Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   224 / 1679
(#) synergy válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Mert ez RC szűrés. A negyedik trafó, meg fojtótekercs, ezért az anódtáp LC szűrésű.
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
szia!
Idézet:
„triakra is kell egy kis hűtőzászló,”

Ezért néztem is mert az én tirac-om (BT137) elég forrófejű Ezen pedig nem láttam bordát
Azt a hibát sikerült megszöntetni amit a kis cikkben írtál?

üdv!
UI.: Nagyon várom már hogy bedobozold és akkor építm is meg de addig beszerzem az elketrészeket hozzá
(#) Attila86 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Természetesen azt a hibát már megoldottam. Egyébként már bedobozoltam, majd mutatok képeket talán még ma.
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Alig várom már
(#) Petroimro válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Én is.
(#) Attila86 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Itt vannak a képek:
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5

Sajnos most van vele egy kis gond. Fűtés nélkül a szoba hőmérséklete helyett 000-át mutat. Nem tudom mi a baja, tegnap otthon még nem volt gond vele. Majd holnap megnézem hogy mi a baja, most nincs itt semmi műszerem. Ezt leszámítva működik egyébként, csak a hőmérséklet van elcsúszva.

Az előlapon a potinál lévő skálát Front Designerrel rajzoltattam, de nem sokat ér. Ugyanis rájöttem hogy sajnos ezekenek a potiknak a linearitása borzasztó rossz.
A 200-nál 158 a beállított hőmérséklet, 400-nál 435. De közte ezért viszonylag lineáris.
De legalább jól néz ki a skála (nekem legalábbis tetszik).
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Nagyon jól néz ki a cucc GRAT
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
szia!
Minden elismerésem :eek2:
Nagyon szép! A tirac-ra mégsem tettél kis bordát?

üdv!
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Waooo!
nagyon jól néz ki... a két panel milyen technikával van összekötve? arról nem látok képet.
üdv
(#) zoly15 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
szia!
Alul össze van forrasztva ahogy a Labortápjaiban is csinállja...
Ez az Attila86 "csel"
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Mostanában az összes áramkörömet így tervezem meg. Jó, mert nem kell vezetékezni, és nem kellenek csatlakozók sem.
KÉP
(#) yagi hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
Sziasztok!
kb. 2 éve építettem a mélyládámat házimozihoz. 2 db Tesla/Vestra 30cm-es mélye építettem bele két szemközti oldalba.A doboz 38mm-es forgácslap belső mátrix merevítéssel.Tartozik hozzá egy beton talpazat, amelyben aluminium tüskék helyezkednek el.A láda 40kg a talpazat pedig 60kg.Brutális mélyei vannak!!!

6.jpg
    
(#) Doncso válasza yagi hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Gyárinak tünik GRAT Szép lett nagyon.
(#) Fery válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Szia
Gratulálok, tényleg szép lett.
Csak azt nem értem, hogy minek ?
Amennyi energiát, plusz alkatrészt belefeccöltél, abból vidáman kijön még egy müszer, és akkor külön mutatja mindkét értéket, nem kell gombot nyomkodni, tekergetni, letenni a pákát stb..., ha viszont két müszerrel rendelkezik akkor a szemem sarkából látom egyszerre mindkét értéket.
Szóval bocsi, tényleg szépen megvan tervezve, gratulálok a kivitelezéshez is, de szerintem ez a megoldás nem csak nehezebben kezelhető mint a két müszer, de még csak nem is olcsóbb.
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Hi
jó módszer, meg strapabíró is (gondolom)
(#) yagi válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Kössz szépen!
De nem gyári elég sok meló volt vele!
(#) Doncso válasza yagi hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
igen azt tudom hogy nem gyári, csupán ahoz hasonlítottam, hogy teljesen olyan mint egy gyári, vagyis nem látszik rajta ,hogy barkács....tényleg jó lett.
(#) Attila86 válasza Fery hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Üdv. kedves Fery!

Miért is?
Azt állítod hogy nehezebben kezelhető és hogy drágább is mintha két külön műszer lenne.

Drágább? Számoljunk csak utána!
Az előző forrasztóállomásom műszerrel kb. 3300Ft-ra jön ki. Ez az új forrasztóállomás csak annyiban tér el tőle költségben, hogy van benne még egy CD4066 és még egy LM324. Ezek durván 200Ft-ba kerülnek összesen, tehát ennek az új forrasztóállomásnak az alkatrészköltsége kb 3500Ft. (dobozt, trafót és pákát leszámítva)
A műszernek darabja kb. 2000Ft.
Tehát ha két műszer lenne, akkor kb. 5500Ft-ba kerülnének az alkatrészek, így pedig csak 3500Ft-ba! Akkor melyik is az olcsóbb?!

Nehezebben kezelhető?
Szemed sarkából látod mindkét értéket? Szuper! Csak hogy abból az egyik (a beállított) soha sem változik forrasztás közben, csak ha eltekered a potit! Ergo tök felesleges látnod a beállított hőmérsékletet, csak akkor hogyha éppen beállítod, mivel csak akkor változik! Éppen ezért jó az automatikus átválás a poti eltekerésekor.
Még nyomkodni sem kell, hiszen automatikus az átváltás! A nyomógomb csak azért van hogy a poti eltekerése nélkül is lehessen tudni hogy mennyi a beállított hőmérséklet.
Még az sincs, hogy mondjuk pár napig nem forraszt az eber és elfelejti hogy mennyire volt beállítva a páka, aztán leül forrasztgatni, bekapcsolja a pákát és muszáj megnyomnia a gombbot hogy megtudja hogy mennyi a beállított hőmérséklet, mert bekapcsolás után a páka először pár másodpercig a beállított (kívánt) hőfokot mutatja, utána vált át a mértre.
(#) Erick válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Hello!
Figyi Attila!
Milyen típusú kijelzők kellenek a Forrasztóállomás kijelzőjéhez?
Mert azt a képeken nem igazán látom!
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Üdv.!
Mondjuk ugyan olyanok mint az előző forrasztóállomásomhoz. Valami SA52-11GWA vagy ilyesmi...
Az SA52-11GWA zöld,
az SA52-11YWA sárga.
Van piros is, de annak a típusát nem tudom fejből.
(#) Erick válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Ok!
Köszi szépen!
Egyxébként készen lettem a táppal is!
Már készen van az előlap is rá,jó az áramkorlát is,a max. áramot is sikerült beállítani,és a kijelzés is pontos!
tök jó az egész!
És köszi a segítségedet!
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Ennek örülök! Fényképeket mutatnál a tápról (itt)?
(#) Erick válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Figyi végülis már raktam fel ide is képeket
(vagyis belinkeltem),és a mostani állapot csak annyiban különbözik azoktól a képektől hogy van rajta egy alumínium előlap,de másban nem!
De majd rakok fel vmikor vagy 2db képet!
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Tudom, de épp hogy arra vagyok kíváncs hogy most hogy néz ki előlappal! Matricát ragasztottál az előlapra?
(#) Erick válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Matricát még nem és lehet hogy nem is fogok de az még eldől!
Félek hogy rosszul ragasztom fel és akkor soha nem kaparom le róla,de még meggondolom!
Most az Érettségi szünet alatt pedig a Forrasztóállomást fogom építeni sztem!
remélem legalább ennyi sikerrel mint a tápot!
És nem válaszoltál még egy kérdésemre,hogy milyen eszközökkel neveztek még a versenyre ahol II.lettél?!
Képeid esetleg nincsenek a többi eszközről,vagy olyan oldal ahol vannak?
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Volt ott sok készülék. Egy részük szerintem elég amatőr volt, de sok nagyon komoly és profi cuccal is neveztek. Volt 1-2 nagyon érdekes dolog is...
De a versenyzők nagy része ezen a fórumon is fennt van ám, majd ők mutatnak képet a cuccaikról ha akarnak.
(#) Petroimro válasza Erick hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Szia!
Én ragasztottam egy matricát előlapra, ami nem sikerül és egy nitrohigítós rongyal viszonylag könnyen teljesen le tudtam szedni róla.(az öntapadós papír nem volt fényes)
(#) Erick hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
Helló!
Szeretném megkérdezni azokat az embereket akik itt vannak a fórumon,akik részt vettem az
Országos Elektronikai Konstruktőr versenyen,hogy kíváncsi lennék az általuk által épített készülékekre!
És ezzel sztem nem vagyok egyedül!
Így,ha vannak képeik esetleg,akkor osszák már meg velünk is!
Köszönöm szépen előre is!
(#) Fery válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Szia
Lehet, hogy abban van némi igazség, hogy kinek mi drágább vagy olcsóbb. Speciel nekem olcsóbb volt a 7107-es mint másnak az LM 324, De ezen nem akarok vitázni. Nekem olcsóbb volt igy megoldani egyéb okokból kifolyólag is.
A másik, pedig egyéni vélemény, én sem akartalak meggyőzni, de te sem tudsz engem.
Mivel elég sokat forrasztok/ szervizelés, tehát nem amatőrtevékenységként/és közben nagyon sokszor kerül elém nagyon vastag és nagyon vékony fólia is, amikor érdemes lejjebb vagy feljebb állitani a páka hőfokát és nem mindig jegyezgetem meg, hogy éppen hova állitottam. Nekem ne kelljen letenni a pákát azért, hogy gombot nyomogatva nézzem meg, hogy éppen mit állitottam be. Egyszerüen úgy vagyok vele hogy ha két mérhető értéket lehet kijelezni, akkor én egyszerre szeretem látni a két értéket. Mint ahogy én a tápomat sem csinálnám meg úgy hogy át kelljen kapcsolni egy müszert feszültség és áram mérésekor. Látni akarom mind a kettőt.
Mindettől függetlenül ez az én véleményem és nem von le semmit a pákaállomás megtervezésével, és megépitésével kapcsolatos értékeidből. Nagyon szép a nyákterv is, biztos remekül is müködik de én a magam részéről jobbnak tartom a két műszeres megoldást.
Fery
(#) Attila86 válasza Fery hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a hobbimból és a szakmámból kifolyólag én is forrasztok azért elég sokat. Az előző forrasztóállomásom kb. egy éve készült el és azóta használom szinte nap mint nap. Egy kezemen meg tudnám számolni hogy az egy év alatt hányszor tekertem el a forrasztóállomáson a potit (és még maradna is újjam)! Nálam a 320 fok a nyerő.
Következő: »»   224 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem