkisebbb, ha nem csinálsz semmit. A LED igen kis áramnál már világít valamennyire, amitől az óra meg sem mozdul. Ez pedig azt jelenti, hogy a kapcsoló cseréje többe kerül, mint amennyit ez a lámpa fog hátralévő életében elhasznál a derengésére.
Köszönöm a te válaszodat is. Valószínűleg igazad van, de majd meglátom mit teszek. Azért kicsit mindenképp zavar.
Üdv, egy elektronikai problémával szembesültem, a mellékelt képen látható módon bekötöttem egy 2,5W-os ledet egy telefontöltő USB 5V os tápra a pozitív kimenetén párhuzamosan két 5W-os ellenállással, és a probléma az, hogy nagyon forróak az ellenállások.
Nem értem miért! A táp 5Voltot ad ki, az ellenállás után 3Volt lesz 2 Volt feszültségesés történik az ellenállásokon 0,9A átfolyó áramnál azt akár hogy számolom nem több mint 1,8Watt ami az ellenállásokon disszipálódik, az ellenállások összesen 10Wattosak mégis olyan forróak, hogy majd lángra lobbannak. Miért?????Mi a probléma? 10Wattos ellenálláson az 1,8Wattnak nem kéne ennyire melegítenie -nem? Mit lehet tenni? van hatékonyabb jobb módja 5Voltból 3Voltot csinálni?
Egy ellenállás teljesítménytűrése azt jelenti, hogy az ellenállás károsodás nálkül elviseli azt a teljesítményt.
Ha egy "töltő"-re xV feszültség, ymA áram van ráírva, az azt jelenti, hogy legalább a megadott nagyságú áram leadására képes, és a feszültség körülbelül annyi. Tulajdonképpen nem is lenne szabad töltőnek nevezni, a tápegység, rövidebben táp elnevezés jobban megközeíti a valóságot. A feszültséget, áramot mérted, vagy csak feltételezed?
Üdv.
Az is számít hogy a két ellenállás rendesen tudjon hűlni vagyis nem szorosan egymás mellé kell applikálni és ha panelba van ültetve , jó magasan legyen beforrasztva .
Miért kell ezt ennyire túlkombinálni?
Amikor egy LED diódát akár 220 V-tal is simán meg lehet hajtani (egyenirányítás után), akkor 5 V egyenáram mitől annyira probléma? Egy darab LED általában 2-3 volton megy. Olyan ellenállást kell betenni eléje/melléje, amitől a LED-en átfolyó áram erőssége kb. 10-15 mA lesz. Lehetséges, hogy ez az érték 2-3 kOhm, de lehet, hogy még kevesebb is. Az meg, hogy ráadásul mindjárt kettőt - és párhuzamosan. Meg melléje ennyire tudományosan kiszámolva? Furcsa. A "nagy életben" a nyers gyakorlat sokszor többet ér. Értem én ez alatt - vagy működik, vagy nem! (a jelen esetben világít) Ráadásul wattos érték. Nem egyszerűbb lenne valami áram-generátoros hajtás? A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
Kezdjük ott, hogy a LED névlegesen 2,5 W-os. Legalább számold ki, mekkora teljesítményt kell elfűteni pusztán ellenállásokat és diódákat használva.
A "nagy életben" érdemes számolni egy kicsit, hátha tized annyi energiával megoldható a dolog, nem gyullad-e ki azonnal valami stb.
1,8W bármilyen ellenálláson 1,8W meleget ad ( még a 100W-s ellenállon is). Azaz az ellenállás teljesitményadata semmit nem változtat a termelt melegen, mindössze annyit, hogy a 1/4W-s elég az 5W-s meg simán elfüti, de a meleg megmarad.
Amugy meglehetösen amatör megoldás, higy a 2,5W fény mellé még 1,8W meleget is termelsz. Vegyél még egy 2,5W-s LEDet sorbakötve már sokkal jobb megoldást kapsz. De lehet egy kapcsolo tápot (meghajtot) is bevetni akkor maradhatsz 1 LEDnél és nem lesz meleg sem. A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
Idézet: „Azaz az ellenállás teljesitményadata semmit nem változtat a termelt melegen” Ez azért nem telejesen így van: ha tényleg beteszel egy 100W-os ellenállást egy 5W-os helyére, akkor az kevésbé lesz forró, mivel sokszorosan nagyobb a fizikai mérete, ezért sokkal jobban képes hűlni, tehát ugyan az a megtermelt hő kevésbé fogja felforrósítani. Ezért ha elfér mégis csak érdemes jóval nagyobb teljesítményű ellenállást használni. Természetesen az idális megoldás az, ha nem fűtünk el a világítással közel azonos teljesítményt.
Az igaz, hogy tovább fog tartani a felmelegedése, de a meleg, amit termel ugyanannyi lesz. Lehet, hogy jobban elosztodik a felületen, de a mennyiség marad!
Ez olyan mint amikor egy erösitöbe nagyobb hütöbordát raksz, az erösitö továbbra is ugyanannyi höt termel, csak a hütöborda nagyobb felülete, gyorsabban adja át a termelt meleget a levegöbe. Söt egy ventillátorral is segithetsz. ![]() A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
"Kezdjük ott, hogy a LED névlegesen 2,5 W-os"
Láttam, olvastam, valamennyire értelmeztem. DE! Miért kell egy 2,5W-os LED-et majd 2,5 wattos áramkorlátozó ellenállással meghajtani. Összességében máris 5 W a "szumma szummárum", oszt csak a nagy meleget termeled, és nem az igazán nagy fényt. Azért javasoltam volna pl. az áramgenerátoros módszert (netán lehetne az impulzus-üzeműt), hogy ne melegítsen máá annyira. csakis világítson! Mondjuk egy MOS-FET-en például - mennyire lehetne beindítani a "teljesítmény elzabáltató" bulit?
Az áramgenerátort csak a végén említed.Ellenállásról meg 10-15mA-ről beszéltél azért válaszolta ez rá Bakman. 2,5W-os LED nem 10-15mA-al megy.
Valóban pazarlás, de nem biztos, hogy megéri neki 1db LED-hez valami intelligensebb meghajtást csinálni. A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
Sziasztok
Megjöttek aliról a 8Wattos hidegfehér ledcsíkok, közvetlenül lehet rákötni 220-ra, így marha gyorsan össze lehetett dobni és kiváltani az ósdi 63Wattos fénycsövet. 3x8 24Watt lenyomja a francba Yess!!!! 5,76$-ból Sajna ennél a fajtánál nincs csavaros rögzítés, úgyhogy remélem a kétoldalas ragasztó megtartja ![]() Ha valakit érdekel csinálhatok még képet a megvilágított felületről. Az előző projektekből tanulva a led csíkot a szelvény belsejébe raktam, így a fény valamennyire elnyelődik, de nem vakít abból a szögből ahol dolgozok. Üdv
Adnál linket. Szenvedek a 12V-ossal.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2018
Parancsolj: Bővebben: Link
Ha ezt kiprbálod, örökre dobni fogod a tápegységgel szórakozást 1x Már rendeltem melegfehér 10w-osakat, az is nagyon jó, eddig még mind tökéletesen működik, most amik jöttek, egy kicsit másabb, ugyanúgy egy alu felületre van szerelve, de nincs csavarozási lehetőség, szerintem a kétoldalas ragacs visz annyi hőt át a szelvényre, hogy nem fog túlmelegedni, de majd elválik nyáron, majd visszaírok ez-ügybe. Üdv
Az 50Hz-es vibrálással hogy áll ez a modul? Mert a nagyobbaknál elég zavaró tud lenni.
Semmi vibrálást nem veszek észre, csináltam videót, azon se látszik.
Arra kell figyelni,hogy úgy legyen elhelyezve hogy ne látszódjanak a ledek, mert a perifériás látás révén zavaró tud lenni, ezt leszámítva tényleg semmi gond. Üdv
Igaz, az említett 10-15 mA csak a sima, mezei kis piros LED-ekre vonatkozik!
Lehet kapni boltban (például világítási szaküzlet a Ferenc körúton, közel a Boráros térhez) direkt olyan speciális alumínium hűtőbordákat 1 méteres szálban - pontosan a LED szalagok "fénycső jellegű" alkalmazásához.
Van náluk olyan is, aminek rápattintható teteje van, azzal tehát kissé szórtabb fényt ad (nem vakít) az "opál üveg", no meg - még véletlenül sem esik ki belőle a felragadni épp nem akaró "öntapadós" LED szalag. A keletkező hőt viszont - szépen elvezeti ...
Gondoltam.
De mivel az volt legelőször ...
Elkéne egy kis szakmai (ön)moderáció. Bár meglehetősen vicces ez az "elektronikai" ámokfutásod.
Ez összehajtható ? Vagy ilyen hosszú csomagot is vállal a posta ? ?
Ez pozitív meglepetés! És nem hajtogatják össze párszor ?
Ha törékeny csomagként adod fel, akkor biztosan nem, cserébe jó drága a feladási díj.
Az rendben, de a fórumtárs az Ali-ról rendelte.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |